Prnjavorska policija

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

Post Reply
Happy
Posts: 430
Joined: 20.06.2002. 02:19
Location: Prnjavor

...

Post by Happy »

Po mom misljenju policija je mnogo napredovala ako pogledamo stanje u toj instituciji od prije nekih 5-6 godina. Ali ipak su tu i dalje korijeni naseg balkanskog mentaliteta. Policajci u dosta slucajeva ne postuju pravila sluzbe i prekoracuju ovlastenja. Treba ih postovati jer su oni ipak cuvari zakona ali nikako se ne smijemo postavljati ponizno prema njima. Mi smo bitniji od njih, a oni su u nasoj sluzbi.
Pozdrav

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Goste u Americi ima jedno pravilo u biznisu ZA PRVI ME MILION NE PITAJ!!! Picerija je do bola samo sto prze narodnjaci umjesto npr Dzibonija... i dobro je to sto nema policije... pa nije ni tim ljudima policajcima lako (npr. tamo ne primaju osobe kojima je IQ iznad 130) pa ti sada zamisli kako je nekome ko je zavrsio fax i mora da radi sa tim personama. Ja licno nemam nista protiv policije cak sto vise razumijem ih. To su ljudi (cast izuzecima) koji misle da su uhvatili Boga za jaja... tako se bahato ponasaju a ne znaju da je sve prolazno, i da ce poslije njih opet doci neki mladi kao sto su oni nekada bili i zezace ih kao sto oni sada nas zezaju...
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Happy
Posts: 430
Joined: 20.06.2002. 02:19
Location: Prnjavor

hmm...

Post by Happy »

izuzetno kompleksna tema za razgovor. da se razumijemo...u svakoj policiji na svijetu postoji JEDNA i DRUGA strana. To je poprilicno neizbjezno osim u zemljama visokog standarda (Svedska, Norveska, Island itd...). ako govorimo o prnjavoru onda tu u skladu sa njegovim brojem stanovnika i mentalitetom ne treba mnogo vise ocekivati ni od policije koje dolazi IZ NARODA. tu ne pomaze ni policijska akademija jer ako radis okruzen TAKVIMA i ako ti komanduju TAKVI...sta onda? jedan britanski diplomata u BIH je rekao prije par godina:

"GRADNJA DEMOKRATIJE PROCES JE KOJI TRAJE ZAUVIJEK, A DO PRVIH POZITIVNIH FAZA MOZE PROCI I STOTINE GODINA".

covjek je u pravu.

"figure sa kojima se igraju veliki lovci". Mislim da i dalje pricamo o Prnjavoru. Kakvi "VELIKI LOVCI" u Prnjavoru? Nemoj biti smijesan.
Pozdrav

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Policija ne bi mogla da radi to sto radi da nema ,,Dobra ledja,,. Kod nas izraz ,, Dobra ledja,, je relativna stvar, jer i iznad popa ima pop (popadija) u ovom nasem slucaju Visoki predstavnik za bla,bla, bla Pedi Esdaun. Kada njemu stanu na zulj ima da ih smijeni samo tako. Pa ce da osijete na svojoj kozi onu Jevrejsku kletvu DABOGDA IMAO PA NEIMAO!!! Nikakva kazna njima vise nije potrebna pored te da izgubis moc i bogastvo. Kroz istoriju se pokazalo da svaka vlast ima svoj pocetak i kraj i da su najveca cartsva propadala i dizala neka druga (manje ili vise dodra ili losa) , a ti goste koji si veoma razocaran u sve to (mislim da si policajac koji na ovaj nacin hoce da pokaze svoje negodovanje i svaka ti cast za to), stani sa strane i gledaj i cekaj pravi trenutak a on mora da dodje. I onda pocni da zaris i palis ali znaj jedno da svaka vlast kavari ljude a apsolutna vlast skroz ih pokvari. :wink:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
delfin
Posts: 75
Joined: 17.04.2004. 19:23
Location: Prnjavor
Contact:

Post by delfin »

Nije istina da glavni sef nije vidio fakultet i da mu je kum kupio diplomu. Slucajno sam polagala ispite kada i on i znam da je covjek ucio.
On ga je zavrsio vanredno i kasnije pa je podlozan sumnji.

Slazem se da je vecina sto se prica za policiju istina ali to ne znaci da je sve.
Mene najvise nerviraju saobracajni policajci.
Ja sam se uvjerila da neki ne znaju sve saobracajne znakove....
Jednostavno ne razlikuje znak zabranjeno parkiranje od znaka zabranjeno parkiranje i zaustavljanje.

A o clanovima zakona i da se ne prica.
Jednom je moj prijatelj dobio kaznu za pogresno parkiranje clan taj i taj.
Kada je provjerio u zakonu taj clan je znacio nesto sasvim deseto.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Svi mi to znamo ali pokusaj da ne znas i bices mnogo sretni nego sada kada znas. Npr. posmatraj vozove ,xaxaxa ili radi bilo sta drugo da ne smilis na nepravdu u svijetu... :roll:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Slobodan

Post by Slobodan »

Ma kakvi policajci to su jedni obicni seoski kokosari !!
Ne znaju se ni obratiti valjano .Sram neka ih bude .Pojedini pandurcici zamisljaju da su na divljem Teksasu pa misle da us serifi .
Kao sto sma rekao prije :neskolovani ,ruzni ,debeli ,nesposobni pijanci i kokosari .Nemoj da mi brisete tekst jer ja nikoga ne vredjam samo kazem ono sto mislim i sto vecina se slaze samnom !

Happy
Posts: 430
Joined: 20.06.2002. 02:19
Location: Prnjavor

...

Post by Happy »

mislim da ne trebas biti toliko iskljuciv. (ko mu prica). nemoguce je da svi policajci odgovaraju opisu koji si dao. naprotiv. poznajem par ljudi iz policije koji su totalna suprotnost tome.
Pozdrav

User avatar
Kirk
Posts: 1924
Joined: 20.04.2004. 12:33
Contact:

Post by Kirk »

Budo je najbolji policajac u gradu..definitivno..boli njega qratz za pravdom TAMO GDJE JE NEMA!!! :wink:
...And Justice For All

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Koje ja taj BUDO? Ne znam ga :cry:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Slobodan

Post by Slobodan »

To je onaj mali celavi uvijek "pospan"

Slobodan

Post by Slobodan »

Budo je ok

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Znam ga sad. Dobar je!!!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Kirk
Posts: 1924
Joined: 20.04.2004. 12:33
Contact:

Post by Kirk »

Bude cesto u Absolutu.. da bas taj mali celavi uvijek "pospan" 8)
...And Justice For All

Happy
Posts: 430
Joined: 20.06.2002. 02:19
Location: Prnjavor

..

Post by Happy »

hehe..BUDO...

Budo vise nije policajac. On je sada pratnja "Bodyguard" mnogim vaznim licnostima.

Eto ti...mozda je sad manje pospan.
Pozdrav

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

...

Post by Franz »

Budo...jedan jedini! :smt029
Its too late to change events
Its time to face the consequence

SLOBODAN
Posts: 148
Joined: 26.11.2004. 01:28
Location: REPUBLIKA SRPSKA

Post by SLOBODAN »

Bude je ziva legenda! :lol:
C C C C

milunka
Posts: 45
Joined: 05.10.2004. 20:44
Location: prnjavor

Post by milunka »

trla baba lan da joj prodje dan da joj.... (i zaradila 50km)

User avatar
Kirk
Posts: 1924
Joined: 20.04.2004. 12:33
Contact:

Post by Kirk »

*ebe se babi.. :lol: Ma REDZO njima moze biti NACELNIK :wink:
...And Justice For All

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Bas me interesuje koje nacelnik policije u Prnjavoru?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Kirk
Posts: 1924
Joined: 20.04.2004. 12:33
Contact:

Post by Kirk »

Mr. PERICA STANIC :lol:
...And Justice For All

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

ZNAM ga!!!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Kirk
Posts: 1924
Joined: 20.04.2004. 12:33
Contact:

Post by Kirk »

Ne znam ko njega ne zna.. od KOMISIJE za polaganje pa do SEFA STANICE..znas ono od MODELSICA..hahaha :wink:
...And Justice For All

Happy
Posts: 430
Joined: 20.06.2002. 02:19
Location: Prnjavor

...

Post by Happy »

danas je prnjavorska policija blokirala uzi centar grada, tacnije ulice koje prolaze kraj hotela City iz prostog razloga sto je to "zdanje" posjetio neki guzonja. :evil: :evil: :evil:

pa to nema nigdje u svijetu. zaista pretjeruju i maltretiraju narod. kao da nekog, a prvog mene, mnogo brine koji je budzo stigao u Prnjavor. imam previse svojih problema.

nevidjeno. veliki minus. :x :x :x
Pozdrav

User avatar
Kirk
Posts: 1924
Joined: 20.04.2004. 12:33
Contact:

Post by Kirk »

Ma nije tu "policija" kriva.. kriv je taj onaj sto ih je postavio tu :lol:
...And Justice For All

Post Reply