Masoni u Prnjavoru?!

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

richarddreu
Posts: 69
Joined: 26.07.2012. 15:32

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by richarddreu »

ti zmile vjerovatno pripadaš Štrbačkoj loži , odjeljenje Pejići :D :smt005
gledajući po tvojoj definiciji realno svi preko 50 godina su zidari.
u glavi kreč
u bubrezima kamen
u koljenima voda
a među nogama Visak :smt005

Lasse
Posts: 193
Joined: 17.07.2011. 14:57

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by Lasse »

Dr.Vukadin wrote:Ja samo vučem paraleu šarenila Prnjavora sa nekada mogućom masonskom ložom u Prnjavoru, jer mi je to tipično za zidare....
Njihova uloga je tu pasivna...

Znači, Prnjavor je bio tema Berlinskog kongresa ? :smt003
Отишли бисмо са теме када бих ти то детаљно објашњавао, а и видим да си више расположен за иронију, него за историју. Углавном, једна од одлука поменутог конгреса је била да Аустроугарска окупира Босну и Херцеговину, што су врло брзо урадили и након чега је почело насељавање католика на ово подручје, у циљу постизања одређеног баланса са постојећим православним становништвом. Што се тиче позадине, много је лакше можемо пронаћи у политици католичке цркве, него у дјеловању масонских ложа.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by vrsta8472 »

richarddreu wrote: u glavi kreč
u bubrezima kamen
u koljenima voda
a među nogama Visak :smt005
Хаха, све ово стоји за Змилета, само нема висак међу ногама. Змија је жена :P

И друга ствар. Масон не смије да буде са другог женом. Нема швалерације. Тако сам негдје чуо, читао.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

karamarko4
Posts: 207
Joined: 26.07.2012. 12:03

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by karamarko4 »

ja ovdje nista nerazumijem jel to stvarno nekakva svaleracija u pitanju,sad je meni jasno da je u strbcima bilo izdajee,ebga mi u crkvenoj nismo mogli izdati opastan onaj postar prijetio je ko god spomene onog karatistu gatarica bice recen kiklopu,a glista lagano gore kod cocana proda kiklopa,znaci svaleracija bijase preca od velikog kiklopa

čiča
Posts: 321
Joined: 26.03.2009. 15:59

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by čiča »

Zmija nije zidar, on je tesar.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by KAMIKAZA »

Ja cu da osnusjem sa Gutom ,Mravicku Lozu,on ima zidare :D a ja mogu da nosim kante sa malterom. :smt005
Zmiju cemo primiti samo mora da se prekvalifikuje od tesara u zidare,Zmiki moras po stare dane u skolu. :P
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by ZMIJA »

vrsta8472 wrote:Хаха, све ово стоји за Змилета, само нема висак међу ногама. Змија је жена
Pusti Vedrane šta moroni pričaju,da krava nosi kupaći kostim, nebi znali odake su ispali :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by ZMIJA »

KAMIKAZA wrote:Ja cu da osnusjem sa Gutom ,Mravicku Lozu,on ima zidare a ja mogu da nosim kante sa malterom.
Zmiju cemo primiti samo mora da se prekvalifikuje od tesara u zidare,Zmiki moras po stare dane u skolu.
Znači vi ste već u Mrduši Donjoj osnovali ložu, kad mene primate,odo ja onda u Mrdušu Gornju, gore je jaća masonsak loža. :smt005 a kanta sa malterom manja ne ide se ni meni više u školu. :smt003 :smt003
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by ZMIJA »

čiča wrote:Zmija nije zidar, on je tesar.
I to tesar 8 grupe :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Dr.Vukadin
Posts: 101
Joined: 06.02.2013. 01:28

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by Dr.Vukadin »

Lasse wrote:
Dr.Vukadin wrote:Ja samo vučem paraleu šarenila Prnjavora sa nekada mogućom masonskom ložom u Prnjavoru, jer mi je to tipično za zidare....
Njihova uloga je tu pasivna...

Znači, Prnjavor je bio tema Berlinskog kongresa ? :smt003
Отишли бисмо са теме када бих ти то детаљно објашњавао, а и видим да си више расположен за иронију, него за историју. Углавном, једна од одлука поменутог конгреса је била да Аустроугарска окупира Босну и Херцеговину, што су врло брзо урадили и након чега је почело насељавање католика на ово подручје, у циљу постизања одређеног баланса са постојећим православним становништвом. Што се тиче позадине, много је лакше можемо пронаћи у политици католичке цркве, него у дјеловању масонских ложа.
Nema potrebe da objašnjavaš mojoj malenkosti istoriju, živimo u vremenu inflacije riječi i informacija...
Ako me slučajno uhvati neodoljiv osjećaj i neugasiva glad za informacijama.... Ima gospodin google :smt005

Nego, tema je masonerija, a ne bi da odem skroz u off teme, ili ???

Spomenuo si RKC i masone u jednom kontekstu, imaš li nešto za reći povod toga npr. ?

richarddreu
Posts: 69
Joined: 26.07.2012. 15:32

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by richarddreu »

ZMIJA wrote: I to tesar 8 grupe :lol: :lol:
zbog ove ,,grupe'' , čuvaj dupe :smt005 :smt005
ZMIJA wrote:da krava nosi kupaći kostim, nebi znali odake su ispali :lol: :lol:
nemoj tako surov biti premea bližnjima :smt005

Lasse
Posts: 193
Joined: 17.07.2011. 14:57

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by Lasse »

Dr.Vukadin wrote:Ako me slučajno uhvati neodoljiv osjećaj i neugasiva glad za informacijama.... Ima gospodin google :smt005
Dr.Vukadin wrote:Spomenuo si RKC i masone u jednom kontekstu, imaš li nešto za reći povod toga npr. ?
Опет двосмисленост. :)

Укратко, знам да су од 1738. Ватикан и Слободни зидари у отвореној конфронтацији и да је католицима те године забрањено учешће у ложама. Масони су били прогањани у свим државама у којима је католичка црква имала утицај. Та забрана је укинута 1983, након што су католичка црква и вођство њемачких масонских ложа потписали споразум о узајамном помирењу. Историчари ово помирење називају новом "Светом алијанском", јер постоје докази да од тада Ватикан и најутицајније ложе у свијету заједнички дјелују.
Ако имаш неке информације, допуни ме или демантуј, пошто видим да је ова тема већ отишла у погрешном правцу.

Dr.Vukadin
Posts: 101
Joined: 06.02.2013. 01:28

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by Dr.Vukadin »

Lasse wrote:
Dr.Vukadin wrote:Ako me slučajno uhvati neodoljiv osjećaj i neugasiva glad za informacijama.... Ima gospodin google :smt005
Dr.Vukadin wrote:Spomenuo si RKC i masone u jednom kontekstu, imaš li nešto za reći povod toga npr. ?
Опет двосмисленост. :)

Укратко, знам да су од 1738. Ватикан и Слободни зидари у отвореној конфронтацији и да је католицима те године забрањено учешће у ложама. Масони су били прогањани у свим државама у којима је католичка црква имала утицај. Та забрана је укинута 1983, након што су католичка црква и вођство њемачких масонских ложа потписали споразум о узајамном помирењу. Историчари ово помирење називају новом "Светом алијанском", јер постоје докази да од тада Ватикан и најутицајније ложе у свијету заједнички дјелују.
Ако имаш неке информације, допуни ме или демантуј, пошто видим да је ова тема већ отишла у погрешном правцу.
Problem teme o masoneriji je manjak puzdanih informacija !!!
Temu specificirati na jednu regionalnu oblast kao što je Prnjavor, to
može da poslužo kao uvod u neku dublju priču globalnije prirode, može ali nemora...

Masonerija svoje korijene djelimično posjeduje u redovima Luterijanaca, shodno nije teško za
razumjeti da ih RKC ne blagodari previše.... To o nekom primirju zidara i Vatikana mi kao takvo nije poznato,
sa druge strane nije ni nešto previše bitno...

Poznati katolički zidari npr. Goethe, Von Habsburg itd. su svoju vezu sa ložom definitivno krili.

Sa druge strane, ne postoji nikakva centralizovana struktura loža ili masonerije !!!

To možeš da otvoriš ložu u svom mjestu boravka .... Da li će ta loža biti kasnije priznata od
loža koje praktikuju rituale orijenta, to je već druga priča....

U suštini, masonerija je u BiH minorna, postoji 5-6 loža, možda i manje...
Prerasude su veoma rasprostranjene, a sa druge strane nema se kvaliteta za članstvo :smt003

Ne zamjeri ironiju :)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by vrsta8472 »



Stanić: I u RS-u je sazrela situacija za hapšenja

Image

SNSD pokreće parlamentarnu istagu o kriminalu u UIO

Као случајно, да баш ова двојица из Прњавора представљају Републику Српску по овако важном питању.

:D

Јача ова прњаворска Масонска ложа :smt002
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by ZMIJA »

Ko o čemu kurve o poštenju, tako i Miladin Stanić o kriminalu u Republici Srpskoj,ali po onoj narodnoj napad je najbolja odbrana,kad neće Muhamed brdu hoće brdo Muhamedu, ili rugao se kotao loncu a obadva grava,jadna je država u kojoj ova dvojica furaju pravdu i istinu,dobri su da ih nema morali bi ih od blata napraviti.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by KAMIKAZA »

Ljudi, pomjesali ste Masone i Muflone. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by vrsta8472 »



Дошли :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Dr.Vukadin
Posts: 101
Joined: 06.02.2013. 01:28

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by Dr.Vukadin »

vrsta8472 wrote:

Дошли :D
Da, došli Austrougari i njihove sluge....

Gdje je sada ponos Gavrila Principa ???

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by KAMIKAZA »

Ma video snimak nije kompletan,evo jednog isjecka sa sjednice :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by svjedok.saradnik32 »

Умро главни српски масон, бивши декан Економског факултета, Цветковић му дао читуљу
Велика национална ложа Србије остала је без свог првог човека, великог мајстора, једног од главних српских масона, професора др Бранка Медојевића. Од њега се читуљом опростио његов друг са студија, бивши премијер Мирко Цветковић.
Image
Медојевић, који је био декан и редовни професор Економског факултета у Београду, умро је у уторак, 2. јула, у 63. години живота. Читуље у дневним новинама, поред колектива Економског факултета, дала је и генерација студената са факултета. Последњи поздрав упутилиа му је и Велика национална ложа Србије са огранцима: "Свети Сава", "Константин Велики", Слободан Јовановић", "Александар Обреновић", "Ђорђе Вајферт", "Свети Јован Крститељ".
- Отишао је један од најбољих из наше генерације. Био је увек весео и ведар и тако ћемо га увек памтити - навели су у читуљи Медојевићеви другови из генерације међу којима и бивши премијер Мирко Цветковић.
- Он је мој друг са генерације на факултету - кратко је рекао Цветковић за Наше.
Бивши премијер, међутим, није хтео да прича о томе да ли је Медојевић био масон или не, рекавши само:
- Некоментаришем ничије личне преференце.
На Економском факултету тврде да не знају да је припадао слободним зидарима.
- Никада није причао о томе. И мене је изненадила читуља ложе - рекао је један професор тог факултета за Наше.
А један од браће Велике националне ложе Србије каже да се масони не крију.
- Њихово чланство није пд велом тајни. Прави масон, када га питате о чланству, никада неће негирати. Уосталом, ми носимо масонске знаке - казао је он.
Прошле године навршило се 100 година откако је формирана пменута ложа. данас у Србији има четири велике ложе, неколико дивљих и око 2.500 слободних зидара.
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by vrsta8472 »

Овај покојни професор је мала маца, за наше локалне масоне :D Нико никада, није чуо за њега и шта је још урадио за свој град?!

Ови наши масони, имају добар нос за бизнис и пропсеритет. Нпр. прва "полу-јавна кућа" отворена као случајно баш у Прњавору :D

Ни Бања Лука ни Сарајево то немају а ми имамо.

Е онда замислите колико су утицајни :wink:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by svraka »

Ja sam masan. Upravo pojeo burek.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by vrsta8472 »

Ево још Масонских работа. Ми смо ту да, разоткријемо и раскринкамо ту тајну организацију.

Од читаве Босне и Херцеговине, Руси баш као случајно да дођу у Прњавор да траже нафту?! Неко је то добро излобирао :smt004

Rusi traže naftu i gas u Prnjavoru

А тамо гдје има нафте, има још више земног гаса или у народу познатијег под именом - плин.



И шта сада? Избија плин из земље, и то на 65м као да је Кремна Саудијска Арабија или можда Сибир.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by ZMIJA »

Još nismo završili Povelič i riješili vodovod, kad ono trteba raditi i plinovod baš nam se hoće :lol: :lol: :lol: :smt005 :smt005
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by vrsta8472 »

Прво као случајно нађу гас код неке бабе у Kремни, и онда ова вијест!

Image

Провидно :smt004
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply