Kotlic za Ginisa

Pamtim to kao da je bilo danas...
Locked
Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Kotlic za Ginisa

Post by Nicky »

vrsta8472 wrote:Idejni tvorac je Marin Marinkovic da se zna.
:smt023 Da se zna!

pravda
Posts: 35
Joined: 13.08.2014. 16:39

Re: Kotlic za Ginisa

Post by pravda »

Čuo sam, ne znam da li je tačno da su glavnu ulogu u uređenju mjesta i svega ostalog vezano za Ginisa, pored načelnika imali Duška Kopustenjski i Damir Savić.
Znači vrsta to su najverovatnije ti perfekcionisti.

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Kotlic za Ginisa

Post by Magyar »

svjedok.saradnik32 wrote:Dugorocno Vrsta , za 100 godina moje i tvoje praunuce ce moci reci. Da, da za vrijeme nacelnika Gatarica Prnjavor je pobijedio Ameriku, a moj djed je bio dio toga projekta.
Dugorocno se nadam da tvoje praunuce nece nikad procitati ove gluposti koje si nalupao. Prnjavor pobijedio Ameriku za vrijeme Gatarica :smt005 :smt005 :smt005 . Odusevljen sam vasim zabludama i prljavim ambicijama. :smt041 :smt041 :smt041
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Kotlic za Ginisa

Post by просвјета »

Рибља чорба кухала се у котлићу тешком око једне тоне и високом близу шест метара. Носилац овог пројекта била је Туристичка организација Прњавора.
Начелник општине Синиша Гатарић појаснио је да су организатори посебно водили рачуна о топографском изгледу цијеле манифестације, те жељели у јавности промовисати рибље врсте које обитавају у оближњем језеру и у рибогојилиштима на подручју општине Прњавор.
"Тачно се знало ко шта треба да ради, и то је резултирало и овим успјехом ", казао је Гатарић.
Иако се рецепт држи у тајности, за прављење чорбе утрошено је више од тоне рибе и неколико стотина килограма поврћа. Исправност поступка прављења чорбе пратиле су судије из Лондона. Данашњи дан окончаће се концертом београдског рок бенда "Рибља чорба", уз дегустацију, и званично, највеће рибље чорбе спремљене у котлићу.
http://www.rtrs.tv/vijesti/vijest/prnja ... isa-119216
Image

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Kotlic za Ginisa

Post by grlica »

Šteta što propade tolika juha , da li se iko sjetio zalediti čorbu? Da ima za cuka :wink:
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Kotlic za Ginisa

Post by KAMIKAZA »

vrsta8472 wrote:И за крај ове приче звана "Котлић за Гиниса", да кажем неко своје виђење свега тога.

Као прво нисам био, нисам јео. Сигурно је било укусно, чим је била та количина сигурно да је било укусно. Организација је била, капа доле. Види се да је све то организовао неко ко је перфекциониста. Баш су обратили пажњу на детаље.
Nisam bio nisam jeo,malo sam mirisao,ali ima ih koji jesu pa mi dojavise dok su jos drzali noge pod sofrom. :D
Evo par tajni,da ne bude da je sve bilo perfektno :) a oni neka vide kako sam dosao do tih podataka :lol: Kao prvo ovaj stranac sa nasim imenom,kazu nije htio na pocetku da suradjuje,samo je zakerao,te nevalja hotel,te ovo te ono,kao voda natocena dan ranije,pa mora da se ispusti,a nasi ljudi snalazljivi,pa poskidase oluke da se ne pravi blato oko kazana,pustise vodu,a on nesto zakera oko mjesalica,te masne su nisu nove,nisu radjene u firmi vec neki dundjeri tesali,i na srecu u Rizbi imadose drveta i volje a i stembilj,pa stigose nove na knap. :D i to 10 komada.I tu se neko sjeti da se njemu treba turiti nesto,mislim tom strancu sa nasim imenom,ali ne ono sto se u nes tura, :) vec nesto drugo,i samo sto mu stavise,postade svejedno,gdje se spava,sa cime se mjesa,odakle je voda........ sve svejedno,jer potpisa covjek jos dok su mu turali. :D Imam svjedoka za ovo. :wink:
tibaldo wrote:Najdrazi Kami,
Otkricu ti tajnu,ali ni siri dalje,da ne cuju ovi nacelnikovi! Corba je sladja i postojanija kad se zagrebe sa dna kazana,ali valjalo je podmiriti i sudiju,
:D Nadam se da sam ovim gore odgovorio i na tvoj sarkazam,bilo je tu svega,a za mene nema tajni,jer "Svi smo mi Kamikaze" :wink: i oni koji su vasi i njihovi su moji,a oni moji nisu vasi. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Kotlic za Ginisa

Post by svjedok.saradnik32 »

Image
Image
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Kotlic za Ginisa

Post by vrsta8472 »

Када смо код обарања Гинисових рекорда, мало коме је познато то да је у Прњавору организовано такмичење у брзом једењу пирога и то још далеке 2005-те године.
Završeno takmičenje u jedenju piroga
Dana 25.01.2005 u rsetoranu "Leut" održano je takmičenje u jedenju piroga sa početkom u 19 časova.
Takmičari su se takmičili u dvije discipline:
1) U brzom jedenju piroga
2) U količini pojedenih piroga

Prva disciplina je bila "Koće prije pojesti porciju piroga" (u porciji je 6 piroga, a to je 350 gr + preliv 80 gr).

Prvo mjesto je osvojio Vedran Lepir koji je pojeo porciju za nevjerovatnih 96 sec.


Drugo mjesto je bio Đurađ Lepir 1 min i 56 sec. a treće mjesto je osvojio Filip Cvijanović 1 min i 59 sec.

Ova disciplina je i bila najatraktivnija jer su takmičari jeli i rukama ba bi bili što brži. Naravno i publika nije drijemala već je bodrila aplauzom svoje pulene.

Takmičenje u količini pojedenih bila je određena pravilom: pojesti što više piroga u vremenskom roku od 60 min. s tim što takmičari ne smije ustajati sa svog mjesta kao što je npr. odlazak u WC i slično.

Prvo jesto zauze je: Gatraić Danijel koji je pojeo 28 piroga ili 2 kg i osvojio novčanu nagrdau od 50 KM.

Drugo mjesto je pripalo Tešić Nebojši (25 piroga) i nagradni paket proizvoda firme "Leut" a treće Bjelić Miloš (23 piroge) i nagradna flaša pića po izboru.

Po završetku takmičenja svi su pitali kada će se ovo ponoviti? A mi se nadamo uskoro, na veliku radost takmičara i publike.
Ја сам освојио прво мјесто а друго, Филип Цвијановић син од Жељке. То је било 2005-те

http://prnjavor.info/naslovna.php?go=ne ... 1106926812

А 2006-те
Pirogijada
U poznatom prnjavorskom restoranu "Leut" održano je zanimljivo takmičenje u jedenju piroga, u kome su se takmičari nadmetali u dvije discipline.

Prva disciplina sastoji se u tome da se za što kraće vrijeme pojede porcija piroga (6 komada) težine 400gr. Treba napomenuti da su piroge vruće tj. skuhane su neposredno prije iznošenja na stol, pa je ovo i najzanimljiviji dio takmičenja.

Prvo mjesto je osvojio prošlogodišnji šampion u brzom jedenju piroga, Vedran Lepir iz Prnjavora, koji je porciju piroga pojeo za 66 sekundi i ujedno oborio svoj prošlogodišnji rekord od 96 sekundi. Drugo mjesto je pripalo takmičaru Oliveru Martiću iz Dervente (1:47 sec), a treće mjesto zauzeo je Zlatko Božunović iz Prnjavora (1:48 sec).

Druga disciplina je možda i malo teža jer treba pojesti što više piroga za sat vremena. Prvo mjesto je pripalo Slavenu Lipovčiću iz Prnjavora, koji je pojeo 22 piroge ili "1.5 Kg". Za pirogu slabiji bio je Branko Milošević iz Prnjavora, a treću poziciju zauzeo je Miladin Pejaković takođe iz Prnjavora.

Želja organizatora ove manifestacije je da postane tradicionalna. Neki gradovi su poznati po kobasijadi ili roštiljadi, pa zašto i mi ne bi bili po Pirogijadi?!

Nadamo se da će se ova kratka tradicija nastaviti u budućnosti i još više omasoviti na radost mnogobrojnih ljubitelja piroga. Prnjavorska firma "Leut" je od nedavno licencirala i zaštitila ovaj svoj proizvod.
http://tainmdo.prnjavor.info/naslovna.p ... 1139056715

Тако да сам ја апсолутни шампион у тој категорији и да покушам оборити свој сопствени рекорд и да буде испод 66 секунди 6 пирога?

То би била супер промоција Прњавора, направили би видео снимак и поставили на YouTube и Facebook
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

marvel
Posts: 3
Joined: 31.08.2014. 14:05

Re: Kotlic za Ginisa

Post by marvel »

nisam bio tu kada je to bilo i hvala Bogu sto nisam bio jer ne'b ni dosao , al cuo sam price da su ljudi ko prosjaci uzimali riblju corbu , pa kada ste vec obarali rekord i potrosili ogromnu svotu novca , mogli ste barem tu staviti i neke konobare da rade za dnevnicu i da usluzuju ljude ....

sifra
Posts: 245
Joined: 08.07.2013. 14:05

Re: Kotlic za Ginisa

Post by sifra »

Zar ovdje ne treba da piše Prnjavor? :-D
Image
Alea iacta est!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Kotlic za Ginisa

Post by KAMIKAZA »

Da sam znao kakva ce rijetka corba da bude,mogao sam pare da zaradim. :D
Image
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Kotlic za Ginisa

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
pat
Posts: 228
Joined: 06.04.2009. 18:52

Re: Kotlic za Ginisa

Post by pat »

Zanju uzet pare a ne znaju zaposliti administraora. :D

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Kotlic za Ginisa

Post by vrsta8472 »

Јавашлук!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Kotlic za Ginisa

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Kotlic za Ginisa

Post by KAMIKAZA »

Gdje sad mogu da nadju bega za corbu ? :smt017 Danas mogu samo da ture nekog vehabiju u tu corbu,ali onda ce se zvati vehabijina corba. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Kotlic za Ginisa

Post by vrsta8472 »

Ма пусти бега, него види ти казна :smt002 Не може пера одбити овом нашем
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Kotlic za Ginisa

Post by KAMIKAZA »

Ma taj je samo za zaprzku,imaju oni jos jedan veci. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Kotlic za Ginisa

Post by vrsta8472 »

Можда имају више мањих.

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Kotlic za Ginisa

Post by vrsta8472 »

Прњаворски казан оборио два рекорда


Image

Гинисов рекорд у припремању рибље чорбе, који је до овог љета држао амерички град Масачусетс, са око 3.020 литара, оборен је у Прњавору, и то у казану у којем су скухана 804 литра више истог специјалитета.

Директор Туристичке организације опћине Прњавор Драган Чолић казао нам је да је циљ пројекта био промоција здраве хране, привреде те других ресурса из овог мјеста.

– Хтјели смо представити нашу привреду, а да то не буде скупо. У Прњавору имамо природно језеро гдје су ловљени велики примјерци шарана, сома и друге рибе. Промовирали смо и пољопривредне производе мркву и лук. Тако смо брендирали рецепт рибље чорбе коју чине састојци свега што се овдје производи – појашњава Чолић.

Жалости га, каже, што многи нису схватили важност овог признања.

– Нико од прњаворских угоститеља, али ни из БиХ, није нас контактирао и затражио рецепт чорбе да би она била уврштена у јеловнике ресторана или хотела. Цертификат који смо добили од Гиниса можемо издати с рецептом чорбе да то буде брендирано јело – каже Чолић.

Исти казан је, могло би се сигурно рећи, оборио и „Гинисов рекорд у хуманости“ након мајских поплава, а то су најбоље запамтили становници Маглаја, Добоја и Бијељине.

– Изашли смо на терен и топлим оброком помогли угроженом становништву. Нисмо гледали ни на кога, а гулаш припреман у Маглају био је један од најукуснијих – похвалио нам се Драган Чолић, нагласивши да им је признање обичног човјека најдраже.

Аутор: М. К. – Аваз

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Kotlic za Ginisa

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Kotlic za Ginisa

Post by aquarius »

Kotlić napravljen, Guinness fasciniran, rekord ozvaničen i upisan.
Tema pod katanac.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Locked