Treba li nam "Radio Prnjavor"

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by aquarius »

svraka wrote:U pravu si za dativ imenice radio. Kaze se radiju, a ne radiu. Ali neka ostane ova moja greska. Da nas sve podsjeca, a mene pogotovo, da pazimo... i cuvamo...
Мени не смета како год да напишеш. Само ако неког исправљаш покушај да при том не правиш исту грешку.
Ништа лично. :smt006

Општина је на вагу ставила Радио Прњавор и Туристичку организацију. Чини ми се да, без обзира на есенцијалну важност информисања грађана,
Радио губи трку.
Схватам да је вријеме тешко и да Општина више не може финансирати обје организације/установе.

Мени само није јасно какве ми то туристичке потенцијале имамо !? Да би се туризам исплатио морамо имати фантастичну инфраструктуру (путеве, тржне центре, хотеле, мотеле, болнице, позориште, биоскоп ...), морамо имати шта да понудимо (природне љепоте, историјске знаменитости, споменике културе ...).
Природне љепоте Љубића остављене су на милост и немилост багера и радних машина. Језеро Дренова запуштено и препуштено немару. Ергела липицанера оде на добош. Слив Укрине зарастао и запуштен.
О каквој туристичкој понуди причамо !?
Вашар !? Улични баскет !? Васкрс !? Дан општине !?
То су значајни догађаји за Прњавор, али нису туристички потенцијал и свакако не могу исплатити било какво улагање у туризам.

На другој страни Радио Прњавор постоји 30 година. Познат је и ван граница Републике Српске нарочито током протеклог рата када су га слушали од Бенковца до Хоргоша.
Готово 90 % новинара прњаворског медијског неба је своја пера оштрило и прве кораке у новинарству направило управо у овој институцији.
Доведен је до просјачког штапа и гашења лошом кадровском политиком све и једне власти од 1990. до данас.

Да закључим, немјерљива је разлика између Радио Прњавора и Туристичке организације.
Бојим се да ће "Котлић за Гиниса" пресудити. :?
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by vrsta8472 »

Ако је ово истина, само луд човјек може да бира између Радија и Туристичке. И још ове године добили плакету признање, па онда као награда за 30 година постојања - гашење :smt002
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by ZMIJA »

aquarius wrote:Општина је на вагу ставила Радио Прњавор и Туристичку организацију. Чини ми се да, без обзира на есенцијалну важност информисања грађана,
Радио губи трку.
Схватам да је вријеме тешко и да Општина више не може финансирати обје организације/установе.

Мени само није јасно какве ми то туристичке потенцијале имамо !? Да би се туризам исплатио морамо имати фантастичну инфраструктуру (путеве, тржне центре, хотеле, мотеле, болнице, позориште, биоскоп ...), морамо имати шта да понудимо (природне љепоте, историјске знаменитости, споменике културе ...).
Природне љепоте Љубића остављене су на милост и немилост багера и радних машина. Језеро Дренова запуштено и препуштено немару. Ергела липицанера оде на добош. Слив Укрине зарастао и запуштен.
О каквој туристичкој понуди причамо !?
Вашар !? Улични баскет !? Васкрс !? Дан општине !?
То су значајни догађаји за Прњавор, али нису туристички потенцијал и свакако не могу исплатити било какво улагање у туризам.

На другој страни Радио Прњавор постоји 30 година. Познат је и ван граница Републике Српске нарочито током протеклог рата када су га слушали од Бенковца до Хоргоша.
Готово 90 % новинара прњаворског медијског неба је своја пера оштрило и прве кораке у новинарству направило управо у овој институцији.
Доведен је до просјачког штапа и гашења лошом кадровском политиком све и једне власти од 1990. до данас.
:smt023 :smt023 :smt023
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by svraka »

Ciji je zapravo propust sto su nam novinari polupismeni? I sto takvi polupismeni provedose cio radni vijek u novinarstvu! Da li mi zapravo kukamo za Radio Prnjavorom, ili za radnim mjestima polupismenih novinara? Samo razmisljam.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by просвјета »

Шта ће нам радио кад имамо Хроничара свакодневнице и то врс(т)ног... :D

User avatar
ALEK
Posts: 60
Joined: 23.08.2007. 16:24

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by ALEK »

svraka wrote:Ciji je zapravo propust sto su nam novinari polupismeni? I sto takvi polupismeni provedose cio radni vijek u novinarstvu! Da li mi zapravo kukamo za Radio Prnjavorom, ili za radnim mjestima polupismenih novinara? Samo razmisljam.
Razmisljaj u sebi.Propust je zapravo tvoja isfrustriranost, nista vise!Kako te samo nije sramota, ti si mi pozvan da govoris o pismenosti i radnim mjestima.Ti koji si tu jos od mandata Vlade Zivkovica i planiras jos koju godinu je li?Imaj dostojanstva i ne pisi vise na ovu temu nista.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by svraka »

Не обраћај пажњу на небитне ликове, као што сам ја. То је трошење енергије и времена узалуд. Сврсисходније би било да их утрошиш на обнову познавања правописа. Ипак си ти новинар. Изнад твог имена не стоји сличица пијука и лопате, него пера и отворене теке. Испоштуј сам себе. А и све оне којима се продајеш за новинара.

User avatar
ALEK
Posts: 60
Joined: 23.08.2007. 16:24

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by ALEK »

svraka wrote:Не обраћај пажњу на небитне ликове, као што сам ја. То је трошење енергије и времена узалуд. Сврсисходније би било да их утрошиш на обнову познавања правописа. Ипак си ти новинар. Изнад твог имена не стоји сличица пијука и лопате, него пера и отворене теке. Испоштуј сам себе. А и све оне којима се продајеш за новинара.
Na takve likove nikada nisam ni obracao paznju.Jedino u cemu se slazem sa tobom je trosenje energije i vremena.Ta slicica nema nikakve veze sa novinarstvom i pisanjem, a ponajmanje tebi ne zelim da objasnjavam sta znaci.Nisam novinar, po ko zna koji put ponavljam i nema tih novaca za koje mene neko moze kupiti.Priznajem, krivo mi je jedino to sto si napisao da ljudi cuvaju radna mjesta u radiju, a ti ljudi nisu dobili sedam plata u proteklih godinu dana.Nekom na cast, nekom na sramotu.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by svraka »

Drago mi je da smo se razumjeli. Sledeci put prije nego dobijes zelju da mi napises kakav prostakluk ili uvredu, izbroj do deset, i sjeti se sta se moze desiti kada pljujes po ljudima bez razloga. A pravopis ti ne moze skoditi. Prelistaj ipak. Nazovi novinaru.

User avatar
ALEK
Posts: 60
Joined: 23.08.2007. 16:24

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by ALEK »

Bezobrazan, neotesan, ufuran i glumis neku velicinu, a kvaliteta nigdje!Ne pljujem po ljudima niti sam ikada, samo sam javno konstatovao za razliku od drugih koji ti govore to isto iza ledja, i to na drugoj temi da si poltron.Ako prijetis onda se popni gore i prijeti ili me zaustavi na ulici i prijeti!I da, nikada se nas dvojica necemo razumjeti gospodine nazovi nacelnice!!!

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by svraka »

:wink: Како оно теби би име људино неустрашива? Да не лутам. :smt006

User avatar
ALEK
Posts: 60
Joined: 23.08.2007. 16:24

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by ALEK »

Promasio si temu.Skini se sa ove teme i pisi tamo gdje si i najvise pisao i naravno ispravljao mnoge u pravopisu,lektoru.Lijepo podneses ostavku i dodjes da radis kao lektor u Radio, posto vidim, to ti je najbolje sto mozes!

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by svraka »

У праву си. Силазим са теме. Ова преписка је неозбиљна и смарајућа. Због мене првенствено.

Направи и ти корак добре намјере, уздржи се коментара на оно што ја пишем, ако те се лично не тиче. А неће сигурно. Живи свој живот, и биће све ок. Ако се закачиш опет за мој пост и напишеш ми да не серем (као што си урадио, ничим изазван), или неку другу вулгарност послану на моју адресу, размисли о томе шта ћеш изазвати. И ја имам праг толеранције.

User avatar
CHEJK
Posts: 238
Joined: 13.07.2013. 21:56

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by CHEJK »

ALEK wrote:
svraka wrote:Ciji je zapravo propust sto su nam novinari polupismeni? I sto takvi polupismeni provedose cio radni vijek u novinarstvu! Da li mi zapravo kukamo za Radio Prnjavorom, ili za radnim mjestima polupismenih novinara? Samo razmisljam.
Razmisljaj u sebi.Propust je zapravo tvoja isfrustriranost, nista vise!Kako te samo nije sramota, ti si mi pozvan da govoris o pismenosti i radnim mjestima.Ti koji si tu jos od mandata Vlade Zivkovica i planiras jos koju godinu je li?Imaj dostojanstva i ne pisi vise na ovu temu nista.
Činjenica je da je svraka upravu.

Naši seoski polupismeni novinarčići su sramota za svoju struku, etiku su davno sahranili a članke koji su apsolutni odraz primitivizma novinara i "naručioca posla" pišu za novac po narudžbi ili za neku drugu uslugu. Nakon sahrane etike na "godišnjicama" se sjete ponekad i njima stranog termina novinarska sloboda a da nemaju predstave ni o čemu pričaju.

O netačnom, neblagovremenom informisanju javnosti, te svjesnom i namjernom laganju iste, objavljivanjem neprovjerenih informacija koje su do novinara stigle "iz prve ruke" sa buvlje pijace je nepotrebno i komentarisati.
Cijeni riječi. Svaka od njih može biti tvoja posljednja.

User avatar
ALEK
Posts: 60
Joined: 23.08.2007. 16:24

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by ALEK »

Ćutanje je više znak nemoći nego mudrosti. Beznađe kojim nas okruže i paranoja kojom nas plaše, lijepo je umotala zaposlene a korumpirane u transparentan celofan kojim nas konstantno guše pa totalno lišeni solidarnosti, ljudskosti i empatije gledamo kroz naborani omot vriskove, plač, depresiju malih ljudi, nas što pokušavamo djeci obezbjediti sutra. Slobode koje dodjeljuju zakonima i amandmanima i tolerancija koju propagiraju nepismenima i onima bez vlastitog mišljenja veće su zlo od bilo kojeg totalitarističkog režima. Spašavaju banke i uvjetuju nam isplatu našeg zarađenog novca isključivo preko njih a mi kao poslušni likovi iz scenarija vlastodržaca i monetarnih kreatora uzimamo minuse koji postaju opterećenje koje nas gura prema zelenaškim kreditima i eto ti kruga života.
Omče su znate, isto okrugle.
Ponekad pomislim da trebam promijeniti stav, progutati govno i nakloniti se nekompetentnima ali nekako ne mogu, neću, jer kad ujutro umijem krmelje i poljubim dragu u čelo dok još spava začahurena u svijet koji nije opipljiv ali je barem nemoguć za otimačinu stvarnosti, sjetim se da su ljudi ginuli za istinu, pravdu, poštenje. Da se u svakoj kapi znoja koja slijedi na poslu krije olakšanje jer nisam kao oni , ukalupljeni bezidejni činovnici materije i straha, arogantni hroničari evolucije duha.
. :smt006


MODERATOR : Psovka je uklonjena!

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by просвјета »

Разумијем и осјећам и потписујем свако слово сабрата у истој кожи... :smt023
Али мислим да је овом тексту, заслужено, мјесто под Република Српска или БиХ...

User avatar
ALEK
Posts: 60
Joined: 23.08.2007. 16:24

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by ALEK »

Slažem se, samo sam htjeo da osvježim temu.Na pomenutim temama anđeli su davno izgubili vizit-karte svojih klijenata.Zato ćutim.

User avatar
1389
Posts: 52
Joined: 03.02.2015. 12:24

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by 1389 »

Radio "Prnjavor" je po meni najkvalitetniji medij u konkurenciji svih radio/televizijskih medija na podrucju opstine Prnjavor a i sire. Slusam isti kad god imam priliku i mogu im samo pohvaliti izbor muzike i emisija.
Nazalost izgleda da su i oni trebali davno da krenu citav dan da emituju muzicke zelje i pozdrave kako bi prezivjeli.
Ovako ce nam izgleda ostati "Radio" "Ljubic", pa cemo slusati Mileta, Sinana i ekipu od 8 ujutro do 8 navece. :shock:
Gde bi bili Srbi sada, da je plana, mnogo rada,
ali to nas redom smara,kao strah od rezultata.
Mnogo nam je briga draža,stara kao naša rasa,
da komšiji crkne krava,da nam svima prazna štala

User avatar
ALEK
Posts: 60
Joined: 23.08.2007. 16:24

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by ALEK »

Sreća pa nas ne ubaciše u anketu najpoznatijeg brenda!

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by просвјета »

Наш Радио Прњавор...
Наш Завичај Прњавор...
Наше Новинарство...

Катарзу ишту управо јер су Наши... :)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by vrsta8472 »

Сретан рођендан :smt006



П.С.

Имам константан шум када слушам Радио "Прњавор"?!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by KAMIKAZA »

Kad si u sumi. :D I meni sumi od kad imam tinitus. :smt005
Neka je njima sa srecom,bilo je to zlatno doba kad smo ih slusali na svakom koraku,nisi trebao imati svoj radio ,jecalo je iz svake kuce,pogotovo nedeljom.Dobra stara vremena,rat je ucinio svoje,nema tog veselja vise. :(
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by aquarius »

Problem "šuma" je tehničke prirode i tiče se takozvane optičke vidljivosti na relaciji studio-predajnik koja je ozbiljno narušena izgradnjom nove stambemo-poslovne zgrade kod muzičke škole.
Na ovaj problem je ukazivano prije početka izgradnje ali kao i uvijek do sada, nadležni su se oglušili na mišljenje struke zarad "opšte društvene koristi".
Rješenje problema nije ni malo jednostavno i zahtjeva ozbiljne zahvate i značajna finansijska sredstva.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Treba li nam "Radio Prnjavor"

Post by vrsta8472 »

Штета због тог шума.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply