Urbane legende Prnjavora

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

Post Reply
User avatar
ivancho
Posts: 260
Joined: 02.05.2007. 16:37

Urbane legende Prnjavora

Post by ivancho »

Pozdrav svima,
kao što i sam naslov govori rječ je o Urbanim legendama u samom gradu.
Ja bi da počnem sa jednom koju sam davno čuo a ako je istina ispravite me i dodajte imena ako ste upućeni. takođe ako i vi imate koju postavite.

Ide otprilike ovako:
Dok nam je svima poznati biznismen čika PERO držao samoposlugu u gradskom parku, odnosno u crvenim zgradama pokraj čitaonice, došao je čovjek da kupi šporet na drva. Zagledao je, pregledao, raspitivao se za cijenu ali nikako nije mogao da se odluči koji da kupi. jedan od prodavača kroz priču sa njim utvrdi da on nema dovoljno novca te kako ga je ranije poznavao kao veoma jakog i pametnog :) ponudi mu šporet po ''nabavnoj'' cijeni, tj. dobiće ga džabe ako uspije da ga odnese na leđima do svoje kuće. (Spominjalo se da živi na Ceru). Riječ po riječ i oni se dogovoriše i tip ni pet ni šest uhvati šporet podigne na leđa i krene napolje iz prodavnice. Prodavac i njegove kolege ostadoše u čudu gledajući za šporetom koji je nestajao prema parku i zanatskom centru. U jednom trenutku dok su još stajali zbunjeni postupkom tipa koji je odnjeo šporet ugledaše ga kako se vraća nazad i svi sretni što neće morati da objašnjavaju Peri kako je šporet prodan po njegovoj nabavnoj cijeni, već su počeli da se raduju. Ali tip dođe nazad do prodavnice i mrtav ladan samo reče. ZABORAVILI STE MI DATI I RORU....


ne znam da li je istina ili je samo legenda ali u svakom slučaju nije loše...


ako znate koju priču sličnu ovoj pišite.

Pozdrav

User avatar
tasmanian_devil
Posts: 93
Joined: 13.02.2007. 14:19
Location: Prnjavor

Post by tasmanian_devil »

Jeste istina...ne znam da li je bas bilo tako...

Znam koji je to momak ...Preziva se grujic i nije neki velik,ali je ovako ...
Zilav,zovu ga Gruja ...I pricaju da je odnio na cer sporet na ledjima...

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

ali nije lik sa cera nego je lik iz sela galjipovci....odnjeo je sporet u narodu poznat kao "smederevac"

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Istinita prica 100%
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Imam ja jednu:

Neki lik zamjenio kucu s jednim likom iz moje ulice,i cova dosao u novi grad nikog ne zna....i radio nesto oko kuce i nesretnim slucajem slomi par prstiju na ruci.Sta ce,kud ce ne zna nikog odvazi se nekako i kod prvog komsije pokuca na vrata da pita gdje je bolnica u Prnjavoru.Na "nesrecu" pokuca na vrata jenog lika koji citav zivot samo smislja neke zaje@@@@ i zeki narod(ima auto praonu,vecina ga prnjavorcana zna).Pita ga unesreceni za bolnicu,a ovaj mu odgovori da bi prvo trebao slikati ruku i da on "slucajno" zna lika koji ce mu to odraditi dzaba,ali da mu ipak odnese radi reda litru rakije i da kaze ko ga je poslao,i polsa ga kod Habijanca a ovaj objerucke prihvati rakiju,uslika covjeku ruku i sa tom slikom posla ga doktoru... :D :D :D

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

ZNAM JA JEDNU ;ZNAM JA JEDNUUUUU !!! :smt026

EVO OVAKO ; ONAJ MOJ RODJAK KUZMANOVIC ; MA ZNATE VI NJEGA :lol: RADIO JE U ONOJ NEKAD JEDINOJ APOTECI U GRADU; STRASNO DEBEL I ZAJEBAN TIP; :D DODJE KOD NJEGA NEKA BABA DA TRAZI NESTO ZA REUMU STO JOJ JE LJILJA PROPISALA ;I LUDAK JOJ ZAPAKUJE STEMBILJ SA ONOM TINTOM ZA UMAKANJE; NARAVNO UZ OBJASNJENJE DA TREBA STO BOLJE UTISKATI I UMASIRATI NA BOLNO MJESTO; POSLIJE DVA DANA DOSLA BABA KOD DOKTORICE LJILJE DA SE POZALI KAKO JOJ ONO OD ZADNJI PUT NISTA NIJE POMOGLO ;A SVA JE SARENA KO DJETLIC !!! :lol:
OSIM TOGA TAJ ISTI LUDAK JE DRUGU OSOBU KOJA JE TRAZILA TABLETE PROTIV AUTOBUSA :lol: PITAO ZA KOJI ;MUSTERIJA KAZE PA ONAJ DO GORNJE MRAVICE; A OVAJ CE OPET MA U KOLIKO SATI ZA GORNJU MRAVICU COVJECE JEL TI MISLIS DA SU SVE TABLETE ISTE !!! :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Ajd Vedrane ispricaj ti jednu svoju... :D

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Imam vise prica ali poceo bih sa najvecom urbanom legendom Prnjavora - Jovom Gazdicem!

Zima 94', Jovo u zanatskom sa nekoliko lokalnih kretena, i jedan od tih kretena da bi malo razveselio drustvo kaze Jovi da ce mu dati 10 DM ako optrci jedan krug oko zanatskog...Jovo optrci jedan krug oko zanatskog i uzme 10DM, kaze taj ****** Jovi ajd jovo skini se do pojasa i optrci jedan krug dacu ti 30DM, Jovo se skine optrci i uzme 30DM, sad ce ovaj Jovi ajd se skini go optrci jedan krug oko zanatskog dacu ti 50DM..Jovo se skine go optrci krug i dobije pare...i sada ovaj ****** daje Jovi pare i svo se drustvo smije Jovi...a Jovo ce dok je brojao pare pred njima kaze "Eee da je jos ovakvih budala kao sto ste vi, moglo bi se dobro zivjeti" 8) Jovo CAR si :!:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Post by rocky »

vrsta8472 wrote:Imam vise prica ali poceo bi sa najvecom urbanom legendom Prnjavora - Jovom Gazdicem!

Zima 94', Jovo u zanatskom sa nekoliko lokalnih kretena, i jedan od tih kretena da bi malo razveselio drustvo kaze Jovi da ce mu dati 10 DM ako optrci jedan krug oko zanatskog...Jovo optrci jedan krug oko zanatskog i uzme 10DM, kaze taj ****** Jovi ajd jovo skini se do pojasa i optrci jedan krug dacu ti 30DM, Jovo se skine optrci i uzme 30DM, sad ce ovaj Jovi ajd se skini go optrci jedan krug oko zanatskog dacu ti 50DM..Jovo se skine go optrci krug i dobije pare...i sada ovaj ****** daje Jovi pare i svo se drustvo smije Jovi...a Jovo ce dok je brojao pare pred njima kaze "Eee da je jos ovakvih budala kao sto ste vi, moglo bi se dobro zivjeti" 8) Jovo CAR si :!:
jovo legendo stvarno si car, svi misle da je on glup al nije tako, nije dobar kad ostane bez tableta.
Ja mislim da ga u eksiranju gustog soka u flasici nebi mogao niko nadmasiti.
Idemo dalje ...

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Jovo Gazdic nije nikakva urbana legenda.Covjek je psihicki bolestan, iz mog je kraja pa dobro poznajem njegovu situaciju.Zamislite se malo oko toga, sizofrenija je genetska bolest i niko ne moze da utice na to.
dokaz da je vecina onih koji ga zajebavaju na manjem levelu IQ-a je i ova prica koju je vrsta ispricao.Samo neki ljudi ne mogu bas neke stvari da shvate.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Kirk
Posts: 1924
Joined: 20.04.2004. 12:33
Contact:

Post by Kirk »

regeman wrote:Jovo Gazdic nije nikakva urbana legenda.Covjek je psihicki bolestan, iz mog je kraja pa dobro poznajem njegovu situaciju.Zamislite se malo oko toga, sizofrenija je genetska bolest i niko ne moze da utice na to.
dokaz da je vecina onih koji ga zajebavaju na manjem levelu IQ-a je i ova prica koju je vrsta ispricao.Samo neki ljudi ne mogu bas neke stvari da shvate.


:smt084 :smt014
...And Justice For All

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

EVO PONOO DA ISPRICAM PRICU O DJOLI I KOLI :lol:
VOZILI SE NJIH DVA FICOM I POTJERA IH POLICIJA ;NAKON KILOMETAR DVA STIGNU IH I VIDI IZNENADJENJA ; KAD SU ZAVIRILI U AUTO SAMO NJIH DVOICA ALI OBA NA ZADNJEM SJEDISTU :lol: PITA IH PANDUR KO JE VOZAC ;A ONI BLENU I KAZU: NEZNAMO MI SMO COVJEKA STOPALI ;A SAD MU PRIGUSTILO PA SKOKNO DA SE OLAKSA !!! :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Nektar
Posts: 532
Joined: 05.02.2007. 21:22

Post by Nektar »

Е Камиказа оте ми причу!! Баш сам је по стоти пут чуо прије пар дана на некој слави. Њих двојица су прерасли легенду! :D Ево још једне:
Заболио Ђолу зуб, и наравно оде код зубара да га извади. "Чика зуба" му извади зуб и да га Ђоли. Овај, кад је дошао кући, баци га у WC шољу : "Ето ти, кад ниси хтио јести банане, сад једи го*на!!! " :lol:
Last edited by Nektar on 17.05.2007. 00:01, edited 1 time in total.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

AH EVO JOS JEDNE DA NE ZABORAVIM O JEDNOJ VELIKOJ LICNOSTI NASEG GRADA (Bog da mu dusu prosti)
RADI SE O COVJEKU KOGA SMO SVI ZVALI KURT ILI GUMENI; JAVI SE ON DA NAPLACUJE PRETPLATU TAMO NEGDJE 1985 GODINE I KAKO JE TADA VAZIO ZAKON ;AKO NEKOG PRIJAVIS DA IMA TV A NIJE GA PRIJAVIO; DOBIJES JEDNU MJESECNU PRETPLATU KAO NAGRADU I TO ODMAH NAKON PRIJAVE BEZ PROVJERE. :lol:
I KAKO JE KURTU TREBALA LOVA; KAO I SVIMA NAMA; U DOGOVORU SA JOS PAR NAS ODLUCENO JE DA KURT PREUZME PRIJAVLJIVANJE A MI SMO SAKUPLJALI PODATKE; IZ POCETKA JE ISLO ALI KASNIJE NAM JE NESTALO IMENA PA SMO NAGOVORILI KURTA DA IDE NAPRAVITI POPIS PO GROBLJU ( SVI PRNJAVORSKI POKOJNICI SU DOBILI RACUNE ZA NEPLACENU RTV PRETPLATU). DOBRI POLA GODINE SMO SVI A NAROCITO KURT ZIVJELI NA VISOKOJ NOZI OD TE PRETPLATE ;DOK NEKO NIJE SVE SKONTAO I KURTESU OTJERAO NA PRINUDNI RAD U PIONIR.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

bosanac
Posts: 112
Joined: 13.05.2007. 14:01

Post by bosanac »

[quote="regeman"]Jovo Gazdic nije nikakva urbana legenda.Covjek je psihicki bolestan, iz mog je kraja pa dobro poznajem njegovu situaciju.Zamislite se malo oko toga, sizofrenija je genetska bolest i niko ne moze da utice na to.
dokaz da je vecina onih koji ga zajebavaju na manjem levelu IQ-a je i ova prica koju je vrsta ispricao.Samo neki ljudi ne mogu bas neke stvari da shvate.[/quote]

nisu oni krivi nemaju pojma ni kako zivi ni gdje zivi al u sustini nije to los covjek cak sto vise
ako mu pomognes mislim ako ga povezes i to bar se zna uljudno zahvaliti za razilu od drugih.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Kirk_H@mmett wrote:
regeman wrote:Jovo Gazdic nije nikakva urbana legenda.Covjek je psihicki bolestan, iz mog je kraja pa dobro poznajem njegovu situaciju.Zamislite se malo oko toga, sizofrenija je genetska bolest i niko ne moze da utice na to.
dokaz da je vecina onih koji ga zajebavaju na manjem levelu IQ-a je i ova prica koju je vrsta ispricao.Samo neki ljudi ne mogu bas neke stvari da shvate.


:smt084 :smt014
U JBT pa jel' to Djole dosao nakon dvije godine odsustvovanja sa foruma:)))

Ja se starvno izvinjavam ali sam morao da skrenem sa teme!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Ne znam imena tih ljudi koji su uradili ovo sto cu napisati ali ako neko zna neka napise...

Prije par godina, okupljali se lokalni duvatori u vrticu, ono centar grada zamraceno idealno mjesto. I sada skontaju da posade marihuanu iza policijske stanice u onom parku preko puta Doma kulture, tj. posadili su je na mjesto gdje istresaju pepeo iz kotlovnice, pored same zgrade MUP-a (od kuda im pravo da od parka prave deponiju nemam pojm ali nije to bit ove pricice)...uglavnom ti duvatori skontaju da tu mogu da posade marihuanu a da ih niko ne juri i jos mogu da je beru kad god hoce jer kome bi palo na pamet da sade tako nesto tik uz zgradu policije...i sve je to bilo tako kako je bilo dok jendom prilikom jedan policajac nije otisao da obavi malu nuzdu iza policijske stanice, i dok je mokrio vidi "travuljinu", brze bolje ode kod nadredjenog kaze mu sta je nasao iza stanice, ode "strucna" ekipa da izvidi terene i stvarno marihuana. Sad da bi uhapsili te sto su posadili travu odluce da naprave dezurstvo, jedan ce policajac da sjedi pored prozora koji gleda na tu deponiju pepela sa "biljakama" i tako su sjedili tri dana dok neki lokalni duvator nije dosao da malo "sredi" plantazu:) Za ne povjerovati sta se ljudi svega sjete...ako neko zna imena tih ljudi neka napise :!:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Brothers Petkovic definitivno
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

regeman wrote:Brothers Petkovic definitivno
EEEHHHHHHHHHHHHH SUMNJAM DA SU BILI ONI !!!!!!!!
ONI MRZE POLJOPRIVREDU A I BILO KAKAV UMNI I FIZICKI RAD !!!! :lol: :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
salcn
Posts: 3877
Joined: 21.02.2007. 19:47
Location: SAMO TAKVO
Contact:

Post by salcn »

IMA TOGA JOS KOLIKO HOCES O DOLI I KOLI?
ZNATE ONO KAD SU BILI U KAFICU:
PITAO DOLE KOLU "FACO STA PIJES"A ON MU KAZE"KAFU I KONJAK KOLUI"
DOLE TO PORUCI I ZA SEBE PIVO!
KAD JE DOSAO RED NA FACU(KOLU)DA PLATI TURU PICA
UPITAO JE ON DOLU" STA PIJES"???
A DOLE KO IZ TOPA 3 PIVA :lol:
"A KOLE CE "PA DOBRO STO 3 PIVA"???
DOLE ODGOVARA"JEBIGA FACO JA TE FINO
PITAM STACES POPITI A TI KAFU;KOLU;KONJAK :lol: :lol:

DOLE JE LEGENDA-SERGA
A KOLE-SIBOVSKE :lol:
Image

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Inace brat od koleta je platio istome put na more i to u Rijeku cini mi se.Ovaj htjeo da ide u Hrvatsku sa sve svojom bradom.Jedva su ga natjerali da je obrije.Ovo sam dobio kao odgovor kad sam pitao nekoga sto je ovaj bez brade :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Kirk
Posts: 1924
Joined: 20.04.2004. 12:33
Contact:

Post by Kirk »

Pozdrav Vrsta.. i svi ostali.

P.S. Vagon je kralj, Kicin je legenda 8) :arrow: Sve su to delije
...And Justice For All

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Franz »

Kirk_H@mmett wrote:Pozdrav Vrsta.. i svi ostali.

P.S. Vagon je kralj, Kicin je legenda 8) :arrow: Sve su to delije
Kazes Kicin...zaboravljas na Kahan-a,mladog prnjavorskog cehoslovaka koji ce ostati upamcen po svom neuspjesnom pokusaju samoubistva skokom sa treceg ili cetvrtog sprata zgrade.

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

kicin i njegov prijatelj KAHKO su kultni likovi naseg gradica,ali imamo i zengu zvanog "cvrcak" njega nikao nesmijemo da zaboravimo spomenuti.Ima li ko od njega neku jaku provalu?

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

KUD CE VECA OD ONE KAD JE OSTAO INVALID !!! :lol:

KAZU DA JE UZEO AUTOMATSKU PUSKU I PITA JEL UKOCENA ;NEKO OD LUDAKA VIKNE JEST A ZENGAC POVUCE OBARAC DA PROVJERI I KAKO MU JE PUSKA BILA OBJESENA NIZ NOGU ;SAM SEBE IZRESETA !!! :shock:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Post Reply