Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

savaš
Posts: 107
Joined: 16.11.2012. 18:07

Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by savaš »

Gotovo po običaju tema ovakvih i sličnih foruma jeste rad,kritika i sama ocjena rada izabranih zvaničnika na području naše opštine.Ono što je primjetno jeste da se to gotovo uvije svodi na načelnika opštine,odbornike,skupštinu u cjelini što je u svakom slučaju pozitivno jer smatram da kritika javnosti može doprijeniti poboljšanjuj kvaliteta rada i odgovornosti.Osim gore pobrojanih,nekako gotovo nezapaženo od očiju javnosti prolazi rad i aktivnosti javnih preduzeća i javnih institucija čiji je osnivač upravo naša lokalna zajednica.Kako rade ta preduzeća i ustanove,sa kakvim se problemima susreću,ko i kako rukovodi tim institucijama ,ima li mjesta kritikama ali i pohvalama ,sugestijama i prijedlozima u poslovanju JP Vodovod Prnjavor,JKP Park Prnjavor,JU Dom zdravlja,JU Narodna biblioteka,JU Dječiji vrtić "Naša radost",JU Centar za socijalni rad,JU Centar za kulturu,Turističkoj organizaciji Prnjavor,JP Radio Prnjavor.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by regeman »

po mom misljenju, kriticnija situacija nego u samoj adm.sluzbi grada i sa aspekta broja radnika i organizacije rada..
vodovod, park -dugovi i visak zaposlenih a manjak kadra
vrtic, socijalno-ok manje vise
dom za kulturu nemam pojma
turisticka bespotrebna u ovakvoj formi to sam i rekao na raspravi, ali ajd vidjecemo sta ce uraaditi sad kad im se uvecaju sredstva.
dzdravlja- dugovi i visak zaposlenih a manjak kadra
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by aquarius »

Prvenstveno treba istaći da je 100 % rukovodećih kadrova u JU čiji je osnivač Opština tu po stranačkoj ili burazersko/jaranskoj liniji.
99% zaposlenih od demokratskih izbora na ovamo se uhljebilo po istom osnovu.
Samim tim stručnost i normalno funkcionisanje JU su dovedeni u pitanje.
Većina direktora, naravno po nalogu osnivača, pere lovu i servisira želje lokalnih moćnika. Čekaju manje ili više zasluženu penziju i nemaju afiniteta ni volje za unapređenje programskih i drugih sadržaja u okviru svojih ustanova. Nadzorni i Upravni odbori se rijetko sastaju i uglavnom čekaju mjesečne naknade (tamo gdje istih uopšte ima) ili guraju kadrove partija koje su ih tu postavile.
Generalno, ovakva situacija nije svojstvena samo našoj lokalnoj zajednici.
U opštem moru nepotizma, korupcije i totalnog moralnog posrnuća dobro je da iste uopšte postoje.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by ZMIJA »

aquarius wrote:Prvenstveno treba istaći da je 100 % rukovodećih kadrova u JU čiji je osnivač Opština tu po stranačkoj ili burazersko/jaranskoj liniji.
99% zaposlenih od demokratskih izbora na ovamo se uhljebilo po istom osnovu.
Samim tim stručnost i normalno funkcionisanje JU su dovedeni u pitanje.
Većina direktora, naravno po nalogu osnivača, pere lovu i servisira želje lokalnih moćnika. Čekaju manje ili više zasluženu penziju i nemaju afiniteta ni volje za unapređenje programskih i drugih sadržaja u okviru svojih ustanova. Nadzorni i Upravni odbori se rijetko sastaju i uglavnom čekaju mjesečne naknade (tamo gdje istih uopšte ima) ili guraju kadrove partija koje su ih tu postavile.
Generalno, ovakva situacija nije svojstvena samo našoj lokalnoj zajednici.
U opštem moru nepotizma, korupcije i totalnog moralnog posrnuća dobro je da iste uopšte postoje.
:smt023 :smt023 :smt023
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Реге, ајд нам напиши овдје ко су чланови тих Управних и Надзорних одбора.

Па да ми овдје полако и на тенане видимо ко је из које партије, ко је коме рођак, кум, љубавница и сл.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by regeman »

nisu jos svi formirani, samo DZ, tamo je Mica ispred DP, i to za sada su svi VD, kad nadjem odluku napisacu ostale, ne znam napamet.

formiran je i u vodovodu, da li UO ili NO ne znam ali su Savic i Vincic Radislav clanovi.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by ZMIJA »

regeman wrote:formiran je i u vodovodu, da li UO ili NO ne znam ali su Savic i Vincic Radislav clanovi.
Rekla sam ja, jake policiske strukture ponovo jašu zajedno ,bit će vode i u čizmama :lol: :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by bičbožiji52 »

Savić i R.Vinčić zajedno rukovode Vodovodom? Pa do prije par mjeseci su govorili da najradije ne bi da se na ulici sretnu,jedan drugog očina nisu mogli gledati koliko i jedan i drugi govore zbog nekih ličnih animoziteta i smjena u policijskim strukturama početkom 90-tih u Prnjavoru.Svašta.Doduše ni ona dvojica koji su bili prije njih nisu nikada u životu kolca podoštrili a kamo li nečim upravljali.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by bičbožiji52 »

Koliko mogu dda se sjetim(nisam ostao do kraja te skupštine ) Upravni odbor DZ je Vukajlović(SDS),MIlica Novaković(DP),Dr Branka(PzP), Bosa Ilić (PDP), i neka Jovićka SRS. Doduše sve v.d. ali kaže sekretar da će tako i ostati.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by bičbožiji52 »

Kakva turistička Rege sa Nadom na čelu.Ako treba da postoji ta organizacija onda treba da je vodi neko mladji i neko ko bi tu nešto mogao napraviti.Kakva crna Nada i njena promocija turizma ta gleda samo sebe...
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by murgo »

..pitam se samo kako neko ko je bio glup u skoli (zajedno smo isli 4 godine u osnovnu i 4 godine u gimnaziju) moze da bude direktor(ica) turistickog drustva? Uz pomoc kojeg vitamina je dobila tu poziciju?
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by regeman »

treba i reci da su JP izuzeta od opstine dok su imala love, pa kad je lova isisana i ista JP gurnuta u dugove. vracena su u nadleznost opstina.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

savaš
Posts: 107
Joined: 16.11.2012. 18:07

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by savaš »

Paušalna ocjena Rege.Ako već govoriš onda reci da su Park i Vodovod bili izuzeti a ne i ostale javne ustanove.Radilo se o svojinskim transformacijama Rege gdje je država bila titiular nad tim preduzećima da bi nakon određenog vremena donesen Zakon o prenosu prava raspolaganja i upravljanja komunalnimm preduzećima sa RS na jedinice lokalne uprave.U kakvom stanju su tada bila ova dva preduzeća reklo bi se ništa bolje nego sada .Uzmi malo njihove bilanse iz tog perioda pa ćeš vidjeti.U većini javnih preduzeća osnovni problem je nespososoban menadžment.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by bičbožiji52 »

murgo wrote:..pitam se samo kako neko ko je bio glup u skoli (zajedno smo isli 4 godine u osnovnu i 4 godine u gimnaziju) moze da bude direktor(ica) turistickog drustva? Uz pomoc kojeg vitamina je dobila tu poziciju?
taj vitamin dragi moj murgo je zadnjih osam godina bio SRS Dr.Vojislav Šešelj a ne znam ko će od sada biti.Sve to načelnik treba rastjerati i nju i ovog našeg komšiju (podstanara) direktora Radio Prnjavora.Njemu grant iz opštine ne može biti samo za gorivo za ono auto od firme koje koristi kao svoje čak i kompletnu opremu za krmokolj voza u njemu.Jedva čekam da načelnik ispuni ono obećanje koje je dao da će biti broj telefona gdje će se takve zloupotrebe službenih vozila moći prijaviti,ali ako čita ovaj forum neka ovo smatra prijavom takvog jednog slučaja.Rastjeruj to načelniče.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by regeman »

naravno da mislim na park i vodovod, a sto se tice bilansa..pa oni se ionako uvijek stele, dvije pijavice su vece od jedne, valjda promjena vlasnika treba da vodi ka boljem a ne a gorem.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by bičbožiji52 »

imaju neki i koji se ne štele imaju i određeni zapisnici nadležnih kontrolnih organa ,možeš to sada sve tražiti kao odbornik da ti se dostavi na uvid...
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Реге, само дај та документа да објављујемо, нека народ све види и зна :wink:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

marijamala
Posts: 303
Joined: 25.08.2010. 23:52

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by marijamala »

murgo wrote:..pitam se samo kako neko ko je bio glup u skoli (zajedno smo isli 4 godine u osnovnu i 4 godine u gimnaziju) moze da bude direktor(ica) turistickog drustva? Uz pomoc kojeg vitamina je dobila tu poziciju?
Ovo mi je bas ruzan post :-(. Zasto zadirete do te mjere u neciju privatnost.Sta je sa mnogima na vlasti, mnoge su diplome upitne, neke poprijeko stecene, diplome, magistarski, doktorski.... o cemu pricate? Nije zena na celu nekog giganta.Imate ljude koji su laici npr. za matematiku ali izuzetno slikaju , pjevaju ili pisu.Nisi svi ljudi jednaki bogom dani.
Dokle se neki igraju necijim zivotima.Saradjivala sam sa Turistickom po nekim osnovima i mislim da se zena maksimalno trudi i da je jako korektna.Kakav je bila djak....pa neki su citav zivot se provlacili po popravnim ispitima i sad se sve zaboravilo.Visoko lete.....
Meni jako smeta ovo stranacko mesetarenje i pomjeranje ljudi tamo gdje za to nema potrebe.Zena radi sama i skoluje dva studenta.Takvih je mnogo.Znaci, moze racunati na egzistenciju samo za vladavine jedne stranke a poslije na ulicu, nije vazno kako radi i dali je mogla sta uraditi. Ne mislim samo na nju. Mislim na mnoge koji su na sporednim radnim mjestima.
Ja svoj posao nikad ne bih mijenjala za njeno rukovodece radno mejsto.
I nije problem ako ne moze biti rukovodilac, ali obezbijedite ljudima sa toliko godina staza adekvatno radno mjesto.Sta znaci otjerati osobu sa 50 godina zivota na ulicu.Mi smo svi kolektivno kreteni.
Grupa bezdusnika koja niti truna ne vodi racuna o covjeku kao jedinci.Strasno,sramota ma od koga dolazilo.Vlasti se smjenjuju,jedni druge kritikuju a onda i ne zasjednu rade isto.
Hvalim te gospode boze sto si mi dao dara da moj zivotni izbor poziva nikad ne mora ovisiti o politici.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by bičbožiji52 »

Mislim da aktuelna šefica turističke može da radi u turističkoj niko nije rekao da treba da ide na ulicu čak i načelnik to javno proklamuje da niko neće ostati na ulici.Možda ipak tu turističku treba da vodi neko mladji sa malo više entuzijazma i elana a dosadašnja šefica neka pomaže šta je u tom loše.Koliko ima slučajeva da roditelji ne rade ili jedno samo radi i ima platu 300 km i školuje dva studenta? u kadrovskim kombinacijama lokalnih moćnika nema patetike ni osjećaja ,nažalost ali tako ti je to .
E sada ko je kakav bio u školi mislim da to nije mjerilo slažem se.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

marijamala
Posts: 303
Joined: 25.08.2010. 23:52

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by marijamala »

Naravno, niko nije nezamjenjiv.
Ali isto tako, smatram da je strasno ostaviti bez posla ljude sa 50 godina zivota tamo gdje to nije bas neophodno ( firme u propasti isl).
Svako od nas se treba staviti u taj polozaj.
Ja bih najradje na svim rukovodecim mjestima javnih ustanova da vidim mlade ljude koji imaju 5-10 godina staza.
Ali sposobne i cestite mlade ljude a ne iskljucivo politicki ustolicene.Toliko je mladih sposobnih ljudi koje zanima struka a ne politika.Sta snjima?

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by regeman »

ja i ne znam ko radi dole, rekao sam na raspravi da ovakva turisticka ne sluzi nicemu i nikome, sem zaposlenima..

ostalo, sem licnih sukoba u so koje smo gledali prethodne cetiri godine, mislim da se neke stvari previse banalizuju i da im se daje prevelik senzacionalizam..opstina kad poplaca ono sto mora vrlo malo ostaje za raspodjelu, u tom skucenom prostoru jedino licni sukobi imaju znacaj...
mislim da to sada nece biti slucaj i da ce to biti prvi plus-normalan rad SO.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by ZMIJA »

Jedno je politika, a drugo je struka,jedna politička garnitura kad dođe na vlast ona mora provoditi, ili bi bar trebala provoditi, ono što je na predizbornim pričama pričala,a to može samo kroz poluge vlasti,jer ako se na vlasti moralo bi se ponijeti valjda i neka odgovornost u to smislu,i kadrovsak politike neke stranke upravo je ta poluga pomoću koje pomiče stvari naprijed ili nazad, sve jedno i tu nema ništa nejasno, kome je nejasno.
Vršenje vlasti je odgovoran ili bi bar trebao biti odgovoran posao,nije to nikav humanitarni rad,dobrovoljna akcija, ili sportzsaka rekreacija.
Zna se da na političke funkcije se politički dolazi i politički odlazi, i ne vidim tu nikava problem, to je svugdje u svijetu, jedino ako kod nas nije zadržan jednopartiski sistem,kome očigledno mnogi streme,onda stranke i izbore treba zabraniti ili ukinuti, a vlast birati na konkursu možda bi to bio politički perpetomobile..
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

marijamala
Posts: 303
Joined: 25.08.2010. 23:52

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by marijamala »

perpetomobile
mislis perpetuum mobile,
pa ovo ti je sve ionako jednopartijski sistem, gotovo pa da je tako :-)

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by ZMIJA »

Hvala profesorice pepetuum mobile,
Nije ovo nikav ni višepartiski, ni jedno partiski sistem, ovo je sve skupa ipak jedno perpetuum mobile kako me ti ispravi.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

marijamala
Posts: 303
Joined: 25.08.2010. 23:52

Re: Javna preduzeca i javne ustanove u Prnjavoru

Post by marijamala »

;-), molim

Post Reply