Masoni u Prnjavoru?!

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Masoni u Prnjavoru?!

Post by vrsta8472 »

Већ дуже вријеме ме једна мисао заокупирала.

Овако.

Какав код да се појави Конкурс о запошљавању нових радника, већ сви унапријед знају за кога је тај Конкурс и за кога је тај посао. Било какав пројекат да се ради, већ се зна ко ће бити извођач радова и сл.

Е сада да би се све то тако знало, требало би да код нас постоји нека интересна група људи која одлучује о тим стварима. Нико ми не може рећи да је то све случајност, већ нешто што има јако добро организовану структуру и организацију. Која гура своје људе на сва могућа мјеста. Његош је у Горском вијенцу написао "Брат је мио, ма које вјере био". Стара Масонска изрека.

Прњавор је познат по Масонству. Ако обратимо нпр. пажњу на наше градско гробље, можемо да видимо како у том нашем гробљу има јако пуно масонских симбола.

Ево један примјер. Данас усликао.

Image

И када мало обратимо пажњу на тај споменик, видимо свевидеће око. Један од основних симбола масонства.

Image

Сада немам слика, али на огради око цркве Св. Великомученика Георгија на сваком стубу има висак и шестар и тако даље и тако ближе.

Што значи да је у нашем граду некада постојала масонска ложа. Неких историјских чињеница и података о томе нема, али видимо да су били присутни и ту углавном код оних најбогатији прњаворских предратних трговаца или привредника у данашњем смислу те ријечи.

И посматрајући ове све ствари које се дешавају, једноставно се не могу одати утиску да код нас уствари никада се није ни гасила та ложа и да још увијек постоји. И да преко својих људи само повлаче конце :smt002

Image

У сада мене интересује, шта ви мислите ко би могао бити Велики мајстор од Прњавора, које су то особе које иза паравана све то одлучују далеко од очију јавности :idea: :arrow:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by regeman »

jedan od ovih


That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by svjedok.saradnik32 »

:smt023 :smt023 :smt023
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

Dr.Vukadin
Posts: 101
Joined: 06.02.2013. 01:28

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by Dr.Vukadin »

Vedrane, sa ovom temom se gubi kredibilitet !!!

Definitivno....

No, recimo za koji dan, do se malo ne izlizaju prerasude, onda cu vam dati
par informacija iz prve ruke po pitanju slobodnih zidara (ovo je korektan termin)...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by vrsta8472 »

Dr.Vukadin wrote:Vedrane, sa ovom temom se gubi kredibilitet !!!
.
Што, мислиш да је случајно будући премијер, прњаворска снајка или будући министар финансија исто из Прњавора а Немања у истој седмици изабран на мјесто потпредсједника Трговачке коморе БиХ :smt002

И све то наравно случајно :shock:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by grlica »

добро си врста примјетио све то ... има ту нешто
imam moćno pero - jezik srpski

marijamala
Posts: 303
Joined: 25.08.2010. 23:52

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by marijamala »

vrsta8472 wrote:
Што, мислиш да је случајно будући премијер, прњаворска снајка или будући министар финансија исто из Прњавора а Немања у истој седмици изабран на мјесто потпредсједника Трговачке коморе БиХ :smt002
И све то наравно случајно :shock:
Bilo bi normalno da zbog ovoga svakom prnjavorcaninu bude drago.Neka ih, sigurno nece svojoj sredini odmoci.
Zbog premijerke,vala neka je jednom zena, zelim joj puno uspjeha.Od katedre do premijera.Svaka njoj cast!
O buducem ministru finansija je suvisan svaki komentar, momci pravi,s njihovim izborom nikad nije promasaj.Trebamo biti ponosni na njih.
A Nemanja je covjek koji se dokazao u privredi, svidjalo se to kome ili ne.On je zaposlio ljude, ti ljudi iz te fabrike izdrzavaju svoje porodice.Od tih poreza zivi i budzet.
Kamo srece da su svi koji su u neko vrijeme privatizovali fabrike nastavili sa radom, pa da im covjek i oprosti.On je svoju podigao na "ledini".I na kraju, covjek koji je svakome ko mu se obratio pomogao u granicama realnosti i mogucnosti.Neka im je sa srecom sve troma!!!
Meni je ovo lijepa informacija.

Lasse
Posts: 193
Joined: 17.07.2011. 14:57

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by Lasse »

Мислим да не треба преувеличавати моћ и утицај масонских ложа, поготово овдје у БиХ. У цијелој Босни данас дјелује 5 масонских ложа, са укупно 200тињак чланова. Људи јако мало знају о томе, па се стога неријетко извлачи закључак да су масони некакви зли владари из сјенке, који креирају будућност читавом човјечанству. Чињеница је да су у историји многи угледни политичари и државници припадали реду Слободних зидара, али је исто тако било и много писаца, филозофа, адвоката, као и много других људи који су имали различита занимања. Рецимо, Велики мајстор и "први масон" БиХ је доктор медицине Едвин Дервишевић, а његов замјеник и најутицајнији масон у РС-у је Бранко Тодоровић, директор Хелсиншког одбора Републике Српске. У свијету данас постоји велики број масонских ложа са преко 10 милиона чланова, а оно што је за све карактеристично, поред осталих услова, јесте то да приступ ложи не може имати особа која посједује кривични досије. Интересантно је и то да је мистичност саставни дио обреда Слободних зидара, тако да приступ у све тајне једне масонске ложе није ограничен само знатижељним посматрачима, већ често и великом броју чланова.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by KAMIKAZA »

Moramo nauciti da razlikujemo Masone od klasicnih lopova,ovo u nas su lopovi i njihovo organizovanje se zove kriminal ili zlocinacko udruzivanje :D Masoni su gospoda ,ovo su obicne jajare. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by vrsta8472 »

marijamala wrote: Bilo bi normalno da zbog ovoga svakom prnjavorcaninu bude drago.Neka ih, sigurno nece svojoj sredini odmoci.
Мени је рецимо драго, да имамо тако утицајне људе на тако битним мјестима.

Е сада, ко стоји иза свега тога најбоље зна

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Dr.Vukadin
Posts: 101
Joined: 06.02.2013. 01:28

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by Dr.Vukadin »

Prvo i zlatno pravilo:

Masonerija se nebavi politikom!!!

Unutar masonske lože političke ili vjersko-dogmatične priče nisu poželjne.

Konstrukcija slobodnog zidarstava nije zanimanje formulom tajne vladavine svijetom !

Toliko za večeras :)

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by KAMIKAZA »

[quote="Dr.Vukadin"]Prvo i zlatno pravilo:

Masonerija se nebavi politikom!!! Ona je kontrolise

Unutar masonske lože političke ili vjersko-dogmatične priče nisu poželjne.po sistemu ne pricaj nego radi

Konstrukcija slobodnog zidarstava nije zanimanje formulom tajne vladavine svijetom ! sta ce im formula kad imaju patent

Toliko za večeras :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by vrsta8472 »

Почиње разоткривање ових наших прњаворских масона. Добио см пар порука, као ко ће гдје бити распоређен у наредних мјесец дана.

Али ради властите безбједности, не могу да објавим те информације :(

Не смијем се зезати са њима.

Нису они Драго и СДС, па да човјек од њих спрдњу прави :mrgreen:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Dr.Vukadin
Posts: 101
Joined: 06.02.2013. 01:28

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by Dr.Vukadin »

Moj odlazak u ložu

Sredinom 90.e naletim na cenzirisanu knjigu o tajnim vladarima 20. vijeka.
Na 300 stranica su ospisani masoni, porodica Rothshild, Bilderbergovi,
Hitlerovi leteći tanjuri pod imenom "vril", piše ti i nešto o Antlatidi i da nije potopljena,
pa čak i o nama Srbima tj. tajnoj crnoj masonskoj loži Karađorđević....

Dvanaest godina kasnije slučajem okolnosti naletim na kontakt jedne masonske lože
nedaleko od mjesta gdje živim. Tek 2008.e sam dobio mogućnost da kročim nogom u nju.

Kao prvo intervju sa velikim majstorom i još dvojicom članova. Moš mislit koji su to fakiri:
Jedan ti radi kao službenik u banci, drugi je muzičar tj. svira klarinet u pozorištu a treći je informatičar.

Normalni ljudi, normalna priča, normalne okolnosti, ipak, sve uvijeno u velo tajne, baš zbog ovih
prerasuda tipa vladari itd..... A da su ih ganjale sve totalitarne institucije počevši od komunsta,
preko nacista pa do legitimnih religija (Vatikan, SPC, muslimanske fetve)... o tome i da ne pričam...

Moguće je da je šarenilo Prnjavora (mala Evropa) upravo masonski projekat, u svakom slučaju
bi moglo biti vezano jedno sa drugim !!!

Citat sa drugog izvora:
Shvati masoneriju kao vjersku zajednicu koja malo ili nikako ne priča o Bogu, ali vjeruje, duboko.
Shvati masona kao muslimana koji ode i u crkvu ili kao hrišćanina koji ode i u đžamiju...
Univerzalne osobine su na cijeni

Sve ostalo je teorija zavjere koja ne vodi : NIKUDA !!!
Last edited by Dr.Vukadin on 26.02.2013. 11:36, edited 1 time in total.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by vrsta8472 »

Др. Вукадине, шта је крајни циљ масона и масонерије. Свака организација тежи нечему, чему ви тежите?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Lasse
Posts: 193
Joined: 17.07.2011. 14:57

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by Lasse »

Dr.Vukadin wrote:Moguće je da je šarenilo Prnjavora (mala Evropa) upravo masonski projekat, u svakom slučaju
bi moglo biti vezano jedno sa drugim !!!
Dr.Vukadin wrote:Masonerija se nebavi politikom!!!
Dr.Vukadin wrote:Konstrukcija slobodnog zidarstava nije zanimanje formulom tajne vladavine svijetom !
Одлучи се, конструишу ли масони догађаје и пројекте или не. :D Елем, што се тиче шаренила Прњавора препоручујем ти да нађеш и прочиташ основну историјску литературу о Берлинском конгресу, окупацији БиХ од стране Аустроугарске и политици насељавања католика на ово подручје од стране хабзбуршких власти. Нема потребе да нагађамо када је наука била више него јасна по овом питању.

Dr.Vukadin
Posts: 101
Joined: 06.02.2013. 01:28

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by Dr.Vukadin »

vrsta8472 wrote:Др. Вукадине, шта је крајни циљ масона и масонерије. Свака организација тежи нечему, чему ви тежите?
Ne, nisam član lože slobodnih zidara, samo poznajem njih par.....

Najpreciznije da ti odogovrim, pod uslovom da si čitao i stari i novi zavjet !
Krajnji cilj masonerije je priprema čovjeka da se negira Vavilonska kula i
svi događaji vezani za nju tj. da se prestup čovjekov ponovo ispravi...
(ovo je tvrd orah shvatanja :) )

Za one koje malo manje poznaju Bibliju:

Cilj masonerije je sledeći:
Recimo da se shvatiš kao čovjek pun mana. Da preponaš u sebi da si
prgav, ljubomoran , zavidan itd....
Cilj i svrha je inetifikacija samog sebe kao projekt duhovnog rasta...


Sada će me kamenjem obasuti :)

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by KAMIKAZA »

Nece,raketirat cemo te da nam nebi slucajno ostao ziv. :D
:D Vidis ovi Rothschildi su Jude,i moja zena radi za njih,cak sam im ja kao osoba od povjerenja i prijatelj djecu cuvao za vikend,jesam li i ja sada Mason ??? :shock: Sad ce prnjavorski masoni da se otimaju za mene,ja cu im biti veza sa masonima iz Frankfurta. :smt005 Sutra cu na stubovima urezati ove oci i sestare,da svi vide ko sam. :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Dr.Vukadin
Posts: 101
Joined: 06.02.2013. 01:28

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by Dr.Vukadin »

Lasse wrote:
Dr.Vukadin wrote:Moguće je da je šarenilo Prnjavora (mala Evropa) upravo masonski projekat, u svakom slučaju
bi moglo biti vezano jedno sa drugim !!!
Dr.Vukadin wrote:Masonerija se nebavi politikom!!!
Dr.Vukadin wrote:Konstrukcija slobodnog zidarstava nije zanimanje formulom tajne vladavine svijetom !
Одлучи се, конструишу ли масони догађаје и пројекте или не. :D Елем, што се тиче шаренила Прњавора препоручујем ти да нађеш и прочиташ основну историјску литературу о Берлинском конгресу, окупацији БиХ од стране Аустроугарске и политици насељавања католика на ово подручје од стране хабзбуршких власти. Нема потребе да нагађамо када је наука била више него јасна по овом питању.
Ja samo vučem paraleu šarenila Prnjavora sa nekada mogućom masonskom ložom u Prnjavoru, jer mi je to tipično za zidare....
Njihova uloga je tu pasivna...

Znači, Prnjavor je bio tema Berlinskog kongresa ? :smt003

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by KAMIKAZA »

Dr.Vukadin wrote:[
Ja samo vučem paraleu šarenila Prnjavora sa nekada mogućom masonskom ložom u Prnjavoru, jer mi je to tipično za zidare....
Njihova uloga je tu pasivna...
Gradip tu igra naj vecu ulogu :D oni imaju naj vise zidara :smt005 Gero je sef masona. :P
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

čiča
Posts: 321
Joined: 26.03.2009. 15:59

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by čiča »

Braćo Masoni pomagajte nam ako Boga znate.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by regeman »

čiča wrote:Braćo Masoni pomagajte nam ako Boga znate.
:lol: :lol: :lol: :smt023
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by kuzmo »

:wink: Sta reci na ovo sve

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by vrsta8472 »

KAMIKAZA wrote: Gradip tu igra naj vecu ulogu :D oni imaju naj vise zidara :smt005 Gero je sef masona. :P
То значи и да је мој рођак Црво Петровић из Вијачана масон :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Masoni u Prnjavoru?!

Post by ZMIJA »

KAMIKAZA wrote:Gradip tu igra naj vecu ulogu :D oni imaju naj vise zidara :smt005 Gero je sef masona. :P
Ima zidara u Prnjavoru kolko poželejti možeš,samo nisu slbodni zidari, jer zna se ko nosi visak, a ko malter mješa u Prnjavoru :smt005 :smt005
Imaju trenutno i dvije masonske lože, jedna u Štrpcima a jedna u Crkvaenoj,dok Ilove ostaju do daljnjeg bez svoje lože, JERBO nemaju dovoljno zidara,naspram tesara, koji su na daleko poznati po natezanju grede, :smt005 :smt005 bez obzira što su ih ponovo nategnuli ovi iz štrbačke lože :smt005 :smt005
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Post Reply