Treba li nam "Radio Prnjavor"

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

User avatar
ALEK
Posts: 60
Joined: 23.08.2007. 16:24

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by ALEK »

што радите ако немате плату?
А ако већ радите без примања онда то окрените у своју корист , имате слободу да причате о томе .
Pa do sada smo radili,od sada vise necemo!Trenutno nemamo bas slobodu da pricamo, jer ukoliko bi medijski u eter iznosili probleme u tom slucaju bi Regulatorna agencija za medije saznala za ovaj problem plata i neuplacenih doprinosa a tada bi gradjani ostali bez frekvencije jer agencija jedva ceka ovakve stvari da bi mogla vec nekom drugom dodjeliti frekvenciju a dobiti je veoma tesko to svi znaju!Za sada cutimo ali ne jos dugo!

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by grlica »

па знала сам да постоји нека квака у тој причи и хвала Алек па си то објаснио.
Жао ми је што је тако а могу мислити како вас таква ситуација излуђује јер види се да сте на граници стрпљења. Стварно немам ријечи више. Немам ни ријечи охрабрења :( (познајем неке људе који ту раде и знам колико су се жртвовали и да заврше факултет и да раде ... ал изгледа је у том граду све отишло у клинац , па по природи те стихије и ви сте дошли на ред)
imam moćno pero - jezik srpski

GLAS
Posts: 2
Joined: 26.02.2013. 19:09

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by GLAS »

- treba li da nabrajam

- trebaju li ljudi u prnjavoru znati kako je protekla humanitarna akcija crvenog krsta i da li je i koliko napravljeno humanitarnih akcija tokom godine kojima se pomoglo našim najugroženijim stanovnicima?

-treba li naša javnost znati kako je prošla sezona lova u lovačkom društvu "borik", kako žive penzioneri naše opštine, kako poljoprivrednici planiraju sjetvu, da li je planiraju, ima li i gdje se može nabaviti repromaterijal itd...

-trebaju li učenici osnovnih škola u prnjavoru i u okolini biti pomenuti za svoje uspjehe i pobjede na opštinskom radiju? trebaju li srednjoškolci imati svoje mjesto u radio prnjavoru?

-treba li penzionerima u njihovom udruženju pokucati na vrata opštinsko glasilo i saznati šta rade penzioneri naše opštine, pitati ih kako žive i sve njihove planove predstaviti javnosti?

-treba li raditi emisije o kulturi, ekonomiji, sportu, lokalnog karaktera, da pokažemo naše mlade talente?

-treba li posjetiti gradsku zelenu pijacu i saznati najnovije cijene, ponudu i kupovnu moć građana, treba li raditi analize i ankete, prići našim građanima i pitati ih za mišljenje o svemu što nam se dešava?

-treba li pratiti dešavanja u narodnoj biblioteci, domu kulture, centru za mentalni rad, domu zdravlja, seoskim domaćinstvima, gradskim ulicama i ostalim segmentima društva i života kestengrada?

-treba li se čuti glas o nacionalnim manjinama, njihovim manifestacijama, o vjerskim temama svih naroda, o tome šta radi opština na čelu sa ljudima koji je vode...

-treba li iko ikada spomenuti ergelu, turističku agenciju, ribnjake, ukrinu, vijaku, drenovu, vodovod, elektro prnjavor, vatrogasce, obućare, šnajdere, staklare, voćare...

- treba li objaviti humanitarne akcije, humanitarne brojeve, pratiti akcije spašavanja od poplave, požara, leda, kriminala???

- trebate li slušati muziku 21 vijeka?

- radio je neprofitabilna organizacija, ima jasno definisanu funkciju, postoji 30 godina

- treba li vam radio? vama možda ne treba

gore navedeni su jedva čekali da se bar jednom u životu njih nešto pita... iako to bio samo radio prnjavor

trebalo je nabrajati, izvinite
Last edited by Moderator on 26.02.2013. 21:16, edited 1 time in total.
Reason: Zabranjeno pisanje samo VELIKIM slovima

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by grlica »

ма немам шта да пишем , ситуација у земљи постаје драматична
imam moćno pero - jezik srpski

GLAS
Posts: 2
Joined: 26.02.2013. 19:09

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by GLAS »

grlice,

radio samo radi svoj posao
predstavlja glas naroda, a taj narod ima puno toga za reci
čak i u vrijeme krize nisu to samo negativne kritike nikome, ima tu i pozitivnih kritika...
ako pratiš rad radio prnjavora, vidjećeš i čućeš da samo objektivno izvještava, sve po protoklu
program može biti i mnogo bolji ali za to su potrebna finansijska sredstva...
suština je da šestoro ljudi radi sve nabrojano u prethodnom postu koji je napisan, daje sve od sebe da građani ne ostanu uskraćeni za informacije, za radio nema manje ili više važnih dešavanja, sve je važno i sve je to život opštine u kojoj živimo
Last edited by Moderator on 26.02.2013. 21:15, edited 1 time in total.
Reason: Zabranjeno pisanje samo VELIKIM slovima

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by vrsta8472 »

Глас, добро нам дошао...

:smt006
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by ZMIJA »

grlica wrote:ма немам шта да пишем , ситуација у земљи постаје драматична
Grlice situacij jeste teška ,ali nije baš dramatična, kako to neki priželjkuju da bude,kao kad bi oni bili na vlasti tekao bi med i mlijeko :smt006
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by grlica »

Nije dramatično što nas truju hranom , nije dramatično što u Tuzli sastanče vehabije a tek Cerićev pokret , nije dramatično što Mile kako mu se ćefne radi - što se optužuju međusobno za izdaju pozicija i opozicija , nije dramatično što se iznova i iznova zadužuju a na kraju će biti gladni ste jer je svjetska kriza , nije dramatično što u Parlamentu FBiH listaju novine , drijemaju dok policija udara narod ispred zgrade !
Plus što onih šest majmuna najveću dramaturgiju provode --- nama brate dobro a vama kako bude....

i šta ima i da se piše i da se misli , najbolje isključiti dnevnik i informativne emisije i mirna Bosna!
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by KAMIKAZA »

NAS SAMO SMAK SVJETA MOZE DA SPASI :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by ZMIJA »

grlica wrote:Nije dramatično što nas truju hranom , nije dramatično što u Tuzli sastanče vehabije a tek Cerićev pokret , nije dramatično što Mile kako mu se ćefne radi - što se optužuju međusobno za izdaju pozicija i opozicija , nije dramatično što se iznova i iznova zadužuju a na kraju će biti gladni ste jer je svjetska kriza , nije dramatično što u Parlamentu FBiH listaju novine , drijemaju dok policija udara narod ispred zgrade !
Plus što onih šest majmuna najveću dramaturgiju provode --- nama brate dobro a vama kako bude....
To ptico što se trujemo hranom kriv Mirkan Šarović što je dozvolio da se uvozi smeće od hrane :lol: :lol: to što se skupljaju vehabije i kako s voli reći potencionalni terororisti, ne treba puno da nas brine, oni su pucali na američku ambasadu a ne na srpsku :smt005 :smt005 a što se tiče cerićevog pokreta, ima i ravnogorski pokret, dakle balans stanje,mi Srbi ne možemo bez vožda, juče Rašo danas Mile,a pošto je Rašo na službenom putu, neka onda Mile dok on ne dođe kući, mora njeko biti glavni,a što se tiče pozicije i opozicije to ti je isto melo :lol: :lol: neka se zadužuju da imamo šta trošiti, kad mogu Ameri što ne možemo imi :lol: :lol: nije samo kriza nama svi smo u krizi :lol: :lol: a to što u federalnom paralamentu čitaju novine ,bolje nego što u parlamentu Republike Srpske telefoniraju ,a one što policija udara pred parlamentom i treba da udaraju neka se late nekog posla i rade kakav vojska i penzija u 42 godini,gdje to ima ko će im zaraditi penziju ako se penzionišu a manje godina života, nego što ja imam radnog staža :smt005 :smt005
Bosan nije nikad bila mirna, i ako bi se umirila onda ne bi znali gdje počinje ravni Srem :smt006 :smt006
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by grlica »

е моја змијо , и ја да ти искрено кажем маштам како ће да се врне мој Рашо и отпуше твога Милу ! Него, руку на срце ,мораш признати да је овај мој вожд прави господин у односу на твог. Пратим га свако јутро , посебно обрати пажњу када Рашо каже "хваала" , зависно од наглашавања те ријечи, невидљивим нитима он комуницира са својом одбраном.

Живот је чудо мој Змиле , твог вожда не воли пук а мог вожда величају и то ће отићи у историју ... мој је позитивац твој негативац и ту је основна разлика.
одговарала би ти све једно по једно ал не да ми се , ти знаш да грлица не напада змију -само пјева тужну пјесму а змија сикће бранећи змијско (Снсд ) легло.
Ето Рашу је чувала сарајевско-романијска регија толике године , баш ме занима како ћете ви спашавати свог Милу.

Скренусмо са теме , радио Прњавор је у питању ... кад смо већ код тога мора се признати да је Миле максимално умртвио и омладину и сваки револт на овакву ситуацију. Доће ваљда вријеме када РС неће бити само од Бањалуке до Лакташа :smt006
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by ZMIJA »

Znaš Grlice ja ne volim Amere,bliže su mi Mudzahedini, i ako sam ratovala i protiv jednih i drugih ,bolje je iskreni mudzahedin nego lažljivi i podli Amer,koji evo sada sprema našem Mili slobin scenario, jer Mile je ipk posebna sorta, neda se osdlati, nikome pa ni Amerima ,optužuju ga da šuruje sa Rusima gradeći Južni tok, a to ovi Ameri ne vole,oni su zajebali i tvog Rašu /Holbruk/jel je Rašo bio naivan, za razliku od Mile, on im **** mater gdje stigne, a ova sdsesova oprba što grakće na Milu pojma nemaju odakle vjetar duva ,njima je samo da s dočepaju što više fotelja, valjda im je malo ovo što im je Mile dao .
Šta glumi taj Šrovič sa ovim carinskim tarifama, jeli to odbrana srpstva i srpskih interesa.
Nego da se mi vratimo na temu, i da odbranim naš radio Prnjvaor, prko koga možemo da se informišemo, nako na taze i izbliza ,lokalno patriotski, i nedajmo ovim tvojim da ga zamadale,jer kad se jednom nešto zamadali nikad se više odmandaliti neće.
Ako treba hitaj vamo da pravimo proteste, jer ovi na vlasti ne jebu živu silu, bili moji ili tvoji, sve bi zatvorili samo nebi nekog lopova ,nedaj bože ni da se procesuira a vrvi od kriminala i korupcije,
Zato ptico raširi svoja krila, i paravac sa Romanije prema Ljubić planini, da vidimo šta nam je činiti. :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by regeman »

zmile gdje si ratovao sa amerima, na video igrici :mrgreen:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by ZMIJA »

regeman wrote:zmile gdje si ratovao sa amerima, na video igrici :mrgreen:
Tvoja generacija Regemane možda je ratovala sa igricama,a mi koji smo dočekali kraj rata u rovovima, i te kako pamtimo agresiju NATO a pakta i njihove bobme koje su nas zasipale u Republici Srpskoj 1995 godine, i ako smo taj rat realno izgubili, tvoja ironija ja nepotrebna, jer ja to nisam pomenula u kontekstu nekog kurčenja, na šta aludiraš, jer ja nisam od te sorte ,ja prezirem rat i nasilje a igrice nikad nism igrala pogotovo ratne.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by regeman »

ajde, sto si na kraj srca, salimo se malo..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by grlica »

змиле мој , они се малтене шпрдају с тебе а и не знају како су добокоумна твоја размишљања :?: :!: , посебно гледе тих нових коалиција вехабија са Србима. Исти нам је непријатељ , Америка и Западне Еуропа.. 8) зар не :wink:

Разумије тебе твоја птица зато , ниш ти не бригај , а кад смо код почасних , тј заслуга за друштвену заједницу , предлажем ЈЕДАН НОВИ ИМПУЛС у овом тренутку :) :P :wink:
А то је наш радио Прнјавор :P , Нови имплус би био ново име , нови имидж , зашто се фрквенција ил макар емисија не би звала Змиле и Грле , а радио може да се преквалификује у Радио Босне и Крајине. А ми Змиле имамо наш термин , наћи ћемо добре рецитаторе да нам читају преписке , а за Камијеве и наравно твоје стихове посебно ћемо вјежбати дјецу :D :) :P :D

и будемо слободни емитери --ко слободни зидари

( еј коначно сунце изашло , ал ми сакрило Требевић па не знам одакле ћу полетит .. :P )
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by KAMIKAZA »

Eh taj radioooooo,nekad davno ,kad sam bio mali,ukradem tranzistor od djeda pa slusam u Mikanovoj sumi.To je bilo vrijeme ,na to se mogla i cura zbariti,nije bilo tih tranzístora u selu,dva tri u vrh glave,narod isao ko na cudo. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by ZMIJA »

grlica wrote:змиле мој , они се малтене шпрдају с тебе а и не знају како су добокоумна твоја размишљања :?: :!: , посебно гледе тих нових коалиција вехабија са Србима. Исти нам је непријатељ , Америка и Западне Еуропа.. 8) зар не :wink:
Ne ljutim se ja na njiha,još su mladi, svtit će jednog dana,život je čudo :smt006
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by grlica »

Image

видиш да ме обак заклонио и не могу одма прхати !
(ово ја змиле теби за дуишу ---знам ја да су романтике и философија прве родице :wink: :D )
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by Opti Myst »

Ne, ne treba nama ni "Radio Prnjavor", niti pitka voda nam ne treba, ni održavanje puteva nam ne treba, ni sportska udruženja nam ne trebaju, ni vlada nam ne treba, ni strana ulaganja nam ne trebaju, ni policija nam ne treba, ni struja nam ne treba,... ništa nama ne treba.

Ne znam samo je li naziv ovog topika/teme provokacija na delanje ili poziv na uništavanje? Svakako zvuči pomalo nezgrapno.
Zašto tema ne bi bila: Kako da spasimo Radio Prnjavor?
Da možda damo neku ideju kako to privatne medijske kuće preživljavaju ova vremena, koje bismo emisije rado slušali, kakav program, da napravimo anketu ili sl.
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by KAMIKAZA »

Pa naj veca je greska sto se taj radio malo udaljio od zahtjeva slusalaca,bez obzira sto to djeluje glupo ali veliki broj naseg stanovnistva slusa to strbacko zavijanje :D ali ima i drugih koji to ne vole,ja kad god okrenem na Radio Prnjavor,uvjek je neka muzika koju ja ne slusam rado,isti slucaj je i sa Radio Ljubicem.Zasto nebi bilo i nedjeljom kod onih zelja cestitki i pozdrava ,neki termin kad su zelje koje su recimo tipa te cocanske muzike ,npr.od 14-16 h,zabavna od 16-18....ja nemam volju da trpim krike divljine :D u svakoj drugoj pjesmi.Mislim da bi zbog toga trebali biti odredjeni vremenski termini za vjesti,za reklame,za narodnu,zabavnu ili neku drugu vrstu muzike,pa cak i za ozbiljnu glazbu,jer neko i to slusa.Reklame sam vec pomenuo,dodje mi ponekad cak i TV da izbacim napolje,kad mi uskacu svakih par minuta sa par reklama,kome se gleda neka mu stave sat vremena samo reklame,a ne da maltretira sav posteni svijet. :D
Uspjeh jednog radija je u dometu i u kvalitetu programa,Radio Prnjavor ima sve manji domet,i sve losiji program,na zalost svih nas Prnjavorcana.
Spas je u jacoj reklami,cak i preko drugih medija,jer su njihovi radio talasne duzine vec odavno zaboravljene,narod radio slusa zbog muzike,narocito nocu je vazan dobar program,oni to nemaju,znaci sto vise muzike ali ne na preskok ,vec pulucasovna ili visecasovna muzika istog zanra,onog momenta kad se ustanovi koja muzika je naj slusanija i u kom vremenskom intervalu,jer sumnjam da u 1 noci slusa iko cocanske pjesme, :D ,onda toj muzici ustupite malo vise vremena,i slusanost ce porasti. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by ZMIJA »

Ovdje je precizno postavleno pitanje treba li na m Radio Prnjavor ili ne treba,a pitanje uređivačke politike je nešto drugo, jer su ukusi različiti, o čemu možemo raspravljati na drugom naslovu teme.
Lično mislim da je Radio Prnjavor solidan radio na date okolnosti u kojima radi,za razliku nekih lokalaca koji su agresivni u svojoj programskoj šemi u zaglupljivanju i onako zaglupljenog naroda.
Tu prije svega mislim na turbo folk,anti reklame tipa Radio Dzungla,koji kad mi se uključi dok vozim umalo ne sletim s ceste,
Muzički program ala -Garo, garo gariš li se sada, ili sjedišta se tresu u mom mercedesu, je najveći idiotluk koji se možre emitovati na nekom radiju,ali šta se tu može, mnogi to vole slušati ,za razliku od mene i ovakvi kao ja .
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by regeman »

:lol: :lol: :smt023
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by KAMIKAZA »

Ja sam pokusao naglasiti kakav nam Radio Prnjavor treba,ima dovoljno stanica koje su kako ti rece ho-ruk sistem,zato i kazem da treba za sve ponesto,nesto sasvim drugacije ,a ipak po mjeri naroda.
Uredjivacka politika mora da podigne nivo tog radija.
Ako bi smio da dam savjet ,vjerovatno neko od njih cita sve ovo,recimo mogucnost davanja kratkog oglasa koji bi kostao 1 KM ,fiksno vrijeme emitovanja oglasa u trajanju od 2 puta po pola sata ili 3 puta svaki dan,prihod minimalan ali slusanost bi se povecala.Ja nikad ne mjenjam zanimljivu stanicu,ali obavezno kad mi postane dosadno i monotono,podjem da cackam i trazim bolje.Ujutro prije skole neka zanimljiva djecija emisija,mozda direktno iz njihove skole itd. mora se stvoriti neka nova publika,ova kao Zmiki i ja je izgubljena,svi smo upiljili u ovaj Prnjavor info i to 24 h,ne slusamo ni zene ni djece ,a kamo li radio. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by Opti Myst »

Evo odličnih prijedloga.
Samo nek ključni ljudi sa radija čitaju i osluškuju šta se ovdje piše. Pouzdano znam da jeste tako.

A usput možemo da posmatramo da li se šta mjenja u programu.
http://radioprnjavor.com/
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

Post Reply