Gradski bunari

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

User avatar
NemanjA
Posts: 270
Joined: 04.04.2007. 13:12

Re: Gradski bunari

Post by NemanjA »

Predlazem da se ako je moguce i ima mjesta taj problem rijesi sa UPS-om, kod nas malo vjetra je dovoljno da struje nestane. Mislim da ima prostora u bunaru za takav manji uredjaj koji bi drzao barem pola sata taj racunar dok struja ne dodje, danas je nije bilo jedno 20 minuta. Ako se svaki put kada nestane struje bude morao zvati majistor covjek ce skapati :D .
Mess with the best die like the rest.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by просвјета »

упс... :D

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Није у питањеу ни струја, ни рачунар.

Прво смо то помислили. Ипак смо отишли до бунара и када смо видјели да је бунар празан нисмо могли да вјерујемо. У бунару је било неких 17 кубика воде, али то изгледа није довољно за наше потребе + дјеца која се играју са славинама нон стоп.

Тако да је данас, искључен бунар да пумпа не ради у празно а ми ћемо сутра ујутро да видимо на сату колико је воде прошло корз чесме, од отварања до данас и колико ће воде да, дође у бунар пркео ноћи.

И дефинитвно ћемо морати смањити вријеме "истицања", са 45с на пола минуте.

Јбг не видим другог начина да буде довољно воде за све, осим тог начина. Чуо сам се са Дамиром и он се слаже да се смањи на рачунару вријеме рада пумпе. Сутра се јављам са детаљима!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Управо смо пустили поново у рад пупму на бунару. Морали смо синоћ бунар да искључимо, јер је у њему нестало воде. На сату је показало да се за три седмице потрошило 49 кубика воде. Дневни доток воде у бунар, за сада је око 2 кубика. Смањили смо вријеме рада пумпи на 15сек тј на 2,5л по једној чесми. Овом приликом апелујемо на све грађане да обрате пажњу на количину воде, које носе са бунара. Јер смо лимитирани са дотоком воде. Или да искључимо двије чесме и да остану само двије у функцији.

Ја сам данас мало дуже боравио поред бунара, и невјероватно колико је људи дошло на воду!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Gradski bunari

Post by aquarius »

Нема нам друге него покренути акцију прављења барем још два бунара. Подршку начелника имамо, требају нам инвеститори.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Gradski bunari

Post by KAMIKAZA »

Imate srece sto sam kamile ovaj puta napajao na Povelicu,inace bi vode nestalo i ranije. :D
Ljudi misle da toga dole ima kao na dunavu,inace postoji velika potreba u gradu za vodom,tako da svako misli :"sta je ovo malo sto sam natocio",ali ipak je to na cjeli dan puno,nekad sa onom kantom nije se moglo bas puno izvuci,pa se trosilo sporije.
Mislim da bi se moglo izvuci i od crkve neko ucesce za izgradnju bunara ispred njihove kapije,jer sad se vidi koliko je to perfektna stvar ,a sa time bi se rasteretio malo i ovaj bunar,trebalo bi mozda porazgovarati sa njima.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Gradski bunari

Post by dkrajina »

Mozda je bolje jos skratiti vrijeme,jer neko hoce da pije vodu a ono istece 2,5 litre.Ili da se umije opet ista kolicina.
zivot je surov

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Сада се тек види колика је потреба града за јавним бунарима. У неким неформалним разговорима, биће још један бунар. Да не откривам сада локацију, али ту је "одувијек" извор и још је строги центар града.

Да се скрати још вријеме, мислим да се ништа специјално не би добило осим што би се правиле веће гужве поред бунара.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Навала на бунар

Јавни бунар код прњаворске Гимназије, Средње и Основне школе "Бранко ЋопИћ" свакодневно користа више од хиљаду потрошача, па је његов капацитет недовољан да подмири све потребе грађана.

У Удружењу "Наша визија" истичу да нису очекивали да ће толики број људи користити овај извор питке воде.

- Наша замисао је била да бунар користе ученици, грађани који живе у непосредној бпизини и пролазници. Међутим, испоставило се да становници свих дијелова града долазе на бунар да би се снабдјели водом за потребе свог домаћинства - рекао је потпредсједник "Наше визије" Ведран Лепир.

Додао је да је због преоптерећености, умјесто све четири, извориште редуковано само на једну чесму на бунару, како би увијек било воде и за ђаке, којима је извор најпотребнији.

Б.Р. - Глас Српске
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Gradski bunari

Post by vrsta8472 »



Ми смо ово урадили први у РС :smt002
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by Hirurg »

Neka nam je ziv i zdrav nas bunar. Da potraje bar jedno stoljece

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Gradski bunari

Post by spile_86 »

Једно мало питање. Вечерас нас пар кренуло на рекреацију у школу и један од нас "ћеде" :lol: наточити воде на бунару кад оно ниста. Па ме интересује због чега некада навече бунар не ради?

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Не знам када си ти био, али око 18:30h радиле су све четири чесме. Може бити само да нестане воде у бунару, јер доста људи користи па неможе да наиђе толико количина у резервоар.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by Hirurg »

Prodjoh i ja skoro...i vidim dosta ljudi..da natocim nema...ne znam ima li kakav brojčanik da mjeri koliko vode se toci na bunaru. Bilo bi dobro zbog statistike i ovih kojim taj bunar smeta. Takodje me zanima ide li voda na analizu?

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока

User avatar
diablo
Posts: 486
Joined: 01.10.2012. 16:31

Re: Gradski bunari

Post by diablo »

Kome smeta bunar? Smeta samo od kojih / cijih je para napravljen !!! :roll:
Život je ugodan. Smrt je mirna. Problematičan je samo prijelaz.

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by Hirurg »

Kakve veze ima od kojih para? Kad ste vi spiskali 100.000 na majice kackete i ostala sranja u ime kotlica cutite? Ni para ni majica...smjesni i zalosno! Mogli ste sve izvore da obnovite i popravite! Al najlakse je prozivati za pisljivih 10000km....koje su ulozene u nesto sto ce ostati iza nas....

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Čijih para, da nisu od tvojih?

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Gradski bunari

Post by spile_86 »

vrsta8472 wrote:Не знам када си ти био, али око 18:30h радиле су све четири чесме. Може бити само да нестане воде у бунару, јер доста људи користи па неможе да наиђе толико количина у резервоар.
Mi smo bili tamo 10 do 21h i nije bilo. Vjerovatno je kao što ti kažeš nestalo vode.

Post Reply