Potisni cjevovod - OdaLudosti

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Potisni cjevovod - OdaLudosti

Post by cicos »

Čovjek ne može bez hrane toliko i toliko a bez vode čak ni toliko.
Čak šta više priča se okolo da je nekada daaaavno sprašila munja u neku baricu i ... tako je sve krenulo sa životom.
I sve to bi lijepo , bajno i sjajno dok se neko ne sjeti da bi se na račun pomenute vodice mog'o složiti bizMis.A tu nasta tarapana koja traje i do današnjih dana a navijeda se da bi moglo bit' još i gore kada se vecina vode onečisti i ne bude je dovoljno.
Sve dalje napisano i "oslikano" nije u službi borbe sa VodovodSilnicima vec istorijat dogadjanja priče zvane "postisni cjevovod".
Razum je bitku izgubio na redu su silnici.

LM, nadje se pametno čeljade tamo neke '71 i odluči da gradi bunare dole po barama. Valjad dosad'le obranice.
Tom prigodom iskopali su 4 bunara koja su sada prošlost, očerupani do maximuma i samo poznavaoci ovih krajeva znaju gdje su bili i na šta liči ono sto je od njih ostalo. Raj za zmije.Ne ove sa foruma vec one praaave što po šištrama kebaju rijetke žabe.

Nisam bio lijen pa "po Ilini" uzeh fotkalicu u ruku pa aj' trasom.Prvo evocirah uspomene na onaj s početka '70-ih

U nastavku slijede fotke ta 4 bunara ili bolje reci pokušaji da se ufotkaju one šištre gdje su njihovi ostaci.
Image
Prvi je "u Lukama" . Najkomforniji je od svih, pa su u njemu navodno jedno vrijeme i krevetac bili instalisali gdje su neki učili prve tajne produžavanja vrste. Neću imenovati o kome se radilo. Neka ih prepoznaju drugi.
Image
Drugi je na "Gajica tukovima".Neko je friško pokušavao da ga očerupa baš do kraja - ostalo je jos bakarnih kablova u zemlji pa bi "kod Osme" plan'o za lijepe pare. Vidio sam da je neko friško brenerom sjeckao ono malo željezarije što je ostalo na njemu.
Image
Treci je na "Ristinoj otoci". Kod njega je bila čak i trafo stanica.Bila. Nekima zatrebala pa ju očerupali.
Image
Image
Cetvrti je na "Janjica Pucarevici". Od njega ostala samo ona šljiva ranka. Zanimljiv je zog nekoliko razloga. Pored njega ce ponovo proci novi cjevovod kao i ovaj sada što prolazi ali i po jednoj imovinsko-pravnoj zavrzlami. Zemljište od sva 4 bunara je oduzeto, cak ima i par dionica prilaznog puta (bilo je).Unutrašnjost (bunarevi su bili ogradjeni) je upisana na njenog do tadašnjeg posjednika a spoljašnjost upisan na opstinu. Ko je u šta gledao tada - niko nezna čak ni u katastru kada sam ih pitao jer je trebalo da prijavim imovinu na pomenutog posjednika ...

Zao mi je sto nemam ni jednu fotku iz tog vremena da se vidi kako je to bilo sve utegnuto. Ograda, betonski stubovi, kapija, trafo stanica... a onda se učinilo nekome da je pr*nuto u prazno, pa su dosli na ideju da nam dovedu onu žabokračinu (kako to reče Dragojlo). Zaboravili su na bunareve, skidao je narod šta se skinuti dalo a djeca su od onih debelih kablova napravila i gegaljku pored tog zadnjeg bunara. Milina. Koliko je samo stubova , kapija i bodljikave žice odneseno u sitne sate... što je ničije to je i svačije. Ne kontam samo ko je odnio one 4 pumpe koje su neko vrijeme bile povadjene... šta zna dijete šta je 500 kila...

Krenuh dalje
Image
Zvizgan upek'o a potok protek'o. Kako to??? Sledi u nastavku priče.

Image
...i nadjoh se na ovom mjestu gdje je bilo uvijek rizično proći - "Kićino kućište" . Ko zna ko je zadnji skinuo poklopac sa šahta kada je napajao krave i da li isti vratio...

Ovdje je bio "Sabirni centar" od sva 4 bunara odakle će, put brda i naših kuća, krenuti i "Djurin žabokrek-vodovod". Ova fotka je načinjena sa tog račvališta. Desno na fotki je isao prvi vodovod, poniže Nedjeljka Bošnjaka pa ispod "veselog kraja" preko "Vijaka" pa ponize "Kostreša", pa izmedju Vlade 'umenjuka i Tofila... kuda je dalje išla kroz "Gložic" to neko iz tih krajeva bolje zna.
Image
Isti teren pogled sa suprotne strane prethodne fotke. Na ovo mjesto ce izaći najfriškiji potisni djurovod

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: Potisni cjevovod - OdaLudosti

Post by cicos »

SADAŠNJA TRASA - 1. dio
Kada bi narednih par kilometara znalo da priča i imalo kakav brojač - napričalo bi se i nabrojalo mnooogo prekopavanja i "Markovih oranja" a ponajčešće na istom mjestu.
"Zdravina njiva" u nekoliko poza:
Image

Image

Image
U ovoj "baburi" se proljetos čuo kreket žaba. Došao sam do zaključka da su tu vodovodžije imale žabouzgajalište. Vjerovatno s namjerom da tako talijanima vrate onaj milion za Povelic. Mora se obraz pokazati.

Put vodi preko mnoooogo puta preoranog "moravskog kućišta", "Lučice" i konačno "poniže Gajića" gdje su svaki busen zemlje po sto puta prekopali...
Image

Image

Image

Image

Image

Image

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: Potisni cjevovod - OdaLudosti

Post by cicos »

Konačno na mojoj parceli na kojoj Željko Radonić trenira svoje živce uz zvuke Milke Trofrtaljke i njoj sličnih diva.
"DONJI TUK":
Ni pravolinijsko kretanje nije više što je nekada bilo. Preko preče naokolo bliže. Kada se pravi šteta - nek' bude do yaya:
Image

Rokaj Smiljka - pravi štetu ne plaća se:
Image

Štal' su rad'li gore na drveću?!?:
Image

Djurino duboko oranje na način Željke Radonjića:
Image

Eeee, tako se to radi
Image

Djurini čakijasi na radnom zadatku:
Image
Preko svega bih i prešao ali preko ovog NE !!!!
Kada sam došao prije dvije godine, dok su mijenjali cijev, i rekao da imaju svoja 3 metra a ne 6 i više za zamjenu cijevi, neki bolesni lik je , nakon što sam otišao, isukao čakiju i ogulio koru sa jasena. Ne može moj vrat pa da mi bar to učine.
Tom prilikom sam ih pitao zašto su nasjekli jedno drvo. Rekoše da se bilo osušilo. Moj komentar da se osušilo jer su ispod njega naložili vatru. Ložili vatru u šumi - ovo je dilkarnica opšta.
U Januaru 2010. sam pismeno zatražio da dodju na lice mjesta sa šumarem i geometrom da utvrdi štetu i da obiljeze svoju trasu...Da su se oglasili - nisu ni pomislili. Od tada se sastajao savjet bezbijednosti bar 5-6 puta a njihov nadzorni odbor bash ni jednom. Da ironija bude veća, poznajem ih sve i dosta njihovih "bistrih radnji" a većina njih okrene glavu na drugu stranu kada se sretnemo k'o da se nikada vidjeli nismo.A saradjivali smo godinama...
Posebna je priča dogadjaj u policijskoj stanici. Doš'o ja u SJB, Djurine sokolove da prijavim da su mi načinili štetu pa da ... da ne pišem otome - bolje da otvorim drugu "pivu" , jes' da je midnight ali je zdravije od razmišljanja sta sam sve proživio u borbi sa tim nabijedjenim likovima...
Taj šumarak na koji su naoštrili yayca je posebna priča. Svaki taj jasen ili 'rast je posadjen i oko njega je košeno i paženo i maženo jer više šume nemam osim parcele od jednog dunuma pored ove gdje arače...

Naredne tri fotke su sa zadnje pucavele.Domiruju manijaci dok nisu preshli na asvalt.
Image

Ni kamen na kamenu ni granchica na granchici. Ima da se bager poprijeko tjera:
Image

Na ovoj fotki se vidi hrast iza "kamare". Pored toga hrasta (sve je ovo u ravnici) cijev je pucala bar 20 puta. Klizište?? Neko nekoga u zdrav mozak. Na 4. fotki iznad se još bolje vidi jer nema lišća.
Image


-----------------
Last edited by cicos on 20.04.2013. 18:48, edited 2 times in total.

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: Potisni cjevovod - OdaLudosti

Post by cicos »

SADAŠNJA TRASA 3.dio

Ostatak storije.
U "Crnjić-a ku'ruzima":
Image
Nek bidne da sam totalna dileja ali mi ovdje nešto čudno.
Ako je iznad zemlje ovolika kamara zemlje, jesu l' dole zakopali jednu ili pet cijevi...
Inače ova fotka je nastala par sati nakon što su ovde imali "intervenciju". More bidne da će da se malo i slegne - do sledećeg pucanja cijevi
Zbog ove pucočaje je potok i protekao.

Milovan Spasojevic:
Image

Image

Image

Jedna od parcela koja je momački orana i prekopavana. Koliko je samo puta Milovan kukao da je nešto slomio na kosačici ili zapadao do 'sov'ne
Isto to vrijedi za priču...

Spasojevic Jevrosim:
Image
Ovdje je vječito blato i uvijek možete ladno zapasti do koljena u glib. Na sred cjevovoda.
Poslije toga sam uskočio u lokvu vode na "brkinom putu" a nigdje blata i glibočaje. Jednostavno odozdo kroz ktričnjak i pukotine krenula voda od cjevovoda... friško krenula

Djukići uzgajaju ambroziju i štaviku ili je nešto ostalo od profesionalnog rada:
Image

Image

U ravnici u šumici - klizi l' klizi:
Image

Zar smije da pukne i na mirazu našeg dragog Živkoviću Vlade ?
Jes' bogami. Samo što su upokojili onu cjevku na Crnića njivi , pustili vodu, a ono ooodje cuuuriii.
Image

Image
Tako i bi. Odmah sutradan opet ne'a vode. Krpili su ponovo krpljeno na prethodnim slidžama vidjeno.

Poniže Jakima - Odobašića njive (savjesno odradjen posao. Ovako će bolje da se slegne):
Image

Image

Ovdje bi bio otprilike kraj pucavela.Ili ja ne znam da su se desile ili im trag ne nadjoh u daljem pohodu "Djurinim stazama bagerisanja".
Fotki nepodignutih na ImagesHack je ostalo jos mnogo.... a i teksta kao komentar na njih i ovo što sam već postavio na ImagesHack

Nagradno pitanje za zmiju i kamikazovca. What is this?
Image
To su samo ostaci...

Kamikaza, prepznaješ li gdje je ovo? Na onoj krivini "u dubini slike" put je po knjigama širok oko 22 metra. Geometarsko oko vrljavo.
Image

Ovaj dio već ne poznajem toliko pa ne znam kuda cjevovod dolazi do "uzme".Vidi se put uz obalu (imam fotke - nisam postavio) ali ne i kuda je "od Jakima" došao do poniže "Kuzme". Taj dio baš i ne poznajem. Nije moj teren.

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: Potisni cjevovod - OdaLudosti

Post by cicos »

NOVA TRASA:
Sada sam već na najfriškijoj trasi - ovde pred bazen.
Kod Kuzme. Ovdje se ponovo sastaju sadašnja i buduća trasa
Kuzmo je zbavio čizme ribarice. Kud god da krene trasa njemu mora voda u podrum do pojasa. Sreca visok je na nogama..
Image

Pored one kuće na lijevoj strani, trasa će preko asvalta na desnu stranu a dole strmočaja...Zdrav razum gubi u borbi sa "strukom"
Image
Jedno od najkriticnijih mjesta. Bit ce je'nom prilikom detaljnije opisano - priča je i za suze i za smijeh
Image

Kod Mike. Osvjedočena "sjelina". E, tu će neimari da kopaju kanal.
Image

Kod "Vitine mljekare". Ovde će sa desne na lijevu stranu (vidi se ona kesa iza ograde). U oko nekome pala "Bracina šuma" smeta pa smeta - zimi se savije pod snijegom...ima da je ne'a
Image
Ima priča da su mu plaćali marku po kvadratu a njima drveće koje će posjeći... laz...istina...realna cijena ???

Kod moje kuće.
Image
Od one "crvene belege" pa preko puta je 8 metara "po knjigama".Asvalt 4 metra, nek' je od kese do asvalta jedan... a gdje se zagubi ostatak... nema veze.Oni 'oće po sred asvalta.
U produžetku od tog mjesta put se širi na 9 metara. Nije im to dovoljno pa su htjeli još 9 metara u šumu koja se vidi iza "kese". Što no kazu : "Krkni babo ćitavo jaje, kad' se kosi nek' se mrsi". I ova šuma je nekome smetala ochito seoska navigacija rad'la s merakom...
Lidijina matematika na djelu. Vidi se i spomenik iz eNOBeja. Obišao je pola opštinem, napravljeni "neki" objekti u Štrpcima u to ime , spomen ploča na lokalnoj trafostanici u Mravici,a kada više nikome nije tre'alo vratili na pravo mjesto gdje je brigada i formirana. Lidiju sam i pitao da li su Novu Bogičevića upoznali da će spomenik biti "potopljen" i da ga Novo traži na nekom drugom mjestu kada bude cvijeće dopnosio ...

I na kraju svega. Slika ima još mnogo a još više pitanja bez odgovora.
Mnogi koji su i potpisali da se slažu da cjevovod prodje preko njihovog zemljišta i ne znaju šta su potpisali. Ne znaju kuda je granica puta a od te granice, koja često puta je i po nekoliko metara u njihovom posjedu, će da mjere "opšti interes"... zato je moj komšo o'ma skočio na noge lagane da "utvrdi pazar" i da od onih 9 metara putnog zemljišta maloprije spomenutog ušićari koji metar, tako da će da se roka po sred' sred'e asvala a ne kanalom i putnim zemljištem.

Kako to da su pod "opšti interes" potisnog cjevovoda Kremna-Cer strpali i dio od Cera do čaršije?
Kako to da je sadašnji šoferac našeg načelnika išao kroz selo 06.08.2008. i govorio da je Vlada proglasila ovo zemljište od opšteg interesa kada je pomenuta u SG RS od 08.09.2009. broj 80 od strane 10. to učinila sa punim nazivom parcela, sa brojem k.č. kako starim tako i novim kao i spiskom svih suvlasnika ...
Pomenuti "šoferovac" me jednom i napao u "Bijeloj zgradi" nakon pisanija njegovog rodje u jednom časopisu o dogadjanjima vezanim za ovaj "mokri" cirkus.

U jednoj od terevenki Lidija me eto poštedjela detalja da sam ja tada potpisao "sporazum" da "vodovod"-u dozvoljavam izvodjenje radova preko svojih parcela brinuć se za moje zdravlje s namjerom da me dodatno ne "uzruja". A nije htjela da odgovori da li je Vlada bila upoznata da postoji već izuzeta trasa.Ni to da li su bili obezbijedili dovoljno novca za novu trasu. Ni da li su posjednici zemljishta preko koga prelazi trasa bili upoznati o eksproprijaciji prije no to je prosledjeno Vladi na usvajanje...

Kako to da su neki dobijali debele iznose za nekih 50-ak kvadrata "preko njive" a neki čije ce ograde da se sruše ili šuma isiječe 1KM po kvadratu???

Gdje se u svoj ovoj priči zagubio obraz, sumnjam da će iko da odgonetne

Očito da pacijenata za psihijatriju ima na pretek.Pošto ih niko u aps neće da šalje.

P.S. No1
Oni koji boluju za pravopisom neka ne čitaju. Ne pretendijem da poput Andrića za pisanu riječ dobijem Nobelovu nagradu. Za sada od svega ovog mogu dobiti samo čir na želucu
Sama činjenica da su fotke natale prije više od mjesec dana govori koliko me mrzjelo da ovo uradim. Muka mi je i sama pomisao na ono što sam proživljavao sa štokakvim likovima i likinjama po "imovinskoj" i opštini i ...
Pišem naše lokalne nazive za pojedine parcele iako oni neće biti većini prepoznatljivi jer je ovo dio istorije nas sa ovih prostora ili onih koji su davno otišli iz ovih krajeva - malo nostalgije pa makar i ovim povodom.
P.S. No2
Sledecu turu fotki cu postaviti na drugom dijel foruma sa mnogo ljepsim sadrzajem

P.S. No3
U ovom trenutku mnogi se spremaju da ustaju a ja nakon ovih redaka na spavanje... :smt015

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Potisni cjevovod - OdaLudosti

Post by vrsta8472 »

Добро јутро Цицос, ја се не сјећам кад сам се више исмијао него ли сада док сам читао овај текст :smt005

Замолио бих те ако ми ти дозвољаваш да објавим ово што си написао на главној страници, као вијест :P :?:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Potisni cjevovod - OdaLudosti

Post by KAMIKAZA »

Perfektno napravljena reportaza,ako je smijem nazvati tako,bez dlake na jeziku i objektivu :wink:
Dodao bi samo za onu trasu od Jakimove njive pa na dalje,a i uslikat cu prvom prilikom,linija ide pravo iz Hemonovog tuka preko Odobasica njive u onaj Aleksicev sumarak kraj potoka,vidi se prosjek cjelom duzinom i onda naravno u moj tuk :) pa preko cjele duzine prema mostu,tu presjeca put 5 metara od mosta i ide ravno preko one pominjane parcele na kojoj preko 30 godina stoji krater koji je trebao da bude saht,do odrona i njegovog zatrpavanje pre 3 godine,i tako sve do Petra Desica sume ,vidi se kanalcina od slijeganja,nepremostiv je :D nekih 200 metara od mosta,ima i tu krater koji obiljezava sva zlodjela komunalnog bagera :) on je samo za kopanje a onaj za zagrtanje nisu jos kupili :smt005 i onda se tu lomiiiiiiii na L (zato i puca cjev), prema Kuzmi onim starim puticem revno u onaj usjek u Pavlovoj i Markovoj sumi.
Svo ludilo je slikovito objasnio Cicos,pa ne treba moj komentar,samo bi dodao da su ljudi napravili ogromnu gresku u lakom davanju potpisa.
Kao prvo cjena od 1 km je smjesna,ja sam na onoj parceli sume,koju kace bukvalno sudom i procjenama,iznudio mislim za 360 kvadrata preko 2300 km ,mislim da za ovakve kao Braco koje kaci u velikoj duzini jos postoji mogucnost za bolju odstetu. :wink:
Ako neko ima isti problem a ne zna kako da dodje do cilja,rado cu mu dati informacije,jer suma nije suma kakvu je vidite sada vec kakva ce biti kad bude vrijeme sjece,mozda za 20 godina,za to su neutralni strucnjaci tu koji dolaze i vrse procjenu (ovi koje oni angazuju su sami lopovi) :D ,naravno na njihov trosak su i ti drugi. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Potisni cjevovod - OdaLudosti

Post by murgo »

vec odavno se nisam ovoliko nacudio kao sada...pa to je javasluk LIVE! Katastrofalna situacija od Bara pa do Cera! Samo zato sto odgovorni izgleda nemaju ni ociju ni razuma!
Jedino pozitivno je da sam nakon 30 godina vidio fotke iz Bara t. Krcevine i Markovace. sta me je podsjetilo na lijepo djetinjstvo, gdje nije bilo ovog problema! Jest da smo pili vodu iz vlastitog ili komsijskog bunara, ali nas niko nije Y*ebo u zdrav mozak kao sadasnji odgovorni iz Prnjavorskog VODOVODA!
cicos hvala na ovoj reportazi, super odradjeno!
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Potisni cjevovod - OdaLudosti

Post by KAMIKAZA »

Nagradno pitanje za zmiju i kamikazovca. What is this ?

:D Zmija ne zna lalalalaaaalalaaa :D a ni ja nemam pojma,ali ako nije stari Latkovac onda stvarno nemam pojma :D pomalo se prepoznaju stvari iz konine kanalizacije i svinjca ,ako se ne varam :)
Ako je to -to,onda je strasno,ja sam samo cuo da je nekad naj poznatiji izvor zatrpan i zaprljan,a bio je ucrtan u svim vojnim kartama. :(
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Potisni cjevovod - OdaLudosti

Post by Hirurg »

hahaahah...svaka cast....vidi se da majstor od zanata radi na bageru u vodovodu :)))))))) i sad znam gdje bar puca voda, i gdje je to kliziste :smt006

ovo u novine treba staviti i to sve najtiraznije!

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: Potisni cjevovod - OdaLudosti

Post by cicos »

vrsta8472 wrote:Добро јутро Цицос, ја се не сјећам кад сам се више исмијао него ли сада док сам читао овај текст :smt005
Замолио бих те ако ми ти дозвољаваш да објавим ово што си написао на главној страници, као вијест :P :?:
Zashto ne bi objavio. Ovdje nisam nishta izmishljao vec postavio fotke. Ako neko misli da su frizirane eno mu trasa pa neka se uvjeri.
Pa obecao sam ti da cu postaviti fotke kada si rekao da slika vrijedi vishe od 100 rijechi ;)
Naravno nema te slike koja moze zamijeniti uzivo prolazak trasom i dozivljaj da u onom korovu koji raste preko cijevi uskochish do koljena u blato .
Trazio si i klip. Nije bash za YouTube ali je bio klip (onaj zamotan u crveni kesichuljak) :mrgreen: .
Imao sam josh dosta pripremljenih anegdota na tu temu ali me fakat mrzjelo da se vishe zezam sa tim.
Jedna od zanimljivosti bilo je samo "ko'chenje" od strane vodovoda. Poslali dvojicu sa sveznjem kolchitja a oni onako "kraj puta" shto bi baba rekla "dje nuj, dje nuj" sadjali.Po sistemu ovdje je tvrdo pa cu malo "tush't" u stranu gdje je mekshe pobosti ko'chitj.
Kakva trasa , kakvi bakrachi, kakvo razmjeravanje granica puta iako su se na te granice pozivali kada su fikarili u nashe posjede...
Jednom prilikom sam im nudio da cu im dati svu svoju zemlju ako mi tacno pokazu gdje "kocka" izmedju moje zemlje i puta bez da koriste pomagala... Ako su proshli trasu i sve razmjerili, morali bi znati gdje je ivica puta ...

Poz

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Potisni cjevovod - OdaLudosti

Post by vrsta8472 »

Има превише фотографија да бих сада сваку смањивао, написаћу неки увод и поставићу линк ка овој теми на форуму. Мислим да је то ОК!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: Potisni cjevovod - OdaLudosti

Post by cicos »

KAMIKAZA wrote:Dodao bi samo za onu trasu od Jakimove njive pa na dalje,a i uslikat cu prvom prilikom,linija ide pravo iz Hemonovog tuka preko Odobasica njive u onaj Aleksicev sumarak kraj potoka,vidi se prosjek cjelom duzinom i onda naravno u moj tuk :) pa preko cjele duzine prema mostu,tu presjeca put 5 metara od mosta i ide ravno preko one pominjane parcele na kojoj preko 30 godina stoji krater koji je trebao da bude saht,do odrona i njegovog zatrpavanje pre 3 godine,i tako sve do Petra Desica sume ,vidi se kanalcina od slijeganja,nepremostiv je :D nekih 200 metara od mosta,ima i tu krater koji obiljezava sva zlodjela komunalnog bagera :) on je samo za kopanje a onaj za zagrtanje nisu jos kupili :smt005 i onda se tu lomiiiiiiii na L (zato i puca cjev), prema Kuzmi onim starim puticem revno u onaj usjek u Pavlovoj i Markovoj sumi.
Ne znam ko je tamo onaj tucheljak iza Jakimove parcele a vec pred sami most ogradio bodljikavom žicom, pri preskakanju preko nje umalo nije poneshto ostalo na žici :mrgreen:
Ne poznajem taj dio pa nisam ni ufotkao to shto spominjesh. Nabaci i ti koju fotku. Mozda neko izbunari bar jednu fotku onako razrovanog puta "niz Cer" kada je odletio asvalt. Ne mogu vjerovati da bash niko nije nabacio fotku. Ko mi je kriv kada nisam otisao da to ufotkam...
Jedna anegdota oko tog mosta. Par mojih komshija krenulo "na igranku" i pokusali izaci uz onu obalicu (asvalta tada nije bilo). Posto nisu uspjeli izaci vrate se i zaustave bash na mostu. Jeda od njih onako malo "pino", izadje iz auta i direkt' u potok. Ovi ostali iskoche vani da vide sta bi. Jaran u vodi a njegov mantil stoji na vodi ko klobuchak... Imena necu spominjati :smt005
Last edited by cicos on 14.09.2011. 20:44, edited 1 time in total.

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: Potisni cjevovod - OdaLudosti

Post by cicos »

KAMIKAZA wrote:Nagradno pitanje za zmiju i kamikazovca. What is this ?

:D Zmija ne zna lalalalaaaalalaaa :D a ni ja nemam pojma,ali ako nije stari Latkovac onda stvarno nemam pojma :D pomalo se prepoznaju stvari iz konine kanalizacije i svinjca ,ako se ne varam :)
Ako je to -to,onda je strasno,ja sam samo cuo da je nekad naj poznatiji izvor zatrpan i zaprljan,a bio je ucrtan u svim vojnim kartama. :(
Nazalost to su ostaci Latkovca :( . Imam tu jos par fotki ali se slabije vidi jer je u shumi... a i teren je nezgodan za uhvatiti sve u kadar

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: Potisni cjevovod - OdaLudosti

Post by cicos »

vrsta8472 wrote:Има превише фотографија да бих сада сваку смањивао, написаћу неки увод и поставићу линк ка овој теми на форуму. Мислим да је то ОК!
No frx. Mogao sam ti poslati ove fotke da ih postavish negdje na server sigurniji od Imageshack-a. Ne znam koliko fotke mogu da ostanu pre brisanja.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Potisni cjevovod - OdaLudosti

Post by regeman »

hahaahah sjajno odradjeno...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Potisni cjevovod - OdaLudosti

Post by vrsta8472 »

http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 028&type=1

Ево и на ФБ ова фоторепортажа :smt004
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Potisni cjevovod - OdaLudosti

Post by KAMIKAZA »

Meni su ispunili zelju ,platili i sad ne trebaju sumu. :smt005 Osjecam se kao kurva ,prodas robu i ostane ti roba. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: Potisni cjevovod - OdaLudosti

Post by cicos »

Lako je tebi. Uostalom znash onu narodnu - "Para na paru a ush na ush.
Tebi se oce u parama a meni opet sudski spor na okruznom sudu . Nece ovi opstinari da plate moje troskove za onomad izgubljeni (njihov) spor pred istim sudom. Bore se do poslednjeg pfeninga k'o da je njihov onako poshteno zaradjen. Mozda i copy-pastiram dio mog odgovora pomenutom sudu na njihovo trazenje da se kao zainteresovana strana izjasnim o tuzbi mladjanog Tomasha protiv Imovinsko-Pravne sluzbe sto su se drznuli da mi daju rjesenje o ipslati od strane opstine mojih troskova u onom sudovanju protiv iste opstine.
Kao sto rekoh shta je USH mogla drugo da dobije ... osim poziv od suda jer se pomenuta imovinska (opshtinski pajdash iz vremena dok su nas pokushavali preveslati k'o pirotjanac tjurku) drznula da se izjasni kako meni treba neko da namiri moje troskove suda sa onim cheshiguz dangubama iz opshtine.

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: Potisni cjevovod - OdaLudosti

Post by cicos »

Voda ni'e proMblem. Vode ne'a.
Palo 2 dec'a kishe po kvadratnom metEru i o'ma proradilo klizishte na "Kućištima"
Ako udari kakva salukovima shirih razmjera ima da oDkilzemo do Drenove.

A kako izgleda salaukovina kada se odvali dole niz Cer (prosle godine) to u drugom postu.
Mrzjelo me da idem gledati da li imse skrshila cijev i jutros gdje i prekjuche. Ne bi me iznenadilo da podebljavaju po 2-3 puta na jednom mjestu. Mozda im bagerista opet zapjevao pjevao "Nisam majstor da napravim bure, al' sam majstor da ubijem duplu dnevnicu kod Djure"

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Potisni cjevovod - OdaLudosti

Post by vrsta8472 »

Ђес цицос, нема те ко 100 ојра :D

Ајд направи нову фоторепортажу :wink:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: Potisni cjevovod - OdaLudosti

Post by cicos »

Image

Onomad davno, kada je sav ovaj potisni cirkus pochinjao, glavni projektant nam je u "Bijeloj Zgradi" rekao da cijevi pucaju iskljucivo zbog klizista i da je dovoljno milimetar da se pomjeri cijev i ona puca... Kako i koliko se ova na traktorskoj prikolici pomjerala, dok je putovala na svoje upokojivalishte, ostaje da "struka" kaze svoju rijec.Nikada se nisu htjeli izjasniti zasto vecina cijevi puca uzduz a ne poprijeko ako je u pitanju "samo i i iskljucivo" - klizishte. A do tada hopa cupa preko sedam rupa.

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: Potisni cjevovod - OdaLudosti

Post by cicos »

Osta'h duzan ove fotke sta se desavalo "niz Cer" onomad kada je cjevka MALO pukla.
Image
Asvalt se malo poguzvao. Ima da ga Djuro i njegovi (j)ataci ispeglaju pa da lici na ono na sta sada lici. Voziti po tom asvaltu sada nije preporucljivo za one imaju protezu ili planiraju skoro da se poradjaju. Ne bi bilo loshe da su bar stavili dopunski znak "neznance ako imas namjeru ovim putem krochiti - obavezno stisni..."

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: Potisni cjevovod - OdaLudosti

Post by cicos »

Radovi na poguzvanom asvaltu. Komshiluk presrecan sto je prezivio.
Image

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: Potisni cjevovod - OdaLudosti

Post by cicos »

A evo ih dvije onako iz "prve ruke".
Prvo prva :wink:
Image
a i druga sa poodmaklim radovima
Image
Ali nije se samo poguzvao, odje je malo ten'o i u dubinu. Kolika bi mogla biti, procijenite.

Post Reply