Treba li nam "Radio Prnjavor"

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

Post Reply
User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by vrsta8472 »

Како чујем од запослених у том колективу, дошло им је до гуше. Нису им уплаћени доприноси за 2012-ту топли оброци за 4 године и 4 плате. Кажу да спремају тужбу за све то.

И на крају да Вас питам, треба ли нашој општини тај медиј?!

Нема смисла да људи раде за џ, ипак је тај Радио најстарији медиј у нашој општини и по мени требало би да опстане и остане и даље.

Шта Ви мислите?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by corkan »

Jednostavn ako nemoze da se sam finansira treba da se zatvori ili privatizuje,Zmile bi ga digao na noge
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by regeman »

isti problem je i sa turistickom.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by Hirurg »

smjesno bi bilo da neko kaze da taj medij ne treba u nasem malo mjestu...ipak ima neku tradiciju i svasta nesto...ali mislim da nije ok da traze topli obrok i sl...pa to koliko znam u zadnjoj deceniji ima samo opstina i zdravstvo...i poneko preduzece dobro stojece...ostali se svi hrane o svom trosku pa cak i radnici na budzetu drzave...takodje mislim da je radio prnjavor dosta zastario tehnicki ali i da nema radnika sa iskustvom koji znaju od niceg napraviti nesto..reklame i sl sve je amtareski uradjeno i dosta tog je vecinom staro dosta godina..trebaju malo nakupiti djaka..volontera koji ce iz hobija prikupljati informacije okolo i drzati neke programe...takodje koliko sam skontao da nemaju nikakav nocni program...a tada najvise ljudi ima vremena da slusa radio..uvjek sam za da slusam dobar radio nego da buljim u tv kutiju.. nek im je sa srecom...

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by ZMIJA »

corkan wrote:Jednostavn ako nemoze da se sam finansira treba da se zatvori ili privatizuje,Zmile bi ga digao na noge
Neznam Ćorki na šta aludiraš,Radio Prnjavor je opštinsko glasilo , opština je osnivač, i ona kao takva može da donese odluku o daljoj sudbini ovog glasila,naravno poslije analize o ekonomskoj opravdanosti ,a koja usput rečeno nije nikad ni postojala kod ovog medija, jer je radio Prnjavor, opština Prnjavor osnovala na incijativu tadašnjeg opštinskog komiteta SKJ, preko koga su se narodu u glavnom pored narodne i zabavne muzike, izdavala razna saopštenja važana za lokalni zajednicu a i šire.
Kako je ova lokalna vlast počela zatvorit ćemo mnogo toga, jer kad nemaš ideje najbolje je ključ u bravu, ako smo mogli zatvoriti tolike prnjavorske kolejtive.zašto ne bi zatvorili i ovo šta je ostalo od javnih preduzeća na čelu sa VODOVODOM, pa čak i javnih ustanova, koje će same po sebi ostati bez izvora finansiranja ili sufinansiranja.
Mi smo ovih dana zatvorili i Banju Kulaše ,upropastili Ergelu Vučijak ,upropastili FK Ljubić ,kako reče Regi i Turistička agencija koju je formirala ista ova vlast, postaje besmislena i neopravdana i ako ovako nastavimo možda ćemo zatvoriti i dječiji vrtić i Dom zdravlja u kome se nezna ni ko pije ni ko plaća.
Dakle Ćori tvoja aluzija na mene ne stoji, mi ne zatvaramo ništa, mi proširujemo kapacitete i primamo nove radnike.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by aquarius »

Opština prema Radio Prnjavoru ima maćehinski odnos. Isti je problem sa svim javnim ustanovama kojima je opština osnivač.
Pare dobijaju na kašičicu, rukovodioci dolaze po podobnosti i ostaju tu dok ne zasmetaju.
Radnici kubure sa hroničnom promajom u džepu i neplaćenim doprinosima. Osnovna sredstva i tehnika (u ovom slučaju) zastarjeli i
izrabaćeni.
Sve je to ogledalo vremena i društva u kojem živimo.

Radio Prnjavor je mjesto gdje sam zaradio svoj prvi džeparac, naučio tajne zanata, radio i družio sa jako dobrim ljudima.
Tada je bilo više elana, želje i volje, ali para nikad dovoljno. Razumijem zaposlene jer su vremena jako teška, ne živi se od vazduha i
obećanja. Zato ih maksimalno podržavam.

Radio Prnjavor je od svog osnivanja prolazio kroz krizne periode, rat i neimaštinu ali je uvijek opstajao. On svakako zaslužuje
mjesto na medijskom nebu Prnjavora i okoline. Ukidati ga ne treba ali svakako treba povesti računa o njegovom budućem statusu
u smislu vlasničke strukture. Para u medijima ima sve manje tako da bi privatizacija bila kontraproduktivna. Mislim da bi se privatni
vlasnik daleko prije povukao iz "biznisa" nego sadašnji osnivač.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
ALEK
Posts: 60
Joined: 23.08.2007. 16:24

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by ALEK »

Ajmo redom!Prije nego bilo šta počnete da "lupetate" trebali bi malo bolje da se informišete!
corkan - Radio Prnjavor uopšte nema potrebe sam da se finansira pošto je to Javno preduzeće čiji je vlasnik SO Prnjavor a odlukom o osnivanju je jasno precizirano finansiranje!Što se privatizacije tog medija tiče to je tek totalno nemoguća misija jer onaj koji bi ga i htjeo kupiti po cijeni za 1KM, morao bi izmiriti dugovanja koja su ihahahajjjj da sada ne lupam cifru ali uglavnom iznosi preko 150 000 KM!
Gos'n odbornik regeman - Ako si mislio na loš menadžment onda si upravu!
Hirurg - Topli obrok je predviđen opštim kolektivnim ugovorom, i kao takav jepropisan o riješenju koji su radnici dobili!(Topli obrok se isplaćuje ili ne -isplaćuje samo zato što neko misli da li je potreban ili ne , ili zato što ga ima opština ili zdravstvo).Da dalje ne širim potrebno je samo malo da se pročita zakon o radu!(ovdje se govori o tome da je topli obrok zagarantovan a nije isplaćivan 4 godine)
To da je Radio zastario, to si jedino pogodio, ali ova nebuloza da nema radnika sa iskustvom uuuuuuu tu si fullo definitivno!Pokušaj mi nabrojati radnike pa ću ti reći ko ima a ko nema iskustvo!
A što se tiče "Amaterskih" reklama, koliko para toliko i muzike!
Što se tiče volontera, radnici ovog radija su volonteri sve ove godine i radio je opstao zahvaljujući entuzijazmu ljudi koji su gore zaposleni!
"Prikupljanje informacija" koje si naveo radnici ovog Radija uredno svaki dan prikupljaju ,a to može potvrditi i admin ovog prnjavor.info
Noćni program, da svakako, ali jedino kada bi ljudi radili 12 sati dnevno(duple smjene) a za tu platu odnosno nikakvu platu teško.
Zmija - nedaj bože da se ostvare ta predviđanja, ali šta je tu je, ako mora-neka bude.
aquarius - znaš sve, pošto si i sam bio gore i vidim da realno možeš da sagledaš stvari.
Da rezmiram,
Radio Prnjavor je osnovan kao neprofitabilna organizacija i kao takva je registrovana!Finansira se iz GRANTA što je apsurd!Mnogima se nemora sviđati program ali taj program je usaglašen sa Regulatornom agencijom za medije i kao takav se mora ispoštovati ili slijedi kazna od par hiljada maraka zatim i gašenje frekvencije, što će reći da Radio nemože samo da ima talk-show i muziku.Radio mora da proizvede određeni procenat vlastitog programa(informativnog,obrazovnog, naučnog,dječijeg itd.) a privatne radio stanice to ne moraju!
Mislim da je krajnje vrijeme da se mi svi konačno izjasnimo "Treba li nam Radio Prnjavor" kao takav ili ne!

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by bičbožiji52 »

Ako ovoj vlasti ne treba jedn vatrogasni dom ,ne vidim zašto bi im služio radio koji ruku na srce, ima slušanost ali daleko ispod očekivane i zato bi ga se i loklna vlast rado kutalisla :smt005 :smt005
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by regeman »

odnosilo se na to da je isti problem sa dugovanjima kao i u turistickoj. a upoznat sa stanjem od pretprosle godine recimo, znam kako je u RP.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by ZMIJA »

S obzirom da je radio još uvjek najbrži i najsigurnij,najpouzdaniji medij, kako u ratu tako i u miru, ne dajmo naš Radio Prnjavor da se ugasi,
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ALEK
Posts: 60
Joined: 23.08.2007. 16:24

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by ALEK »

Ako je suditi po komentarima na postove, ipak, biće da nam netreba!

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by ZMIJA »

Kako su na vlast stigli stari dobri domaćini, izgleda nama ne treba ništa ,sve tebamo pozatvarati, neka samo malo para odvade koje daju televiziji K-3 na primjer, za redovni izvještavanje sa sjdnica skupštine opštine ,taman da i Rdio Prnjavor opstane ,sjetimo se rata, kad smo od medija jedino slušali radio Prnjavor preko svojih tranzistora, jer tada nije bilo ni mobilnog ,ni struje, ni televizije ni interneta, bio je samo stari dobri i neuništivi radijo, kojeg smo svi slušali ,neki u rovu ,neki u podrumu ,neki u radnji,neki na radoj obavezi,a neki i nabezinskoj pumpi.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ALEK
Posts: 60
Joined: 23.08.2007. 16:24

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by ALEK »

Eh, nije to baš tako lako zatvoriti!Oni koji su upućeni znaju da je Radio svojevremeno po presudi morao da isplati dugovanja gosn.Brani Raduloviću, naravno Radijski račun je bio u blokadi skoro 8 mjeseci!Netreba napominjati da Radio nije imao toliki iznos a sa kamatama je to prelazilo preko 20 000 KM!(Opština je platila taj dug).E sad zamislite kolika je to cifra za 6 ljudi koji budu zahtjevali svoja potraživanja na sudu, a imaju puno pravo!Bojim se da se to neće moći zaustaviti ukoliko hitno ne preduzmu neke mjere!Ostaje da vidimo a sve mi se čini da će se obistiniti ove zmijine riječi "izgleda nama ne treba ništa ,sve tebamo pozatvarati".

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by aquarius »

je Radio svojevremeno po presudi morao da isplati dugovanja gosn.Brani Raduloviću
Ova farsa se mogla lako i elegantno izbjeći da nije bilo "usijanih glava". Smetao im je Brane i htjeli su ga se riješiti po svaku cijenu.
Sredstva koja su tom prilikom izabrana nisu imala pravnu osnovu i stoga ovakav epilog. Em su mu platili štetu, em su ga morali vratiti na posao.

Znam još neke kolege koje su nepravedno i bezobrazno otjerani zbog nečijih interesa. Osnovni problem Radija je bio i ostao menadžment.
Mislim da je sad kasno za neke radikalne promjene, ali mislim da bi osnivač trebao jasno i glasno da kaže treba li mu Radio ili ne.
Ako treba, a treba, onda tu postaviti čovjeka koji ima znanje i stručnost, napraviti plan oporavka, reorganizaciju i sve ono što je potrebno
da najstariji prnjavorski elektronski medij opstane.
neuništivi radijo, kojeg smo svi slušali ,neki u rovu ,neki u podrumu ,neki u radnji,neki na radoj obavezi,a neki i nabezinskoj pumpi.
Upravo tako Zmile. Parola u to vrijeme je bila "od Benkovca do Horgoša". 5 kWh - predajnik i srednjetalasni u barama "duvali" su punom snagom devedesetih.
Nisu šteđeni ni ljudi, a ni novac da se ovaj cilj ostvari i održi. Čast mi je što sam bio dio te ekipe. Jedan od najboljih preioda u mom životu.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by ZMIJA »

Ja bi lično bila protiv zatvaranja ovog lokalnog medija, bez obzira na njegovu ekonomsku isplativost,jer on i nije predviđen da bude naka zlatna koka koja će osnicvaču- opštini nositi zlatna jaja.
Lokalni radio ima svoju funkciju i kao takav treba da opstane i ostane, ovo što kaže Akva treba se pozabaviti mendžmentom, i da radio Prnjavor ne bude kao slijepo crijevo u čovjekovom organizmu, mjesto gdje se stalno ili privremeno sklanjaju pozitivne bakterije ,koje su i te kako potrebne organizmu u određenim momentima najezde negativnih bakterija,bar tako kažu najnovija istraživanje.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ALEK
Posts: 60
Joined: 23.08.2007. 16:24

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by ALEK »

Meni ne ostaje ništa drugo nego da potpišem Zmiju u Aquariusa!

User avatar
pat
Posts: 228
Joined: 06.04.2009. 18:52

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by pat »

Posto sam i ja jedan od onih koji su sa grupom srednjoskolaca organizovali omladinski program, nekako mi je taj radio prirastao za srce. Bilo je to lijepo vrijeme dok sam bio dio kolektiva, iako, i tada je vec radio bio u finansijskim problemima. Najveci je problem, kako se vec gore reklo u upravi. Normalno je da ce direktor biti stranacka licnost koja ce raditi po direktivi aktuelne vlasti, jer se ta institucija jednim dijelom finansira od strane opstine, odnosno vlasti. E sad, trebalo bi ipak staviti nekog "svjezije krvi" jer su na toj poziciji zavrsavali kadrovi koji imaju "jos malo do penzije". Tako oni razmisljaju o penziji, pecanju, unucima, a napredak ove institucije ih ne interesuje nesto posebno. Posot je i radio u zgradi Opstine, gasenje ove radija bi bilo kao da sebi izvadite grlo i kazete: "ono me po nekad boli, moram onda da kupujem lijekove za njega, a to kosta, pa cu ga zato prestati upotrebljavati). Ako mogu funkcionisati onolike privatne stanice, mislim da bi i ovaj mogao i dalje da radi. Trebalo bi volje i rada, ali smatram da bi se mogao vratiti u pravi kolosijek. Imao bi volju i sam da se uhvatim sa ovim problemom u kostac.

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by aleksandar76 »

Polako al sigurno Prnjavor od mini urbanog prelazi na maxi ruralno, mogu da shvatim ove što su otišli iz prnjavora( kao neki mozgovi) i rade u BL i u drugim gradovima-ljudi idu gdje im je bolje pa se ne žele zamarati sa ovom čaršijom(ostalo je nešto familije i prijatelja iz škole), al ne mogu da shvatim (mozgove) koji trenutno žive i rade u Prnjavoru!
kino???
park???
dječija igrališta???
zaštićene objekte???
Vijaka???
dolazi na red " radio Prnjavor"???
i još mnogo toga...
Image

User avatar
pat
Posts: 228
Joined: 06.04.2009. 18:52

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by pat »

I da,
TREBA NAM RADIO PRNJAVOR!
Kao simbol slobode govora, gdje ce neki mladi narastaji kroz svoje omladinske emisije skloniti iz kafane, pa makar na jednu školsku godinu, i razviti svoju kreativnost, osjecaj odgovornosti i odnos prema radu, gdje će se kroz radio talase pronijeti najtačnija i najobjektivnija vijest iz naše opštine i to u najkraćem roku.

User avatar
ALEK
Posts: 60
Joined: 23.08.2007. 16:24

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by ALEK »

Pa pat sto se nas tice primljen si!Javi se svakako, hitno nam je potreban neko ko bi prihvatio na sebe oporavak Radija!

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by grlica »

читам ове ваше преписке
шта недостаје радио Прнјавору? КОНТАКТ ПРОГРАМ - КОНТАКТ ЕМИСИЈЕ.
Тема може бити на претек само да се расправлја шта се млати овде на форуму ето слушаности ... пробудити старију генерацију да је вјерна својим радио пријемницима , емисије уживо , расправљање о горућим проблемима , гости --наши суграђани.
Ево за почетак идеја : "Сви наши потенцијални одборници" . Два добра водитеља и слиједи шоу ...
треба вратити дух да би се расправљлао о новцу .

ето могу водитељи већ сад направити емисију на ову тему "Да ли нам треба радио Прњавор?" да чујемо глас јавности.. :D
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
ALEK
Posts: 60
Joined: 23.08.2007. 16:24

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by ALEK »

Ovde nepričamo kako podići slušanost, nego kako je Radio zapostavljen od svog osnivača!
Ево за почетак идеја : "Сви наши потенцијални одборници" . Два добра водитеља и слиједи шоу ...
треба вратити дух да би се расправљлао о новцу .
ето могу водитељи већ сад направити емисију на ову тему "Да ли нам треба радио Прњавор?" да чујемо глас јавности..
Pogrešno!Kod normalnih ljudi valjda se prvo vrati dug pa se onda raspravlja o duhu!Bah, svašta!Između ostalog ovde i netreba da se raspravlja o novcu nego da se izmire obaveze.To ti dođe i sto kao kad ti iz Elektra dođu da isključe struju a ti kažeš"E ajde malo da podihneš malo taj duh naplate pa ću ti ja platiti" ....

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by ZMIJA »

Naravno stečene obaveze se moraju izmiriti, a onda, a onda neka nam svira radio, naš radio Prnjvor.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by grlica »

што радите ако немате плату?
А ако већ радите без примања онда то окрените у своју корист , имате слободу да причате о томе .Живимо у нестабилном времену , и ако ти дођу да искључе струју ти молиш да то не учине баш тај дан ... па онда , или се задужиш негдје па платиш мало да те не искључе , ил тражиш начине за неки репрограм да плаћаш по мало само да те не искључе. Значи сналазиш се.
Пс. Алек данас није нормално вријеме што значи да нема нормалних људи :)
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
pat
Posts: 228
Joined: 06.04.2009. 18:52

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by pat »

Alek, javiti cu se svakako. :smt006

Post Reply