Gradski bunari

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

Post Reply
User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by ZMIJA »

Pa čovjerk je mislio na skrivene kamere, naravno.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Gradski bunari

Post by regeman »

to skriveno bi bilo skriveno 2.5 sata.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Gradski bunari

Post by kuzmo »

-------------
Last edited by kuzmo on 04.02.2014. 13:43, edited 1 time in total.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Стигли су до 18 метра. Што значи да ће у бунару бити око 9 кубика воде у резерви, и да се не бојимо несташице :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Image

Полако бунар поприма свој коначан изглед. Ово је фотографија од петка, сада је избетониран тај прилаз око бунара. Парапет је завршен и сада чекамо Проћа да постави мермер. Једна стручна особа ме је посавјетовала да се вода из бунара сваких други дан избаци. Из разлога да се види колики је прилив воде у бунар а и да се узме што квалитетнија вода за анализу. Јер је још увијек свјеж бетон у бунару. Павичић треба да на дно бунара постави неки камен из ријеке, због филтрације воде. Тако су ми нешто причали. Када дође анализа да је вода уреду, онда идемо са следећом фазом а то је постављање пумпе. Аква систему је уплаћен аванс од 40% и сада чекамо ту анализу и да се у бунар доведе струја и да се исти бунар прикључи на канализацију због воде која се буде расипала приликом коришћења. Има ту још кила, неких ситних проблемчића које рјешавамо у ходу. Углавном сви подизвођачи су договорени, и само чекамо да једни заврше посао а други наставе одмах након тих први. Биће 4 чесме. Те чесме по двије ће бити окренуте према Бингу и Плеј офу. Страна ка Скверу биће са грбом општине и шта већ будемо писали на том бунару (то треба да се договоримо) а страна према Гимназији биће улаз у бунар. Ја сам за најпростију варијанту за ту страну ка Скверу. Велики грб општине, мали лого Наше визије и година 2013 . . . ништа нам више не треба, да не буде кичерај. То је моје мишљењем, па ћемо да видимо шта остали мисле о томе. Углавном, тамо гдје очекујеш најмање проблем, ту искрсне. 100 пута смо кивни на општинаре што је нешто овако или онако. Али сада сам се увјерио да и када имаш паре, пројекат, вољу и подршку свих опет ту буде компликација правне природе гдје општинари нису ама баш ништа криви, јер нам је држава таква кава и онда закера гдје је најмање потребно закерање. Али срећом, све се то уз добре људе да ријешити.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by ZMIJA »

Ubi nas Vedrane sa tim detaljima,najavžniji podatak je kvaliteta vode,ako ne bude za piće ovo će ostati spomenik gluposti.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Gradski bunari

Post by KAMIKAZA »

Svaka voda je za pice :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by ZMIJA »

Jest, svaka rakija za piće,pijandure i patoku piju, imamo mi vode u Prnjavoru ,ali kvalitetne za piće nemamo, i ako ova vedranova voda bude za piće prvo ću mu se javno izvinuti, jer sam od početka skeptična prema gradskim bunarima,ali vedranovu volju da nešto uradi svakako pozdravljam i podržavam.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by Franz »

Zmile, rdjavom k... svaka dlaka smeta.


Vedrane, samo laufajte tako kako ste zamislili i sve ce biti oke! :smt023
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Требали су ове седмице да узму воду за анализу, ови из БЛ али нису то урадили па ће тек у уторак. Када добијемо анализу воде, онда настављамо са осталим радовима на бунару.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
topalovici
Posts: 3
Joined: 12.03.2013. 21:09

Re: Gradski bunari

Post by topalovici »

zasto se ne radi nista po pitanju analize vode.
mislim da je sad pocelo zavlacenje po pitanju gradskog bunara i vedrana lepira da ovaj projeket ne uspije sad kad je doslo do svrsenog cina
nije uredu da se zbog pojedinaca u opstini zavlace gradjani i sam grad prnjavor da se ne zna na cemu je ovaj gradski bunar

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Gradski bunari

Post by regeman »

ne pretjerujte, ima tehnickih problema oko prikljucaka..poznato vam je to svima iz licnog zivota.. :D a ovi vodu uzmu kad su na terenu i kad spartaju ovuda..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
topalovici
Posts: 3
Joined: 12.03.2013. 21:09

Re: Gradski bunari

Post by topalovici »

cudno nista se ne desava po pitanju gradskog bunara

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Gradski bunari

Post by corkan »

sačekaj malo dok padne snijeg da se može uzeti voda za analizu.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Већ други мјесец чекамо анализу воде. Тј. да дођу резултати за воду. То није до мене, већ до надлежних који су задужени за тај дио посла. Измјерили смо гдје ће бити рупе за чесме и направљене су саме чесме са сензорима. Супер изгледају, чим се постави мермер на бунар иду и те чесме. Чекамо да Елт прокопа асфалт код Гимназије за струју и да доведемо струју до бунара. Тако да нама не преостаје ништа друго, него да чекамо. Искрено, ја већ помало пиздим, јер ме сви питају када ће бунар да проради, а ни сам не знам . . . развукло се к'о гладна година.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by ZMIJA »

Nema problema Vedrane, ako smo mogli čekati pitku vodu u gradu već deceniju i nešto /a nismo je dočekali/dva mjeseca su u odnosu na deceniju zanemarljiv vremenski period,samo da te napomenem i ,,ovi'' su tako počinjali,na svakoj skupštini opštine nešto je nedostajalo, ili nije urađeno ili nije kompletno ili nevaljaju na kraju nalazi ,a mi smo u skupštinu i krnistere bili donijeli da proslavimo i zapjevamo, ali nažalost nikad ih nismo napunili pitkokm vodom, i nismo ni nazdravljali ni zapjevali ,samo ono Čava što popii jednu,na otvaranju fabrike vode u Drenovi ,a onda onaj glavni inžinjer crče na licu mjesta, jer mu je neko rekoa da se naš kralj napio pitke vode :lol: :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by vrsta8472 »



По први пут јавно изглед чесме која ће бити на бунару са сензорима. Све ради, на нама још остаје да само испрограмирамо колико воде да изађе из те чесме у једној минути. Да ли 10л или мање . . . само да се доведе струја до бунара и имамо воду. Проћ од понедељка поставља мермер на бунар . . .
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Gradski bunari

Post by svraka »

Proć nije postavio mermer u ponedeljak. Nije ni počeo da ga postavlja. Zapravo, to je manje bitno. Voda nije za piće, to je problem. Da je traženo barem mišljenje, od recimo sanitarne inspekcije, moglo se doći do saznanja da je takvo nešto i za očekivati. Ma ko pita "mediokritete", što bi rekao Franc: samo laufajte, rđavom k.... svaka dlaka smeta, ili što bi rekao Kamikaza: svaka voda je za piće...

Bilo bi zaista dobro da ispred obrazovne ustanove sa preko hiljadu đaka postoji česma sa pitkom vodom, ali na ovaj način... ovo je apsurd!

Inicijativa i dobra volja su veliki udio u ostvarivanju neke zamisli, ali ipak treba čuti i mišljenje struke! Ignorisati struku znači platiti cijenu, koju ćete vi "aktivisti" sada morati platiti.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Шврака, видим да ти апстиненција није јача страна. Како од форума, тако и од неких других ствари :smt002

Да напишем и ја коју, да не испадне како је наш форумаш најпаметнији и да углавном као увијек срља пред руду.

Мене нико није обавијестио за анализу воде, иако (они који ово читају, знају кога сам све звао и колико често звао), да ми дају ту информацију (од надлежних служби у општини до "Водовод" Прњавор). Када ће се вода узети за анализу и када су је узели, када ће бити резултати. То су била нека моја питања, мислим да нису била баш нешто претјерано компликована. За ова два мјесеца како смо ископали тај бунар, нико ми није могао дати ту информацију, већ сада уважени господин комунални инспектор то овдје пише на форуму - да је он упознат са анализом воде. Како је дотични господин, технолог по струци ја бих му поставио једно просто питање. Шта се деси са водом која мјесец и по дана стоји у једном мјесту и нема никакве измјене тј. цируклације исте? Па када се то са узимањем узорака, развуче на мјесец и по дана и да се након тих мјесец и по дана, та иста вода узме за анализу нормално да неће бити питка вода у том истом бунару. Да те ја питам, због чега није вода узета за анализу када је бунар по 5-ти пут испражњен или зашто ја нисам могао да добијем кључ од тог бунара, како би ватрогасци могли да пуне своје цистерне том водом и уједно да врше измјену воде у самом бунару? Ко је рекао Проћу, да не поставља мермер ако Проћа плаћа "Наша визија" :smt001 За сада толико, ако се распишем многи би се у овом граду осјетили прозванима, али за сада нека остане на овоме.

Да ме је ова информација од тебе изненадила - није. Знао сам да ће тако бити, још када сам све око овог бунара и почео да радим. И знао сам да мора да постоји опција, да у случају да вода не буде питка постоји нека алтернатива да се та вода филтрише. Како је наш дотични форумаш технолог по струци, онда зна да се одређеним филтерима (активни угаљ + кончасти филтер + пјесак) вода која је кишница може добити питка вода. И ти исти филтери су већ били предвиђени много раније, него што је све ово сада испало овако.

Шта ће "активисти", морати "платити" мени није јасно. Али знам једно, вода у том бунару је питка, као што је питка у све и једном бунару који се налази у пречнику од 50м од тог бунара код Гимназије. Ако треба, ја бих обишао све куће које имају бунар и копирао њихове анализе које си му показивали и поставио овдје. И урадио бих још једну ствар, а што мислим да би колега технолог - комунални полицајац требао да прихвати. Да направимо независну комисију од 5 чланова. У тој комисији би био и дотични форумаш - технолог - комунални полицајац - којем му је слаба страна апстиненција. И да прво испразнимо бунар и да након два дана узмемо воду за анализу и да сам тај процес узимања воде за анализу снимимо камером, поставимо на YouTube и да сви виде и да све буде јавно и транспарентно. А саму воду пошаљемо на три различита мјеста на анализу. Па да онда видимо, какви ће бити резултати воде. Ја сам спреман лично, сам да платим све те три анализе воде колико год да оне коштају.

Прилично сам свјестан да сам доста испред свог времена, и да ме већина не разумије нити покушава. Углавном имају страх од мене, као да сам нека баба рога. Власти долазе и одлазе. Потрошна роба као што је и тоалет папир. Ми који живимо у овом граду остајемо и опстајемо - без питке воде. Ако овој садашњој локалној власти није у интересу да се тај бунар пусти у употребу и да се уради независна анализа воде. Онда алал им вјера и њима и њиховој грађанској одговорности :smt006

И Проћ треба да постави мермер на онај бунар, да не личи бунар као да је бункер у Албанији за вријеме Енвера Хоџе!

Како код нас, ништа не може да иде "на лакши" начин - изгледа да ћемо све ово морати да завршавамо на једини могући начин. А то је онај тежи, а чаршија ће имати о чему да прича :smt002
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Gradski bunari

Post by murgo »

pitka voda u prnjavoru je potpuno ispolitizovana!
prnjavorski politicari imaju para da kupuju flasiranu vodu pa ih boli neka stvar sta ce sirotinja da pije! koliko sam iz prethodnog posta kapirao doticni cine ama bas sve, samo da narod ne dobije pitku vodu. misle da je narod sisao veslo pa ce da svali krivicu na Vedrana & Co.
Vedranov prijedlog je super!
Да направимо независну комисију од 5 чланова. У тој комисији би био и дотични форумаш - технолог - комунални полицајац - којем му је слаба страна апстиненција. И да прво испразнимо бунар и да након два дана узмемо воду за анализу и да сам тај процес узимања воде за анализу снимимо камером, поставимо на YouTube и да сви виде и да све буде јавно и транспарентно. А саму воду пошаљемо на три различита мјеста на анализу. Па да онда видимо, какви ће бити резултати воде.
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Gradski bunari

Post by svraka »

Rezultati analize jos nisu stigli. Ovo je samo moje misljenje zasnovano na iskustvu, zivotnom i radnom. Sansa da voda bude za pice je o.1%. Istina, ovo je po mom misljenju. Praviti od stajace bunarske vode vodu za pice, preciscavanjem, filtriranjem, ili cime vec, nema ekonomske racunice. Dapace, ocekujem hemijski ispravnu vodu (zapravo nadam se), ali bakterioloska neispravnost, koja je po meni neizbjezna, ne moze se ukloniti filterima. Jedini lijek je hemijski tretman hlorom, fluorom, ozonom ili nekim drugim jakim oksidansom. E, tu se javlja drugi problem. Kada se izvrsi bakterioloski tretman stajace vode, ona zbog prisustva dodanih hemikalija nije za upotrebu najmanje tri dana. Nakon toga je ispravna, ali se dezinfekcija mora opet uraditi poslije najvise sedam dana. I onda opet nije za upotrebu tri dana, i tako u krug... To je problem stajace vode iz bunara.

Kako je moguce da su ranije ljudi pili vodu iz bunara i da je bila ispravna?

Problem stajace vode je uvijek bio prisutan, ali ne kao danas. Nije isto imati bunar u Smrticima, Ilovi,... i u gradu. Ni bunar u Prnjavoru prije trideset godina i danas nije isto. Bunari u gradu su proslost, htjeli ili ne, sa tim cemo se morati pomiriti. Prisustvo povrsinskih otpadnih voda i kanalizacione mreze radi svoje. Betonske cijevi koje su postavljene u bunar kod Gimnazije nisu nikakva zastita. Beton je porozan materijal. E sad, postoji opcija arteskih bunara, ali otom potom...

I dalje stojim iza onoga sto sam rekao, kreativnost, inicijativa, nesebican rad i odricanje, definitivno su osobine koje su ovom drustvu potrebne, jer su ocito deficitarne. Ali, ignorisati struku i lomiti preko koljena nije pametno. To ce upravo pokazati ovaj projekat. Zivi bili pa vidjeli.

Inace, sam objekat mi ne lici na bunker Envera Hodze. Idejno rjesenje je zaista zanimljivo i estetski prihvatljivo. Mene podsjeca na svemirsku letjelicu Borga. Svidja mi se.

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Gradski bunari

Post by VJESTICA »

A kako cemo mi gradjani znati da je ta voda zaista pitka i da ti kazem postujem tvoj trud,ali bih bila vrlo srecna da se u Prnjavoru rijesi taj problem sa pitkom vodom na nacin da DOBIJEMO PITKU VODU NA CESMI.Ne mogu ni da zamislim prnjavorcane kako se druze pored tih bunareva sa kantama,ili kako se guraju, tuku, otimaju...Nego Grlice ti onu svoju kozu,a ja cu da kupim kravu i da se lijepo druzimo dok napajamo svoje ljubimice.I zanima me jos ko je provjeravao sve te bunareve za koje se tvrdi da je u njima pitka voda?Mogu li se objaviti rezultati analiza?Nisam sitnjicar,nego vrlo oprezna majka.
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Gradski bunari

Post by svraka »

Pitka voda na cesmi je utopija. Pitka voda je na izvorima (Lazina voda i Gradina, provjereno, garantujem), i u prodavnicama. Svi koji tvrde da se na slavini moze dovesti pitka voda, obicni su lazovi. Tehnicki ispravna i sterilna voda na slavini DA. Pitka voda na slavini NEMA SANSE!

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Gradski bunari

Post by VJESTICA »

svraka wrote:Pitka voda na cesmi je utopija. Pitka voda je na izvorima (Lazina voda i Gradina, provjereno, garantujem), i u prodavnicama. Svi koji tvrde da se na slavini moze dovesti pitka voda, obicni su lazovi. Tehnicki ispravna i sterilna voda na slavini DA. Pitka voda na slavini NEMA SANSE!
DOBRO GOSPODINE SVRAKA,TEHNICKI ISPRAVNU I STERILNU VODU ZELIM U CESMI NE U KANTI! :smt013
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Gradski bunari

Post by svraka »

Tehnicki ispravna voda se upravo sada nalazi u sistemu gradskog vodovoda i tece iz slavina, ako ih otvorite. To znaci da je mozete piti do mile volje i da necete zavrsiti u bolnici zbog akutnog trovanja. Mozete se kupati, prati ves, kuvati rucak... nema posledica. Razlog zbog kojeg ja licno pijem vodu sa izvorista Lazina voda je taj sto je ta voda bas ono sto treba biti. Voda. Cista prirodna voda. Nema hemikalija. Voda iz slavine MORA imati hemikalije jer joj iste garantuju bakteriolosku ispravnost. Izvorskoj vodi ove garancije nisu potrebne. IZVORSKA VODA JE BAKTERIOLOSKI ISPRAVNA!(najcesce).

Post Reply