Волонтерски центар

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

Post Reply
User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Волонтерски центар

Post by vrsta8472 »

Зваршили смо успјешно пројекат са бунаром. И сада прелазимо на следећи.

Да прво мало образложим. У овом нашем граду, нема ама баш ништа што може да побољша друштвени живот нас који живимо у њему!

Између осталог, не постоји сала за састанке невладиног сектора, разних удружења, спортских клубова и сл. Састанци се одржавају у сали СО Прњавор или у оној Малој сали Дома културе. Нема мјесто гдје се може одржати, пресс конференција за новинаре а да личи на нешто. Немамо мјесто, гдје се може одржати било каква презентација или семинар. Мислим да је срамота то, што општина код нас разне презентације одржава у ходнику Дома културе, јер не постоји адекватан простор који ће служити тој намјени.

Наша идеја, из УГ "Наша визија", је та да се направи тј. оспособи простор баш за те намјене које сам горе навео. Сама корист таквог пројекта је за сада несагледива, колико добрих и квалитетних ствари из тога може да изађе. А и када неко дође у наш град, да имамо шта показати. Мислимо да реализација таквог једног пројекта не би била већа од 10 000- 15 000 КМ.

Када је било отварање бунара, онако са "ногу" што би се рекло, презентовали смо ту идеју начелнику који се сложио са тим, да је тако нешто потребно нашем граду.

Ми сада попуњавамо апликациону форму за тај пројекат, и мислимо да аплицирамо чим прије. Нашли смо и простор - бивши катастар поред Дома културе који сада служи као учионица ОШ "Бранко Ћопић".

Да чујем, коментаре!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

wanted
Posts: 250
Joined: 24.07.2008. 14:53

Re: Сала за састанке, PRESS конференције и семинаре

Post by wanted »

Ideja je odlicna i mislim da bi se mogla realizovati uz rad i trud svih stanovnika naseg grada, i neku finansijsku podrsku. A da je potrebna sala, potrebna je. Kao sto si vec rekao, postoje samo dve prostorije za organizovanje vecih sastanaka. Moglo bi se to izvesti :smt002

User avatar
knele
Posts: 251
Joined: 21.01.2014. 02:30

Re: Волонтерски центар

Post by knele »

Pozdrzavam ideju samo naprijed :smt006

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Волонтерски центар

Post by vrsta8472 »

Уз мало добре воље и јако пуно труда - идеја је остварива. А уз то, та сала би могла бити самоодржива финансијски. Тако што би се, наплаћивале рекламе у том ПРЕСС центру. Као што је случај у хотелу Босна

Image

И да се ту наплаћује одржавање нпр. курсева страних језика или нешто друго гдје се од учесника курса добија неки новац. Ово сам само навео као један од примјера, самоодрживости пројекта.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
knele
Posts: 251
Joined: 21.01.2014. 02:30

Re: Волонтерски центар

Post by knele »

Reci mi samo hoce li opstina morati primiti jos kojeg radnika za rad u tom press centru ? :P

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Волонтерски центар

Post by vrsta8472 »

Видиш да је име теме Волонтерски центар. Ваљда има неко ко би радио и за џ :smt001
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
knele
Posts: 251
Joined: 21.01.2014. 02:30

Re: Волонтерски центар

Post by knele »

Sumljam da ce se naci bas toliki dobrotvor,ali vrijeme ce pokazati :wink:

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Волонтерски центар

Post by vrsta8472 »

Тај би Волонтерски центар требао бити у склопу Дома културе, а ту већ имају радници који су плаћени. Тако да не би требало неких нових радника!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ALEK
Posts: 60
Joined: 23.08.2007. 16:24

Re: Волонтерски центар

Post by ALEK »

Pa Radio Prnjavor je volonterski centar, neka me ispravi neko ako grijesim?Samo da pomenem da ima ljudi koji rade dzabe. :?

User avatar
bazinga
Posts: 34
Joined: 13.07.2013. 11:36

Re: Волонтерски центар

Post by bazinga »

kakvih 10 000 - 15 000 KM ????

Novi objekat bi kostao 10 000 - 15 000 ?

Nije mi jasno kako krečenje, i eventualno namještaj moze toliko da košta, niste valja vi iz "VAŠE VIZIJE" prihvatili principe "NAŠE VLASTI" (ako sam dobro razumio to bi trebalo da bude u DOMU KULTURE)?

Sneza
Posts: 842
Joined: 19.01.2005. 05:17
Location: Prnjavor

Re: Волонтерски центар

Post by Sneza »

bazinga wrote:kakvih 10 000 - 15 000 KM ????

Novi objekat bi kostao 10 000 - 15 000 ?

Nije mi jasno kako krečenje, i eventualno namještaj moze toliko da košta, niste valja vi iz "VAŠE VIZIJE" prihvatili principe "NAŠE VLASTI" (ako sam dobro razumio to bi trebalo da bude u DOMU KULTURE)?
Grant za koji smo aplicirali sa idejom ovog volonterskog centra je iznosio između 10-15 000 KM.
Kada se aplicira za određene grantove, rijetko se kada dobije iznos koji se traži nego koliko donator odluči..
Realizacija projekta znači: krečenje i sređivanje prostora; namještaj; kompjuteri i sva ostala moderna tehnologija i sve što bi trebala imati jedan pres centar.
NIje novi objekat, pročtaj ponovo
Novac nismo i nećemo tražiti od vlasti nego iz drugih izvora koji finansiraju ovakve stvari...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Волонтерски центар

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply