Gradski bunari

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

Sneza
Posts: 842
Joined: 19.01.2005. 05:17
Location: Prnjavor

Re: Gradski bunari

Post by Sneza »

Hvala Vrsta na informacijama :wink: .. Još jednom čestitam ekipi koja je radila i istrajala do kraja u projektu. :smt006

mungos777
Posts: 39
Joined: 18.08.2012. 17:19

Re: Gradski bunari

Post by mungos777 »

vrsta8472 wrote: Сада сам се добио информацију да је начелник слободан 22.2 и да ће тада бити отварање бунара. Сада не знам још у колико сати али сигурно у подне.
Bilo bi dobro da to bude u 2 sata i 22 minuta. Da bude sve u znaku 2.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Може ли једна јединица да буде, у 12h 22 мин :wink:

Има ли ко какву критику у вези чесми, воде . . . да исправимо ако нешто није уреду. Ја не могу стичи ићи до бунара, па напишите овдје.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Gradski bunari

Post by aquarius »

Ако је могуће, потребно је смањити притисак на излазу из чесме. Прејак је млаз и вода јако прска около
па се ствара блато. Ако неко мање дијете буде пило воду гарантујем да ће бити мокро од главе до пете.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Надамо се да ће, се средити околина бунара.

Што се тиче притиска.

Ако смањимо притисак, онда ће мање воде да излази на чесме. Овако за 45с изађе око 5л. Мислим да је то минимум минимума.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Gradski bunari

Post by Iris »

Žao mi je što neću stići na otvaranje!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Сад сам гостовао на К3, и позвао сам све прњаворчане да дођу на отварање 22.02.2012 у 12 сати
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

ПОЗИВ СУГРАЂАНИМА

на званично пуштање у рад новог јавног бунара



Удружење грађана „Наша визија“ позива грађане Прњавора да у суботу, 22. фебруара у 12.00 часова присуствују званичном пуштању у рад новог јавног бунара, код Гимназије и Основне школе „Бранко Ћопић“.

Градња јавног бунара пројекат је Удружења грађана „Наша визија“ Прњавор, а допринос његовој реализацији дала је и Општина Прњавор, као и многобројни волонтери ангажовани на изградњи бунара.

То је и пројекат свих нас, којима је питка вода у граду пријека потреба, а ријеч је о технолошки идеално изграђеном бунару, са три врсте филтера, који гаранутују хигијенски и бактериолошки исправну воду у сваком тренутку.

Позивамо све наше суграђане да користе бунар, јер је он вама и намијењен, да коначно по воду не морате ићи ван града, већ да имате чист извор недалеко од ваших кућа и станова.

Удружење грађана „Наша визија“ моли све наше суграђане, поготово оне млађе, да чувају овај бунар, јер је питка вода богатство, које можемо имати деценијама и које ће бити вјерни свједок једног времена и генерације која је жељела да учини нешто добро за свој народ.

Бунар ће у рад пустити начелник општине Прњавор Синиша Гатарић, уз присуство руководства и чланова Удружења грађана „Наша визија“, представника ПК „Водовод“, као радника ангажованих на изградњи бунара.

Зато вас позивамо да својим присуством увеличате овај, за све нас, посебан дан.



Удружење грађана „Наша визија“
Прњавор
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Image

Бунар је завршен!

Хвала свима који сте учествовали у овом пројекту. Било је гураво, али се на крају све завршило како је планирано. И генерације које долазе, памтиће овај бунар код гимназије.

Данас је начелник обећао још два бунара у овој години. Тако да ће се наш пројекат, остварити у пуној мјери а то је да сви становници Прњавора имају приступ питкој води док се не ријеши питање са градским водоводом

Данас смо добили од начелника зелено свјетло, за следећи пројекат :arrow:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info


User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Gradski bunari

Post by svraka »

Много сам писао на овој теми, можда превише, чак сам рекао да се више нећу ни јављати по том питању. Али, ево, мислим да је ово што ћу написати од опште користи, да је конструктивно. Позивам Врсту да се нађемо и људски поразговарамо о могућим проблемима и нежељеним последицама које могу настати као резултат игнорисања струке. Значи Врста, ако си добронамјеран као што сам ја, нађи времена, пола сата највише, да попричамо на ову тему. У четири ока. Сигуран сам да ће ти информације, које ћу ти пренијети, помоћи у следећим акцијама. Ја преко форума сигурно нећу више оспоравати овакве акције, али заиста имам моралну обавезу да ти лично пренесем неке сумње и сазнања. Како ћеш то прихватити, до тебе је.

Да скратим, мислим, заправо сигуран сам, да ти могу дати много корисних информација око воде. Немој дозволити да те сујета или наше неслагање спријече да разговарамо. Нађи времена, и јави ми када можемо попричати у четири ока. У интересу цијеле заједнице.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Важи.

Ја не могу ове седмице, све ми је резервисано. Али зато сам следеће слободан. Да се нађемо код бунара тј. у Скверу
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Gradski bunari

Post by svraka »

Dogovoreno. Iduce sedmice u Skveru. Cujemo se jos oko vremena.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Може. Мени одговара навече тамо негдје од 19h, рецимо у уторак следећи?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Gradski bunari

Post by spile_86 »

Ево да се и ја мало јавим поводом бунара са два мала приједлога за Врсту...

Први, ево баш јуче пролазим поред бунара и по изгледу је фантастичан, свака част! По мени добро дјело сте урадили,али иако је јавност обавјештена да је вода из бунара за пиће, мој је приједлог зашто не поставите натпис на самом бунару да је вода за пиће, да пролазници који пролазе поред њега могу и то да виде да немају сумње које по мени има због читеве приче око воде у Прњавору.

Други, пошто сте јавност обавјестили колики је износ средстава био потребан за реализацију пројекта, можда сте требали још обавјестити народ ко је поред начелника учествао у овоме пројекту новчано, пошто сте обавјестили да је начелник учествовао са 3.000КМ, па сада остаје упитно одаклен остатак средстава, ово само пишем из добре намјере да не би касније испало да тебе лично прозивају као што су то ради за хуманитарну акцију.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Gradski bunari

Post by aquarius »

spile_86 wrote:Први, ево баш јуче пролазим поред бунара и по изгледу је фантастичан, свака част! По мени добро дјело сте урадили,али иако је јавност обавјештена да је вода из бунара за пиће, мој је приједлог зашто не поставите натпис на самом бунару да је вода за пиће, да пролазници који пролазе поред њега могу и то да виде да немају сумње које по мени има због читеве приче око воде у Прњавору.
Драго ми је што ти се свиђа. Приликом отварања смо о том причали са начелником и начелником одјељења за стамбено-комуналне дјелатности. Уобичајено је да се бунари и извори које нису за пиће означавају. Узорке воде са овог бунара узимаће Водовод, а резултате анализе достављаће надлежној инспекцијској служби општине Прњавор.
spile_86 wrote:Други, пошто сте јавност обавјестили колики је износ средстава био потребан за реализацију пројекта, можда сте требали још обавјестити народ ко је поред начелника учествао у овоме пројекту новчано, пошто сте обавјестили да је начелник учествовао са 3.000КМ, па сада остаје упитно одаклен остатак средстава, ово само пишем из добре намјере да не би касније испало да тебе лично прозивају као што су то ради за хуманитарну акцију.
Врста ће ти тачније одговорити на ово питање, али ти могу рећи да је поред 2.500, а не 3.000 КМ, колико је било учешће општине (прикључци на електро и канализациону мрежу), цјелокупан износ пројекта покрила НАША ВИЗИЈА. Људи који су учествовали у изградњи бунара (копање, бетонажа, камен, пумпе, електро-инсталација и сијасет других послова) су свој допринос дали тако што су нам дали невјероватне попусте на робу и услуге. Хвала им на томе!
Посебно ми је драго што је овај бунар 100% производ Прњавора јер нити једна фирма ван територије општине Прњавор није била ангажована на његовој изградњи !
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Шпиле, не можемо ми као УГ да постављамо натписе. То је на општини тј. на надлећном одјељењу.

Паре за бунар су искориштене од хуманитарног броја 1413, који је био у употреби од новембра до децембра. Тада је сакупљено преко тог броја 11.000 КМ. Како смо добили информацију да операцију није могуће извести. Послали смо допис МТЕЛ-у, шта да радимо са тим парама. Они су рекли да се донесе Одлука гдје ће се те паре употребити за неко јавно добро. Нису прецизирали које. Ми смо се одлучили да направимо тај бунар, и мислим да ту нисмо погријешили ни једног тренутка.

Ако ти има још нешто нејасно, слободно питај.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Gradski bunari

Post by regeman »

Pricaoo sam juce sa jednim clanu NV oko toga da se poprica sa ovima iz binga, elektrona da postave one IJ- behaton kocke oko bunara..jer ce se ovaj pijesak brzo rastjerati..ili klupe..da im se postavi tabla na tome da su oni dali..a svakako ce njima znaciti sto se tice kupaca koji dodju na bunar..pa produze tamo
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Gradski bunari

Post by spile_86 »

Хвала Аква и Врста на одговорима. Претпоставио сам да није у вашој надлежности и дао сам приједлог само из разлога да видим да ли сте ви то већ покренили и видим да јесте, јер можемо се сви сложити да је читав случај ово воде у Прњавору изполитизован и да због тога становништво Прњавора има сумње што се тиче овакви пројекта. Такође што се тиче и износа средстава хвала вам и за то што сте објавили чисто да се зна одаклен су средства иако сте већ о томе писали на другој теми само што сам ја заборавио,а и убјеђен сам да нисам једини који је заборавио. Хвала вам на одговорима и своје приједлоге сам дао само из разлога да себе можете оградити касније да не буде прозивања као за хуманитарну акцију што је Врста имао и ако буде још нејасноћа лично мени послаћу вам приватни поруку јер не желим да се моје присање погрешно протумачи.
:smt006

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Био сам данас на пићу са швраком, и фино смо се испричали у вези бунара.

Он ми је рекао ствари које њега сикирају а односе се на квалитет саме воде. Ја сам му објаснио да смо мислили на доста тих ствари, и да је вода између осталог хемијски третирана.

Сада колико често то Водовод ради, како ради и ко ради. То не знам, јер немам те информације.

Углавном договорили смо се око неке даљње сарадње, а да се тиче самог бунара и квалитета воде у њему.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Нестало струје данас па се раучнар мало зезно. Сви ме зову и питају што бунар не ради. Ја сам звао момка да оде и поправи чим прије, само да добије кључ од бунара који је у Водоводу.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

До сутра ујутро не ради бунар.

Мајстор који треба да покрене рачунар на бунару, имао је смртни случај у породици.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply