AD Vodovod Prnjavor

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

:D Samo smrtna kazna,nema tu milosti :D kad uvedemo smrtnu kaznu za one koji ne znaju da kradu,mi cemo na kraju za par godina mati cistu rasu,kao sto je Hitler htio da ima,postojat ce samo bogati i sposobni pojedinci. :lol: Samo tako mozemo da isplivamo iz krize, :) odstrelom nemocnih :P
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by ZMIJA »

To bi u našem slučaju po defeniciji genocida,bio genocid, jer bi stradala cijla nacija :lol: :lol: :lol:
Evo Čerjeka su osudili na 3 godine i 8 mjeseci robije zbog korupcije,jadan čovjek možda je u konkretnom slučaju osuđen na doživotnu robiju :?
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

bergren.69
Posts: 15
Joined: 08.03.2011. 20:23

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by bergren.69 »

ZMIJA wrote:Za stanje u VODOVODU nije jedina odgovornost na bivšem direktoru Đuri Buniću,valjda će na sudu, ako se do njega dođe, bivši direktor umjeti da objasni genezu nastanka trenutnog stanja u preduzeću.
Pa nije on jedini. Ima tu jos pojedinaca koji bi imali sta da kazu istraznim organima npr. Moso Vincic, Gordana Milinovic, Mico Zivkovic i sadasnji v.d. Brane Djuric. Ako bi oni objelodanili sta znaju onda sve ode u PM i ne samo u AD Vodovod Prnjavor.
:smt014

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by ZMIJA »

Ne treba licirati sa imenima u cilju ev.istrage kako bi rekli policiskim žargonom,ali se ne smije bježati od istine i odgovornosti, bilo da je za činjnje ili za ne činjenje.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

bergren.69
Posts: 15
Joined: 08.03.2011. 20:23

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by bergren.69 »

Tipicno za nase podrucje. Imena treba kriti kao zmija noge. Kad se dodje do toga tko je kriv za odredjene nepravilnosti onda u interesu istrage se imena kriju po 5-6 godina dok sve ne padne u zaborav i zastari. Odmah, sada i direktno i ako treba netko da visi neka visi i to javno. Causesku i Helena su najbolji primjer za to. Da ne prosirujemo temu gdje je drug Mastilo nakon onih "zasluzenih" penzija svojoj uzoj i daljoj familiji. U Vodovodu su ucinjene velike greske i sad treba da se cuti o tome jer mozda pojedinci imaju kardio vaskularnih problema pa ne treba da se uznemiruju. Tko je doveo bivseg direktora i na osnovu kojih referenci na tu funkciju koju je obavljao. Njegove kvalifikacije nisu sigurno za to mjesto jer ing. masinstva nije nikakva garancija da mozes biti uspjesan direktor firme koja nema veze sa masinstvom ili menadzmentom.
Uostalom zar su zaboravljeni slucajevi pe 4- 5 godina kad je nekakvih 100 tona dizel goriva troseno za godinu dana, pa silni beton koji je uziman iz GP Gradip a istovremeno kupovano po 700 tona cementa a zna se tko je i u to vrijeme bio komercijalista u toj istoj firmi. Taj slucaj je bio aktivan oko 2 mjeseca i o tome se ucutalo bez ikakvog zvanicnog saopstenja.
Tada je direktor Vodovoda bio netko drugi. Znaci da se moze zakljuciti da se direktori postavljaju samo da stolica ne bude prazna a stvarno upravljanje ovim konkretnim preduzecem vrsi netko drugi.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by ZMIJA »

Apsolutno ne, dapače ja se s tobom slažem, ja i noge ne krijem ,samo govorim neke stvari na bazi sopstvenog iskustva,jer mi živimo u korumpiranom svijetu,jel borba protiv kriminala i korupcije se samo svodi u glavnom na dekalarativnu borbu, i često puta narodu se zamažu oči što se tu i tamo žrtvuje neka sitna ribica.
Evo da ne širim priču u konkretnom slučaju prnjavorskog vodovoda, koji je i de jure i de fakto problem ovog grada i šire i njegovih stnaovnika,pitanje na kome je pala predhodna lokalna vlast, a sadašanja došla mjesto nje.
Neka izvoli gospoda naparaviti valjanu gnezu, ili analizu zbog čega se došlo i kakao se može izaći iz postojeće situacije u ovom javnom preduzeću veoma važnom za život u ovoj slobodno mogu reći provinciskoj palanci.
Izabarano je novo rukovodstvo i nova uprava u ovom preduzeću, sve zvučna imaena, od struke i nauke, i ma i doktora nauka, i ljudi koji su ostarjeli i upenziju otišli iz policiskih struktura,baveći se upravo privrednim kriminalaom i za čijeg se eto slučajnosti tu u Prnjavoru pred vlastitim nosom razvijao lopovluk, koji i sam navodiš, pa ako nije tada reagovano,eto prilike sad ,neka izađe uprava i rukovodstvo i neka imenom i prezimenom kažu imena ljudi za koje se bar sumnja da su odgovorni za ovo stanje u vodovodu,a ne da načelnik i direktor uzmu celeovečernju emisiju na lokalnoj televiziji i građanstvu objašnjavaju kako treba podići cijenu vode, i unaprijed priznaju da sa time ne rešavaju problem,ali ni vrijeme kad će ta nova cijena stupiti na snagu, valada na ljeto kad pripeče i popucaju cijevi, kad narodu dođe do grla, i kad ne bude pitao za cijenu, već hoće li je i koliko samo biti pa neka je 5 km.
Gdje je na televiziji sa direktorom i predsjednik nadzornog i uprvnog odbora ovog preduzeća,pa da građani čuju iz prve ruke šta je gospoda zatekla dolje u preduzeću, i šta planiraju prduzeti, pa tek onda treba ev. da dođe načelnik,jer načelniku nije samo problem u Prnjavoru vodovod,ima još problema.
Nije dovoljno sjesti u upravne i nadzornr odbore i za to primati olatu i ništa ne raditi, ili ako se nešto i radi to je samo kukanje na one predhodne i još ako su dodikovi udri do zore .
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by corkan »

Ja mislim da je najbolja Vedranova ideja da se očiste ti bunarevi u gradu,ja bi dao jedan predlog da angažuje onog bivšeg direktora i ovog sadašnjeg da to očiste, a načelnik kao ugledni domaćin da to pošteno plati gospodi :!:
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

bergren.69
Posts: 15
Joined: 08.03.2011. 20:23

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by bergren.69 »

ZMIJA wrote:Apsolutno ne, dapače ja se s tobom slažem, ja i noge ne krijem ,samo govorim neke stvari na bazi sopstvenog iskustva,jer mi živimo u korumpiranom svijetu,jel borba protiv kriminala i korupcije se samo svodi u glavnom na dekalarativnu borbu, i često puta narodu se zamažu oči što se tu i tamo žrtvuje neka sitna ribica.
Evo da ne širim priču u konkretnom slučaju prnjavorskog vodovoda, koji je i de jure i de fakto problem ovog grada i šire i njegovih stnaovnika,pitanje na kome je pala predhodna lokalna vlast, a sadašanja došla mjesto nje.
Neka izvoli gospoda naparaviti valjanu gnezu, ili analizu zbog čega se došlo i kakao se može izaći iz postojeće situacije u ovom javnom preduzeću veoma važnom za život u ovoj slobodno mogu reći provinciskoj palanci.
Izabarano je novo rukovodstvo i nova uprava u ovom preduzeću, sve zvučna imaena, od struke i nauke, i ma i doktora nauka, i ljudi koji su ostarjeli i upenziju otišli iz policiskih struktura,baveći se upravo privrednim kriminalaom i za čijeg se eto slučajnosti tu u Prnjavoru pred vlastitim nosom razvijao lopovluk, koji i sam navodiš, pa ako nije tada reagovano,eto prilike sad ,neka izađe uprava i rukovodstvo i neka imenom i prezimenom kažu imena ljudi za koje se bar sumnja da su odgovorni za ovo stanje u vodovodu,a ne da načelnik i direktor uzmu celeovečernju emisiju na lokalnoj televiziji i građanstvu objašnjavaju kako treba podići cijenu vode, i unaprijed priznaju da sa time ne rešavaju problem,ali ni vrijeme kad će ta nova cijena stupiti na snagu, valada na ljeto kad pripeče i popucaju cijevi, kad narodu dođe do grla, i kad ne bude pitao za cijenu, već hoće li je i koliko samo biti pa neka je 5 km.
Gdje je na televiziji sa direktorom i predsjednik nadzornog i uprvnog odbora ovog preduzeća,pa da građani čuju iz prve ruke šta je gospoda zatekla dolje u preduzeću, i šta planiraju prduzeti, pa tek onda treba ev. da dođe načelnik,jer načelniku nije samo problem u Prnjavoru vodovod,ima još problema.
Nije dovoljno sjesti u upravne i nadzornr odbore i za to primati olatu i ništa ne raditi, ili ako se nešto i radi to je samo kukanje na one predhodne i još ako su dodikovi udri do zore .
Ovaj narod i javnost trazi samo imena krivaca i sta je konkretno preduzeto da se oni sankcionisu a da li su krivi to je neupitno. Ovdje na ovim prostorima nema postene vlasti. Sjasi kurta da uzjase murta i nitko treci jer magarac koji ih nosi je izbazdaren samo za njih.
P.S. Ono "Ko zmija noge" nije na tvoj racun.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by ZMIJA »

Naravno da sam razumjela tvoju metaforu to za zmijskim nogama, i slažem se s tobom da treba narodu da se kaže istina, ne iz puke radoznalosti,već iz puke potrebe, jer snabdijevanje vodom u Prnjavoru, ovakvom kakav je do sad bila u daljem periodu veoma upitna ,s obzirom na trenutno stanje potisnog cjevovoda Kremna Cer, od čije s izgradnje odustalo ,kod već potpisanog ugovora sa izvođačem radova ,pod nerazjašnjenim okolnostima,da ne kažem sumnivim.
Ovaj narod i javnost mnogo toga trebaju da znaju,kao što je nastavak radova na projektu Povelič i ona silna obećanja za lokalne izbore,kad je trebao da sjaši Kurta, a da uzjaši Murta kako ti reče.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Сви који су се "огријешили" од државу треба да иду у прдекану. И ови који су направили овај минус и они који су направили фабрику воде и општину задужили до гуше.

А знамо ко се први а ко други "огријешио".

Тако да у овој причи око воде и водовода, нема невиних :D



И када и једни и други буду у прдекани, онда до миле воље могу да се препиру ко је био у криву :lol:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

bergren.69
Posts: 15
Joined: 08.03.2011. 20:23

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by bergren.69 »

vrsta8472 wrote:Сви који су се "огријешили" од државу треба да иду у прдекану. И ови који су направили овај минус и они који су направили фабрику воде и општину задужили до гуше.

А знамо ко се први а ко други "огријешио".

Тако да у овој причи око воде и водовода, нема невиних :D



И када и једни и други буду у прдекани, онда до миле воље могу да се препиру ко је био у криву :lol:
Nemamo mi toliko velike prdekane da stanu svi bivsi i buduci kad se mijenjaju kad god to centrala odluci.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by ZMIJA »

Na stranu što trebaju odgovarati svi koji su doveli tu gdje se nalazi trenutno Vodovod javno preduzeće od vitalnog interesa za građane prnjavorske opštine,rešavanje ovoga problema ne trpi nikakvo odlaganje i odugovlačenje, i akcioni plan za rešavanje ovog problema treba da teče ubrzanim procesom,a utvrđivanje odgovornosti ako je uopšte i bude bilo, je jedan drugi proces koji za građane naše opštine je trenutno u drugom planu.
Sobzirom da je većinski upravljački paket ovog javnog komunalnog preduzeća,u rukama opštine, odnosno načelnika, kao predstavnika većinskog kapitala na njemu je prvi potez.
A priča o prdekani svih odgovornih u ovoj državi je obična iluzija,a kad nestane vode građani se ne mogu umivati iluzijama,ako izuzmemo ev.suze.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

savaš
Posts: 107
Joined: 16.11.2012. 18:07

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by savaš »

I u Vodovodu spreman spisak za otpuštanje radnika...

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by ZMIJA »

Poslednje šta bi trebalo uraditi u VODOVODU je otpuštanje radnika,kako sve radimo naopako zašto bi pravili izuzetak,prvu od mjera stabilzacije Šuma Srpske bilo je takođe otpuštanje prekobrojnih radnika, pa ga je izgleda to i Jakova Galića koštalo funkcije, najlakše je udariti tamo gdje je najtanje.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by cicos »

Kolko preksinoc roknu cjevka kod Tome 'armonike (Gavric). NamaH su zavrn'li svima vodu ikao rec'mo npr, mi iz Mrav'ce ne'amo nikak'e veze sa tim krakom do nashe drage velike kasabe. Kada su oni to smandrljali, pustili ljimOnadu u pomenutu kasabu a mravicance ko PIIIIP. Valjda nas pustaju da malo žunjamo ili dok se kod charshijanera voda malo ne izbistri. Jel' 'no neko palacnu da je poslednje sto tre'a da se desi kod njihA otpustanje???

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by Magyar »

I opet nema vode!!!!! Sta se desava? Koga treba da tuzim zato sto nema vode? Placam racune redovno, zar ne treba i da mi isporucujete vodu redovno?
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by vrsta8472 »

А када дође, буде оваква.

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

Ovo je na zavidnom nivou :D nije ni cudo sto je ova voda bakterioloski zdrava ,koje bakterije mogu da opstanu u ovakvoj vodi. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by svjedok.saradnik32 »

ма ово је цедевита :smt005
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by aquarius »

Nema ni "cedevite". :roll:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

Mi smo jedini koji za konzumirnje vode ne trebamo casu ,vec viljusku. :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by cicos »

Ev' je ope' ne'a. Prpremite se za chorbali vecheru iz chesme. Usput nek' se onaj gore na nebesima smiluje vlasniku parcele na kojoj ce da se obave strucni i savjesni radovi glede zamjene oplajvazitog posluznog dobra u zemlji. Kod mene se ne moze prijeci ni u chizmama preko onog blata i rovova a kamoli da sa kakvim prevoznim sredstvom pokusam prijeci. Pjesma Vodo(nei)mara se ori - da nam zivi zivi vodovod i ona ilovchanka shto iz chesme toci. Dzeb'o Povelich. Zuto jeste a ..... nije.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Опе' не'а воде
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

JEL TO NEKA NOVA POLITIKA ILI SU KRENULA KLIZISTA ??
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by grlica »

Свако мало нема воде , а ево топло вријеме људи се уморе , испрљају ... страшно , само кад се сјетим мала дјеца озноје се, испрљају ,а ти не можеш да их окупаш јао , фала ти Боже па ме погледа , отворим чесму и пијем...
него мени није јасно како у вријеме кад није било ни струје ни механизације градили се водоводи и рјешавала се питања водоснадбјевања , а данас уз све благодати 21. вијека ,ево годинама, стање са водом из године у годину постаје све горе...
и нико не даје одговор на питања шта ће бити с водом .
imam moćno pero - jezik srpski

Post Reply