Gradski bunari

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

Post Reply
User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Gradski bunari

Post by KAMIKAZA »

vrsta8472 wrote:6626.79 КМ цијена једног бунара без крова. Са кровом биће до 7000 КМ

Овдје је могућа корекција цијене + или - што зависи од дубине бунара и ако још нешто буде требало а то ми сада није пало на памет :D

Сутра зовем Брковића, да видим када има слободан термин у Малој сали ДК, па да направимо Збор грађана!
:D Nemoj samo da bude kao u Stankovica i Dodika +- 150 miliona :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by ZMIJA »

Ovi iz federacije što kopaju po selima ,cjena jednog bunara raecimo dubine 10 m košta cirka 2.000 km
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Презентација пројекта о Јавним бунарима биће 26.04.2013 у холу Дома културе у Прњавору са почетком у 19h!

Данас сам договорио термин. Биће кратка презентација пројекта, докле се стигло. Више о свему касније.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by Hirurg »

Mislim da b8 bilo korektno na jos par kamenorezaca poslati upit...valjda bi neki bio human pa rekao evo od mene jedan gratis...recimo proc...milivojac...malesevic itd...otisao si kod derikoze...

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Gradski bunari

Post by aquarius »

Meni nije jasno šta će kamenorezac uopšte !?
Fasadnom ciglom može zidati svaki priučen zidar. O profesionalcima neću trošiti riječi.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by Hirurg »

kolega sjedio si na usima pa nisi upratio gradivo :smt005 kamenom se zida da ta dobra voda izdrzi bar do sledeceg rata 2043 :)

mada ovo je krenulo previse moderno...nece budzet izdrzati..a kako je krenulo sa vodovodom svako ce bunar kopati kuci...skuplja smrdljiva barustina od industrijske u bl... :smt006

PIKI
Posts: 439
Joined: 27.08.2006. 21:52
Location: cxxcc

Re: Gradski bunari

Post by PIKI »

Pozdrav ne se niko ne nadje uvredjenim ali mislim da te pare bi trebalo da se nekom podjele nekoj sirotinji a ne neke bunare graditi .!
Valjda ce voda sa povelica jednom da podje kad smo cekali do sada pa mozemo jos 5 godina

Vedrane Znam da je tvoj projekat ali bez ljutnje .

Lp
Image

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by Franz »

Ne se niko ne nadje...ali ja trazim jednu garniseru...

Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

aquarius wrote:Meni nije jasno šta će kamenorezac uopšte !?
Fasadnom ciglom može zidati svaki priučen zidar. O profesionalcima neću trošiti riječi.
Из два разлога. Први је треба да нам те радове изводи регистрована грађевинска фирма. Због плаћања, јер немамо кеш па да платимо мајстору да то одради. Друга ствар. Гранит има најмањи коефицијент упијања воде, што значи да неће зими ледити и пуцати. Већ смо пислаи о томе. Прва опција је била цигла, јесте најјефтинија али није вјечна. Ово сада што одрадимо, планирамо барем 100 година да нико ништа не улаже (мислим на сам бунар и горњи дио бунара без инсталација).

Из тог разлога тражимо каменорезце. Имају регистровану фирму и баве се том обрадом камена (гранита).
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Gradski bunari

Post by aquarius »

Pričaćemo na sastanku. Ovo čitaju i oni koji jedva čekaju da se "pohvatamo za vratove" :wink:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Знам да читају, али што се тиче бунара и моје аргументације, мислим да у овом трнурку не постоји особа у Прњавору која може да ми одбије пера, по том питању!

Видимо се у петак :smt002

П.С.

Шаљу ми поруке зашто баш у петак.

Не постоји дан а да свима одговара. Петак је дан када се и студенти враћају из БЛ, е је читава следећа седмица нерадна па ето идеалне прилике да се сви окупимо и поразговарамо.

Требам плакат да направим, има ли ко какву идеју на шта да личи и шта да њему да пише? Направићу и ФБ догађај на Прњавор.инфо
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Синоћ је одржана презентација пројекта Јавни бунари Прњавор. Хвала свим присутнима, који су одвојили своје драгоцјено вријеме да послушају, погледају и дају неки свој приједлог како све ово да изгледа.

Постоји опција да бунари буду у употреби преко читаве године, тако да ћемо ићи на ту опцију иако је скупља неких 10% од оне гдје су у употреби неких 8 мјесеци у току године.

Биће кратка репортажа о презентације на YouTube, па погледајте.

Презентација: Јавни бунари Прњавор
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Gradski bunari

Post by aquarius »

Bio sam spriječen da prisustvujem sastanku/prezentaciji. Nadam se da će u skorije vrijeme biti još koji sastanak.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
milosk
Posts: 7
Joined: 23.04.2010. 14:31

Re: Gradski bunari

Post by milosk »

hoce li uskoro prezentacija ?

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Gradski bunari

Post by aquarius »

Nešto ste se ućutali :)

Evo poslao mi Pavičić fotke kako bi bunar trebao izgledati po iskopu i betonaži.


Image

Image

Image
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Хвала Аквариус на овим сликама. Као што видите, не може ни кап површинских вода да уђу у бунар. А то нам је првенствено и циљ.

Још један дио који неће бити видљив свима, јесте систем за црпљење воде и точење. Не знам тачно како се то каже.

Ево како ти то требало да изгледа:

Image

Данас сам ишао са Дамиром да видимо како изгледа тај систем преко кога се вода може користити читаву годину. Да сада овдје не улазим у детаље, углавном постоји могућност и што је јако битно то је скупље неких 10% од оног система који је у употреби неких 8 мјесеци годишње.

Изглед бунара би требао бити овај:

Image

Image

Image

Image

Биће од камена, визуелно ће бити препознатљив прњаворчанима јер подсјећа на тзв. Лазину воду тј. Добру Воду.

Image

Нисмо узели да буде исти као Лазина вода јер је преједноставан. А нама је због неких функционалних ствари потребан овакав изглед, као што је на идејном решењу.

Финансијска конструкција је затворена, што је јако битно. Само још да сазнамо колико би коштао рад горњег дијела бунара од камена и да почнемо са радовима. Искрено очекујем да ће бити што прије. За састанке ја лично немам воље. Јер увијек неко има неки разлог да не дође, а ово нам је најбржи и најједноставнији начин да размјенимо мишљења и нека запажања.

Хвала свима који су се до сада укључили у овај пројекат. А ево знам лично, да то није мали број људи :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Gradski bunari

Post by aquarius »

Хвала Аквариус на овим сликама.
Nema na čemu ;)
Данас сам ишао са Дамиром да видимо како изгледа тај систем преко кога се вода може користити читаву годину.
Prebacio sam i ja koju sa njim tako da sam upućen. Sistem je o.k., a i drugari iz Aqua Systema su mi pojasnili princip.
За састанке ја лично немам воље. Јер увијек неко има неки разлог да не дође
Slažem se, život se ubrzao pa se nema vremena kao nekad kad smo bili mlađi :)
Meni je drago da sam te povezao sa pravim ljudima.
Bitno je da voda počne teći. :smt006
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Ima li ko broj telefona od Ziha iz Maćinog brda što radi sa kamenom (zida kamenom)
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Nema Ziha otišao u Austriju da radi, ima neki u Gusaku ali nema prijavljenu firmu
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Gradski bunari

Post by svjedok.saradnik32 »

Имају момци из Вршана, баве се клесањем камена као и зидањем манастира ,( више детаља има игуман манастира Ступље Данило) један се зове Љубиша Малешевић , имам бр. :smt006
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Ajd ga nazovi i pitaj ima li prijavljenu firmu i neka me nazove na 065609937
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Ништа од тог из Вијачана, како ми рече свједок наредне двије године има уговорених послова. Па ако неко зна још некога из Прњавора а да ради са обрадом камена (не мермера), нека се јави да га контактирамо!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Тихи
Posts: 78
Joined: 28.09.2012. 04:01
Location: цео свет

Re: Gradski bunari

Post by Тихи »

Бране Милошевић живи у Гричу.
НЕ ЗНАШ С КИМ СЕ КАЧИШ

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Мислим да је ово коначан изглед бунара. Не може онај изглед са Лазине воде. Из два разлога: Прво отвор је пречника 1.10м и над тим се не може направити правоугоник већ само коцка. Друго нема мајстора који има пријављену фирму.

И онда смо се на крају одлучили на ово као једино могуће решење!


Image

Image

Image

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply