Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by regeman »

Mica je zasluzila ispred nas da bude kadar negdje, jedini joj grijeh izgleda sto je cerka cija jeste, ali da je radila i bila tu stalno od pocetka jeste.
naravno ima jos zasluznih mladjih ljudi kod nas..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

savaš
Posts: 107
Joined: 16.11.2012. 18:07

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by savaš »

i samo se pitam cija li je kci ta mlada osoba :-D[/quote]
ja sam govorio u kontekstu mladih osoba i njihovog kandidovanja od strane političkih partija.Koga je DP predložio i postavio to je unutrašnja stvar te partije to me ne zanima a još manje čija je to kćerka...Inače,Milica je dobra osoba a njen politički angažman je njena stvar...

wanted
Posts: 250
Joined: 24.07.2008. 14:53

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by wanted »

regeman wrote:Mica je zasluzila ispred nas da bude kadar negdje, jedini joj grijeh izgleda sto je cerka cija jeste, ali da je radila i bila tu stalno od pocetka jeste.
Da je bar vise osoba kao sto je ona. Djevojka je zasluzila to mjesto u UO svojim radom i zalaganjem.

wanted
Posts: 250
Joined: 24.07.2008. 14:53

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by wanted »

vrsta8472 wrote:Ма Владо је закон, нема даље.

Још када ово прочитао, како га сада "дижемо у небеса" - сигурно ће му бити потребна ургентна здравствена помоћ :smt002
:wink:

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by svjedok.saradnik32 »

Поштовани форимаши, активни чланови , читаоци , поштоваоци и ви препричавачи, у наредних неколико дана имаће те прилику да видите
КАКО ЈЕ УНИШТАВАН ПРЊАВОРСКИ ВОДОВОД И КО ЈЕ ДИРЕКТНИ КРИВАЦ ЗА ПОДИЗАЊЕ ЦИЈЕНЕ ВОДЕ А СВЕ ЗАРАДИ ПОЛИТИЧКИХ ПОЕНА
Документовано ћу вам приказати као и појаснити све што вам није јасно и разоткрити ко је био ,, Вук у Јагњећој кожи''

Image

Image
Image
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Image
НАПОМЕНА :
Ревизорски извјештај је усвојен на Скуштини акционара 2011 године и оцијењен као одлично направљен . У наредни пар дана добиће те остале детаље дешавања и рада на побољшању катастрофалног стања у Водоводу АД Прњавор како је навео ревизор у више наврата. !!!!!!
Last edited by svjedok.saradnik32 on 14.06.2013. 15:19, edited 3 times in total.
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

Opleti... :D Samo pozuri, dok te nisu smakli. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by ZMIJA »

Hvala ti svjedoče do Boga,samo istinu na sunce, nemoj neke parole, i nemoj ni po babu ni po stričevima, da vidimo ko je od sirotinjse crkavice.šta mažnjavao.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
NemanjA
Posts: 270
Joined: 04.04.2007. 13:12

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by NemanjA »

Svjedoče daj to prije nego te neko od ovih obožavatelja tog "vuka u jagnjećoj koži" smakne :D , inače što bi Vrsta rekao to je POST :wink: .
Mess with the best die like the rest.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Е то је пост. :D

Дај што више таквих ствари. Само окачи на скрибд да буде прегледније. Овако ми треба два сата да све почитам.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by ZMIJA »

Malo sam ćorava pa ne mogu ovo do keraja isčitati,šta piše u ovim izvješćima ,ovo mi liči na kupaći kostim, sve otkrije samo se ono glavno ne vidi.
Bombastični naslov kako je uništavan prnjavorski Vodovod zahtjeva nešto konkretnije, sem ovih revizorskih pisanija koje se obično naručuju.
Otpuštanje radnika trebala bi biti poslednja mjera prevazilaženja ove krize u ovom javnom preduzeću,ako su već cijenu vode podignuli na visinu da ju ni Blanka Vlašić ne može preskočiti.
Možda je prije utvrđivanja krivca za stanje u Vodovodu bilo potrebnije ,ponavljam se već po ko zn koji put ,baviti se prevazilaženjem iste, i ako je plan prevazilaženja ove gubitaške krize u ovom preduzeću svelo se na samo podizanje cijene vode i otpuštanje nesretnih radnika, onda je ovo još jedna ćorak.
Istraživanjem ko je direktan krivac za trenutno poskupljenje, je trenutna uprava na čelu sa direktorom, uz blagoslov načelnika opštine i tu se nema šta da se istražuje.
Naravno i predhodna uprava ovog preduzeća je tražila od tadašnjeg načelnika da poskupi vodu/ali je naravno nisu dobili/ i sigurno to nije jedini razlog za trenutno stanje u VODOVODU .
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by svjedok.saradnik32 »

КАКО ЈЕ УНИШТАВАН ПРЊАВОРСКИ ВОДОВОД И КО ЈЕ ДИРЕКТНИ КРИВАЦ ЗА ПОДИЗАЊЕ ЦИЈЕНЕ ВОДЕ А СВЕ ЗАРАДИ ПОЛИТИЧКИХ ПОЕНА , ДРУГИ ДИО
За мог брата Змилета, није хронолошки али прво њему да одговорим, пошто је он уважени синдикалац и вјероватно ће врло добро знати шта значи ово у тексту.

Image

И поред свих сугестија, примједби, увида у финанциско стање предузећа, брод који је почео да тоне могао се спасити. Стигли су и први захтјеви и то од оних који ни више ни мање немају ама баш никакве везе са економијом сватили су да већ нешто дборо не штима у предузећу.
Image
потписи радника НК, КВ, ССС и ВСС . Сви су сватили само један није. АЛИ ДОВОЉНО ДА СЕ НИШТА НЕ УЧИНИ.
Image
Image
Затим и ситни акционари покушавају дићи глас против, тобоже власти која ради за народ , АЛИ....
Image
Потом управа свата своје грешке и шаље први захтјев, тада првом човјеку општине МР Економије
Image
Image
Међути сви знате шта се дешавало даље , све по старом је текло сем дугова предузећа они су расли
још један покушај управе да нешто промијени
Image
Image
Image
ТОЛИКО ТОГА ЗА САД ОД МЕНЕ.. РАЗМИСЛИТЕ МАЛО КО ЈЕ ПРАВИО ГРЕШКЕ И ГДЈЕ , КО ЈЕ КРИВ ЗА ОВАКВО СТАЊЕ ..

чујемо се ускоро ... :smt006
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by ZMIJA »

svjedok.saradnik32 wrote:За мог брата Змилета, није хронолошки али прво њему да одговорим, пошто је он уважени синдикалац и вјероватно ће врло добро знати шта значи ово у тексту.
Hvala ti brate svjedoče na ovom izvamrdnom trudu glede ovješenja ovih dokumenata koji ne otkriše opet ono glalavno, zbog čega je posrnulo ovo javno komunalno poduzeće Vodovod u Prnjavoru.

Kao stari sindikalac sve opravdane zahtjeve radnika prema poslodavcu ,a koji su regulisani zakonom o radu, i kolketivnom ugovoru podržavam, a sve zahtjeve koji su politikanstki i koji su odraz nerada i javašluka osuđujem, i tu emam šta ni oduzeti ni dodati.

Ovaj konkretan zahtjev sindikalne organizacije prema Nadzoenom odboru je upozoravajući, ali je neobavezujući, jer kadrovsku politiku u preduzeću ne vodi sindikat, već uprava preduzeća.

Prisutvo sindikata sjednicama nadzornog odboira takođe nisu obavezujuća, i nisu regulisana ni Zakonom o radu,ni Kolektivnim ugovoru,a ni bilo kojim podzakonskim aktom.

Dalji komentar ovog sindikalnog zahtjeva prema Nadzornom odboru je suvišan.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by ZMIJA »

svjedok.saradnik32 wrote:И поред свих сугестија, примједби, увида у финанциско стање предузећа, брод који је почео да тоне могао се спасити. Стигли су и први захтјеви и то од оних који ни више ни мање немају ама баш никакве везе са економијом сватили су да већ нешто дборо не штима у предузећу.
Ova konstatacija je politiknska, jer ovaj brod nije počeo da tone od momenta od kad je nadležni organ u opštini,kako mu konspirativno tepaju ovi iz uprave,a to je načelnik opštine u to vrijeme, Darko Tomaš, koji nije odbrio poskuplenje vode, jer je procijenio da pukom podizanjem cijene vode potapanje ovog broda se ne može zaustavioti .
svjedok.saradnik32 wrote:Затим и ситни акционари покушавају дићи глас против, тобоже власти која ради за народ , АЛИ....
Možda ona predhodna vlast i nije radila za narod ,ali ova vlast, koja je odbrila enormno poskupljnje vode, koja je na tehničkom nivou kvalitea, definitivno ne radi u korist naroda, već sanira neke ranije nedomaćinske rabote u ovom preduzeću, iz koga se finansirala kriminalana rabota.
Javana je tajna da su se iz komunalnih preduzeća finansirale kriminalne rabote u smisli izgradnje stambenih objekata i kupovine stanova, kao i otuđenju matrijalnih sredastava kroz razne vidove ,što trebaju da utvrde istraži organi, kroz provjeru friziranih i narućenih revizorskih izvještaja.
Bilo kakvo traženje alibija kod naroda, trenutne SDS ove vlasti za enorno podizanje cijene vode,tako što će se sve svaliti na predhodnu vlast i načelnika Tomaša je ćorava posala,jer i ova i ovakava cijena vode neće spasiti brod koji tone, i ovo otpuštanje ovih radnika je kontra produktivno,i umjesto da ih uprava preduzeća zaposli, ona ih otpušta, što j krajnje diletntska rabota političke garniture u ovom javnom komunalnom preduzeću.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by svjedok.saradnik32 »

Ти или си глуп или се правиш. Имаш финанцијске увиде и енорман губитак од 2008 године, који се увећава из године у годину. Није проблем што ти збориш и пишеш, докажи документовано као ја. Отпуштање радника је логично зато што су то радници који су долазили како их је ко слао у водовод. То доказује и писање синдиката Н.О. Недомаћинско поашање и гурање ствари под тепих ., то је ријешило проблем ?! Видјећеш следећи документ у коме стоји да вода у 2010 и 2011.години није била ни технички исправан , да нису коришћена средства за пречишћавање воде . ЧОВЈЕЧЕ то је ХЕМИЈСКА БОМБА., сваташ ли ти тобоже заштитниче овог грађанства какве су послљедице могле или настале од такве воде. Не тражим ја даљ ти аплаудираш овој цијени воде , већ само желим да схватиш да је то неминовност. Струка је рекла Ревизорска кућа, да до повећања цијене воде мора доћи. А ти си сад паметан па тврдиш супротно. Тај ревизорски извјештај је усвојила и Скупштина Акционара чији је већински власник општина Прњавор а у том моменту њен заступник мр Дарко Томаш и шта је направио да се санира стање..
Сад си ме разочарао и као човјек и као комуниста матереми....
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by kuzmo »

Sto vam izvjestaj nije radio neko nezavisan vec vas SDS-ovac

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by schwabo No1 »

Puni naziv društva: “REVIZOR” Doboj - društvo sa ograničenom odgovornošću za reviziju i konsalting usluge
Skraćenini naziv društva: “REVIZOR” d.o.o. Doboj
Osnovna djelatnost društva: računovodstvene, knjigovodstvene i revizorske djelatnosti (69.20)
Matični broj društva: 01974971
JIB: 4400094850005
PDV: 400094850005

Sjedište društva: Svetog Save br 26., 74000 Doboj
Adresa Svetog Save br 26., 74000 Doboj
Telefon 053 236 580
Telefax 053 236 580
e-mail revizor@do.elta-kabel.net
Osnivači društva Borislav Paravac
Milan Žigić
Miloš Stajić
Perica Jovanović
Ovlašćeno lice-direktor Borislav Paravac
Zaposleni Borislav Paravac - ovlašćeni revizor
Predsjednik skupštine Miloš Stajić
Interna kontrola Milan Žigić - ovlašćeni revizor

Izjave društva:
Øposlednja kontrola od strane ministarstva obavljena u 2012. godini
Ødruštvo potpuno nezavisno u radu
Øvrši stalno usavršavanje i edukaciju u skladu sa pravilima profesije
Pregled subjekata od javnog interesa za koje je društvo provelo reviziju u toku 2012. godine

Какве то има везе са СДС - ом?

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by kuzmo »

Ma , jok samo sto je u SDS-u zadnjih 20- i kusur godina.Mozda je slucajno bio u SDS-u u NSRS ; PSBiH;pa i clan troclanog predsjednistva BiH.I to sve zahvaljujuci sto je bio ili jos uvijek je u SDS

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by ZMIJA »

Nisam glupa, niti se pravim glupa, jedino ako to ne propišu u nekoj stranci, da li u mojoj ili tvojoj, svjedno ,jel ti tvrdiš da je sav gubitak nastao u Vodovodu kao dolaskom SNSDa na vlast u Prnjavoru 2008 godine, i ako to tvrdiš ti nisi glup, ali si jako bezobrazan,jar ja sam izvještaje ovih komunalnih preduzeća čitala 12 godina u skupštini kao odbornik i dozvoli da nešto više o tome znam od tebe.
Šta danas znače te revizorke kuće,koje se naručiuju i koje rade za one iste koji ih naručuju i dobro plaćaju,i zar ti stvarno živiš u uvjerenju da se ne friziraju i godišnji izvještaji koji se podnose ili ne podnose skupštini opštine na usvajanja ili neusvajanja .
Ko zna ukrasti zna i sakriti.
Pogledaj koliki je dug za električnu struju Vodovoda 480.000 km je bio dužan još prije 2008 godine,i o kakvom ti enormnom dugu govoriš,kad su dug stvarali kadrovi PDP i SDS direktor /Čerjekovič/zatim direktor Bunić, kadar SDS a samo što je malo navukao dres preko dresa :lol: :lol:
O hemijskoj bombi ja sam davno prije tebe pisala, i u smilu kavaliteta vode,i o stvarnim dvjema neksplodiranim nato bomabana u jezeru Drenova,uzmi malo starija izdanja lista Fokus i tamo ćeš mnogo toga pročitati o prnjvoirskom Skadru na Bojani i izgradnji tvornice vode u Drenovi, i o ugovoru koji nikad niko nije vidio sa Špancima, i podvali koju su nam prodali u smislu neadekvatne tehnologije,o kojoj ti natucaš i koagulantima i kvarcnom pjesku iz Brazila,koji su prema projektu na godišnjem nivou koštali 750.000 Evra ili 1.5 miliona km,a što opet nije davalo garanciju da će voda iz Drenove biti za piće.
Još je gospodin Čerjeković tražio za svoga vakta da se jednom bušotinom u podrčju fabrike vode, a koja je koštala oko 1.7 miliona km, popravi kavalitet sirove vode .
Mene uvjek vesli kad vas razočaram i kao čovjek i kao komunista kako ti to meni pripisa :lol: :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Image

Парола од бикова: "Штедимо воду, пијемо пиво" :smt003
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by svjedok.saradnik32 »

КАКО ЈЕ УНИШТАВАН ПРЊАВОРСКИ ВОДОВОД И КО ЈЕ ДИРЕКТНИ КРИВАЦ ЗА ПОДИЗАЊЕ ЦИЈЕНЕ ВОДЕ А СВЕ ЗАРАДИ ПОЛИТИЧКИХ ПОЕНА , ТРЕЋИ ДИО
Допустио сам ти брате змиле да се правиш мало важан , да мислиш да си ми показао гдје ми је мјесто, али идемо даље као што сам и обећао , само по прописима ....
Image
А сад о потраживањима предузећа

Image
Ускоро ВИШЕ О НЕПЛАТИШАМА ...........
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by ZMIJA »

svjedok.saradnik32 wrote:Допустио сам ти брате змиле да се правиш мало важан , да мислиш да си ми показао гдје ми је мјесто, али идемо даље као што сам и обећао , само по прописима ....
Ma ja sam već važna, da nikad važnija nisam bila,ti si taj koji treba da napreduješ, samo neznam kako te tvoji iz stranke nisu postavili umjesto Đurđevića, kad već vladaš tom papirologijom glede Vodovoda, o kome rušiš mitove.
Samo ne zaboravi, da i ja u svojoj ličnoj arhivi imam razne papirologije da bi mogao kačiti bar 2.000 godina ovdje na forumu.
Pošto ste već, kako ti napisa i reče, podnijeli neke krivične prijave glede kriminala i korupcije u novom preduzeću, i pošto j istraga u tijeku, ne bi bilo uputno ometati istragu, ili ćeš ti to ovdje raskrinkati u ime stranke dobrih domaćina i vaskolike javnosti.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by svraka »

Није гледе тога, него у погледу тога! Или је можда самокрес, а није пиштољ. Можда није олук, већ околокућноводопишало. Чуј, "гледе"! Који је циљ уопште кориштење ових кроатизама? Може бити поновно братство и јединство. Ако је то, разумијем.

Vucijak
Posts: 328
Joined: 26.09.2010. 17:06
Location: Australija

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by Vucijak »

Svrka koji si ti faktor da ispravljas ljude kako ce ovde da pisu ?
Moze svako pisati kako hoce a najmanje nam treba cenzura od covjeka
koji koristi internet 2 mjeseca :smt005
Ja cirilicu ne znam pisati i slabo je citam, zato ovako i pisem.
Skrenuli smo sa teme, svaka cast svjedok-saradnik na ovim dokumentima tu sve
pise ko je pokro i unistio prnjavorski vodovod :shock:
Image

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by ZMIJA »

svraka wrote:Није гледе тога, него у погледу тога! Или је можда самокрес, а није пиштољ. Можда није олук, већ околокућноводопишало. Чуј, "гледе"! Који је циљ уопште кориштење ових кроатизама? Може бити поновно братство и јединство. Ако је то, разумијем.
Moja upotreba kroatizama i ostalih arahaizama nije slučajna, i koristim ih namjerno radi sopstvenog stila izražavanja,često puta kao ironiju, i izvinjavam se vama pravopiscima da mi to ne zamjerite,i od kud mi odmah objesi to bratstvo i jedinstvo zaboga, pa zar ti ja na takve ličim.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Post Reply