Radio Ljubic - na internetu !!!

Pamtim to kao da je bilo danas...
User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

pa prnjavor svi znaju po LJUBICU :lol: :lol: :lol:

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Kako se taj lik smije lagano i uzima novčanice ... ...ebe se njemu za Prnjavor ...nadam se da će i u svom rodnom gradu otvoriti isti radio i trovati okolinu !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

MAXIMUS wrote:Kako se taj lik smije lagano i uzima novčanice ... ...ebe se njemu za Prnjavor ...nadam se da će i u svom rodnom gradu otvoriti isti radio i trovati okolinu !
Није баш све црно и бијело.

1. Тај " лик " је већ отворио радио у родном му граду ... Прњавору.
Човјек је из Дренове. :wink:
2.Тај " лик " обезбјеђује плату за седам породица из Прњавора и нико сем радника " тог смрдљивог шунд-радија " му за то није рекао хвала. Тај радио слуша 90 % становника општине, према последњим истраживањима и на трећем је мјесту по слушаности интернет радио станица из РС, послије БН радија и ВИКОМ-а.
3.Ако вам се гади чињеница што 99,9 % становника општине воли то што на Љубићу иде у етер, то није кривица тог " лика ".
4.Са сигурношћу тврдим да све и један запослени радник тог " извора тровања младих нараштаја " , свој посао ради максимално професионално и то нема никакве везе са порукама које шаљу текстописци и разноразне пјеваљке у својим " пјесмама ". 99,9% запослених приватно не слуша музику која се емитује у програм.

Постојао је радио који је некада емитовао урбану и кул музику ( ГОНГ ), па се угасио због лоших пословних резултата. :?

Sume sumarum, то је само бизнис. Ко воли нек` изволи ! :wink:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Jedan primjer.

Na jednom forumu upoznam jednu osobu koja zivi u Kanadi vec 15 godina, i kontaktira me na msn. Moj potpis na msn je www.prnjavor.info, i tu nekako "nadje" Radio Ljubić. Kaze da slusa 24h cak i kada spava i da je sve svoje prijatelje zarazila tim radiom. KAZU ODUSEVLJENI SU.

Meni se ne svidja samo sto taj Radio moram da slusam u busu, mada se sve redje vozim busem. Ko voli nek' izvoli, tu ti je najveca demokratija izbora. Da li ces slusati ili ne.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

AQVA neću da ulazim u rasprave ... ali mislim i ostajem pri tome da je ,,Radio Ljubić,, jedna od lošijih stvari ove opštine šta god rekle statistike a pogotovo šta kaže 99.9% stanovništva ...
Kad god je 99,9 % ljudi bilo za nešto ( nije bitno u kojoj sferi ) kasnije se pokazalo kao pogubno !
Mislim da za to postoji izraz ... jednoumlje !!!
Last edited by MAXIMUS on 24.10.2007. 15:07, edited 1 time in total.
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Ja ne kontam rasprave ovog tipa, ko voli nek slusa, a ko ne... nek trazi nesto drugo...
I nerazumijem kako taj radio moze biti "poguban" za ljude.. hm.. :shock:

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

Ne znam šta ti je ,,seljo,, ne jasno ??? Tema je radio Ljubić i sada malo raspravljamo o njemu ... neko je za , neko protiv kao i u većini slučajeva ...
Nije ti jasno kako taj radio može biti ,,poguban,, za ljude !?
Ispričaću ti jednu priču o Ruskim naučnicima koji su ispitivali uticaj muzike na okolinu ... između ostalog zamrzavali su vodu ( pravili led ) i u procesu smrzavanja vode puštali su muziku . Tamo gdje su puštali agresivnu muziku led je bio nepravilnog oblika , kristali su bili oštri ... gdje su puštali laganiju muziku i klasiku kristali leda su bili mnogo ljepšeg oblika , ravnomjerno raspoređeni ... da ti ne pričam priče kako ljudi puštaju klasiku u štalama sa kravama muzarama radi većeg prinosa mlijeka i da stvar izgleda smješnije uspjeli su povećati litražu !!??
Možda će ti primjeri izgledati smiješni ali vjerujem da muzika utiče na ljude , njihovo ponašanje , raspoloženje ... i eto kako može radio Ljubić biti poguban za ljude ... ili možda misliš da kod nas vlada zdrava atmosfera !?
Naravno reći da je radio Ljubić kriv za sve je smješno ali da nema uticaja na ljude ... ima a pogotovo na najmlađe !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

seljak iz skakavaca wrote:Ja ne kontam rasprave ovog tipa, ko voli nek slusa, a ko ne... nek trazi nesto drugo...
I nerazumijem kako taj radio moze biti "poguban" za ljude.. hm.. :shock:
Ti se bas zajebavas do bola :D .Sve ti je tamo super i sve branis vise nego snsdovci i sdsovci :D .Ali u pravu si, ko ne voli nek okrene na drugu stranu.

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Mogu mislit kakvo mlijeko bi donosile krave sto bi slusale Ramstain-a ili Nine inch Nails?!?!
Srebrena Krila

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

>regeman
moram malo, neznas ti koliko je meni dosadno... :D

>Maximus
:shock: navede ti jake primjere.. aj da "odvalim nesto, pa puklo kud puklo".. :D
-Recimo, tvoji primjeri se odnose na fizicke promjene, tako da bi i ljudi trebali imati samo promjene te vrste, recimo, oni sto slusaju narodnu ima li bi recimo jednostavnu, ravnomjerno rasporedjenu, ... lijepu frizuru, iliti vec mozda tipa Bora Drljaca, Mitar Miric, Hanka Paldum.. a oni rockeri nesto zescu, uzdignutu, šiljatu frenku.. Da li bi ti recimo mogao kada me vidis raspoznati sta ja slusam od muzike ???? Na prvi pogled!?!
-Da moze uticati na raspolozenje, moze.. ali svi zanrovi muzike imaju pjesme koje posjeduju i tuzne i vesele motive, tako da...
-Oni naj mladji, hm, zar nije dobro za njih ako slusaju radio ljubic pa cuju "Ja i djeda dva mladica, itd", pa eto zavole i zagrle svog djeda, kojem to bude drago- pa da recimo tom unuku 10 marki... VIDIS DA JE KORISNO!!!!! :D

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

MAXIMUS wrote:AQVA neću da ulazim u rasprave ... ali mislim i ostajem pri tome da je ,,Radio Ljubić,, jedna od lošijih stvari ove opštine šta god rekle statistike a pogotovo šta kaže 99.9% stanovništva ...
Kad god je 99,9 % ljudi bilo za nešto ( nije bitno u kojoj sferi ) kasnije se pokazalo kao pogubno !
Mislim da za to postoji izraz ... jednoumlje !!!
Нисам ни имао намјеру да се расправљам, само ти износим чињенице. На Љубићу иде оно што народ воли. Читав тај пројекат су осмилили интелигентни људи на основу сондаже тржишта, а не мишљења пар залуђених ентузијаста. Ако народ хоће, што Сеха рече,
Ramstain-a ili Nine inch Nails
, није никаккав проблем. То ће на Љубићу да иде. Али, од тог нема вајде, барем не финансијске. Ко воли такав тип музике нека Љубић слуша послије 23 часа. Многи би се изненадили, каква се музика емитује од 23 до 06 ујутро.

Знам само једно, све док у Љубић стиже више похвала него критика, знак је да су на добром путу.

Само, не видим зашто ова прича важи само за Љубић. У Прњавору постоји још један радио , који је узгред речено преживио чистку од прије 3 године на изричито залагање горенаведеног " лика ", када су господа из РАК-а хтјели да укину ово општинско гласило.
Тај радио емитује Шуберта и Баха, Стонсе и Парпл !? Ма, немој !!!

Зато кажем да ти је ова око Љубића " шупља ".
ali da nema uticaja na ljude ... ima a pogotovo na najmlađe
Има слажем се, али чему онда служе родитељи, него да своју дјецу усмјеравају ка правим и провјереним вриједностима. Кажем " усмјеравају ", а не " присиљавају ". :wink:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
sneki
Posts: 400
Joined: 01.10.2007. 16:49
Location: Austrija

Post by sneki »

Posto zivim van samo da napisem da je radio Ljubic jako slusan
u dijaspori. Ko voli neka slusa ne razumijem zasto osudjujete ljude
zato sto ne slusaju to sto vi slusate.
Slusam sve sto mi se svidja i boli me sta ce ko da kaze.
aquarius samo naprijed najbolji ste. :smt023
Neki piju od tuge,neki od radosti a neki od jutra...

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Radio je narodna stvar,sto hoce rec kakav narod takva muzika.Naravno da nisam rodjen da sudim sta valja a sta nevalja,pogotovo kad je muzika u pitanju,ali znam da valja ono sto narod kaze.Stoga radio Ljubic je najslusaniju,najnarodniji i onda naravno i najpopularniji.Licno slusam svakakvu muziku,pa i narodnjake ponekad kad se popije,dobro legne Saban ili Toma ili Haris,al to je kucna atmosfera i tu se slusa sto i gazda slusa.Radio je bio i osto jaka kulturna vodilja svakog naroda ,tako i naseg,mozes ti zamislit jugovica a da nezna za Miroslava Ilica ili Lepu Brenu,nebi reko!Na kraju pa i Radioskop je bio najjaca i najslusanija radio emisija na najslusanijoj stanici Jugoslavije pa se cula i narodna i zabavna muzika.Toliko!
Srebrena Krila

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

MAXIMUS wrote:... da ti ne pričam priče kako ljudi puštaju klasiku u štalama sa kravama muzarama radi većeg prinosa mlijeka i da stvar izgleda smješnije uspjeli su povećati litražu !!??
Kad smo vec kod krava, Radio Ljubica i mlijeka. Mogu vam reci ovo da u Ilovi ima "neka zena" koja je postavila radio prijemnike svuda po kuci i oko kuce, kazu da cak ima jedan u stali i to samo da bi cula svoj voljeni radio u svakom trenutku. Ako ona nije primjetila da joj krave daju manje mlijeka onda niko nije :wink:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
sneki
Posts: 400
Joined: 01.10.2007. 16:49
Location: Austrija

Post by sneki »

Mozda daju vise? :D
Neki piju od tuge,neki od radosti a neki od jutra...

User avatar
AziLanT
Posts: 133
Joined: 11.10.2007. 11:24
Location: Evropa

Post by AziLanT »

Šta je to covek pokušavao da radi onog trenutka kad je
otkrio da krava daje mleko?


:twisted:
Nauka i religija nisu suprostavljene.
Nauka je samo previse mlada da bi razumela.

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Post by dogface_gremlin »

MAXIMUS wrote: Tamo gdje su puštali agresivnu muziku led je bio nepravilnog oblika , kristali su bili oštri ... gdje su puštali laganiju muziku i klasiku kristali leda su bili mnogo ljepšeg oblika , ravnomjerno raspoređeni ... da ti ne pričam priče kako ljudi puštaju klasiku u štalama sa kravama muzarama radi većeg prinosa mlijeka i da stvar izgleda smješnije uspjeli su povećati litražu
Ja sam gled'o na Mythbusters (Discovery Chanel) sličan eksperiment samo sproveden na biljkama (ne sjećam se kojim) i rezultati su bili obrnuti. Najviše su narasle biljke koje su slušale agresivnu muziku (rock i metal). Uglavnom zaključili su da rast nema veze s muzikom već da biljkama prija buka. Zato su najviše narasle biljke koje su "slušale" rok i metal, koje su slušale klasiku manje, a one koje su rasle u tišini najmanje.

Seha

Moja krava voli Rammstein. :D Svaki dan 30 litara. Ako ovako nastavi vodim je na koncert. :lol: 8)
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Jes vidio,svabo pa eto!
Srebrena Krila

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

vrsta8472 wrote:Ako ona nije primjetila da joj krave daju manje mlijeka onda niko nije :wink:
Daj joj malo vremena ... skontace !!! :lol:
Ma znao sam da će se ljudi šprdati sa ovim ali čisto primjer koliko god smješan bio ... možda sam trebao navesti mučenja muzikom po logorima na Kubi , to bi bilo manje smješno ...

SELJAK IZ SKAKAVACA;;;;; pročitaj moj post ponovo i navedi mi gdje sam naveo fizičke razlike slušalaca pojedine muzike ??? Lijepo piše AGRESIVNA MUZIKA i tu je kraj .... utiče na ljude životinje , biljke itd itd !

AQVA - sve razumijem i možda si stekao dojam da ja nekoga nešto ( ne daj bože ) optužujem !? Ni slučajno !!! Ti znaš šta je moj posao i gdje je ,,glavna,, zarada ali ovde je tema Radio Ljubić i ja sam se izjasnio ( ne vjerujem da sam te i jednom riječju iznenadio ) i to je kraj ...

I jedna stara Kineska ... O UKUSIMA NE VRIJEDI RASPRAVLJATI !!! :wink:

Pozdrav svima posebno slušaocima najslušanijeg radija BH a bogami i šire ... radio Ljubića ....
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Pa mi nismo jbg ni biljke ni zivotinje, da nam navodis te primjere... osim ako si mislio da to ima slicne posledice, tako sam ja bar skontao.... zato onaj moj komentar

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Pa kako sad nismo zivotinje????!!!!????
Srebrena Krila

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Neznam brate za tebe, al ja nisam :D

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

MAXIMUS wrote:Ti znaš šta je moj posao i gdje je ,,glavna,, zarada
Знам, зато сам ти све оно и рекао. У свему томе је битна зарада, а мене што се тиче... знаш већ.
Свак ради оно што мора или воли, трећег нема.
И наравно " О укусима не треба расправљати ".
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

seha
Posts: 1978
Joined: 09.06.2007. 07:42

Post by seha »

Pa jest.Sta ima ko meni da zamjeri sto ja obozavam bracu Begice ili Antu Bubala! Haja...
Srebrena Krila

User avatar
Majkl
Posts: 21
Joined: 25.11.2007. 23:36

Post by Majkl »

svaka cast onima koji su se sjetili da ljubic ide preko interneta.da se i ljudi u dijaspori osjecaju kao kod kuce.hvala svima :smt020 :smt020 :smt020 :smt020 slusam samo ljubic

Locked