AD Vodovod Prnjavor

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Управо прошао том улицом. Ако неко одмах не интервенише, до јутра ће код Суда бити велики кратер! Барем воду да искључе у тој улици.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

Kad neko placa 19 000 PDVa onda znaci da ima i prihod od skoro 100 hiljada,ali on to ne pomenu.
I OVO NJIHOVO PRICANJE ZA KRPANJE CJEVI JE ISTO KAO KAD JE ONAJ TUKAO ZENU STO JE LOSE SVEZALA VRECU PA MU SE DESET PUTA ODVEZALA DO MLINA. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by Magyar »

Gdje je sad puklo, puklo vas u glavu onu foteljasku? Ako se osvrnete oko sebe primijeticete cak i da smo u 21. vijeku gdje je sasvim normalno da se ljudi kupaju jednom dnevno. Sasvim je normalno i to da svaki mjesec posaljete racun koji ocekujete da se plati. I plati se!!! Ko ce meni da plati sto ne mogu da se okupam jer nema vode pas vam mater jeb`o, da vam jeb`o??????? :smt067 :smt067 :smt067 :smt067 :smt067 :smt067 :smt067 :smt067 :smt067 :smt067 :smt067
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

Ja sam imao jednu njivu,lijepa ravna,malo mocvarna,ali seljacki gledano zlata vrijedna,voda struja telefon :D salim se imala je potok koji je uvjek tekao,ograda ladovina a krave kao u raju,samo im muzika falila i kao u hotelu. :D I onda pocese ovi zlotvori da krpe cjevi,pa i kad nije bilo puklo na toj njivi, gazise uzduz i poprijeko,prerovise i zlo ostavise.Danas je to opasno po okolinu,a o kravama i idili da i ne pricam,polomise i jasenje i bagrenje,sasjekose topole koje su im smetale da prolaze,i evo poslije par godina je to svakim danom sve gore i gore,ja se bojim uci,u stvari nisam ni pjesice ulazio bar 5 godina u tu parcelu,a oni ulaze svaki mjesec bar dva puta sa bagerima i nikad da se sjete da zagrnu stare rupe (kratere) koje su zaboravili zagrnuti u proteklim godinama.A fino sam im rekao:"Ne lomite mi bagrenje" :(


JOS ZIVIM U NADI DA CE SE NEKAD NAPRAVITI OVAJ POTISNI VOD I DA CE MOJU NJIVU OSTAVITI NA MIRU :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by bičbožiji52 »

Znam o čemu pričaš ,o svom baresku ispod Latkovca,ne sikiraj se, imamo jedan baresak na prodju bolji od tvoga ,preko njega ni avionsaka linijane ide ,samo ponekad srne traže vode nije skup :lol: :lol: :lol:
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

Moze uzimam,hocu da mi krave konacno nadju dusevni mir. :D Pokusavao sam sa uvodjenjem zvucnika u stalu,i pustanjem Sopena i Baha,satima ali nikako ne ide ,stalno su depresivne,moram da ih kljukam tabletama,u poslednje vrijeme samo jedu onu travu sto se dobro prodaje :D sto je ova omladina trpa u cigare mjesto sece duvana,sad su malo kao zivnule,kad god udjem u stalu a one kao oni baloni na vaseru,lebde po stali. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

čiča
Posts: 321
Joined: 26.03.2009. 15:59

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by čiča »

Kopajte bunare po 30-40 metara dubine, naćete vodu ili naftu. :smt003

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

Ajde nemoj nas zaebavat :D Kad je tako kako je onda Ricko nasao gas ? :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by kuzmo »

--------
Last edited by kuzmo on 05.02.2014. 09:28, edited 1 time in total.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

Pre neki dan citam u jednim nacistickim novinama, (zabranjenim) o stanju u EU i nacinu na koji se moderno pokorava evropa,do sada se mogu osloniti na njihove informacije,i ovaj put sve govori u prilog njima,mada jos nisu javno nista rekli,ali ko zna da cita izmedju redova shvatit ce da su lobisti i banke osvojili EU.Druga stvar je njihovo daljnje djelovanje,a smjer koji su izabrali je pomalo cudan,sve snage su usmjerene na osvajanje monopola nad vodom,posto nad naftom nisu uspjeli,odlucili su se da udare svim silama u tom pravcu.Prvi udar su osjetili naj slabiji,Portugal i Grcka,u njih su vodeni resursi na brzinu privatizirani i cjene su skocile i do 400%,iduci koji ce osjetiti taj udar pored najslabijih su i oni koji zele u EU,a to smo mi.Kad se jednom potpise onda tako bude,jer artikl 36 osnovnog EU zakona kaze da se sve odluke koje Brisel donese moraju postovati,a Brisel je vec pod kontrolom tih lobija i zakon je vec donesen,ostala je samo postepena primjena,jer naglom primjenom bi se moglo desiti da neke drzave ne prodaju resurse njima vec nekim svojim tajkunima,sto je slucaj u nas :D sve mi nesto govori da je ovo nase debelo zaduzivanje po pitanju vode ,ne samo u prnjavoru vec u regionu,u stvari samo uveretira u otimanje vodenih resursa u datom momentu.Jer ko ne bude mogao da plati kredite i kamate,a nece moci niko,onda ce oni da uzmu ono sto im pripada i gdje je ulagano,a to je u stvari to. :wink:
Nemojte misliti da ce vam bunarevi pomoci,jer privatizacija vodenih resursa ne podrazumjeva samo neke jaruge koje su oni kupili,vec je u pitanju monopol nad vodom u regionu. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by grlica »

o dragi Kamikan m pprosto me zabrinu sad , nemoj da čitaš svašta pa zabrinjavaš forumaše poput mene :D a ja puna utisaka baš o tim vodenim resursima. Jutros rano ustala i pravac Treebević , došlo i mojih pet minuta (ima ko ostati sa djecom) da idem u planinu :D

Sarajevo je zaista bogato vodom :D :D :D al što je Trebević bogat vodom :shock: da samo znate . :o Komplet Istočno Sarajevo i nešto malo Federacije snadbijeva Tilava. A Tilava je kad se krene na Trebević pa malo prije Tvrdimića :) ima dva bazena , toliko je velik izvor da snadbijeva komplet Srpsko SArajevo (onaj rep Sarajeva).
.... i najvaljuju u Kantonu Sa poskupljenje vode , a mene baš brige , mene snadbijeva Trebević --to se ne odnosi na naše izvorište :lol: to poskupljenje :D
ja sam za 12 . godina života u Prnjavoru shvatila baš upravo to o čemu ti pišeš , pa sam nekako pohrlila kući. Negdje na sredini planine , na Lukama , postoji izvor.Jutros je takav mlaz bio --čini mi se litar u 3 sekunde , a VODA pa ne znam kako da vam opišem taj ukus -- najsličnija Prolom vodi :D
tako SOFT :) :) . Muž mi je imao problem sa peruti u Prnjavoru , stalno je imao inje na jaknama i po vratu ,nikakvi šamponi nisu pomogli --sad , evo, poslije skoro dvije godine, uz pomoć Tilave problem riješen --nema prhuti . :D
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

grlica wrote:. Muž mi je imao problem sa peruti u Prnjavoru , stalno je imao inje na jaknama i po vratu ,nikakvi šamponi nisu pomogli --sad , evo, poslije skoro dvije godine, uz pomoć Tilave problem riješen --nema prhuti . :D
Ogrlice :D Nema prhuti kad je ocelavio sa tobom od sikiracije :D Garant se sad ceslja maramicom,gora si od hemoterapije. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by просвјета »

Мој Ками,најгоре није то но чињеница да сви њихови покушаји да овладају Европом "и шире" завршавају ратном катаклизмом...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by vrsta8472 »


ВИЗИЈА ПРЕДУЗЕЋА

Визија предузећа је стварање модерног, ефикасног система за снабдијевање града питком водом и система за пречишћавање и одвод отпадних вода. Контрола квалитета воде и стална набавка савремених уређаја и опреме за контролу квалитета, као и сарадња са овлаштеним и кадровски и технолошки оспособљеним организацијама су важан дио свих наших планираних активности.

Стварање предузећа у које становништво и општински органи имају пуно повјерење је заједнички интерес. Дајемо пуну подршку свим напорима на очувању природе, воде и посебно система водоснабдијевња. Заштита изворишта од загађења је заједнички интерес и обавеза запослених и становништва града.

Стварање система водоснабдијевања заснивамо на набавци модерне опреме и активној сарадњи са општинским органима, научним организацијама и становништвом. Вода за све на подручју града и приградских насеља, као и околних села је наша визија, коју остварујемо у сарадњи са широм заједницом.

МИСИЈА

Мисија КП “ВОДОВОД” АД ПРЊАВОР је континуиран развој система за снабдијевање града водом, као и развој система прераде и одвода отпадних вода. Изградња и одржавање модерне инфраструктуре, у складу са модерним еколошким стандардима, омогућава довод драгоцјене течности у домаћинства, пословне објекте и друге објекте у граду.

Редовне и ванредне контроле физичких, хемијских и микробиолошких карактеристика воде у властитим лабораторијама дају потребне гаранције за здравствену исправност воде. Мисија предузећа је довести здравствено исправну воду до крајњих корисника. На пословима контроле квалитета воде интензивно сарађујемо са бројним високошколским и специјалистичким установама и заводима, као и са општинским органима.

Посебну важност предузеће придаје активној сарадњи са становништвом, невладиним организацијама и другим удружењима грађана, на разним еколошким активностима. Предузеће активно доприноси промоцији еколошки прихватљивог размишљања и понашања. Вода је природно богатство неизмјерне вриједности, које нашим системом водоснабдијевања долази до наших суграђана. Очување природе и заштита чистоће воде су повезане активности.

Чиста вода је велико богатство и симбол здравог односа и очувања природе.

http://www.vodovod-prnjavor.com/?page_id=210
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

sifra
Posts: 245
Joined: 08.07.2013. 14:05

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by sifra »

Zašto je dobro koristiti prnjavorski vodovod?
Zato što je, bez obzira na to koliko dignu cijenu vode, teoretski nemoguće napraviti veliki račun, uzimajući u obzir koliko vode daje.
Alea iacta est!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

Nisi ti gledao vodomjer kad poludi poslije svakog nestanka vode,u mene ga zrak potjera i za cas napuca 4-5 kubika,poslije svakog naglog dolaska zraka ,moram se licno uvjeriti dal je sat izdrzao tu torturu.Vec sam jednom pisao o tome,mi kao indijanci jurimo po dvoristu i odvrcemo cesme kad osjetimo da dolazi voda,cak babu ostavimo kraj cesme kao pozarnog da nam na vrijeme javi,jer ako ne odvrnemo cesme na vrijeme,onda moramo da krpamo cjevi.Zato neka vas ne uplasi kad iduci put cujete vrisak babe,i taj krik kad ona vikne DJERONIMOOOOOOOOO,to je u stvari nas signal da dolazi zrak i pokoja kap vode.Izabrali smo to jer poslije svakog pustanja cjevovoda u nas u potoku dodje do ponovnog pucanja glavnog voda i do jos vece poplave i onda moramo da ronimo da bi spasili krave.Pa tako ujedno taj krik je i poziv da brzinski ustanovimo dje se roni tj. u kojoj njivi su krave. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by просвјета »

Баш си луд ђеронимо... :D

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by schwabo No1 »

Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by vrsta8472 »


ОБАВЈЕШТЕЊЕ- КП "ВОДОВОД"

20.12.2013. - Комунално предузеће „Водовод“ а.д. Прњавор позива кориснике услуге који имају неизмирене обавезе према предузећу по основу потрошње воде или прикључне накнаде, да своје обавезе измире најдаље до 15.01.2014. године.

Овим путем позивамо нерегистроване кориснике да су у обавези да се најкасније до 15.01.2014. године региструју као потрошачи. У супротном бићемо принуђени да их искључимо са водоводне мреже и према њима предузмемо законом предвиђене мјере.Свим корисницима који се до 15.01.2014. године обрате Управи предузећа биће омогућено плаћање обавеза у ратама, а онима који не поступе на један од наведених начина биће обустављена испорука воде.Корисницима који су до сада редовно измиривали своје обавезе биће за 10% умањен износ рачуна за утрошену воду и одводњу отпадних вода за мјесец децембар 2013. године.



ДИРЕКТОР
Дипл.инж. Драгомир Ђурђевић

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by Hirurg »

bolje da stoji

hronicni alkos Djurdjevic Dragomir

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

AD "Vodovod" Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Milan Simić-Siman
Posts: 11
Joined: 21.12.2012. 21:57

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by Milan Simić-Siman »

Zavrsetak radova 2015 god.? Fino oni pruduzuju rokove, kako ko hoce. Ipak mislim da ce otvaranje "Povelica" biti ne prije oktobra 2016 god. :cry: :D

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

Nadam se da ce se ovaj put traziti od izvodjaca neke garancije,mislim na ovaj potisni vod koji je planiran,bar na 10 godina,ne da poslije kad se sve sanira imamo 58 pucanja cjevi u godini umjesto 29 kao sada.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by просвјета »

Budjenje ‏@BudjenjeRadio wrote: Voda je loša u Zrenjaninu, Odžacima, Užicu, javite gde još ima problema sa vodom za piće? Pravimo vodovodnu mapu Srbije.

Post Reply