Treba li nam "Radio Prnjavor"

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by ZMIJA »

Naravno da je sramota, i to i ja ne bi komentarisala,ali moram i vama koji gore radite u Radio Prnjavoreu više o svom ruhu i kruhu, da se malo probudite,došla bi vam vlast na noge,da ne kažem u žargonu na rudu,jer nije bilo davno kad se Radio Prnjavor osvajao oružanom silom,propjevajte malo, i podesiti svoje repere, jer medij pa ma kakakv bio, ako se s njim dobro rukuje može se iskoristiti kao vrlo ubojito oružje ,nešto je Kami spominjao, oko podizanja slušanosti,a razbijanjem lokalnih mitova to se najbolje postiže,tema je na pretek /lokalnih/ problemi su među nama.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by bičbožiji52 »

S obzirom da se najavljije poskupljenje vode skoro 100%,evo prilike da se aktivno uključite sa ovom temom,tako što bi naparavili par kontakt emisija vezano za ovaj bestijalni lopovluk, istih onih koji su puškama spriječili dovođenje građanima Prnjvora pitke i jeftinije vode sa Poveliča, a sad ti isti zavlače ruku u džepove građana,tako što su preuzeli VODOVOD i odmah plačka naroda.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by aquarius »

Image

Sretan vam 29. rođendan ! Želim da ih dočekate još mnogo u mnogo ljepšim okolnostima.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by Opti Myst »

SRETAN ROĐUS!
Da poživi naš radio još bar 100 ljeta i emitovao se na Marsu tad daBogda! :D
(naša dijaspora će biti i tamo - foruma mi ovog) :smt003
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
ALEK
Posts: 60
Joined: 23.08.2007. 16:24

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by ALEK »

Hvala narode na iskrenim čestitkama i savjetima.Dužan sam ostao informaciju o današnjem razgovoru sa načelnikom.Privremeno riješenje smo pronašli, biće uplaćena kvartalna dotacija koja nam sljeduje tako da će radnici dobiti dvije plate, biće uplaćeni doprinosi da bi se odblokirao račun i da bi mogli normalno da izvršimo obaveze prema Rak-u.Na nama je, ukoliko želimo da Radio opstane, da se potrudimo da obezbijedimo što veći priliv novca, da bi mogli dalje da funkcionišemo u budućnosti!Zato ovim putem apelujemo da nam pomognete da zajedno stavimo na noge "vaš i naš" Radio.Sve vaše savjete, ideje, vizije i projekte možete poslati na neki od mail-ova koji možete pronaći na našoj stranici http://www.radioprnjavor.com
Nadamo se da ćemo zajedno na obostrani interes napraviti konačno Radio Prnjavor koji će biti po vašoj mjeri i želji!Hvala vam i do slušanja!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by vrsta8472 »

Прва ствар, фискализујте се како знате и умијете да можете издавати рачуне.

Мало ко данас уплаћује у кешу, све иде жирално а за то вам је потребан фикаслни рачун.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by ZMIJA »

U boj, u boj, za lični dohodak svoj,
Radio Prnjvor je naš ,moj i tvoj,
Plate kasne ,doprinosi stali,
Najači smo ,kad smo ovako složni,i mali,

Ekipa složna od šestak ljudi,nečiju savjest treba da budi,
Zhtjeva svega imaju tri ,naprijde ljudi, uz vas smo, mnogi skoro i mi,
Ovo je sada sramota teška,ova se mora ispravit' greška,
Za sve se drugo pronađe para,zar da se zatvori stanica stara,

Radio svira godine duge,a sad je u njemu prepuno tuge,
Osmjeh na licu, rijetko se vidi ,ko se za ovo treba da stidi,
Čuješ li vapaj presvjetli kneže,da li te išta za ovo veže,
Odriješi kesu ,isplati raju Vojvoda možda, budeš na kraju,

Poćeraj Marine, dočekj Brane,ne smije ova bortba da stane,
Morate biti složni do kraja, morate ostati radio raja,
Dok ima Ace,Gorana ,Marina,Marijana,Sanje i Brane ,
Radio Prnjvor ne smije da stane

..................................................................s ljubavlju radnicima u štrajku, podrška od Zmije
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ALEK
Posts: 60
Joined: 23.08.2007. 16:24

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by ALEK »

Hahahaha...dobro! Hvala Zmija na podršci.Pjevaćemo zajedno kada samo za tople obroke sudskim putem budemo tražili ni manje ni više nego 75.0000 KM i to samo za tople obroke, ostalo da ne spominjem! :D

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by KAMIKAZA »

Auuuuuuuuuuu ,ala ste vi puno jeliiiiiii... :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ALEK
Posts: 60
Joined: 23.08.2007. 16:24

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by ALEK »

Auuuuuuuuuuu ,ala ste vi puno jeliiiiiii...
Ovo bi "kao" trebala biti još jedna duhovita fora!Prećutaću..ipak... :roll:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by KAMIKAZA »

Nije fora,puno je,ne znam koliko vas ima gore ali racunaljku u ruke pa saberite i podjelite sa 48 njeseci,upitno je pravo na topli obrok,visina i vrijeme zastare. :wink: U zemlji u kojoj je i plata san vi trazite nesto nemoguce.U jednom postu si se hvalio kako ste svi volonteri koji ste se za dobrobit Radio Prnjavora odrekli toplog obroka,kad se neceg odreknes onda je to za stalno a ne na odrdjeno vrijeme.. :wink:
Mislim da ste sa strajkom potpisali smrtnu presudu za R.P,i sam si vec naveo visinu dugovanja od 150 000,pa evo 75 000 za tople obroke i jos vjerovatno par puta toliko za plate i ko zna sta sve jos,nacelnik bi bio ludak da se odluci u investiranje i sanaciju neceg takvog,mada kao sto sam vec naveo,ja licno zalim zbog toga,jer Radio Prnjavor je dio nas. :wink: Ali mi ovdje imamo puno vecih vitalnih problema koje nismo u stanju da rijesimo,i moramo izabrati prioritete,a kad se porede voda i muzika,mislim da ce se na +40 u hladu svako lako opredjeliti za ovo prvo.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by ZMIJA »

Daj Kami malo oladi, nije to baš tako ni kako ti sračunavaš,mogli bi malo preciznije o prioritetima, kad su u pitanju sredstva iz budžeta, i način njihove rashodovne strane/potrošnje/ i šta se sve finasira i za koje babe zdravlje.
Ovdje se ne radi ni o kakvim savjetnicima ni o volnterima evropskog pokreta ,ovdje se radi o zaposlenim radnicima u Rdio Prnjavoru, koji nisu dobili ono što ih sleduje za taj svoj rad, kako po zakonu tako i po kolektivnom ugovoru.
Ako lokani oci misle da je Rdio Prnjavor jalova krava,to je jedna druga tema,onda neka ne uprežu tu jalovu kravu onda kad s njom treba ev.uzorati nečiju njivu,pravi domaćin zna šta se radi sa jalovom kravom,ovo neprimjerno porđenej našeg Radio Prnjavora, kažem našeg jer nama svima treba da služi,je proisteklo upravo iz odnosa opštine kao osnivača prema ovoj svojoj administrativnoj jedinici, kako se to u birokratskom žargonu kaže, a mi ga znamo kao naš Radio Prnjavor.
Hoće li se recimo sutra ista ova lokalna vlast ovako odnositi i prema uposlenicima u novoj vatrogasnoj teritorijalnoj jedinici, kao novoj opštinskoj adminstrativnouj jedinici ,koju nastoje da stvore /tihom/ preregristracijom sadašnjeg udruženja građana kolokvijalnog naziva Dobrovoljno Vatrogasno Društvo, u šta bi se ono po zamisli gradsakih mudraca trebalo da izmutira, jer bez diobne bilance i ugovornih odnosa, između sadašnje DVD a i nove teritorijalne vatrogasne jedinice koju formira opštine, to bi bila jedna smijurija koja ne ide u pravom, već u krivom smjeru kako je mnogo toga krenulo zadnjih 20 godina u vremenu demokratskih i tranziciskih gibanja u društvu.
Ja se vrlo dobro sjećam kad je ova te ista vlast obrazlagala potrebu formirnja Turističke organizacije u Prnjavoru,ja sam tada čučala u oporbi, i pričala ovi današnju priču što pričaju ovi koji obrazalažu zašto se ukida ova administrativna opštinska jedinica.
Ovdje je više riječ o nekim principima i doslednostima lokalne politike ,ma čija ona bila.
Jeli dobar princip sjaši Kurta da uzjaši Murta,jeli nova vlast ,otpustila 17 radnijka u opštinskoj administraciji a primila novih 16 o čemu mi govorimo.
Nije Radio Prnjavor sebi potpsao smrtnu presudu samo zato što radnici traže svoje plate, i ono šta ima se treba isplatiti,to je zakonska obaveza, jer ova dugovanja nisu od juče,jer istim manirom se prema radiju Prnjavoru odnoslika i pedhosna garnturica na vlasti, pa ja dakle govorim o nekim principima a naravno o pojavama govore radnici u štrajku kojima nisu isplaćene plate.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by KAMIKAZA »

Nama su svima gledista ista,ali nekako vidimo razlicito,i ja sam za Radio Prnjavor,ali ne kao nesto sto ce da visi na teretu budzeta,imamo dovoljno osoba na teretu istog,a imat cemo i jos vise ,ako nacelnik nastavi ovako da prima,neka se privatizuje i posluje kao i svaki drugi,i neka ima nesto iz budzeta kao i oni,primjer je Ljubic radio.Eto mogucnosti radnicima da postanu sami svoje gazde,njima za odstetu treba dati 51% pa ako treba i vise,uz to treba poraditi na otpisu duga ili njegovom resavanju i preuzimanju istog od opstine,itd...Rijesite ih dugova i rasteretite budzet u buducnosti,a oni neka startuju sa nule,ako misle da mogu,a ako misle da je to samo produzenje agonije,onda neka prestanu sa radom.Ali uzeti njih na opstinske jasle i hraniti narednih 50 godina na stetu nekih kao sto su vatrogasci je suludo,i nije za poredjenje.
Ako ima para ja sam da im se da i da svi budemo sretni,ali mislim da nema,i da treba resenje traziti u drugom smjeru. :smt002
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by ZMIJA »

Razumijem ja šata ti govoriš,a to je da sve treba privatizovati,ali neke stavri se ne rešavaju pukom privatizaijom,jer mi smo svjedoci šta nam je takozvana privatizacija dala u ovom proteklom periodu,nije nam dala proklamirane rezultate, jer je kao takva otišla u krivom smjeru tj.u golu pljačku državne imovine,čast rijetkim izuzecima,i da kažmo nije ovo obrazloženje kakao bi se privatizacija kao pojam trebala proskribovati, a promovisati ne rad i neodgovornost, statusom državne imovine.
Imaju neke neprofitabilne organizacije koje su potrebne i neophodne dražavi /opštini/gdje se mora iz budžeta intervenisati,da li u cjelosti da li kroz grantove i neke subvencije,ali isto tako treba država ozbiljno participirati u upravljačkoj i nadzornoj funkciji ,pogotovo gdje je osnivač i sufinansijer kao što je recimo Radio Prnjavor, prije svega opštinsko javno glasilo, koje prije svega treba biti u interesu građana, a komercijala i profitabuila tek u drugom planu.
Mi smo privatizovali recimo banju Kulaši,privatizovali Ergelu Vučijak,vršimo statusnu trasformaciju i ukidanje nekih javnih i ne vladinih organizacija ,ko je su i te kako potrebne potrebne lokalnoj društvenoj zajednici,kao reciomo pored pitanja Radio Prnjavora imamo, trenutno aktuelno DVD i Turističku organizaciju u Prnjavoru,da ne govorim o kulturno sportskim udruženjima, koja se takođe velikim djelom neprofitabilana, a isto ružno bi bilo kad bi naš grad ostao bez tih organizacionih struktura iz različitih djelatnosti.
Meni je savršeno jasno šta znači tržišna utakmica ,i šta znači izostanka konkurencije,nazoera i kontrole,ali isto tako ne znači da država ne može u nekim ajde da kažem radnim organizacijama, i te kako da bude dobar menadžer i popularno kako se kaže gazda.
Kapitalizam kao svjetski drštveni poredak kad bi u osnovi funkcionisao na način kako je kod nas ,,implementiran''propao bi prije nego bivši socijalaizam i ovaj naš domaći turbo kapitalizam će svakao propasti, ako se bude radilo i razmišljalo na način kako sad stvari stoje.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by KAMIKAZA »

Profitabilne smo privatizovali a neprofitabilne zadrzali na teretu drustva. :) Nemam ja stvarno nista protiv toga da se njima da ako se ima,ali danas nama ni za najnuznije,i sta onda zavlacite ljude.Sve sto opstina treba je da preuzme dugove Radio Prnjavora i da isti sa nulom da na upravljanje njegovim radnicima,a na njima je da razmisle sta ce i kako ce da urade u narednom periodu.Mora se i njih razumjeti,neko ko nema veze sa tim se uvali u upravljacku strukturu ili diriguje iz opstine,a oni ako ne igraju kako vlast kaze onda ne dobiju nista.Dajte im sansu da postanu svoj na svome i neka rade,ako ima perspektive kao sto su oni ubjedjeni onda ce i uspjeti ,u njihovu strucnost svejedno niko ne sumnja,ali na budzetu nebi trebalo da ostanu.Ne moze me niko ubjediti da se jedan neovisni medij moze nalaziti u rukama vlasti,a da pri tome i ostane neovisan ili ti nezavisan, :D kad automatski zavisi od milostinje iste te vlasti. :wink:
Jos jedno pitanje :D zasto vasa stranka i vasa prosla vlast nije nesto poduzela,vec je jos i gomilala dugove RP,ovi topli obroci nisu od zadnja 4 mjeseca vec od poslednje 4 godine. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by regeman »

ne moze se RP privatizovati, moze samo frekvencija privatnom radiju da se da...a kakve su obveze spram radnicima..inace DP je dobio mjesto direktora RP..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by ZMIJA »

Dobro ste prošli ,mogli ste negdje i nekog stječajca natantati :lol: :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by regeman »

pa kako ste sve u minusu ostavili..ovo je premija :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by ZMIJA »

Regi podigni se malo,pitanje je ko je kome koliko i šta ostavio u Prnjavoru.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by Nicky »

regeman wrote:pa kako ste sve u minusu ostavili..ovo je premija :D
:smt005 :smt005 :smt023

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by vrsta8472 »

Obustavljeno emitovanje programa Radio Prnjavora.

Danas prijepodne (20.06.) obustavljeno je emitovanje programa Radio Prnjavora.

Najstarijem prnjavorskom javnom glasilu ,osnovanom u martu 1984.godine, isključena je električna energija, zbog dugovanja koja su dostigla 100.000 maraka.

Iz Elektro Prnjavora su u nekoliko navrata upućivali opomene za izmirenje duga, pa je prekid u isporuci struji, kako ističu u lokalnoj elektrodistribuciji, bio neizbježan, jer nastale obaveze Radio Prnjavor nije godinama izmirivao.

Radnici Radio Prnjavora nisu danas željeli da komentarišu ovaj slučaj, nadajući se da će preduzeće, zajedno sa osnivačem, Skupštinom opštine Prnjavor, pronaći najbezbolniji način kako bi se program ponovo emitovao prema redovnoj dnevnoj programskoj šemi.

B.R.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by ZMIJA »

Ovo je sramotamda se zbog duga za električnu energiju iskluči i prekine dalje emitovanje Radio Prnjavora.
Ovo je tužna vijest.
Zar je dotle došlo, da opština kao osnivač ovoh najstarijeg pnjavorskog glasila,u isto stavi ključ u bravu, i da građane naše opštine osave bez našeg Radio Prnjavora koji je prije svega bio namjenjen njima.
Ko su u Prnjavoru najveći dužnici perma elektrodiswtribuciji,bar bio red da se jednom taj podatak objelodani, i jesu li ti isti zbod neplaćemne struje zatvorili svoje dalje djelovanje kakvo se sprema našoj lokalnoj radio stanici.
Ako se nekim daleko moćnijim potrošačima električne struje vrše reprogrami ili naprosto otpisi ,zašto se i Rdio Prnjavoru nr bo moglo nešto reprogamirati a nešto duga za struju jednostavno opisati.
Šta radi naša gospod na lokalnoj vlasti,jesu li ugasili tamo gdje se ne bi smjelo gasiti,jesu li Prnjavor ostavili na milost i nemilost komercionalnim medijma koji ovaj medijski prostor više zagađuju nego što vrše objektivno informisanje građana,čast nekim izuzecima.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by regeman »

dug se vuce godinama, a niko nije obracao paznju na RP. Nije ovo samo sa RP, ovo je slika i prilika u svim javnim preduzecima. Sto se tice elektra, ono je u drzavnoj nadleznosti, i oni su u teskoj situaciji, godinama se tolerisu gubici, a sad je dosao djavo po svoje.
mene cudi, kako na 5000km duga nisu priprijetili i vodovodu i radiu i svima, vec se ceka da dodje do nenaplativog iznosa..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by aquarius »

kako na 5000km duga nisu priprijetili i vodovodu i radiu i svima, vec se ceka da dodje do nenaplativog iznosa..
Prijetili su, nije da nisu... ali znaš kako to ide ... naš je Radio, stvar je od opšteg interesa, biće sledeći mjesec ...
Burazerski odnos, jbg. Zbog toga ćemo gaće na šiljak.

Moramo se jednom opredijeliti. Ili ćemo privatno vlasništvo ili društvenu svojinu. Uspješni treba da opstaju, gubitaši da propadaju.

Sumnjam da Radio neko voli više nego ja, ali treba okončati agoniju :(
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Post Reply