AD Vodovod Prnjavor

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

Post Reply
User avatar
CHEJK
Posts: 238
Joined: 13.07.2013. 21:56

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by CHEJK »

"dr" R.Vinčić, e zato nam i jeste kao na peronu u velegradu, odžepari nas ko stigne. O zemljo "doktora" i autobusa, gdje je stanica ima li izaći.....
Cijeni riječi. Svaka od njih može biti tvoja posljednja.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by bičbožiji52 »

Ali na peronu u velgradu policija progoni džepare,a kod nas :?: :?: :?: :?:
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
CHEJK
Posts: 238
Joined: 13.07.2013. 21:56

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by CHEJK »

bičbožiji52 wrote:Ali na peronu u velgradu policija progoni džepare,a kod nas :?: :?: :?: :?:
Kod nas još malo pa ne moramo ni o tome brinuti, neće nam imati šta ni ukrasti. Marka za hljeb i to pod uslovom da nam Kamikaza i Vučijak ostave za 'ljeba i to je to...
Ostalo bičbožiji, bolje da i ne komentarišemo... :D
Cijeni riječi. Svaka od njih može biti tvoja posljednja.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by bičbožiji52 »

Nesmijemo više komentarisati lokalnu vlast, odmah smo frustrirani,paćenici,negativici jednom riječju ološ :lol: :lol:
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
BigBang
Posts: 109
Joined: 19.10.2012. 21:13

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by BigBang »

naravno, da ste isfrustrirani, paćenici, negativci i ološ. ne zbog toga što komentarišete lokalnu vlast! nego zbog toga što komentarišete dešavnja posmatrana samo iz jednog ugla! kada već kritikujete lokalnu vlast i poteze koje vuku, pada li vam na pamet da su posledice rezultati uzroka!? zbog čega ne pišete o uzrocima koji su doveli opštinu ovdje gdje je? zbog čega ne pišete kako ste spiskali ogromne pare za vrijeme vladavine lažnog cara kalabića malog i Darke nejakog?
lako je baviti se trenutnim stanjem, uostalom opozicija za to i služi (i ni zašto više :smt005 )

User avatar
CHEJK
Posts: 238
Joined: 13.07.2013. 21:56

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by CHEJK »

BigBang wrote: zbog čega ne pišete kako ste spiskali ogromne pare za vrijeme vladavine lažnog cara kalabića malog i Darke nejakog?
lako je baviti se trenutnim stanjem, uostalom opozicija za to i služi (i ni zašto više :smt005 )
Odakle poći da ti objasnim, moj komentar se nije odnosio ni na jednu stranku, nego na pojedince. Za tvoju informaciju, nisam opozicija. Molim te pročitaj moje komentar opet, šta sam rekao. Zahvaljujem se. A za ovo paćenik,blablabla.... Neću komentarisati jer je bezveze.
Pozdrav :smt006
Cijeni riječi. Svaka od njih može biti tvoja posljednja.

User avatar
BigBang
Posts: 109
Joined: 19.10.2012. 21:13

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by BigBang »

CHEJK wrote:
BigBang wrote: zbog čega ne pišete kako ste spiskali ogromne pare za vrijeme vladavine lažnog cara kalabića malog i Darke nejakog?
lako je baviti se trenutnim stanjem, uostalom opozicija za to i služi (i ni zašto više :smt005 )
Odakle poći da ti objasnim, moj komentar se nije odnosio ni na jednu stranku, nego na pojedince. Za tvoju informaciju, nisam opozicija. Molim te pročitaj moje komentar opet, šta sam rekao. Zahvaljujem se. A za ovo paćenik,blablabla.... Neću komentarisati jer je bezveze.
Pozdrav :smt006
nisam ni mislio na tebe CHEJK, iako mi tvoj nick podiže pritisak :smt002 znaš već zbog koga (čega), lično mislim da su tvoji postovi OK. ponegdje bi možda našao zamjerku, ali ko kome ne bi. samo nastavi tako. a bičić se sada pokušao približiti tebi i iskoristiti te, da bi zajedno udarili na mene.
vidiš da nema vrste, kamikaze i ostalih (rekao im tata da malo smanje doživljaje na forumu, jer su ga doveli do dna svojim pisanjem i ponašanjem).
ostade samo bičić da brani čast ekipe forumaša koji se označavaju kao gremlini, pardon kao siva eminencija foruma :smt006 :smt006 :smt006

User avatar
CHEJK
Posts: 238
Joined: 13.07.2013. 21:56

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by CHEJK »

BigBang wrote: a bičić se sada pokušao približiti tebi i iskoristiti te, da bi zajedno udarili na mene.
Ne udaram ja u timu, samo i isključivo sam i samo na one koji zasluže svojim ponašanjem i komentarisanjem. To definitivno nisi ti, jer imaš svoje stavove koji se razlikuju od sektaško-forumaške politike koja je u službi ispiranja mozga čitalaca (poneki stavovi se razlikuju od mojih ali cijenim što imaš svoje principe, za razliku od pojedinaca ). :D
Cijeni riječi. Svaka od njih može biti tvoja posljednja.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by bičbožiji52 »

BigBang wrote:naravno, da ste isfrustrirani, paćenici, negativci i ološ. ne zbog toga što komentarišete lokalnu vlast! nego zbog toga što komentarišete dešavnja posmatrana samo iz jednog ugla! kada već kritikujete lokalnu vlast i poteze koje vuku, pada li vam na pamet da su posledice rezultati uzroka!? zbog čega ne pišete o uzrocima koji su doveli opštinu ovdje gdje je? zbog čega ne pišete kako ste spiskali ogromne pare za vrijeme vladavine lažnog cara kalabića malog i Darke nejakog?
lako je baviti se trenutnim stanjem, uostalom opozicija za to i služi (i ni zašto više :smt005 )
Ja prvi put čujem da neko može biti paćenik i isfrustriran samo zato što lokalnu vlast kritikuje iz jednog ugla-.
Da li bi bili manji paćenici i manje isfrustrirani ako bi pokušali kritikovati lokalnu vlast iz više rakursa,što će reći iz više perspektiva,za ptičiju perspektivu nemamo ni helikoptera, ni krila, jedino da se popnemo na kov Sitija pa da odozgo pogledamo vaših ruku djelo,kao na pr:

-Sve ulice u gradu su asvaltirane i uređeni trotoari.

-Ulična rasvjeta ,poslednja riječ kandilaberi muzejske vrijednosti.

-Na trgu boraca velelepni spomenik izginulim prnjavorčanima u poslednjem ratu,neviđen ni u jednoj opštioni Republike Srpske.

-Na trgu dominira česma sa pitkom vodom dovedena čak sa poznatog izvorišta Povelič.

žabija perspektiva:

-Kanalazicioni sistem u gradu rješen je tako da otpadne vode koje teku u Radlovac Vijaku I lišnju su tako čiste da se čovjek umijti može.

-Na području grada ne postoji nit jedna septička jama ,a svi gradski bunari su ukras ovog grada i većina vode iz ovih bunara je pitka .

-Dom zdravlja je kao kasarna na Pasulajnskim livadama, i nema niti jedn rupe u svom dvorištu koju tenk ne može savladatai

O kakvom lažnom caru Kalabiću i Darki nejakom ovdje govoriš,pa zar si zaboravio slavnog komadanta Vladu Živkovića i Nemanju Vasića koji su bili gospodari života i smrti u našoj nedavnoj prošlosti,moža bi trebalo malo i iz perspektive prolosti i istorije ove opštine sagledavati kako uzroke tako i posledice,te bi vjerovatno po tvojoj teoriji mi bili manji paćenici i manje isfrustrirani.






-

-
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
CHEJK
Posts: 238
Joined: 13.07.2013. 21:56

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by CHEJK »

Jedno pitanje, ovi "novi" u vodovodu tvrde da prethodna vlast nije dobro i dovoljno horisala vodu i da je sada poboljšano hlorisanje. Izgleda da im niko nije objasnio posljedice prekomjernog hlorisanja vode, te me zanima da li uopšte znaju čime se to radi u drugim zemljama?!?
Cijeni riječi. Svaka od njih može biti tvoja posljednja.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by ZMIJA »

Srećom svako ijole pametan ovu vodu ne pije iz vodovoda,mada ima ljudi koji redovno piju ovu vodu nažalost,a tu priču prvi put čujem vezano za hlorisanje vode u gradskom vodovodu.
Kako voda nije za piće iz gradskog vodovoda na svim javnim ,pa i onim manje javnim trebalo bi strogo da piše upozorenje o vodi koja nije za piće, jer bar bi se na tom moglo insistirati kod organa nadzora i kontrole
.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
CHEJK
Posts: 238
Joined: 13.07.2013. 21:56

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by CHEJK »

Bilo je na HRT2, da se za dezinfekciju pitke vode gotovo uvijek koristi hlor, međutim da je to navodno u zemljama EU zabranjeno, pa će i Hrvatska morati mijenjati metode dezinfekcije u skladu sa međunarodnim evropskim principima kvaliteta vode te da će koristiti hlordioksid. Takođe u istoj emisiji su navodili da nije preporučljivo čak ni tuširanje vodom u kojoj ima veća koncentracija hlora. Naravno da ovu našu brlju ne treba piti, slažem se.
Cijeni riječi. Svaka od njih može biti tvoja posljednja.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by regeman »

a otkud vam to da se previse hlorise..mislim, znam covjeka koji to dole radi, nadzire, rekao mi je da je to u granicama normale..sad sto hlor sam po sebi nije ok..i nije u pitanju bio manjak hlora 2012 vec manjak mnogo bitnijih hem.sredstava..moje laicko misljenje da je u jednom periodu 2012 voda u cesmi bila sirova kao na jezeru..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by grlica »

jest. i sad je voda grozna , sve je dobro dok neki šmuljić il mala babuška ne izađu iz česme :smt005 :smt005
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
CHEJK
Posts: 238
Joined: 13.07.2013. 21:56

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by CHEJK »

regeman bilo na k3, da je sada "bolje" hlorisano, pa zato pitam, čisto iz radoznalosti ima li iko nekih preciznijh informacija? A voda svejedno smrdi ili na hlor ili poslije kiše na močvaru, tako da je evidentan kvalitet. Čisto sam iz radoznalosti pitao, jer ako je to zaista tako pa ne možemo tu vodu koristiti ni za tuširanje.
Cijeni riječi. Svaka od njih može biti tvoja posljednja.

User avatar
Koridor92
Posts: 378
Joined: 04.08.2012. 17:11

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by Koridor92 »

CHEJK wrote:Bilo je na HRT2,
CHEJK wrote: bilo na k3,
:smt005 :smt005 :smt005 :smt006 :smt006 :smt006

pusti rvate i k3, šta ti znači "previše hlorisano"? da li znate da se sirova voda NE tretira samo sa hlorom (Cl) ?
Zabranjeno je svako neovlašteno kopiranje i umnožavanje, distribuiranje, iznajmljivanje, davanje na korištenje i javno izvođenje ovog materijala ili bilo kojeg njegovog dijela u komercijalne ili bilo koje druge svrhe, bez odobrenja vlasnika.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by regeman »

U pravu si snake samo hlor je tu mila majka sta se sve drugo nije koristilo. Mislim u pitanju je tehnicka i sirova voda. Kvalitetna svakako nije.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

dehar2
Posts: 6
Joined: 10.08.2013. 18:14

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by dehar2 »

Da li mi neko može reći kojim tehnološkim postupcima se obrađuje sirova voda u fabrici vode? Takođe bih želeo da znam rezultate "nulte analize" sirove vode kao i rezultate fiziko- hemijskog i mikrobiološkog ispitivanja vode na izlazu iz fabrike i u mreži.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Брате, много тражиш :D

Можда има неко од форумаша, па нека постави на форум
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by grlica »

hahahahaha Dehar , nema šta pitanje ti je na mjestu samo ne vjerujem da ćeš odgovor pronaći ovde :smt005 :smt005
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Углавном одговор ће прије добити на форуму, него у АД "Водовод" Прњавор
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by corkan »

Šta se mučite odgovor je jednostava,kakva voda izlazi iz jezera Drenova takva ista izlazi iz fabrike vode samo malo procijeđena.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by ZMIJA »

dehar2 wrote:Da li mi neko može reći kojim tehnološkim postupcima se obrađuje sirova voda u fabrici vode? Takođe bih želeo da znam rezultate "nulte analize" sirove vode kao i rezultate fiziko- hemijskog i mikrobiološkog ispitivanja vode na izlazu iz fabrike i u mreži.
U kojoj fabrici :?: :?: :?:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by svraka »

dehar2 wrote:Da li mi neko može reći kojim tehnološkim postupcima se obrađuje sirova voda u fabrici vode? Takođe bih želeo da znam rezultate "nulte analize" sirove vode kao i rezultate fiziko- hemijskog i mikrobiološkog ispitivanja vode na izlazu iz fabrike i u mreži.
Obrada sirove vode u fabrici za preradu podrazumijeva fizičku, hemijsku i bakteriološku obradu.
Pod pretpostavkom da na izvorištu (vodozahvat) imamo savršenu vodu, vodu za piće, primjer voda sa Poveliča, neophodna je samo bakteriološka obrada. Ne zato što tu vodu treba uopšte tretirati, već zato da se ta voda u transportu (cjevovodi) održi bakteriološki ispravnom. Količina hlora koji se dodaje u takvu vodu naziva se rezidualni hlor. Ima zadatak da uništi eventualno pojavljivanje (u transportu vode kroz cjevovod) mikroorganizama i bakterija koje mogu izazvati akutna trovanja. Pored hlora postoje i drugi načini održavanja vode bakteriološki ispravnom (fluor, ozon...). Hlor je najjeftiniji.
Ako na vodozahvatu imamo vodu lošeg kvaliteta, kao što je slučaj sa vodom iz brane Drenova, prije bakteriološke obrade neophodna je fizička i hemijska obrada.
Fizička obrada podrazumijeva odmuljivanje. Za to služe taložnici sa pijeskom i aktivnim ugljem. Aktivni ugalj znatno poskupljuje ciklus prerade sirove vode. Ne može se regenerisati kao postrojenje sa pijeskom (ispiranje).
Hemijska obrada podrazumijeva dodavanje hemikalija koje će na sebe da vežu čestice koje se ne mogu filtrirati (jer su isuviše sitne za bilo koji filter), i na taj način stvore veće molekule, teže od vode, koje padaju na dno bazena. Ako nisam zaboravio iz škole, to su koagulanti, a najčešće se koristi natrijum-hidrogen sulfat. Ako se doda manja količina koagulanta od potrebne, u sirovoj vodi ostaju čestice koje dolaze u naše slavine. Ako se doda veća količina od potrebne, u slavine dolazi koagulant. Da bi se pogodio pravi omjer potrebna su svakodnevna ispitivanja trenutnog kvaliteta sirove vode, kao i tim obučenih hemičara koji to sve prate i određuju pravi omjer koagulanata koje treba dodati u sirovu vodu. ZNAČI, količina koagulanata koji se dodaju zavisi od mnogo faktora, temperature zraka, godišnjeg doba, atmosferskih padavina, aktivnosti ribolovačkog udruženja, rada kamenoloma, napasanja stoke na obalama jezera itd. itd.
Zato je voda sa Poveliča, ako ikada dođe u Prnjavor, jedina opcija da u slavinama dobijemo ispravnu vodu, ne za piće, to zaboravite, to ne postoji nigdje u svijetu. Vodu za piće iz slavina ne možemo imati (ne samo mi, niko) zbog transporta te vode, i neophodnosti dodavanja hemikalija da ta voda u transportu ne bi postala bakteriološki neispravna. Voda za piće se nalazi na izvorištima i u flašama u prodavnicama, ako je flaširana direktno na ovim ispravnim izvorištima.

boja
Posts: 126
Joined: 21.11.2012. 20:09

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by boja »

zagadjivanje vode u transportu..zato redovno odrzavajte i dezinfikujte slavine.nekoristite vodu iz bojlera koja je dugo u bojleru,nego ustajalu vodu ispustite i ugrijte svjezu vodu a za kuvanje i pice nikad ne koristite vodu iz bojlerai nikad ali bas nikad negrijte vodu u bojlerima ispod 70 stepeni jer niza temperatura pogoduje razvijanju bakterija.Glavu od tusa redovno dezinfikovati i jednom godisnje zamijeniti novom.

Post Reply