Svastara u svastari...

Pamtim to kao da je bilo danas...
Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Lokalni Izbori 2012

Post by Brankica »

:-) E djede, da te unuka obraduje,evo dodjoh sa republickog takmicenja i opet vrh republike,bog zna 3. mjesto ali je dobro.Opet sam na drzavnom,tebe deda ocekujem tamo u strucnoj komisiji.:-)
Greska i jeste sto mnogi misle da je informatika ukljuciti racunar,igrati igrice i surfati po netu.Drago mi je da te imam za podrsku.

Nisam ja na tebe ljuta,boze sacuvaj,ali moras priznati da je ruzno kopati po necijoj proslosti i familiji.Sto ti taj,s pravom kazem,LAZOV od popa nije rekao da je moja majka
ПРВА ЧЕЛИНАЧКА СРЕДЊОШКОЛКА
Петра Максимовић
Бака Петра Максимовић (1925)је прва Челинчанка која је завршила средњу ШКОЛУ, Диплома јој није омогућила државну службу. али јесте углед у селу

ЧЕЛИНАЦ -уторак, 26. март 2002,ГЛАС СРПСКИ
Говори се да је прву женску српску школу на просторима БиХ отвориа Стака Скендерова 1858. године у Сарајеву. У почетку она имаде три, а касније се прошири на четири разреда.........................................
Komentarisala sam jedan link ovdje a nisam htjela reci da je to sin mog rodjenog brata
http://pressrs.ba/sr/vesti/vesti_dana/s ... setke.html
ANĐELKO MAKSIMOVIĆ REKORDER BANJALUČKOG UNIVERZITETA
Zna samo za desetke

Anđelko Maksimović (23), student Filozofskog fakulteta i stipendista Fonda „Dr Milan Jelić“, verovatno jedini u Srpskoj ima sve same desetke u indeksu. Ukupno 46. Ako i preostalih šest ispita na postdiplomskim studijama završi sa ocenom 10, ući će u anale Banjalučkog univerziteta!
Moja sestra od ujaka,81 godiste Irena Dragojevic je doktor nuklerna fizike,predavasc na Berkli univerzitetu itd itd ima i glumaca narodnog pozorista,boksera,fudbalera i to ne nizerazrednih pa sve do molera,konobara i td...Velika familija,baba imala 10 djece a najstarija tetka samo 12,i gdje su svi ostali.
Svi su moji i ja sve moje jednako volim.
Moram ti reci da si me tu povrijedio.Ja ne ulazim ni u ciju privatnost,toliko imam kulture i ljudskog dostojanstva.

Dalje,tacno,sjecam se naseg razgovora,u pravu si.
Ja Nemanji Vasicu nikad nisam okrenula ledja,sto postujem njega ne znaci da moram biti clan te stranke ,jer nikad i nisam bila.Pitaj Nemanju,mi smo izuzetno dobri.Kad bi on bio nosilac liste,javno ti kazem,moj glas bi isao njemu.
Nikad mu se licno nisam oduzila za tu uslugu,bog zna nije nikad ni bila takva prilika.Ali sve drugo sto mogu je da,kad svi po njemu pljuju moje je u najmanju ruku da cutim.

Sto se popa Topica tice,pa nisi vala toliko naivan da je omladina mogla hapsiti,ni omladina,ni komunisti,a ni domen policije nije.Nije on napravio nikakav gradjanski prekrsaj,da li je odgovarao crkvenom vrhu to ne znam jer u to vrijeme nisam nikad isla u crkvu.Ako bas hoces da znas ,ne nose ga moji celincani u lijepom sjecanju.On me ne zanima ni kao covjek ni kao crkveni sluzbenik.Znam da sam ovdje prisustila istinu o tom slucaju.Pop Savicic (stric moje vjencane kume zbog toga nije htio krstiti moje dijete)Ali,ne lezi vraze :-),u mojoj blizoj familiji imamo i popova pa sam to na vrijeme obavila. :-)

Glupo mi je komentarisati Suzanu,radi nje same necu da kazem moj pravi razlog ne davanja glasa,ona to zna,nek razmisli do max pola godine unazad.......Mislim da je napravila veliku gresku,protiv kakvih se borim na neki nacin i u mojoj skoli.
Ruzno bi bilo da to ovdje iznosim,a otkud znas da se i s Ninkovicem nisam ljubila kad se sretnemo,samo ti to nisi vidio :-).Promaklo ti,Salim se naravno!

Nemoj mi sporiti samo da imam pravo komentarisati politiku stranki i nosioce lista.To je moje "forumasko" pravo.Ja sam za izrecene neistine spremna odgovarati ako neko zeli dokazati da lazem.Nisam ja od juce a nisam ni glupa da iznosim stvari za koje nemam dokaze.Sto ce reci da ja ne spamujem ni na ovoj a ni na bilo kojoj drugoj temi.Ocigledno da spamuju oni koji ti serviraju netacne informacije koje se ticu mog privatnog zivota.
Znas,nekad je neko divan covjek,svi ga vole i cijene,a moze u kuci biti ili los muz ili los otac i obrnuto.
Zaista se ne zelim doticati nicije privatnosti,ali posao je posao,politika je politika.Probudio mi se socijalisticki nagon u meni :-).Ipak sam ja bila funkcioner tog vremena pa znam kako to funkcionise!
vedrane lijep pozdrav,neka si ti ziv i zdrav,poslije ne pitaj popa za mene ,pitaj dr.Zorana Aleksica,on je moj drug iz mladih dana a gore ti je na Paprikovcu.
:smt006

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Lokalni Izbori 2012

Post by vrsta8472 »

Бранкице, ето то је то.

Сада сви знамо како си ти добра и фина и како имаш уз то и добар педигре.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Lokalni Izbori 2012

Post by Brankica »

vrsta8472 wrote:Бранкице, ето то је то.
Сада сви знамо како си ти добра и фина и како имаш уз то и добар педигре.
Tema su lokalni izbori,stranke i liste!Ja nisam pisala o sebi vec o stankama i listama.
Koliko znam nema me niti na jednom spisku,pa nisam morala biti izlozena analizom mog porijekla i moje proslosti.Ti si to nametnuo!
U stanju si bez ikakvog razloga ispljuvati ljude koje cesto uopste ne poznajes ili im nisi dorastao !
Ne treba se covjek sam hvaliti,ali kad se kitis ne kiti se tudjim perjem!!!
Jel ovo tvoje perje
vrsta8472 je napisao:
Ево примјер ради ја падао из математике од 6 до четвртог средње,
Momak ,pedigre imaju zivotinje,ja imam moje porijeklo!Dijete sa sela,ne stidim se toga!
To dovoljno valjda govori o samom tebi!Tvojoj kulturi i tvom kucnom odgoju,kazem ODGOJU a ne pedigreu!

U kojoj si stranci tako dobro naucio odvuci temu na drugu stranu,ja sam takodje jako tvrdoglava,a kako rece iz iste smo stranke :-),tako da cu nastaviti sa serijom postova o nekim desavanjima u mojoj skoli,ne pominjuci nikoga po imenu i ne doticuci niciji privatni zivot,sve ima svoje vrijeme!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Vrsta8472 VS Brankica

Post by vrsta8472 »

Рекох да нећу више писати, алиии не знам шта паметније да пишем тренутно на овом форуму.

Brankica wrote::-) E djede, da te unuka obraduje,evo dodjoh sa republickog takmicenja i opet vrh republike,bog zna 3. mjesto ali je dobro.Opet sam na drzavnom,tebe deda ocekujem tamo u strucnoj komisiji.:-)
Greska i jeste sto mnogi misle da je informatika ukljuciti racunar,igrati igrice i surfati po netu.Drago mi je da te imam za podrsku.

Прво морам да објасним, нешто на форуму. Овдје ми који пишемо смо сви једнаки. Нема ту мршавих, дебели, паметних, глупи, богатих, сиромашних. Сви смо форумаши који пишемо под разним никовима и само је до нас ако се приватно познајемо. Иначе је тотално не битно, ко је шта од нас у приуватном животу. Битно еј оно што пишемо и како размишљамо. Сви смо ми нека специојална фела људи, која има потребу нешто јавно да каже.

Друго, произилази из тог првог. Мјерило неко за овај форум јесте вријеме које свако од нас овдје проведе. Ја сам до сада на пројекту прњавор.инфо потрошио сигурно 3 године живота, ако би се рачунало вријеме проведено на сајту тј. интернету. Још мало па ће бити 10 година како се активно битишем на овом сајту. За то вријеме сам се свашта научио и то сам. Тако да само објаљивање вијести и писање није посао који може да ради било ко. Има ту неких цака заната, које сам мораш да научиш.

Треће, ако се не сјећаш наша прва свађа или боље речено несугласица је била та када си хтјела да ја објавим неку вијест, како је неко дијете побједило на неком такмичењу из информатике. И џаба сам ја теби писао, да не могу објавити само ту вијест а да не споменем и осталу дјецу која су била на другим такмичењима. И да ми школа, некако може службено послати неки допис, јер ја као онај који објављује вијести треба да имам неко покриће ако дође до проблема. И држ не дај, ти ја се покачимо преко приватних порука. Уфф баш си ме тада била изнервирала, али срећом брзом сам се одљутио :D
Brankica wrote:
Nisam ja na tebe ljuta,boze sacuvaj,ali moras priznati da je ruzno kopati po necijoj proslosti i familiji.Sto ti taj,s pravom kazem,LAZOV od popa nije rekao da je moja majka
ПРВА ЧЕЛИНАЧКА СРЕДЊОШКОЛКА
Петра Максимовић
Бака Петра Максимовић (1925)је прва Челинчанка која је завршила средњу ШКОЛУ, Диплома јој није омогућила државну службу. али јесте углед у селу

ЧЕЛИНАЦ -уторак, 26. март 2002,ГЛАС СРПСКИ
Говори се да је прву женску српску школу на просторима БиХ отвориа Стака Скендерова 1858. године у Сарајеву. У почетку она имаде три, а касније се прошири на четири разреда.........................................
Komentarisala sam jedan link ovdje a nisam htjela reci da je to sin mog rodjenog brata
http://pressrs.ba/sr/vesti/vesti_dana/s ... setke.html
ANĐELKO MAKSIMOVIĆ REKORDER BANJALUČKOG UNIVERZITETA
Zna samo za desetke

Anđelko Maksimović (23), student Filozofskog fakulteta i stipendista Fonda „Dr Milan Jelić“, verovatno jedini u Srpskoj ima sve same desetke u indeksu. Ukupno 46. Ako i preostalih šest ispita na postdiplomskim studijama završi sa ocenom 10, ući će u anale Banjalučkog univerziteta!
Moja sestra od ujaka,81 godiste Irena Dragojevic je doktor nuklerna fizike,predavasc na Berkli univerzitetu itd itd ima i glumaca narodnog pozorista,boksera,fudbalera i to ne nizerazrednih pa sve do molera,konobara i td...Velika familija,baba imala 10 djece a najstarija tetka samo 12,i gdje su svi ostali.
Svi su moji i ja sve moje jednako volim.
Moram ti reci da si me tu povrijedio.Ja ne ulazim ni u ciju privatnost,toliko imam kulture i ljudskog dostojanstva.
Разлог због кога сам те то питао, објаснио сам ти у једном од прошлих постова. Једноставно то ме је интересовало, чисто због тога што си ту на форуму и што се увијек бориш за неку правду и моралишеш. А чим то неко претјерано експонира, по некој мојој простој логици ту је најтањи. Зато сам ти поставио та питања. И ту ти нисам спомињао твоју породицу већ тебе лично и твоје поступке. Мене можеш да питаш шта год хоћеш и ја ћу ти одговорити, а да се не наљутим. Нема шта имаш фамилију само такву, скидам ти капу. Али какве везе има твоја фамилија са свим овим што ти и ја пишемо?

Brankica wrote:Dalje,tacno,sjecam se naseg razgovora,u pravu si.
Ja Nemanji Vasicu nikad nisam okrenula ledja,sto postujem njega ne znaci da moram biti clan te stranke ,jer nikad i nisam bila.Pitaj Nemanju,mi smo izuzetno dobri.Kad bi on bio nosilac liste,javno ti kazem,moj glas bi isao njemu.
Nikad mu se licno nisam oduzila za tu uslugu,bog zna nije nikad ni bila takva prilika.Ali sve drugo sto mogu je da,kad svi po njemu pljuju moje je u najmanju ruku da cutim.
Памтим као слон, неке глупости а пематне ствари заборављам :D Тако да се сјећам тога. Још си ми нешто тада рекла, али то је приватно и не желим да то спомињем на форуму а ја сам се од тога згрозио јер сам те тада рви пут видјео у животу. Баш смо сједили једно поред другог. Што се тиче, Немање. Ово ти пишем из разлога, јер је мени несхватљиво да будеш у супротној странци која директно дјелује на дотичну персону. Чисто због те особе, ма ко то био. Мало је онако, безвезе бити против некога па и против политике коју тај човјек спроводи. Мени то ниеј уреду, а видим да се и ти једним дијелом слажеш самном у томе.
Brankica wrote: Sto se popa Topica tice,pa nisi vala toliko naivan da je omladina mogla hapsiti,ni omladina,ni komunisti,a ni domen policije nije.Nije on napravio nikakav gradjanski prekrsaj,da li je odgovarao crkvenom vrhu to ne znam jer u to vrijeme nisam nikad isla u crkvu.Ako bas hoces da znas ,ne nose ga moji celincani u lijepom sjecanju.On me ne zanima ni kao covjek ni kao crkveni sluzbenik.Znam da sam ovdje prisustila istinu o tom slucaju.Pop Savicic (stric moje vjencane kume zbog toga nije htio krstiti moje dijete)Ali,ne lezi vraze :-),u mojoj blizoj familiji imamo i popova pa sam to na vrijeme obavila. :-)
Не мислим да је омладина могла да хапси - буквално. Али је могла у свом доказивању комунизма старијим комунистима на тај начин показати неку врсту своју лојалности партији. А + младост лудост и ето ти приче за новине и још нешто што он не може да заборави ни након 30 година. Њега је то много погодило, ма шта да се тада десило између вас.

Што се тиче овог другог дијела, видим да ниси упозната са Канонским правом па да ти нешто објасним, или барем онако шапнем на уво. Свако лице које је свејесно себе, ако то жели може да се крсти и то му не може забранити ни патријарх а камо ли поп. Ти си требала тражити написмено разлог због чега он не може да крсти твоје дијете и да те његове аргументе упутиш писменом надлежном архијереју, у овом случају епископу бањалучком господину Јефрему. Он би, одреаговао тако што би одобрио крштење, јер нема разлога да се та особа не крсти (зато што му је мајка имала проблеме са поповима). Да идемо том логиком, ја не бих смио онда ни прићи цркви какав је узоран комуниста мој тата био а и остао. И добио је зато сина који не пропушта недељно Богослужење :smt002

Brankica wrote:Glupo mi je komentarisati Suzanu,radi nje same necu da kazem moj pravi razlog ne davanja glasa,ona to zna,nek razmisli do max pola godine unazad.......Mislim da je napravila veliku gresku,protiv kakvih se borim na neki nacin i u mojoj skoli.
Ruzno bi bilo da to ovdje iznosim,a otkud znas da se i s Ninkovicem nisam ljubila kad se sretnemo,samo ti to nisi vidio :-).Promaklo ti,Salim se naravno!
Реално, немаш шта рећи за Сузану. То је било са твоје стране толико ниско да ова то није баш могла спортски да поднесе. Како чух из повјерљивих извора, само чека тренутак да ти се освети :D Али то је већ проблем између вас двије и ви ће те до да ријешите онако како знате и умијете.

Brankica wrote: Nemoj mi sporiti samo da imam pravo komentarisati politiku stranki i nosioce lista.To je moje "forumasko" pravo.Ja sam za izrecene neistine spremna odgovarati ako neko zeli dokazati da lazem.Nisam ja od juce a nisam ni glupa da iznosim stvari za koje nemam dokaze.Sto ce reci da ja ne spamujem ni na ovoj a ni na bilo kojoj drugoj temi.
Свако има право да пише шта хоће, јер је приликом регистрације прихватио услов регистзрације а то да сваки корисник одговара за своје постове у случају да дође некада нешто од овога са форума на суду. И то ти ја не спорим нити било ко други, не видим гдје си ти то примјетила?! Ако имаш доказе, било какве само постављај овдје. То волим, онда само расте посјета сајту :P
Brankica wrote:Ocigledno da spamuju oni koji ti serviraju netacne informacije koje se ticu mog privatnog zivota.
Сада, колико су нетачне нисмо баш утврдили осим да се нешто тако догодило. Сада шта тачно не могу да знам. А уосталом, нисам ни ја судија па да судим. Само читам и коментаришем као и сви остали.
Brankica wrote: Znas,nekad je neko divan covjek,svi ga vole i cijene,a moze u kuci biti ili los muz ili los otac i obrnuto.
Zaista se ne zelim doticati nicije privatnosti,ali posao je posao,politika je politika.
Ако овдје мислиш на мог комшију а твог директора, могу ти само рећи да ја од када знам за њега и његову породицу ништа лоше нисам од тих људи лоше доживјео. У њихову кућу улазим као у своју и обрнуто. Чак морам да признам да су ми те моје комшије ближе и милије од моје најближе фамилије. Не знам зашто је то тако, можда што много времена проводимо заједно и што и добро и зло заједно дијелимо. Овдје мислим на читав мој комшилук испод магистрале. Ако ви имате неких несугласица, то је ваш проблем мада ја мислим да је генеза у ваших несугласица зато што ти ниси изабрана за директора, а била си малте не већ једном ногом у фотељи директора школа. Знам да ти то није лако пало, али једнсотавно неки људи немају среће, окрену лист и живе живот даље. Колико видим по твом писању, ти си мојим комшијама опћињена нон-стоп спомињеш те људе. И баш бих волио да видим све те незаконите радње које је он урадио?!
Brankica wrote:Probudio mi se socijalisticki nagon u meni :-)
Ех, онда морам да ти покажем једну лијепу слику.

Image

Задњи споменик комунизма социјализма из нашег града је захваљујући ето мом тати (не поносим се тиме ни мало. ал' ајд) је сачуван. Видиш те двије сиједе главе?! То су по мени, једина два права комуниста-социјалиста која су остала у нашем граду. Требао сам те звати јуче да дођеш на котлић, кад су постављали ову звједу која је тешка тону и по а налазила су у дворишти Дома здравља. И требала је бити уништена. Мада није ово тема да о томе сада пишем.
Brankica wrote:Ipak sam ja bila funkcioner tog vremena pa znam kako to funkcionise!
И шта би са вама комунистима да се толико, подјелите ?
Brankica wrote: vedrane lijep pozdrav,neka si ti ziv i zdrav,poslije ne pitaj popa za mene ,pitaj dr.Zorana Aleksica,on je moj drug iz mladih dana a gore ti je na Paprikovcu.
:smt006
Хвала такође :P

Не знам тог доктора?! На ком одјелу ради?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Svastara u svastari...

Post by Brankica »

Pametnije bi ti bilo da si ovo vrijeme proveo s nekom djevojcicom.
;-) laku noc ti zelim!

jazavac pred sudom
Posts: 36
Joined: 26.09.2010. 19:11

Re: Svastara u svastari...

Post by jazavac pred sudom »

.
Last edited by jazavac pred sudom on 04.05.2012. 19:36, edited 1 time in total.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Svastara u svastari...

Post by grlica »

........и тако су телетабиси у великој шумици пронашли своје златно теле, Велику црвену звијезду(без увреде, :lol: :lol: :lol: , видјех једну слику на форуму)
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Svastara u svastari...

Post by seljak iz skakavaca »

Zna li neko, konkretno, koji je zakon na snazi u vezi uvoza auta iz inostranstva,. Jos uvijek 8 godina, ili su presli na normu euro 3 motor. Carina, PDV?
Neko veli nako, neko veli vako,.. aj bud pametan :D

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Svastara u svastari...

Post by schwabo No1 »

seljak iz skakavaca wrote:Zna li neko, konkretno, koji je zakon na snazi u vezi uvoza auta iz inostranstva,. Jos uvijek 8 godina, ili su presli na normu euro 3 motor. Carina, PDV?
Neko veli nako, neko veli vako,.. aj bud pametan :D
Види:
http://automoto.ba/stranica/od-homologa ... e_638.html

све објашњено!

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Svastara u svastari...

Post by seljak iz skakavaca »

Zahvaljujem!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Svastara u svastari...

Post by vrsta8472 »

Se alguem entender o portugues. eu gostaria de pesquisar o seguinte: em 1924, meu pai veio com os seus pais para o Brasil Meu pai nasceu em Sierjevici que pertencia a pRNJAVOR, só que eram poloneses e nos documentos a cidade estava assim escrito siedziewisk. Mas nos caimbos dos documentos constava sierdjevici.Se algém souber me dar alguma informação sobre o lugar eu ficaria muito feliz. Obrigada
Порука са ФБ од ове жене http://www.facebook.com/margaridamaria.regula . . .

Може ли превод божи од овог са гугла
Ако неко разуме португалски. Желео бих да вам следеће: у 1924, мој отац је дошао са својим родитељима у Бразил Мој отац је рођен у Сиерјевици који је припадао Прњавор, само да су документи били Пољаци и град је био добро написан сиедзиевиск. Али документи у цаимбос сиердјевици.Се алгем знате дајте ми неке информације о месту ја би био веома срећан. хвала
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Re: Svastara u svastari...

Post by VUK-RS »

Srdjevici :lol:
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
Тихи
Posts: 78
Joined: 28.09.2012. 04:01
Location: цео свет

Re: Svastara u svastari...

Post by Тихи »

Молим вас за иформацију. Да ли има тема хомосексуалци.
Запрепастио ме један чланак.


Европа због гејева враћа визе Србији! | СРБИН
НЕ ЗНАШ С КИМ СЕ КАЧИШ

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Svastara u svastari...

Post by Nicky »

Ima...pod nazivom "I oni postoje..."

Samo pazi sta ces pisati, vjerovatno ce te 97% foruma iznabadati :)

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Svastara u svastari...

Post by aquarius »

Тихи wrote:Молим вас за иформацију. Да ли има тема хомосексуалци.
Запрепастио ме један чланак.
viewtopic.php?f=15&t=932&p=244090#p244090
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
ananasmijana
Posts: 1907
Joined: 04.06.2008. 23:28
Location: Zagreb

Re: Svastara u svastari...

Post by ananasmijana »

ajmo juriš svi na Tihog!!!

User avatar
Тихи
Posts: 78
Joined: 28.09.2012. 04:01
Location: цео свет

Re: Svastara u svastari...

Post by Тихи »

Одох ја у хајдуке :smt006 .
НЕ ЗНАШ С КИМ СЕ КАЧИШ

Locked