AD Vodovod Prnjavor

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

Post Reply
User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by ZMIJA »

Ja puno tipkam ,o svemu i svačemu i ne treba štamarsku grešku vaditi iz konteksta i pridodavati joj ono šta sam napisala, a nisam mislila, ja i te kako znam kad treba stvari vulgarizovati biti vulgarna, tako da na ovakav način citiranje poprima neki drugi kontekst,ali ja o tome ne bi ovaj put.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by schwabo No1 »

Ти сад, као, сикћеш на мене!

Ја посијах лан,
баш на Ивандан.
Карала ме, карала ме
Иванова мајка...

Ту пјесмицу смо учили још у основној школи. Шта ту има вулгарно? То што је онај водењак схватио нешто друго, што ти ниси мислио је друга ствар.

Него о другом сам хтио писати:
Дођох на Добру воду са канистерима по воду и одушевих се једноставношћу рјешавања наших проблема:
Средњовјечан брачни пар са метлама и лопатицом чисти око извора смеће које смо ми побацали. Самоиницијативно. Без накнаде. Госпођи и господину Игњатић са Лазине воде лакше да ураде конкретну ствар да би нам свима било боље, него да критикују, дискутују, пишу елаборате. Колико би сви били успјешнији када би се угледали на њихов примјер.
Респект.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by aquarius »

То што је онај водењак схватио нешто друго
Fagus sylvatica :smt006
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by ZMIJA »

schwabo No1 wrote:Ту пјесмицу смо учили још у основној школи. Шта ту има вулгарно? То што је онај водењак схватио нешто друго, што ти ниси мислио је друга ствар
Mislim da vodenjak nije ništa pogrešno svatio ,samo nadogradio tvoju aluziju na moju porešno oštampanu riječ izvađenu iz konteksta, a karanje ivanove majke iz navedene pjesme ,nije isto šta i karanje te zavrtanje ušiju,al' pustimo te začkoljice ,ne prodajemo kajamk na tržnici .
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by bičbožiji52 »

Sa novim direktorom D.Đurđevićem i nova cijena vode.idemo dalje :smt006
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Прњавор: Нове цијене за бактерије

Image

Прњавор - Надзорни одбор Комуналног предузећа "Водовод" одлучио је да нова цијена воде из градске мреже буде 1,34 марке, односно 67 одсто више од досадашњих 80 фенинга. Корекција би била за потрошаче прихватљивија да је вода за пиће.

Одавно је на снази одлука о забрани употребе воде, јер су стручне анализе потврдиле да је квалитет такозване сирове воде из акумулационог језера у Дренови, такав да се не може оплеменити пречистачима и хемијским средствима.

Директор Драгомир Ђурђевић, иначе кадар СДС, тек је преузео предузеће, а дочекала га је одлука о поскупљењу. Инкасанти већ дијеле потрошачима рачуне за мајску потрошњу, у којима је укалкулисана нова цијена.

Поскупљење је најављено прије три мјесеца, јер су у пословодству "Водовода" процијенили да се са великим пословним губитком могу носити само уз већу цијену. У марту је одржана и ванредна сједница Скупштине општине, на којој се пуних 11 часова говорило о проблему пословања комуналне фирме, оптерећене са 1,8 милиона марака губитка. Тада је начелник општине Синиша Гатарић одбио могућност да одобри сагласност за већу цијену. Умјесто тога "комуналцима" је дато 60 дана сагледавања стања у фирми и израда програма опоравка.

- Тек сам преузео вођење предузећа, али ми је одраније познато да је ситуација у "Водоводу" алармантна. Нова цијена воде мјесечно ће нам доносити већи приход за 25.000 марака. Годинама су се гомилале неизмирене обавезе, за које је одговорно бивше руководство. На нама је да спроведемо програм консолидације стања, мада је свима јасно да ће то трајати година - каже Ђурђевић.

Блокаде рачуна су стална појава у "Водоводу", а најновија је стигла због вишегодишњег неплаћања водног доприноса.

Да се Ђурђевић прихватио још једног врућег кромпира потврђује и одлука Надзорног одбора да се отпусти десет од 50 тренутно запослених радника. Међу "комуналцима" владају конфузија и паника, јер страхују да ће морати на улицу, као технолошки вишак. И док су бактерије из језера Дренова добиле на цијени, становници Прњавора углавном се противе поскупљењу воде забрањене за пиће. Најбољи показатељ њиховог гледања на ову појаву биће постотак наплаћене воде по новом цјеновнику.
Повелич

Прошле јесени било је актуелно снабдијевање здравом водом за пиће градског подручја са изворишта Повелич, на сјеверном дијелу општине, али су становници шест мјесних заједница пристали на такву могућност тек када буду подмирена њихова домаћинства.

Села су још жедна, јер пројекат није завршен, па је градска зона на режиму чекања утврђивања стварних капацитета изворишта Повелич

http://www.glassrpske.com/drustvo/panor ... 21457.html
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Vucijak
Posts: 328
Joined: 26.09.2010. 17:06
Location: Australija

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by Vucijak »

Bravo druze nacelnice i ostli sdsovci mnogo vam hvala za ovo poskuljenje vode,
bas je to trebalo napacenom narodu prnjaorske opcine!
Image

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by bičbožiji52 »

Dragomirče dobro si startovao nema šta. :smt006 :smt006 :smt006 :smt006
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

plankac
Posts: 40
Joined: 06.06.2013. 12:52

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by plankac »

Znači naš lepi se konačno dočmo fotelje,samo izgleda da će biti kratkog vijeka.Al nije on sam kriv za poskupljenje vode i Rankovi socijalisti mu iznad glave stoje i kapu kroje.
Neznam šta to poštenom čoveku treba i opet štrbačani uglaviše ilovčanima :shock: pa će i vodu sa Povelića dobiti o kukovu danu čujem da je priključak narastao sa 1000 na 1500 KM . :evil:
Ma sve će njih Bogoljub postrojiti :mrgreen:

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by cicos »

bičbožiji52 wrote:Sa novim direktorom D.Đurđevićem i nova cijena vode.idemo dalje :smt006
I treba. Dabogda litra bila 10 KM.
Zasto se niko ne sjeti da pita gospodu zasto uzimaju onaj harach za "ODRZAVANJE VODOMJERA" ????
Spominjao sam to ovdje i niko da ih pita u skupćini sta to oni odrzavaju. A posebno da ih pita koliko mjesecno uberu parica na tu prodaju magle.
Za pola cola, 4 KM, a za vece colaze???

savaš
Posts: 107
Joined: 16.11.2012. 18:07

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by savaš »

Stvarno se i ja pitam šta treba Djurdjeviću da se hvata Vodovoda? Šta mu treba da mu Radan kroji kapu? :roll:

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by bičbožiji52 »

Da je ostao Brane Đurić, mmožda ne bi došlo do poskupljenja vode, ili ako bi došlo do neke korekcije ne bi ovak zarezali momački :smt003 :smt003
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by kuzmo »

Niste mogli sacekati da pocnete po novoj cijeni naplacivati recimo ako ste donije da ce voda da poskupi od Juna mjeseca, vec ste toliko bili bezobrazni pa ste cekove za Maj mjesec poslali isto po novoj cijeni.Djubrad jedna opstinska :smt003.Kad malo bolje sracunate jeftinija je voda bila za vrijeme Vlade Zivkovica

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

Razgovor Brane Djurica i Drage Kalabica :D snimljeno po istinitom dogadjaju. :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by ZMIJA »

Ode Pantić, ali dođe Šantić, samo su Šojići vječni :smt005 :smt005
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Vucijak
Posts: 328
Joined: 26.09.2010. 17:06
Location: Australija

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by Vucijak »

Kako su pocela ova poskupljenja vode i nestasice u Prnjavoru cini mi se da se ovog ljeta necu moci tusirati :smt005
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

Hoces u Tusu :D :D a brisat ces se onom zastavicom umjesto peskira. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by murgo »

...da ali njihovom zastavom samo izvjesni dio tijela :smt005 :smt005 :smt005
nema zabave bez zena i rakije

Vucijak
Posts: 328
Joined: 26.09.2010. 17:06
Location: Australija

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by Vucijak »

Otisli ste sa teme, ovde se pise o vodovodu.
Jos jednom moram da napisem kako se niko u Prnjavoru ne buni za ovo skandalozno poskupljenje vode ?
Kako stvari stoje ako litra ode i na 5km niko nece nista reagovat, znaci ovo je poruka ovima na vlasti
da jos vise kradu od napacenog prnjavorskog naroda :roll:
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Отпуштено десет радника

ПРЊАВОР - Из Комуналног предузећа "Водовод" отпуштено је десет радника који су проглашени технолошким вишком, а у складу са мјерама рационализације које је Надзорни одбор "Водовода" најавио прије неколико мјесеци.

Рјешења о отказу потписао је недавно именовани директор Драгомир Ђурђевић и додао да је радницима остављена могућност жалбе.

Отпуштени радници тврде да је ријеч о страначком обрачуну, па ће затражити заштиту својих права.

Б. Р.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by kuzmo »

Cim nova buvlja pijaca predje u gradsku garazu eto njima posla opet :wink:

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by bičbožiji52 »

vrsta8472 wrote:Отпуштено десет радника
Trebali su vodu zaokružiti na dvije marke i ostaviti ove radnike i pokušati im naći posao ,pa kud je otišla pita neka ide i tevsija :smt005 :smt005
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by murgo »

sigurno nisu nikog iz administracije otpustili!
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Ова 5-та тј. задња и најбитнија тачка дневног реда!

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by bičbožiji52 »

Neznam da li skupština akcionara i to vanredna podrazumjeva bar informaciju o krupnim financiskim zahvatima kao što je izmjena vodmomjera i nekim plastičnim šahtovima o kojima se šuška po gradu,jeli na pomolu nki tender ili se to zlonamjernici češu tamo gdje ih ne svrbi.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

Post Reply