Gradski bunari

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Gradski bunari

Post by julija »

Jedan je grad Prnjavor :wink:
dok drugi demoliraju..ovi vredni ljudi izgradjuju!!

PS a nas Vrsta uvek u pravom trenutku, na pravom polozaju

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Gradski bunari

Post by corkan »

Čestitam na Uspjehu;
Uspjeh je loš učitelj – zavarava pametne ljude kako ne mogu izgubiti.”
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Gradski bunari

Post by svraka »

Evo konacno i mog poslednjeg posta na ovoj temi. Neka mi oproste svi koji misle da sam po pitanju otvaranja gradskih bunara imao bilo kakvu zlu namjeru. Htio sam biti od koristi, predocavajuci neka saznanja koja imam, koja sam stekao tokom zivota. No, zavrsavam sa tim utopijskim pokusajima objasniti greske, u startu nacinjene. "Svak svoje zna!" Ono sto bi ipak svi trebali znati je cinjenica da voda iz gradskog vodovoda nije za pice. I pored toga, ja cu na svaku casu koju Vrsta popije sa bunara, hladno popiti tri case iz gradskog vodovoda. Tacno znam o cemu pricam. Pozdrav svima, iskljucujem se sa teme.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by просвјета »

Ето, не морамо више путовати до добре (лазине) воде... :)
Не морамо али ја ћу опет, ваљда по навици... :?
Нешто ми у памети она бушна канализациона мрежа испод наше касабице... :(

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Да ли ће те вас двојица да пијете ту воду или не, до вас је. Свако од вас може сада да узме воду са бунара и однесе је на анализу и те резултате постави овдје на форум. Па да видимо ко је управу а ко у криву.

Ево слика. Данас смо бунар пустили у функцију и ја сам већ попио литру првокласне воде!

За невјерне Томе. Можете да видите филтере и водомјер!

Image

Image

Пумпа

Image

Image

Прва вода из бунара!

Image

И за крај!

Image

Биће свечано отварање бунара, да ли следећу суботу или ону 22.2 зависи кад начелник буде слободан. Па да отворимо бунар и да све људе који су радили на овом пројекту, а има их око 40 позовемо и да "формално", пустимо бунар у употребу.

Хвала свима који сте радили на овоме. Само прочитајте, ову тему па ће те вијдети колико је ту било проблема + још толико а да нисам(о) о томе писали. Хвала драгом Богу, али и то смо заједничким снага успјели да завршимо.

Ово смо завршили, барем што се мене тиче и прелазимо на следећи пројекат. О том пројекту, за коју седмицу. Идеја је феноменална, мислим још и боља од овог бунара а тиче се друштвених активности у нашем граду.

До тада :smt006
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Gradski bunari

Post by murgo »

Vrsta, HVALA u ime svih koji nemaju mogucnosti da to ovim putem urade!
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Прњавор добио нови јавни бунар

Захваљујући Удружењу грађана "Наша визија", након годину дана рада, општина Прњавор добила је нови јавни бунар, изграђен код Гимназије и Основне школе "Бранко Ћопић".

Посљедње анализе показују да је вода хигијенски и бактериолошки исправна за пиће, што ће, надамо се, врло брзо бити и званично потврђено од надлежних у нашој локалној заједници.

Изградња јавног бунара није била само жеља "Наше визије", већ и пријека потреба свих становника овог града, који су одавно изгубили наду да ће питање питке воде у Прњавору икад бити ријешено.

Наша жеља је да сви Прњаворчани, али и сви они које пут нанесе у наш град, користе овај бунар, било за освјежење, окрепљење или за кућне потребе, јер је он изграђен за све нас.

Надамо се да ће генерације које долазе знати да чувају бунар, с истом радошћу с којом смо га ми градили, да ће на њега гледати као на најљепши дар, који је једна млада генерација могла да да свом народу.

Врло брзо ћемо уприличити и свечано отварање бунара, на који ће бити позвани сви Прњаворчани, наши основци и средњошколци, који више не морају да у школу носе воду у флашицама, руководство наше општине и сви они који су на било који начин дали свој допринос изградњи бунара.

Удружење грађана "Наша визија" захваљује се свима који су учествовали у изградњи бунара, са жељом да он буде само први у низу, с чистом питком водом, по којој ће наш Прњавор једног дана да буде препознатљив.

Удружење грађана "Наша визија"
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Gradski bunari

Post by regeman »

b r a v o!
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
LEGIJA
Posts: 471
Joined: 17.05.2007. 11:34
Location: Canada

Re: Gradski bunari

Post by LEGIJA »

I je li napokon voda za pice ili ne?

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Gradski bunari

Post by KAMIKAZA »

Mokra je i ja idem cim stignem da se napijem,pa makar crko. :D
Kad sam isao u skolu taj bunar nije bio u funkciji,znaci ihahhhhaaa vremena je bio zaboravljen,i hvala ovim dobrim ljudima sto ga osposobise. :smt023
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

По том задњем налазу вода је за пиће. И већ сам 100х написао и морам опет. На систему за испумпавање воде, налазе се четири филтера

Image

Бунар је три пута хемијски третиран и неких 7 пута је из њега избачена сва вода.

Ја пијем ту воду, јер знам да је ипсравна. Ко неће нека не пије и нека иде на Добру воду. По вољи му к'о Шокцу пост!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Gradski bunari

Post by dkrajina »

Vidjecemo na forumu ako Vrsta bude u srijedu znaci da je voda ispravna :smt006
Svaka cast
zivot je surov

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Gradski bunari

Post by KAMIKAZA »

Ma nema sanse da mu se ista desi,prije nego sto je dosao i probao tu vodu,pojeo mi je sav hlor sto sam namjenio za bazen iduce sezone,jede on to kao bombone. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Сад сам био код бунара, долазе људи да испробају чесме :smt001

Ево како је изгледало прво пуштање воде на чесме:

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

savaš
Posts: 107
Joined: 16.11.2012. 18:07

Re: Gradski bunari

Post by savaš »

Svaka čast Vrsta ! :smt023

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Gradski bunari

Post by julija »

Sve pohvale Nacelniku Opstine Prnjavor, koji je imao sluha da realizuje i izfinansira projekat udruzenja Nasa Vizija !
Nadam se da ce i dalje nastaviti da sprovodi u delo ideje gradjana Prnjavora za lepsi i bolji grad..koji ce zajednickim snagama izgradjivati x

Sneza
Posts: 842
Joined: 19.01.2005. 05:17
Location: Prnjavor

Re: Gradski bunari

Post by Sneza »

julija wrote:Sve pohvale Nacelniku Opstine Prnjavor, koji je imao sluha da realizuje i izfinansira projekat udruzenja Nasa Vizija !
Nadam se da ce i dalje nastaviti da sprovodi u delo ideje gradjana Prnjavora za lepsi i bolji grad..koji ce zajednickim snagama izgradjivati x

Nije on finansirao nego je Opština pomogla sa određenim iznosom. Opštinska kasa tj. kasa svih nas :wink:
Ali ne zamjerim ti...svi se mi zanesemo kada pričamo i pišemo o svojim idolima :smt002


Sve čestitke ekipi koja je radila bunar :smt006

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Gradski bunari

Post by julija »

Snezo, ti tako "ne zanesena" ..dodjes kao neka vrsta :wink: advokata i psihologa :wink:
Ne zameram ..ni ja tebi :D
sto nisi pazljivo procitala sta sam napisala i svakako pohvaljujem Nacelnika, citav tim Opstine Prnjavor i sve vizionare udruzenja koji su ucestvovali na projektu!!

PS ne!! ne verujem u idole

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Gradski bunari

Post by Iris »

vrsta8472 wrote:
Биће свечано отварање бунара, да ли следећу суботу или ону 22.2 зависи кад начелник буде слободан. Па да отворимо бунар и да све људе који су радили на овом пројекту, а има их око 40 позовемо и да "формално", пустимо бунар у употребу.

Хвала свима који сте радили на овоме. Само прочитајте, ову тему па ће те вијдети колико је ту било проблема + још толико а да нисам(о) о томе писали. Хвала драгом Богу, али и то смо заједничким снага успјели да завршимо.

Ово смо завршили, барем што се мене тиче и прелазимо на следећи пројекат. О том пројекту, за коју седмицу. Идеја је феноменална, мислим још и боља од овог бунара а тиче се друштвених активности у нашем граду.

До тада :smt006
Hvala našem Načelniku što je razumio značaj ovog projekta i isti najvećim dijelom izfinansirao!!!
I za svaku pohvalu je što Vrsta i UG Naša vizija to cijene i spremni su da sačekaju da Načelnik nadje vremena kako bi zajedno s njima zvanično otvorio ovaj veoma bitan projekat za opštinu Prnjavor, a za grad posebno.

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Gradski bunari

Post by dkrajina »

Ako moze Vrsta poslije otvaranja da ovde postavi koliko je para ptroseno i koliko je Nacelnik iz privatnog dzepa dao.Da nam Julija ima konkretnu cifru.
Ja ti rekoh,nemoj nista da nameces mi smo cudni da odmah bjezimo od toga.
zivot je surov

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Gradski bunari

Post by Iris »

dkrajina wrote:Ako moze Vrsta poslije otvaranja da ovde postavi koliko je para ptroseno i koliko je Nacelnik iz privatnog dzepa dao.Da nam Julija ima konkretnu cifru.
Ja ti rekoh,nemoj nista da nameces mi smo cudni da odmah bjezimo od toga.

A koliko si ti iz privtnog džepa dao za bilo šta u opštini Prnjavor? Bar nešto u nekoj humanitarnoj akciji, ako bi mogao da nam navedeš!?

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Gradski bunari

Post by Iris »

savaš wrote:Svaka čast Vrsta ! :smt023

Svaka čast Načelniku koji je to izfinansirao!

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Gradski bunari

Post by Iris »

julija wrote:Jedan je grad Prnjavor :wink:
dok drugi demoliraju..ovi vredni ljudi izgradjuju!!

PS a nas Vrsta uvek u pravom trenutku, na pravom polozaju

Ma naš Vrsta je čudo od djeteta :D

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Gradski bunari

Post by dkrajina »

Iris wrote:
dkrajina wrote:Ako moze Vrsta poslije otvaranja da ovde postavi koliko je para ptroseno i koliko je Nacelnik iz privatnog dzepa dao.Da nam Julija ima konkretnu cifru.
Ja ti rekoh,nemoj nista da nameces mi smo cudni da odmah bjezimo od toga.

A koliko si ti iz privtnog džepa dao za bilo šta u opštini Prnjavor? Bar nešto u nekoj humanitarnoj akciji, ako bi mogao da nam navedeš!?
A sta je meni opstina dala?
Kad pomazem nekome nije mi potrebna reklama.
Al mi je muka od arcenja i bahatosti lokalpatriota koji kad je trebalo to da pokazuju imali su preca posla
zivot je surov

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

дкрајина, ми од општине искено нисмо тражили ништа осим одобрења за радове на бунару. Чак нам ни паре нису требале, вјеровали или не али и општина је поред тога учествовала у свом финансијском дијелу.

Овако: копање бунара 18,5м израда парапета, врата на бунару, онај одушак и мрмер су коштали око 6500 КМ. Систем пумпи, чесме од инокса које су ручно прављене баш за овај бунар и рад на свему томе је коштао 3500КМ. Папирологија, урбанистичка сагланост, идејно решење и не знам шта нам је још требало од те папирологије око 600КМ.

Општина је прикључила струју на бунар и канализацију то је коштало до 2500 КМ и то је општина платила.

И брдо волонтерских сати, сви нас.

Сада сам се добио информацију да је начелник слободан 22.2 и да ће тада бити отварање бунара. Сада не знам још у колико сати али сигурно у подне.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply