Gradski bunari

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

Post Reply
User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Дошли смо до краја. Коначна цифра копање бунара + изградња парапета + мермер + систем за воду = 8965.92 КМ

Био је проблем са предрачунима. Дуго смо чекали да се тај дио одради.

Сада нам је остала предзадња фаза а то је да упутимо Допис ка Општини да нам дозволе израду Јавног бунара. Мислим да то неће бити неки већи проблем, јер паре имамо на рачуну. Општина хоће исто да учествује једним дијелом (финансијски + правни дио), колико је мени познато. Тако да следеће седмице упућујемо тај Допис, чекамо одговор тј. дозволу и почињемо са радовима. Да се све заврши потребно је максимално 15 радних дана.

Чим добијемо одговор од Општине обавјештавам Вас.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Сутра Начелник званично добија документ за изградњу првог Јавног бунара у Прњавору! :D


Општина Прњавор
Кабинет Начелника
Предмет: Допис

Број: 1-1/13

Поштовани, овим путем Удружење младих „Наша визија“ Прњавор Вам упућује позив за подршку у извођењу и суфинансирању пројекта „Изградња јавних бунара на подручју града Прњавора“. Имајући у виду важност проблематике која се овим пројектом третира, као и циљеве које су од општег добра за локалну заједницу, молимо Вас да одобрите извођење радова у оквиру истог. Циљеви пројекта су од значајног интереса за становништво које немају рјешено снабдевање питком водом, обезбјеђују функционалност и доступност води за пиће (с обзиром на оптерећеност локалитета Лазина Вода), а самим тим и побољшање квалитета водоснабдевања до момента трајног рјешења путем градског водовода. Пројекат обухвата како социо-економски-еколошки тако и домен јавног здравља и сигурности становништва.
У оквиру пројекта УМ „Наша визија“ Прњавор обезбиједила је новчана средства у износу од 7000 КМ за изградњу првог пробног бунара који ће бити активан током читаве године, идејно решење; припрему пројектне грађевинске документације; извршила одабир извођача радова на принципу најповољније понуде; пројектну документацију за аплицирање код Фонда за заштиту животне средине и енергетску ефикасност РС за додатна новчана средства.


Средства која су потребна за изградњу једног градског бунара износе 10 000 КМ. Молимо да пројекат подржите Вашим одобрењем за почетак радова као и у виду суфинансирања у износу од 3000,00 КМ. Активности која ће се проводити кроз све фазе реализације пројекта биће у надлежности Општине Прњавор.

Такође, Вас позивамо да као носилац ЛЕАП документа партнерски подржите пројекат за аплицирање код Фонда за заштиту животне средине РС за додатна новчана средства.


Уз допис достављамо пројектну документацију и предрачуне.

Надамо се успешној сарадњи и реализацији пројекта.

С поштовањем, УМ "Наша визија" Прњавор
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Још увијек чекамо на одговор од Општине за овај пројекат. Паре су обезбјеђење, као и пројектна документација, извођачи, локација . . .само нам треба зелено свјетло
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Gradski bunari

Post by kuzmo »

-------------
Last edited by kuzmo on 04.02.2014. 13:44, edited 1 time in total.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Данас смо од Општине Прњавор добили одобрење за реализацију пројекта "Јавни бунари Прњавор". Први бунар ће бити код Гимназије, како сам и раније писао. Што се тиче саме реализације пројекта "УМ Наша визија" ће на рачун за Посебне намјене Општини да пребаци 7000 КМ а Општина ће да учествује са 3000 КМ. Од самог почетка било је више, различитих идејних решења. Уз Вашу помоћ, одлучили смо да бунар буде у облику коцке . . .

Image

Сам систем за воду биће у функцији 12 мјесеци тј. може се користити и зими. Биће сензори и када се стане испред чесме вода ће да тече 1,5 мин. У самом бунару биће три филтера (активни угаљ, кончасти филтер и пјесак), тако да ће вода бити 100% бактериолошки и хемијски исправна. На том првом бунару биће 4 чесме, јер су ту три школе (ОШ "Бранко Ћопић", СМШ "Рада Врањешевић и Гимназија") + грађанство. Овом приликом бих се посебно захвалио Дамиру Савићу, начелнику Одјељења за стамбено комуналне послове, који је од самог почетка био уз нас и активно учествовао у свим дијеловима пројекта, дип. инжињеру архитектуре Јовици Благојевићу који је одрадио више различитих идејних решења, нашем форумашу и одборнику Игору Сувајцу и његовој супрузи Зорици која је написала пројекат и направила презентацију за исти који је одржан у Дому културе и свима вама осталим који сте својим приједлозима, сугестијама, идејама, савјетима помогли да дођемо до овог дијела.

Бунар би требао да се почне радити у наредних 10 дана, а свечано отварање за сада (незванично), требало би да буде за први дан школе. Тада би Начелник Синиша Гатарића са свима нама, који смо учествовали у овом пројекту, свечано отворио или пустио у употреби први Јавни бунар у нашем граду, који је изграђен у овом миленијуму :D

Након тог првог бунара, идемо са осталим. Али о том по том, да не буде одмах лобирања око локације :wink:
Last edited by vrsta8472 on 06.07.2013. 07:07, edited 2 times in total.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Gradski bunari

Post by Nicky »

Super :smt023

Posto nemam gdje, moram ovdje da pohvalim nacelnika Odjeljenja za stambeno-komunalne poslove. Rijetko normalan i korektan covjek u danasnje vrijeme politike.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Image

Данас смо почели да копамо бунар. За неких 8 дана је готова прва фаза радова. Благовремено вас обавјештавамо о свим другим активностима.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Image

На 8 метру нашли смо воду :D Рекао сам Павичићу да копа што може дубље (до 15м) да би имали што веће залихе воде у бунару. Ипак ће ту бити 2000 дјеце + читав град док се не направе остали бунари.

Image

И нема шансе да површинске воде, уђу у бунар. Што се види из приложеног. Тако да ће вода, остати исправна и генерацијама које буду долазиле након нас.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by ZMIJA »

Predlažem da ovaj vodeni prvenac dobije i svoje ime, i evo od nekih predloga :

-Damirova česma,

-Tošin bunar,

-Školska azna

-Vedranova voda

-Bunar nade

-Novo vrelo

.Bunar spasa

-Gradski Povelić

Ako Bog dadne da voda bude za piće ,ovaj prvenac treba da ima i svog kuma ,pa kako je Vrsta idejni tvorac ovih gradskih bunara, da on bude i prvi kum prvom gradskom bunaru, gdje ćemo se svi moći napiti konačno pitke vode i tako skinuti anatemu pitke vode u gradu :smt006
-

-
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Vucijak
Posts: 328
Joined: 26.09.2010. 17:06
Location: Australija

Re: Gradski bunari

Post by Vucijak »

Posle duze vremena evo i mene nazad na forum.
Bravo Vedrane svaka ti cast za ovaj projekat bunara u Prnjavoru.
Vidim tvoji kriticari nesto ne pisu na ovoj temi ? Vedran je organizovao bezbroj
humanitarnih akcija (posljednje je bila za Plavog) a ovaj projekat pokazuje
kakav je on zapravo covjek. Da je vise ljudi kao on u Prnjavoru gdje bi nam bio kraj !
Predlazem da se novi bunar zove: Mala Evropa :)
Image

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Gradski bunari

Post by corkan »

Neznam sta ga toliko hvalis,kopanje bunara po gradu je povratak u srednji vijek,treba dovesti vodu stanovnistvu.
Image u svijetu se po gradu nalaze ovakve cesme
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Gradski bunari

Post by Opti Myst »

Ziv bio Corkane pa je ti nama dovedi.
Do tada... nek nam je sa srecom ovaj bunar i da svi sto prije popijemo i napijemo se... ;) Ima shampanjske case da ponesem na otvaranje!
Svaka cast svima koji su pomogli da se ovaj projekt privede kraju!
Zivjeli!
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

Vucijak
Posts: 328
Joined: 26.09.2010. 17:06
Location: Australija

Re: Gradski bunari

Post by Vucijak »

E naka su mu reko Optimist. Iz njegovog potpisa se moze vidjeti sa covjek i dalje zivi u 90-im
sa zeljama o srbskim zemljama i velikoj Srbiji :smt005
Vedrana sam vise puta kritikovao i zbog toga sam bijo i banovan al ga jako podrzavam sa
ovim projektom ! Moze li neko od drugih forumasa da se pohvali sa bilo kakvih projektom
sto je uradjen za Prnjavor u zadnjim 10 godina ?
Valjda cu biti jos u Prnjavoru da docekam da se napijem svjeze vode iz tog novog bunara :D
Image

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Gradski bunari

Post by svjedok.saradnik32 »

corkan wrote:Neznam sta ga toliko hvalis,kopanje bunara po gradu je povratak u srednji vijek,treba dovesti vodu stanovnistvu.
Image u svijetu se po gradu nalaze ovakve cesme
СА ОБЗИРОМ ДА НАС ЈЕ СНСД И ЊЕГОВА ВЛАСТ ВРАТИЛА У КАМЕНО ДОБА , СКОК У СРЕДЊИ ВИЈЕК ЈЕ ОГРОМАН НАПРЕДАК... :smt006 :smt006
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by Hirurg »

cuti tu...ovi ce nas vratiti u drveno doba...ovi tvoji majstori zanata :smt006

boja
Posts: 126
Joined: 21.11.2012. 20:09

Re: Gradski bunari

Post by boja »

Vucijak wrote:Posle duze vremena evo i mene nazad na forum.
Bravo Vedrane svaka ti cast za ovaj projekat bunara u Prnjavoru.
Vidim tvoji kriticari nesto ne pisu na ovoj temi ? Vedran je organizovao bezbroj
humanitarnih akcija (posljednje je bila za Plavog) a ovaj projekat pokazuje
kakav je on zapravo covjek. Da je vise ljudi kao on u Prnjavoru gdje bi nam bio kraj !
Predlazem da se novi bunar zove: Mala Evropa :)
Htjela sam i ja tako nesto napisati,lijepo od Vedrana ali bi jos bolje bilo,mislim od nas bi bilo lijepo da nadjemo nacin da mu pomognemo. Ima li ko ideju,napisite ovde.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by ZMIJA »

svjedok.saradnik32 wrote:СА ОБЗИРОМ ДА НАС ЈЕ СНСД И ЊЕГОВА ВЛАСТ ВРАТИЛА У КАМЕНО ДОБА , СКОК У СРЕДЊИ ВИЈЕК ЈЕ ОГРОМАН НАПРЕДАК... :smt006 :smt006
Ovo bi i konja uvrjedilo ,mi smo vam sve pripremljeno ostavili, samo završite to oko česmi i sudopera da pustite pitku vodu s Poveliča, kako u 6 njesni tako i u naš gradić :smt006
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by Franz »

Za mene "Vedranova Voda", a za ostale kako god pozele:)
Its too late to change events
Its time to face the consequence

boja
Posts: 126
Joined: 21.11.2012. 20:09

Re: Gradski bunari

Post by boja »

Franz wrote:Za mene "Vedranova Voda", a za ostale kako god pozele:)
Sasvim u redu ali znas da ce svi reci, ,,idemo na skolski bunar'' Mislim da mu je ime vec zbog samog mjesta vec predodredjeno pa bolje iduci bunar da nosi njegovo ime jer bi se na ovom bunaru njegovo ime moglo izgubiti nenemjerno.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Gradski bunari

Post by svraka »

Hoće li postojeći bunar biti uklonjen?

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

Стари бунар који је био поред овог је затрпан, јер нема потребе да тај стари буде ту. Никакве сврхе од њега.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Gradski bunari

Post by svraka »

Naravno, to sam i očekivao. Na godišnjem sam, tako da nemam informacije iz prve ruke. Zato pitam. I još jedno pitanje: ima li šanse da se u ovaj projekat gradskih bunara uklopi osposobljavanje česmi na trgu, oko fontane?

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Gradski bunari

Post by vrsta8472 »

То би било супер да може, али наводно је сврдло пукло и није било могућности да се копа дубље до питке воде. Тако су ми рекли, сада да ли је то тачно или не, не знам. Углавном вода са фонтане није за пиће. А ми овим нашим пројектом не можемо то да урадимо (тј. нисмо ни планирали).
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Gradski bunari

Post by svraka »

Voda na trgu je sa dubine 80 metara. Sa te dubine voda može biti neispravna jedino ako ima željeza, jer se ne isplati prečišćavati je. Koliko ja znam ta voda je ok, samo su radovi izvedeni loše, pa se u istoj našlo bakterija fekalnog porijekla. Svako ko se iole razumije u ovu oblast će potvrditi da je nemoguće naći bakterije fekalnog porijekla sa dubine od 80 metara. Istina u toj vodi je bilo i željeza, ali zbog sajle na kojoj visi plovna pumpa. Izvođač nije stavio prokronsku sajlu, već običnu, čeličnu, pa se rđanjem iste u vodi pojavljivalo željezo. Zamjenom sajle i tlačne boce, koji nisu od adekvatnog materijala, voda bi po mojim saznanjima, bila za piće. I naravno, nove česme. Ove stradaše u NATO bombardovanju.
Eto, sad mi i to pade na pamet, kako je planirano zaštititi česme kod Gimnazije? U našem gradu postoje likovi kojima je hobi uništavanje zajedničkih komunalnih objekata. Klupe u parku, oglasne table, trim staza u Boriku, sadnice u gradskom drvoredu, česme kod fontane, saobraćajni znakovi... Kamere? Po meni jedino rješenje.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Gradski bunari

Post by regeman »

sto bi kamere bolje prosle..u najboljem slucaju ukrali bi ih ne bi polomili..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Post Reply