Zalbe i pohvale,prituzbe i zahvale

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Zalbe i pohvale,prituzbe i zahvale

Post by ZMIJA »

Slusaj Nofel lijepo si ti to zamislio,zao mi je, ali bi imala sta napisati,trenutno nemam vremena, ali posto si posegao za pitanjima ,koja su laksi deo price, daj ih bar jos prosiri, ova su necu reci nebitna, vec ima u nasem Prnjavoru dosta teskih pitanja koja cekaju odgovore. :smt006
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
W204
Posts: 236
Joined: 09.04.2009. 12:19
Location: Honduras

Re: Zalbe i pohvale,prituzbe i zahvale

Post by W204 »

UUUuuuuuuuuu komunalci kad ispuste SAFTIG to je prava stvar. :mrgreen:
Ako odmah ne operes ima da 'mirise' 6 dana a kad prestane tad opet dolazi 7 dan. Dan odvoza smeca... :smt005

Sto se nestanka struje tice s tim nemam problema. Jedino sto mi sijalica rasvjete ispred kuce ne radi vec godinu dana. (Namjerno iskljucena), 15 puta je prijavljivano ali nema vajde. Samo te setaju od jednih do drugih, ali niko nije nadlezan za to. :smt005

User avatar
W204
Posts: 236
Joined: 09.04.2009. 12:19
Location: Honduras

Re: Zalbe i pohvale,prituzbe i zahvale

Post by W204 »

Shvatam te potpuno. Samo je problem u tome sto mi nemamo kome da se zalimo.
Koga god da nazoves i pozalis se na nesto oni te odmah upucuju na nekog drugoga i svi kazu mi nismo nadlezni za to.
Zalosno

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Re: Zalbe i pohvale,prituzbe i zahvale

Post by Cipiripi »

Meni su na tapetu Nr.1 ELEKTRO DISTRIBUCIJA ili kako se to zove pravilno danas kod nas jer mi pratimo trendove samo u promijeni imena.......
Popljuvali smo ovde mnogo toga ali Elektro je za mene prava pravcata mafija.....nista ne ulazu 30 godina a redovno uzimaju. Zaposlili su ko zna koliko ljudi a ako treba ispraviti ili promijeniti banderu onda ko te j.be....a ako pozelis postaviti betonsku onda: kupi,iskopaj rupu,ispravi ....i naravno dobro to sve njima plati.
Ucestalim nestankom i dolaskom struje dobijamo nekontrolisani napon od koga ne rijetko crkavaju uredjaji a kada se to desi onda si popushio....ako imas para kupuj nove......jednostavno sramota od firme i lopovluka koji rade.
Monopol je u struji,telefonu i smecu i **** im se....a bar su to firme koje trebaju uvijek da rade i da ulazu sredstva u modernizaciju ali zasto kad je bolje lovu trpati u stranacke dzepove....e sve dok bude tako nece biti ni bolje.
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Zalbe i pohvale,prituzbe i zahvale

Post by Brankica »

Zelim pohvaliti neke firme i pojedince koji su rijetkost u danasnje vrijeme,koji hoce pomoci i imaju razumijevanje za odredjene aktivnosti mladih u nasem gradu.
Odredu izvidjaca redovno su pruzili pomoc:
Sumarija Prnjavor
Pekara CVIJETA
TRIVAS
Turisticka organizacija Prnjavor
Mesnica CURAN
Djeca ce ovo pamtiti!
Hvala im u ime sve te djece!

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Zalbe i pohvale,prituzbe i zahvale

Post by ZMIJA »

Svakako mislim da je Nofel otvorio jedno veoma interesantnu temu,gdje bi građani mogli u kratko iznijeti svoje kako pojedinacne, tako i zajednicke probleme, na jedan kratak i efektan nacin, kako u smislu kritike tako bogami i pohvale onim javnim preduzecima koja mogu svojim radom ili neradom da nam zagorcaju svakodnevni zivot obicnog građanina.
Tacno je da je nestanak elektricne energije veliki problem, pogotovo ako se radi o pojedinacnom ili izolovanom slucaju gdje za razliku od nestanka struje u cijelom gradu, oni koji su zaduzeni da otklone kvar se ponasaju razlicito u smislu azurnosti.
Nisko naponska mreza je u katastrofalnom stanju, jos od doba ratnih improvizacija na mrezama gdje se struja masovno krala,a neki građani su zbog toga gubili i napon i struju prilikom svakog vjetrica ili prve kise.
U gradu jos na vaznim elektro cvoristima, imamo drvene hrastove bandere koje samo sto se nisu srusile na glavu prolaznika,dok na drugoj strani u nekim zabitima gdje ni lovci ne zalaze, imamo moderne betonske stubove,naravno to su izborne bandere i u principu ja nemam nista protiv, bandera je bandera ,ali grad je grad, valjda u tom gradu koji je nas zajednicki postoje neki prioriteti bez obzira na politiku ravnomjernog razvoja kako sela tako i grada.
O elektricnom naponu zbog cije oscilacije stradaju elektrouređaji građana da i ne govorim,to je veliki problem kad nestane stetu snosi pojedinac, a ovi iz distribucije struje nisu ni culi da se steta proizvedena na takav nacin u normalnom svijetu mora nadoknaditi od onoga ko je tu stetu prouzrokovao.
U poslednje vrijeme pogotovo u selima pojavila se jedna neracionalna i ekonomski neisplativa,i cesto puta bespotrebna pojava koja se moze nazvati svjetlomanijom,odnosno pojava gdje ljudi masovno traze osvetljenja seoski puteva, kojima nocu ne idu ni lisice ni zecevi, a kamo li ljudi,gdje ti isti seljaci da ih tako nazovem ne pitaju koliki im je napon u tom selu i moze li da radi frizider ali daj da se postavi svjetlo,naravno sve dotle dok to svjetlo ne bude placao onaj kome svijetli a ne kao do sad svi mi iz komunalne naknade ljudi koji zive uglavnom u gradu.
Dakle o elektrorodistribuciji moze se na ovu temu postaviti dosta vaznih pitanja koja traze odgovore,radi zivota obicnih građana.
O komunalnim uslugama i to kako nam komunalci odrzavaju grad moze se dosta toga reci a pomenuto prljanje ulica od kamiona za smece koji pisaju cestom ,mozemo samo konstatovati da je to već godinama star problem kao i pitanje pretovarne deponije smeca u gradu.
Da ne pletemo samo po javnim komunalnim preduzecima, morat cemo malo porazgovarati i o necemu sto je takođe veliki problem, a to smo mi građani, koji veoma tesko mjenjamo svoje navike, i nista ne radimo na unapređenju licne kulture zivljenja i gdje se ponasamo nekad i kao vandali i ponasamo se prema javnim povrsinama u gradu kao praistoriski ljudi.
Ovo je zaista siroka tema i bilo bi dobro da svi uzmu ucesa u njoj, i da na jedan korektan i argumentovan nacin kritikujemo ono sto ne valja a da kao građani pohvalimo i ono sto ima dobroga u nasem gradu .Za sad toliko.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Kruskica
Posts: 372
Joined: 31.08.2007. 19:05
Location: preko puta auto puta

Re: Zalbe i pohvale,prituzbe i zahvale

Post by Kruskica »

Mene vise brine svakodnevni nestanak vode, nego struje...kome se za to zaliti?? :?
...svi smo mi prah u svemiru...

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Zalbe i pohvale,prituzbe i zahvale

Post by regeman »

Meni smeta uzasno los izbor hrane u gradu, posebno ove brze za dorucke iako ima 50 restorana. em je preskupo, stavise duplo nego bi trebalo, em niko blage veze o pravljenju hrane izgleda nema. Jos kad mi neko kaze da se kod nas dobro i prirodno jede....jes da nema mozda direktno veze sa temom..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Zalbe i pohvale,prituzbe i zahvale

Post by ZMIJA »

regeman wrote:avljenju hrane izgleda nema. Jos kad mi neko kaze da se kod nas dobro i prirodno jede....jes da nema mozda direktno veze sa temom.
I te kako ima veze sa ovom temom,sta ima prece covjeku od ishrane,odnosno ocuvanja covjekovog zdravlja,koje se veoma lako narusi ili izgubi, upravo necijom nemarnoscu, oni koji pruzaju javne usluge iz oblasti ljudske ishrane.
Nismo bili jednom svjedoci trovanja hranom, a pogotovo u ovo ludo ljeto kad je vani temreratura 38 stepeni i kad se moze veoma lako otrovati hranom ili vodom sve jedno.
Veliko je pitanje kakvu hranu konzumiramo u ovim nasim restoranima i slasticarnama ,pa i mesnicama i piljarskim radnjama.
Pitanje je koliko se ugostitelji drze standarda iz oblasti u kojima rade a to je prehrana prije svega.
Poznajuci nas mentalitet i odgovornost i oni koji su kontrolisani, i onih koji kontrolisu, sigurno se ne moze biti zadovoljno.
Dobro obratite paznju ,sta i gdje jedete, i kakvu vodu pijete,jer gro savremenih da tako kazem bolesćura koje napadaju čovjekov organizam upravo se dobije od nezdrave hrane i nezdrave vode koja se pije. :smt004
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Zalbe i pohvale,prituzbe i zahvale

Post by murgo »

regeman wrote:Meni smeta uzasno los izbor hrane u gradu, posebno ove brze za dorucke iako ima 50 restorana. em je preskupo, stavise duplo nego bi trebalo, em niko blage veze o pravljenju hrane izgleda nema. Jos kad mi neko kaze da se kod nas dobro i prirodno jede....jes da nema mozda direktno veze sa temom..
...mozda i ima...ja sam proljetos u jednom prnjavorskom restoranu poslao rucak nazad u kuhinju i rekao kuvaru da on jede, jer kakav je ukus jela bio...bolje bi bile mozda smucine...
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Zalbe i pohvale,prituzbe i zahvale

Post by KAMIKAZA »

nofel wrote: Kod mene kad nema struje, nema ni vode!
Pa gdje vi to zivite ?????? U mene kako sam odlucio da cu da glasam za Kalabica,struje koliko hoces,osiguraci se samo puse,stotku ekser moram da stavljam mjesto licne i opet izgori,a vodeeeeeeeeee,pa ja ne znam sta cu, hocu da se udavim,kad bi samo zabio dvije vrljike u potok imao bi jezero vece nego Jablanica. :D
A sve to za jedan kruzic,malii,onako isprekidani,ma nije ni neki kruzic,vise jajasto,onako oko imena, :) Izgleda da sam opet ruzno sanjao.. :shock:
Tako ja svaki put,taman nanesem olovku da cu da zaokruzim, :shock: i onda se uvjek probudim sav znojav,a ruke se tresu kao da sam vibrator progutao :) .Kazem ja vama da ni sanjati ne znam,uvjek se probudim pre nego svrsim. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

čiča
Posts: 321
Joined: 26.03.2009. 15:59

Re: Zalbe i pohvale,prituzbe i zahvale

Post by čiča »

Ja bih se požalio na most kod skrećanja za "Banju Kulaše", em je uzak, a i nije u nekom dobrom stanju. Imal tu ikakve šanse da se napravi novi??

User avatar
droplja
Posts: 813
Joined: 27.10.2010. 13:54

Re: Zalbe i pohvale,prituzbe i zahvale

Post by droplja »

Kad Kinezi dođu raditi autoput Doboj Prnjavor,pa kad pođu na doručak u termoelektranu u Drgalovcima onda jedno jutro do dorucka napravit ce taj mostic preko koga se prelazi u DRagalovcima Ukrina ako si mislio na taj most. :roll:
Ne diraj lava kada spava.....

čiča
Posts: 321
Joined: 26.03.2009. 15:59

Re: Zalbe i pohvale,prituzbe i zahvale

Post by čiča »

Da, ali sam kontao da pripada prnjavorskoj opštini, jer su Kulaši pored.

User avatar
pat
Posts: 228
Joined: 06.04.2009. 18:52

Re: Zalbe i pohvale,prituzbe i zahvale

Post by pat »

Vozio ja danas auto po gradu, na moju nesrecu otvorenih prozora. Pa sam sve gledao djonove cipela, pa podloge za noge, da se negdje nije zalijepilo govance od kakvog kućnog ljubimca, sta god ja da pomislim nije, dok na kraju ne shvatih...pa kamion za smece...cijeli grad smrdi od njega! Sramota je to, ali vidim to se nikoga ne tice kao i vecina propusta u nasem gradu.

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Zalbe i pohvale,prituzbe i zahvale

Post by Magyar »

I taj dan ce svanuti!
Sve što možeš danas, uradi juče!

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Zalbe i pohvale,prituzbe i zahvale

Post by kuzmo »

Sve je to kod nas stalo normalno je vec idem koju godinu u elektrodistribuciju imam dvije bandere u svome dvoristu jednu drze zice a drugoj je glava vec kod komsije kao zirafa presla .Dodje mi da kupim obadvije al mene to hoce kad nesto napravim stize odmah krivicna prijava pa tako cekam da bude nevremena pa da mi kuca mozda izgori mozda onda i zamijenu bandere. :smt006

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Zalbe i pohvale,prituzbe i zahvale

Post by Franz »

Malo mi povisen holesterol u krvi, inace sve oke. :wink:
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Zalbe i pohvale,prituzbe i zahvale

Post by regeman »

Zahvala sudstvu. Jel ovo onaj sto je pokusao petostruko ubistvo? Kako se taj nasao na slobodi da mi je znati..

r
etresom kuće Ljubiše Tošića (64) u Gornjim Palačkovcima kod Prnjavora policija je u utorak pronašla i oduzela dvije ručne bombe M-57 i dva okvira od automatske puške u kojima se nalazilo 58 metaka, saopšteno je iz Centra javne bezbjednosti Banjaluka.

Pretres je obavljen na osnovu naredbe Osnovnog suda Prnjavora, a protiv vlasnika kuće biće podnesen izvještaj zbog nedozvoljene proizvodnje i prometa oružja i eksplozivnih materija.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Zalbe i pohvale,prituzbe i zahvale

Post by Franz »

Sudstvo u RS?

To neki vic??
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Zalbe i pohvale,prituzbe i zahvale

Post by aquarius »

Да ли би неко био љубазан да ми објасни зашто већ вечерима нема расвјете у улици Светог Саве ?
Мислим да је срамота да је главна градска улица (шеталиште послије 17 часова) потпуно неосвјетљено.
Да није свјетала са излога у центру града би владао тотални мрак. :?
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Zalbe i pohvale,prituzbe i zahvale

Post by vrsta8472 »

aquarius wrote:Да ли би неко био љубазан да ми објасни зашто већ вечерима нема расвјете у улици Светог Саве ?

Image

http://www.opstinaprnjavor.net/images/s ... ram_TO.pdf

Зато што хоће да поставе фењере на кестење!

Сврака, да ли се смије то радити, на тим стаблима? Ти си стручан у тој области? Мислим да ово није паметна идеја!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Zalbe i pohvale,prituzbe i zahvale

Post by svraka »

Квар је на мрежи. Радници електра су јуче отклонили квар, али је поново нешто кренуло како не треба. Ради се на отклањању квара.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Zalbe i pohvale,prituzbe i zahvale

Post by KAMIKAZA »

Ovo sa fenjerima nije losa ideja :) ovu ulicnu rasvjetu treba kompletno ukinuti,nju kad naprave pred izbore ne mogu vise da sklonu ako narod ne glasa,a fenjeri bi mogli da se setaju. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Zalbe i pohvale,prituzbe i zahvale

Post by aquarius »

svraka wrote:Квар је на мрежи. Радници електра су јуче отклонили квар, али је поново нешто кренуло како не треба. Ради се на отклањању квара.
Хвала на брзом и конкретном одговору.

Image

Хахахаха, Врста луд си :lol:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Post Reply