AD Vodovod Prnjavor

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by ZMIJA »

Тихи wrote:Post od Тихи » 28.02.2013. 23:02
ОК Змијо, водовод кроз Мравицу и Горњу Дренову је коштао око 250 000 км (што износи 1/6 данашњег дуга водовода) по мом сазнању, извођач радова Еллт све рађено без пројектне документације, цијена прикључка по домаћинсту 650 км. Ко јеиз Бл издао наредбу (телефонски), а ко стајо поред телефона мирно стајао, зна се. Сам си хвалио за воду у назови свом родном крају.
Камиказа. Што се тиче једног дијела Дренове који није политички подобан тј. слагао Калабића за гласове а он њих за цијену прикључка која у Д.Дренови износи 1 400 - 1 500 км. И те воде у Д. Дренови неби било да Н. Божић није сконто о чему се ради па од Змијиних ставили појачи Ф алкатена.
Ako već barataš podacima nemoj iznositi netačne podatke,nije 250 već 219,000 km cirka,koštala je vodena priča sa Cera do Gavrića brda,a moj rodni kraj nije ni Drenova ni Mravica, to svi dobro znaju,jesu moji rođaci kako ti kažeš pokrenuli incijativu da se dovede voda sa Cera do Debeljačkog brda, kako bi se ispravila dugogodišnja nepravda na ove moje gornjane, u odnosu na donjane, o kojima govori Murgo, a koji su dobili vodu davnih sedamdesetih, i taj komada crijeva od 1000 metara s brda na brdo po predračunu koštao je 35.000 km ,
Sa ovim vodovodom Kalabić nema nikave veze,jer je on bio protiv,ja sam prve razgovore obavila sa mojim školkim drugom poznatim novinaraom Branom Božićem,da bi on onda izvršio pritisak na Borku Đurića, koji je ovaj vodovod pogurao dalaje do Gavrića brda,koji je opština financirala,a sve to platio Darko Tomaš kao tadašnji načelnik opštine.
Nije tačno da je taj vodovod rađen bez projekta, neznam čemu takva priča,jer projekat je radio Slobo Knežević kao sa Cera do Debelaka/5.000 km/ takotako i sa Debeljaka do Gavrića brda.
Neznam ja o kavoj ti političkoj podobnosti govoriš,mi da smo na to računali Drenova nikad ne bi dobila tu vodu ,jer u Drenovi moja politička opcija nikad nije pobjedila,istina taj projekat su pogurali pomenuta gospoda na moju incijativu,što su to prihvatili i ovi moji rođaci iz građevinskog odbora na čijem je čelu bio Grujo Janković,što sve ovo može potvrditi ako nekome treba,
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

Masa netacnih podtaka,nije mogla Mravica da se prikljuci sedamdesetih kad je vodovod radjen kasnije,druga stvar je nacin finansiranja i deranja kroz zid glavom od par nepismenih u to vrijeme.Nije sve finansirano sredstvima gradjana,koliki procenat jeste neznam ali prikljucak u to vrijeme je bio 1000 km po kuci,gornji dio sela se nije prikopcao iz revolta jer je neko odveo kako mi to kazemo poprijeko preko Vladjine njive vodu kod Doma,u nadi da ce on ili oni imati jaci pritisak kad se tu razgrana vod,glupost al nije jedina iz tog vremene.Koliko su glupi ljudi vodili politiku pokazuje i cinjenica da su tada htjeli da stave trafo stanicu 200 metara nize i automatski dalje od puta,jer su bili ubjedjeni da ce oni tada imati jacu struju :D Bilo i ne ponovilo se.Cinjenica je da su se neki prikljucili,u stvari veliki broj se prikljucio na njihov vod koji je bio predvidjen za puno manje kuca,ali to je opet ta pogresna politika.
Ovaj dio do Debeljackog brda je cisti politicki vodovod,kao i u Crkvenoj i Civcijama,znaci dovezene su cjevi istovarene,i narod je glasao, to je dobijeno za republicke,a ukopane su za lokalne,znaci da su dva puta glasali za SNSD,to nije dzabe vec je skupo kao halva. :)
Za njih same nikad niko nebi nazvao iz BL,nevazni smo mi kao selo za politiku i politicare,ali Drenova ima par pametnih glava i jedan je nazvao,znamo ko Zmija ga je pomenuo,ali nije red da imenujemo,i treba tako.Bez njega bi Drenova i sada bila bez vode ,telefona,puta i ko zna cega jos,zato mu skidam kapu.Da smo i mi bili malo pametniji i ne gulili kao volovi kraj nas bi bila magistrala do Drenove,ali mi nedamo sljive da nam se sjeku,a hocemo put da se prosiri,ne ide.Kalabic je odigrao veliku ulogu u ovom vodu,ali eto kad propadnes niko ti nece reci hvala. :)
Proekat nije bio prve godine,tj kad su se kipale cjevi,mali trik vlasti da se nebi radilo dalje na prvim izborima,poslije je napravljen,mada vodu je vodila grupa gradjana i nije morala da ima proekat jer su vodili privatni vod privatnim zemljistem,ja na svojoj njivi mogu da ukopam one cjevi za podno grijanje niko mi ne moze da zabrani,ali kad se culo da ce se glasati za neke druge na prijavu ljudi iz SDSa su zaustavljeni radovi (nelegalno) I jos nesto,koliko sam cuo cjena prikljucka je iznosila 200 KM,ako ne lazu. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by bičbožiji52 »

KAMIKAZA wrote:vaj dio do Debeljackog brda je cisti politicki vodovod,kao i u Crkvenoj i Civcijama,znaci dovezene su cjevi istovarene,i narod je glasao, to je dobijeno za republicke,a ukopane su za lokalne,znaci da su dva puta glasali za SNSD,to nije dzabe vec je skupo kao halva. :)
Prvo ti meni odgovori kaki su to politički, a kakvi su to ne politički projekti/u ovom slučaju taj vodovodni priključak na gradsku mrežu/politički su ako su u Crkvenoj i Donjij Mravici, a nisu recimo u Štrpcima,pa te političke projekete je smislio SDS, još davno prije SNSD a ako ćemo prav za parv,a ova velika priča Kalabića oko mravičko drenovskog vodovoda je samo deklarativnog karaktera, i prašina za naivne, i sam tvrdiš da je rađen od izbora do izbora,a što se tiče Kalabića on bi se radio i za izbore 2014 da nije bilo nekih ljudi o kojima sm govorila zajedno sa mnom, te smo ubjedili načelnika opštine Darku Tomaša da se ovaj projekat realizuje.o Dragi Kalabiću bar ne bi meni trebali pričati iz elementarne kulture,
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

Ma pusti Strbacane i SDS oni sto su god uradili to se raspalo za par mjeseci.Pogledajte samo put prema centru Strbaca,asvalt je debel,ljudi bi ga deblje sa Eurokremom premazali,nije ni cudo sto se podigao pa izgleda kao morski talasi. :D Tacno se zna sta je u nas politicki put,vodovod,struja,ulicna rasvjeta itd.,sve se vidi,kvaliteta svega toga je ispod nule. :P
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by ZMIJA »

Dakle, šta nam sad preostaje, nego da sad 4 godine obilazimo oko crknutog magarca na putu koga niko neće da zakopa,stanje se svakim dano usložnjava, a mi pričamo stare priče ,o predizbornom asvaltu,uličnoj rasvjeti, vodovodu iz koga ne da se nećemo napiti pitke vode, već nećemo imati sa čim ni da noge operemo.
Važno je da ćemo imati novu/100% uvećanu/ cijenu te i takve vode, ako je uopšte bude bilo,jer ova sezona sa dotrajalim vodom iz drenovske fabrike do Cera i te kako će biti upitna.
Ovo je definitivno ozbiljno pitanje i problem naše opštine koji ju čeka u narednom period,a prema stvarima kako se odvijaju nema se nikave ozbiljnosti u tom smislu, i naravno imat ćemo kako se u žargonu kaže problema i sa zubima ali i sa zubarima,
Ako otpuštanje jednih a primanje drugi uposlenika u opštinskoj administracij jedina stvarna aktivnost ove vlasti, neka nam je Gosod na pomoći.
Možemo mi izoštravati zube i na Štrpcima i na Crkveni ali se ništa pametno neće dogoditi,
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by regeman »

Sutra je posebna sjednica SO posvecena stanju u Vodovodu i projektu Povelic.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

karamarko4
Posts: 207
Joined: 26.07.2012. 12:03

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by karamarko4 »

covjece ako jesi ostavi se crkvene vise i pametovanja da nekazem sra.a,budi fer i korektan pricaj iskreno,zasto nisi naveo da nasi odbornici tacnije snsd=a nisu potpisali da se odricu 4 mjeseca po 100km za prosirenje vrtica,sramota nevidjena a znate nas skupljati i pametovati,tacnije samo sebe gledate joj samo da sretnem velikog postara ima da ga izruzim kao dijete malo

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by vrsta8472 »

regeman wrote:Sutra je posebna sjednica SO posvecena stanju u Vodovodu i projektu Povelic.
Одгођена за 7-ми март? Шта рећи, није ваљда да нема већине за поскупљење воде :mrgreen:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by ZMIJA »

Ako ova skupštinsak većina zaista podrži ovu najnoviju pljačku naroda,neka se upitaju gdje će držati sledeću sjednicu skupštine ,ovo nije nikakva prijetnja ,ovo je samo jedno upozorenje ispred odbora za proteste građana protiv poskupljenja vode ,koji je ovih dana iz odbora isključio nekadašnjeg člana Branu Žunića,jer koalabrirao sa vladajućim SDSm.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by Nicky »

Rece ti cija je stranka to isto predlagala 20 puta u proslom mandatu ali je srecom nacelnik ostao priseban, nakon cega je i izduvao ponovnu kandidaturu.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by bičbožiji52 »

Predhodni načelnik se suprostavio gospodarima grada iz Sitija, koji vladaju Prnjavorom u sjeni/masoni/i naravno da je za to platio ličnu cijenu u smislu nove kandidature, ali to izgleda neće biti u slučaju sadašnjeg načelnika, on se bi taj luksuz neće priuštit uči se na greškama svog predhodnika.,ali gdje su tu interesi građana. :smt005 :smt005
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

karamarko4
Posts: 207
Joined: 26.07.2012. 12:03

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by karamarko4 »

postovana zmijo stranacki prijatelju ponovo me iznenadjujes valjas gluposti,napisi ovdje da je bivsi direktor vodovoda nas clan i as kadar i da je isti doveo vodovod u dubiozu naravno zajedno sa kiklopom naravno taj isti nigdje se nije potpisao zato mi je zao bivseg nacelnika koji je gorio bez potrebe,ti bi sad zmile stara mudrovcino volio da vodovod ode u stecaj pa da grad nema ni tehnicku vodu,nadam se da ce razum pobijediti pa kako god billo,zmile vodovod je poslovao pozitivno do 2008 godine a tad na scenu stupamo mi na celu sa kiklopom i njegovim planovima pa tako primamo 12 radnika na vec onoliki broj radnika dugovi se gomilaju pa su danas preko 1,5 miliona,ovako pisi zmile da zna narod tacno kako je bilo,ali nemoze zmija tako da pise a ja te pitam ZASTOOO,sta smo zmile uradili mi prije dobrih domacina da spasimo vodovod napisi,a kadd smo rostiljali po povelicu a buni. potpisivao sve e zmileee zmileeee,necu sd vise cekacu tebe da vidim sta ces napisati naravno sa drugugog nika takav si ti jadnice posteni,FORUMASI IZVINITE nemogu vise

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by ZMIJA »

...
Last edited by vrsta8472 on 06.03.2013. 20:03, edited 1 time in total.
Reason: Bespotrebno citiranje
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

bergren.69
Posts: 15
Joined: 08.03.2011. 20:23

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by bergren.69 »

ZMIJA wrote:Dakle, šta nam sad preostaje, nego da sad 4 godine obilazimo oko crknutog magarca na putu koga niko neće da zakopa,stanje se svakim dano usložnjava, a mi pričamo stare priče ,o predizbornom asvaltu,uličnoj rasvjeti, vodovodu iz koga ne da se nećemo napiti pitke vode, već nećemo imati sa čim ni da noge operemo.
Važno je da ćemo imati novu/100% uvećanu/ cijenu te i takve vode, ako je uopšte bude bilo,jer ova sezona sa dotrajalim vodom iz drenovske fabrike do Cera i te kako će biti upitna.
Ovo je definitivno ozbiljno pitanje i problem naše opštine koji ju čeka u narednom period,a prema stvarima kako se odvijaju nema se nikave ozbiljnosti u tom smislu, i naravno imat ćemo kako se u žargonu kaže problema i sa zubima ali i sa zubarima,
Ako otpuštanje jednih a primanje drugi uposlenika u opštinskoj administracij jedina stvarna aktivnost ove vlasti, neka nam je Gosod na pomoći.
Možemo mi izoštravati zube i na Štrpcima i na Crkveni ali se ništa pametno neće dogoditi,
Pa imali smo 4 godine nacelnika i SDS-ovu vlast pa nije nista uradjeno iako je DK javno izjavio da na racunu vlade RS stoji 5 mil. KM i da se samo ceka da ode Vlado Zivkovic pa da se ta sredstva odmah upotrebe za dovodjenje pitke vode u Prnjavor. Vlado ode (ali za SNSD-om) novac sa racuna nestade (ako je uopste ikad i bio na tom racunu) pitka voda nikad ne dodje u Prnjavor iako SNSD-ov kadar zauze mjesto nacelnika opstine. Zar je 4 godine bilo malo da se srede stvari oko toga tko ce dovesti vodu u grad. Svi su imali isti vremenski period i samo su uspijevali da stvore jos vece gubitke. Bit ce da je glavni problem tko je koga zaposlio u opstinskim i javnim preduzecima od izbora do izbora a ne ono za sto su doticni izabrani.
Zasto sada vladajuca struktura ne izidje u javnost sa informacijom sta je sa projektom Povelic. Mislim da bi to vise obradovalo stanovnike nase opstine nego da se AD Vodovod odvede u stecaj. Mozda ja ne znam sve informacije ali ako ima netko da zna na ovom forumu neka ih objavi pa da mi ostali ne lupamo ko otvoren prozor.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by ZMIJA »

ZMIJA wrote:Zasto sada vladajuca struktura ne izidje u javnost sa informacijom sta je sa projektom Povelic. Mislim da bi to vise obradovalo stanovnike nase opstine nego da se AD Vodovod odvede u stecaj. Mozda ja ne znam sve informacije ali ako ima netko da zna na ovom forumu neka ih objavi pa da mi ostali ne lupamo ko otvoren prozor.
Sadašnja vladajuća struktura seve je učinila da pitka i jeftinija vod sa Poveliča ne stigne u grad,oružanim barikadama na ilovskom Jarinju, i po cjenu da nečija glava padne,što se na sreću nije dogodilo, ali dogodilo se to šta se dogodilo,SNSD a izgubio lokalne izbore,Prnjavor je izgubio pitku vodu,dobio poskupljene ove koju je i do sad imao i imamo SDS na vlasti,dakle voda teče kuda je i tekla sa Poveliča prema Crnom moru,a mi se možemo svi skupa slikati u našem Prnjavoru.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

bergren.69
Posts: 15
Joined: 08.03.2011. 20:23

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by bergren.69 »

ZMIJA wrote:
ZMIJA wrote:Zasto sada vladajuca struktura ne izidje u javnost sa informacijom sta je sa projektom Povelic. Mislim da bi to vise obradovalo stanovnike nase opstine nego da se AD Vodovod odvede u stecaj. Mozda ja ne znam sve informacije ali ako ima netko da zna na ovom forumu neka ih objavi pa da mi ostali ne lupamo ko otvoren prozor.
Sadašnja vladajuća struktura seve je učinila da pitka i jeftinija vod sa Poveliča ne stigne u grad,oružanim barikadama na ilovskom Jarinju, i po cjenu da nečija glava padne,što se na sreću nije dogodilo, ali dogodilo se to šta se dogodilo,SNSD a izgubio lokalne izbore,Prnjavor je izgubio pitku vodu,dobio poskupljene ove koju je i do sad imao i imamo SDS na vlasti,dakle voda teče kuda je i tekla sa Poveliča prema Crnom moru,a mi se možemo svi skupa slikati u našem Prnjavoru.
Da ne ispadne da izvlacim iz konteksta ali po ovm tvom objasnjenju ja dodjoh do zakljucka da se pitka voda nama obecava samo za izbore i kako tko gubi vlast i poziciju tako odgovornost za neuspjeh trpa na onog tko je bio do sada. Posto sam stranacki neopredeljen zivo me interesuje zbog cega svi koji imate nekakve veze sa svojim centralama zdusno branite njihove stavove i postupke iako znate da nisu uradili nista vredno pomena za ovaj narod i opstinu. Ako i vi imate nekakvu materijalnu korist od tih organizacija (SDS,SNSD,PDP,SDA,HDZ) onda to javno priznajte a ako je u pitanju zaslijepljenost likom i djelom tamo nekog pojedinca onda je slucaj za nekog drugog. 4 godine SDS-a pa 4 godine SNSD-a a pitka voda nije stigla u Prnjavor pa da su je nosili u kantama povelic bi presusio za ovih 8 godina. Pitanje je samo cija je vlast u nasem gradu bila veca crna rupa u poslednjih 8 godina. Dok god bude licni ispred zajednickog interesa bit ce ovako. SDS ili SNSD ne smije da nastavi projekt svog prethodnika iako je to projekt od vitalnog znacaja za sve gradjane opstine. Ovakva glupost moze samo da nadje plodno tlo gdje ljudi nemaju nista vise od obecanja onih koje su oni doveli da im daju ta obecanja. Krug je time zatvoren i u njemu se radjamo i umiremo ali iz njega ne izlazimo.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by ZMIJA »

bergren.69 wrote:Da ne ispadne da izvlacim iz konteksta ali po ovm tvom objasnjenju ja dodjoh do zakljucka da se pitka voda nama obecava samo za izbore i kako tko gubi vlast i poziciju tako odgovornost za neuspjeh trpa na onog tko je bio do sada. Posto sam stranacki neopredeljen zivo me interesuje zbog cega svi koji imate nekakve veze sa svojim centralama zdusno branite njihove stavove i postupke iako znate da nisu uradili nista vredno pomena za ovaj narod i opstinu. Ako i vi imate nekakvu materijalnu korist od tih organizacija (SDS,SNSD,PDP,SDA,HDZ) onda to javno priznajte a ako je u pitanju zaslijepljenost likom i djelom tamo nekog pojedinca onda je slucaj za nekog drugog. 4 godine SDS-a pa 4 godine SNSD-a a pitka voda nije stigla u Prnjavor pa da su je nosili u kantama povelic bi presusio za ovih 8 godina. Pitanje je samo cija je vlast u nasem gradu bila veca crna rupa u poslednjih 8 godina. Dok god bude licni ispred zajednickog interesa bit ce ovako. SDS ili SNSD ne smije da nastavi projekt svog prethodnika iako je to projekt od vitalnog znacaja za sve gradjane opstine. Ovakva glupost moze samo da nadje plodno tlo gdje ljudi nemaju nista vise od obecanja onih koje su oni doveli da im daju ta obecanja. Krug je time zatvoren i u njemu se radjamo i umiremo ali iz njega ne izlazimo.
Nije to baš tako da se voda obećava samo pred izbore,u Prnjvoru se o pitkoj vodi govori već više od 10 godina,i ne samo pred izbore, i ako malo pošteno sagledaš šta je urađeno za mandata vlasti SNSD a na prokjektu Povelič,a šta prije, i šta će se eventualno uraditi poslije,svatit ćeš da se o vodi ne priča samo pred izbore.
Kako smo ,,mi'' to mogli razbiti naružane ljude na barikadama koji su silom spriječili da se pitka voda dovede do Crvenog krsta prošle jeseni na primjer,ne okolišavaj u svojim opservacijama trpajući sve u isti koš, i da se praviš da nisi baš iz Prnjvaora već tu negdje u blizini.
Da je došla voda u Prnjnavor sa Poveliča stvari bi drugačije danas izgledale,voda bi bila kvalitetna /za piće/a cijena ove žabokrečine se sigurno ne bi podizala za 100% u to budi siguran.
A šta će dalje biti, treba pitati one koji su pobjedili na izborima,oni su vlast,Tražili smo gledajmo sada,
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by corkan »

Na ovo pitanje ce najbolji odgovor dati Kamilaza jer je on naviao za štrbačansi klan.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

Ma to sam ja zbog Zmije i Vrste malo navijao za njih,nasli su neke babe sebi preko Ukrine pa da ne izgube vizu za ulazak u Strbacku Republiku,mi ih malo podrzasmo,ali to samo dok ova dvojica ne nadju ljubavnice na drugoj strani,kasnije cemo mi njih opaliti po usima. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

bergren.69
Posts: 15
Joined: 08.03.2011. 20:23

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by bergren.69 »

Gospodjo Zmijo ja ne znam sta vi citate u mojim postovima. Ono sto je napisano ili ono tko je napisao ? Svi vasi odgovori na konkretna pitanja se svode na to: "Dok smo mi bili ili da smo mi ostali na vlasti". Iz svemira se mozete prepoznati kojoj politickoj opciji pripadate. Gdje su vasi dokazi ucinkovite vlasti. Sta ste uradili da procesuirate one koji su pocinili krivicna djela koja su ocigledna, bili oni iz vase stranke ili one druge. Zar je moguce da je 15-ak ljudi bilo dovoljno da zaustavi cijeli projekt vodo snabdijevanja nase opstine pitkom vodom. Jeste li znali prave razloge zasto ti ljudi nisu dozvoljavali da se radovi nastave. Vas odgovor je pretpostavljam "iz politickih razloga". Ako vam je u interesu da se voda dovede u Prnjavor zasto ne saradjujete sa sadasnjom vlasti na tom projektu a politicke nesuglasice resavajte za vrijeme prebrojavanja divljaci nedeljom kad nije lovna sezona. Zar mi nismo isti narod sa istim ciljevima ma kojoj politickoj partiji bili naklonjeni.
I ovo je mnogo pitanja na koja necu dobiti odgovor jer ti nisi kompetentna-an da mi das odgovor na njih a i ja nemogu da to trazim od tebe. Samo cista razmjena misljenja.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by ZMIJA »

bergren.69 wrote:Post od bergren.69 » 11.03.2013. 22:03
Gospodjo Zmijo ja ne znam sta vi citate u mojim postovima. Ono sto je napisano ili ono tko je napisao ? Svi vasi odgovori na konkretna pitanja se svode na to: "Dok smo mi bili ili da smo mi ostali na vlasti". Iz svemira se mozete prepoznati kojoj politickoj opciji pripadate. Gdje su vasi dokazi ucinkovite vlasti. Sta ste uradili da procesuirate one koji su pocinili krivicna djela koja su ocigledna, bili oni iz vase stranke ili one druge. Zar je moguce da je 15-ak ljudi bilo dovoljno da zaustavi cijeli projekt vodo snabdijevanja nase opstine pitkom vodom. Jeste li znali prave razloge zasto ti ljudi nisu dozvoljavali da se radovi nastave. Vas odgovor je pretpostavljam "iz politickih razloga". Ako vam je u interesu da se voda dovede u Prnjavor zasto ne saradjujete sa sadasnjom vlasti na tom projektu a politicke nesuglasice resavajte za vrijeme prebrojavanja divljaci nedeljom kad nije lovna sezona. Zar mi nismo isti narod sa istim ciljevima ma kojoj politickoj partiji bili naklonjeni.
I ovo je mnogo pitanja na koja necu dobiti odgovor jer ti nisi kompetentna-an da mi das odgovor na njih a i ja nemogu da to trazim od tebe. Samo cista razmjena misljenja.
Čitam ono šta je napisano, ali čitam i ono što piše između redova u vašim postovima,baš da ja dajem konkretne odgovore odgovore na konkretna pitanja možda je suviše od mene očekivati, jer ja ipak nisam ta osoba, bez obzira što ja ne krijem svoju političku pripadnost, i to ne treba nagađati to se zna.
Ja nigdje nisam rekla i govorila o nečijoj učinkovitosti na vlasti ,o učinkovitosti nekoga na vlasti trebalo bi da narod kaže na izborima,a mi smo imali skoro lokalne izbore i je ne bi dalje komentarisala sve je poznato.
Pitanje procesuiranje kriminala nije u domenu neke lokalne vlasti, ma ko na njoj bio,pa čak ni vlasti na višim nivoima, jer sudska vlast je neovisna u odnosu na izvršnu i zakonodavnu ,dakle tu se nema šta posebno komentarisati, i vaše pitanje je u ovom slučaju deplasirano,kao što je deplasirano čuđenje kako su mogli nekih 15 ljudi zaustaviti radove na kopanju kanala za vodovod,naravno da su mogli, ljudi su prijetili oružjem, i ljudi su imali oružje ,zar je trebalo dovesti silu na silu, i tako učiniti na volju onim ludacima koji su to zaista i očekivali, da padne nečija krv,zašto za politiku ,za izbore ,za stranku za vodu nemam tu komentara i svako zdravo razuman tu nema šta komentarisati.
Ja zaista neznam prave motive zašto su se ljudi digli na barikade i oružje,jeli to da ljudi u Prnjavoru ne dobiju pitku vodu,kad vode ima dovoljno, i za one u Prnjavoru, i za one u selima to smo čuli od kompetentnih ljudi,dakle za motiv ovog sprečavanja dovođenja vode žednim ljudima, treba pitati neke ljude u vruhu lokalnog SDSa,one iste ljude koji sada predlažu da se kroz najnovije poskuoljenje ove gradske vode, takva kakav je procentu 100%, i tako ponovo pljačkaju Prnjavorčane, a neki u istim selima koiste vodu sa Poveliča besplatno ne plaćaju ni vodu ni struju ,to je nedopustiva diskriminacaija među našim građanima.a kad im se isključi struja, zovu Dodika preko svojih poznatih glasnogovornika i njemu plaču i cmolje a neće da tom isztom Dodiku kažu kako su slavili na barikadama kad su prkinuli radove na projektu Povelič.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

bergren.69
Posts: 15
Joined: 08.03.2011. 20:23

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by bergren.69 »

G-djo Zmijo hvala na ovako iscrpnom objasnjenju nemam vise pitanja. :D

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by vrsta8472 »


Gubici idu na Sud

Image

Đuro Bunić, sada već bivši direktor KP “Vodovod” Prnjavor, prvi je ovdašnji funkcioner koji se našao pod lupom krivične odgovornosti, shodno zahtevu opštinskih parlamentaraca da se na tapetu nađu svi oni koji su kumovali sumornoj prnjavorskoj privrednoj slici.

Krivičnu prijavu protiv Bunića potegao je načelnik opštine dr Siniša Gatarić, nakon što su odbornici SO zatražili da pokrene postupak protiv krivaca koji su doveli “Vodovod” do gubitka od 1,8 miliona KM i blokade računa. Ovim je preduzeće oboreno na koljena a u pitanje je dovedeno i osnovno snadbevanje vode šireg područja Prnjavora.

Iz dobro obaveštenih izvora “Novosti” saznaju da je Buniću na dušu stavljen niz “grehova”, tačnije zoupotreba službenog položaja i više drugih krivičnih dela počinjenih u proteklih pet godina njegovog mandata.

-Bez ikakve potrebe i mimo slova zakona direktor Bunić je na ionako nejaka pleća firme “natovario” čak 22 prekobrojna radnika. Oni su primljeni po političkim, rodbinskim i drugim vezama. Njihovo zaposlenje prouzrokovalo je, od 2008. do 2012. godine, štetu preduzeću od oko 560.000 KM!-navodi izvor “Novosti” upućen u sadržaj krivične prijave.

Od strane novog nadzornog odbora nedavno smenjenom direktoru je zamereno da je, na svoju ruku, odustao od izgradnje preko potrebnog potisnog cevovoda od fabrike vode do bazena Cer, za grad Prnjavor. Kako se navodi, suprotno potpisanom ugovoru sa “Gradipom, direktor je tako 650.000 KM usmerio na drugu stranu, u sistem “Povelič”.

-Za tu izmenu projektnog plana, početkom 2012. godine, tadašnji direktor Bunić je čak svojevrsnom obmanom izdejstvovao saglasnost resornog ministarstva, na osnovu lažnih informacija – stoji u prijavi protiv Bunića, koji je u prnjavorskom “Vodovodu’ sa direktorske pozicije, zasad, spao “samo” na šefovsku poziciju.

Buniću se na teret stavlja i niz drugih propusta i zloupotreba, među kojima i neovlaštena isplata samom sebi većih plata i drugih primanja.


NIJE JEDINI

DOBRO upućeni u (ne)prilike prnjavorskog “Vodovoda” tvrde da bivši direktor nije jedini krivac, i da bi se već uskoro pod lupom odgovornosti mogle naći i ostale osobe koje su doprineli njegovom kolapsu. Shodno zaključku lokalnih parlamentaraca, na tapetu bi se trebali naći i svi ostali koji su kumovali tekućem deficitu opštine od dva miliona maraka, kreditnoj zaduženosti od dvadesetak miliona, kao i drugim zloupotrebama i propustima koji su ovdašnju privredu oborili na kolena.

N. ĐURIĆ – Večernje novosti
И на крају ће бити да је вук, појео магарца!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

Kod nas ce prije da se desi ,da je magarac pojeo vuka ,nego sto ce neko biti osudjen. :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: AD "Vodovod" Prnjavor

Post by ZMIJA »

Za stanje u VODOVODU nije jedina odgovornost na bivšem direktoru Đuri Buniću,valjda će na sudu, ako se do njega dođe, bivši direktor umjeti da objasni genezu nastanka trenutnog stanja u preduzeću.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Post Reply