Prnjavorska policija

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Prnjavorska policija

Post by Nicky »

JOKARA wrote:Да ми је видјети тај извор МУП-а који то ТЕБИ рекао сигурно је неко високо позициониран :roll:
Vidis ga skoro svaki dan, daje izjave na TV, a nedavno je bio i na nasoj televiziji :wink:
JOKARA wrote:Поздрав Ники, надам се да ћеш се освијестити и у свему бити мало умјеренији.Критикуј брате али не пљуј.
Mislim da nisam bas pljuvao, mozda to tebi tako djeluje, ali ako je tako onda to rade svi na ovom forumu, jer niko ne hvali rad, nego svi kritikuju i govore kako imaju losa iskustva...znaci nije do mene. Mozda je to samo jednostavno tako.

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Prnjavorska policija

Post by JOKARA »

Nicky wrote:
Vidis ga skoro svaki dan, daje izjave na TV, a nedavno je bio i na nasoj televiziji :wink:
Па нисам знао да је министар са тобом разговарао о смјенама у Прњавору.

За утјеху је то што СВИ пишу негативно као и ти. Интересује ме само број тих "СВИ"
Немам више воље натезати се око ствари које ме баш и не дотичу.
Овдје је највећи проблем што већина сматра себе за експерте у свим областима. Ја пишем на овој теми и одговорно тврдим да ову тему познајем боље од већине вас који критикујете, пљујете итд. Нисам писао ни на теми политика, ни на теми која се тиче медија на теми о пољопривреди на теми .... сматрам да немам довољно знања о томе да би укрстио копља са неким коме су те области фах, мада би могао изнијети своје мишљење, без критиковања ствари које не познајем. Генерално овдје је проблем што појединац веома често критикује нешто што се њему не свиђа а нема појма да ли је то што критикује урађено у складу са законом или неким прописима. Њима се то једноставно не свиђа и одма то није исправно. Ја немам шта расправљати са тобом о снимању ТВ емисија, са Врстом о радиологиј, са Мађаром о воћњаку, са Аквом о компјутерима, са Максом о музици, са Змијом о дрвној индустрији, са Швабом о умјетности и учењу дјеце итд, да не набрајам све форумаше
Ево покушаћу то као и небројено пута до сада објаснити на примјеру.
Надам се да не сматраш да се аутомобилом треба управљати под утицајем алкохола. Ту ће сви рећи пијане возаче треба кажњавати, искључивати из саобраћаја итд.
Е сад стоји полицајац код поште, на тротоару, између два кестена (који су удаљени један од другог цца4 метра ) никако како ти Ники рече иза кестена. ( јер то звучи као наслонуо се иза кестена и вреба ),Због чега стоји баш ту? Чека да возач који је евентуално под утицајем алкохола прође раскрсницу код апотеке како би га могао зауставити и искључити из саобраћаја. Дакле стоји ту јер ако стане на коловоз свако жив ко је попио млаку пиву скренуће према Хабијанецу. Други разлог стоји наспрам двије златаре које су узгред речено већ обијане, пошта му је иза леђа, итд. Видиш како је једноставан одговор гдје је полицајац стајао и шта је разлог. Никако не искаче и не крије се иза кестења, и никако му није циљ да узме од некога паре него да санкционише пијаног возача, легитимише непознато лице, на крају крајева да има увид ко се возика по граду у невремено доба ( једноставно то му је у опису послова ). Ако тврдиш супротно, реци када си и коме дао паре или ћути и не спомињи више лоповлук и како је полиција непоштена односно да само чека од кога ће узети паре или како ти рече парафразирам "најгори сегмент друштва" скупа са здравством.
Једино сам на овом форуму од Ведрана чуо јавно да није дао и да му нико није тражио паре, вјероватно из тих разлога и не пљује и не прозива једну комплетну браншу ( да је најгора или најкорумпиранија ) односно не пише да неко искаче иза кестења из разлога како би узео паре. Да стање треба поправљати, увијек треба, начин ћемо сви заједно у конструктивном дијалогу пронаћи, а никако само и искључиво блаћењем једне професије.
П.С.
Почео сам, сам себе нервирати са оволиким постовима. У оволиком тексту увијек неко може наћи нешто што му се не свиђа да би нападао али шта могу није ми циљ да било кога вријеђам и сл. ако сам неког увриједио извињавам се жеља ми је само да објасним и другу страну медаље.
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Prnjavorska policija

Post by regeman »

nisam ni ja dao pare, kaznu sam dva puta platio za 12 godina, jednu u Teslicu drugu u Bihacu :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Prnjavorska policija

Post by JOKARA »

Ма пола оних који пјене нису дали никад и ником паре, немају ни за кафу, и то чекају да им дају мама и тата али то није разлог да пљују на све што носи униформу.
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Prnjavorska policija

Post by regeman »

Nakon skoro 3 godine od pocetka rada na kampanji za izmjenu i dopunu clana 102. nazire se epilog, koji ce umnogome olaksati kretanje biciklista u naseljenim mjestima i prekinuti bespotrEbno kaznjavanje tih ucesnika u saobracaju.

"Vozač bicikla i lica koja se prevoze njima moraju pravilno koristiti zaštitnu kacigu za vrijeme vožnje na javnom putu van naseljenog mjesta, te koristiti i svjetloodbojni prsluk ili drugu opremu koja omogućava vidljivost", stoji u prijedlogu. U obrazloženju stoji da je izmjena nastupila jer je obaveza nošenja kacige i u naseljenom mjestu destimulativno uticala na obim korištenja bicikala."
ono sto bi policija, da li mup rs ili komunalna, mogla da se pozabavi jesu kolone vozila od cvijete do semafora sa obje strane, bez obzira sto je neko znak zabrana parkiranja pomjerio iza pekare, zabrana vazi jer se parkira u zoni raskrsnice sa obje strane..pitanje je kad ce tu neko glavu da izgubi..a ista stvar je i na magistrali kod jungic pekare i fortune..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Prnjavorska policija

Post by Nicky »

JOKARA wrote:Па нисам знао да је министар са тобом разговарао о смјенама у Прњавору.
Mi mediji ne moramo da otkrivamo izvore...eto da ne bude da sam slagao. Nije covjek svemirac prica kao i svi normalni ljudi. I to je neki vid korupcije, to sto je rege ili neko iznad pisao, ali o tom potom...Volio bi da znas imena? Kao ne zna se to??? Eto vidis da cak i rege zna samo nece covjek da se petlja u to, to su vase interne stvari.

Ja nisam rekao da sam nekome dao nekad pare, niti bih to ikad uradio, ja kad pogrijesim cak se i ne izvlacim, mada sam vec nekoliko puta rekao da su od mene direktno trazili pare (pisao sam o tome nekad davno - "Izadji i ponesi novcanik") ...naravno ja nikad nisam ni nudio, smatram da to nije u redu.

Naravno da ne mogu tebe ubijediti da vecina tvojih "kolega" ne radi svoj posao kako treba, nisam to ni ocekivao, ali ako smatrate da su te dvije zlatare koje si nabrojao bitnije od 200+ kuca u ovom naselju...onda se zaista izvinjavam, mora da je do mene. :roll: Ti si izgleda kao i moj caca kojeg si vec spominjao iznad, pa smatras da svi rade dobro i posteno i kako treba...jasta.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Prnjavorska policija

Post by Nicky »

regeman wrote:ono sto bi policija, da li mup rs ili komunalna, mogla da se pozabavi jesu kolone vozila od cvijete do semafora sa obje strane, bez obzira sto je neko znak zabrana parkiranja pomjerio iza pekare
A zasto su pomjerili taj znak uopste? :wink:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Prnjavorska policija

Post by KAMIKAZA »

Nicky wrote:: Ti si izgleda kao i moj caca kojeg si vec spominjao iznad, pa smatras da svi rade dobro i posteno i kako treba...jasta.
Pa izvedi ga malo u grad neka upozna ljude,da jadan ne zivi cjeli zivot u zabludi. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Prnjavorska policija

Post by KAMIKAZA »

Nicky wrote:
A zasto su pomjerili taj znak uopste? :wink:
Pa po zakonu je zabranjeno parkiranje na raskrsnicama i 5 metara od njih,pa ne treba znak u tom krugu,mada posto izlazi ulica od Sloge onda bi trebao biti postavljen ispred tj.u zoni od 5 metara,da upozori vozace da se odstojanje od 5 metara automatski produzuje do iduceg znaka,jer nasi vozaci ako vide da je 5,5 metara od raskrsnice do znaka,oni se uguraju u onih pola metra sa sleperom. :D
Mislim da u nas svako odredjuje gdje ce biti znak,i kad nekome ne pase za koliko ce se pomaknuti,osim toga ulazi kao u tom slucaju,tj.ispred Nikoliceve zgrade,su divlji jer su oni sebi uzurpirali javne povrsine,i ne mogu nikome zabraniti da uzurpira uzurpirano,pa su zato ti znakovi tu.Normalno ta ulica ima sirinu i preglednost svuda Osim ispred Pekare Cvjeta i svuda bi trebalo da se smije parkirati osim tu gdje se trenutno smije. :D U nas je sve naopacke pa zasto nebi bilo i to. :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Prnjavorska policija

Post by Nicky »

KAMIKAZA wrote:Pa izvedi ga malo u grad neka upozna ljude,da jadan ne zivi cjeli zivot u zabludi. :D
Ja govorio...dzaba, kao i svi stariji ljudi, smatra da je u pravu i njegova je poslednja :D


User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Prnjavorska policija

Post by KAMIKAZA »

Citas zabranjenu stampu. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Prnjavorska policija

Post by JOKARA »

Ники,
са тобом апсолутно не вриједи полемисати не због твојих аргумената него због елементарног не познавања материји. Па није у Прњавору битно само 200 (ако их има толико ) кућа у твом насељу. Видиш ја би да полиција бдије дан-ноћ на Гложићу гдје живи моја мама ( а и Врста :lol: ). Не иде то тако драги мој Ники. Мислиш да је довољно то што је неко обио кућу ( једну,двије...пет ) да полиција формира пункт јер ето то неко из насеља очекује и тражи, а за промјену провјери колико је полиција присутна у том твом кварту за који очигледно мислиш да је битнији од насеља Милана Тепића ( па да тамо је већина избјегица ) што би њих обилазили и пружали им заштиту. Свако твоје писање је тенденциозно и не аргументовано ( ако не сматраш да су аргументи то што пишу новинари ) чак се не либиш да кажеш да је ВЕЋИНА ПОЛИЦАЈАЦА корумпирана и да незнају радити свој посао ( предлажем да дођеш и покажеш нам како се то треба радити ). Постоји ли било које министарство које је поднијело пријаву против свог припадника због неког КД ( а да није била медијска хајка да се то уради ). Једини МУП то ради и податке износи у јавност. Не кажем да тог неби требало бити више. Ево управо на радију слушам извјештај Транспаренси интернешенел-а или то можда новинари знају боље. Па кад качиш линкове ево ти па прочитај и овај нарочито предзадњи пасус.
http://www.rtv.rs/sr_ci/region/ti:-bih- ... 39098.html
Ja govorio...dzaba, kao i svi stariji ljudi, smatra da je u pravu i njegova je poslednja :D
Толико од мене у расправи са тобом, јер ето ми стари смо у праву па нећу да вас младе доводим у необрано грожђе. Понављам ја немам појма како се снима једна емисија, како се поправљају компјутери,води кафић.... Само то поштуј. :idea: А по питању твог оца и тебе, био је 100% у праву да ли само зато што је старији?! Можда је и у томе погријешио па те ономад требао пустити низ воду па пливај ако знаш.
A zasto su pomjerili taj znak uopste? :wink:
Шта је писац хтио да каже.

Шта значи корупција: „навођење на погрешно неодговарајућим или противправним средствима (као што је подмићивање), нарушавање интегритета, врлине и моралног принципа“ (Rečnik Merriam-Webster)
Кога све у ову дефиницију можемо уврстити. :lol:

Волио би прочитати коментаре када би полиција санкционисала са 40 КМ све оне који стану да купе хљеб и имају двије марке у џепу.
Свако зна своје, милиција свачије !

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Prnjavorska policija

Post by Nicky »

JOKARA wrote:Па није у Прњавору битно само 200 (ако их има толико ) кућа у твом насељу. Видиш ја би да полиција бдије дан-ноћ на Гложићу гдје живи моја мама ( а и Врста :lol: ). Не иде то тако драги мој Ники.
Eto u pravu si, moram javno da priznam. Cuvajte zlatare i dalje. :smt006

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Prnjavorska policija

Post by JOKARA »

Хахахаха
Дефинитвно си показао оно што сам тврдио. Да са тобом нема потребе расправљати јер се ради о елементаном не познавању материје. Шта ти знаш о снимању емисија, ти немаш појма сваки твој снимак је без везе. Видиш како ја то знам, баш сам ти сад одржао лекцију о снимању. :wink: :!: :idea: Имаш ли ти шта конкретно, аргументовано, конструктивно. :smt006 :smt006 :smt006
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Prnjavorska policija

Post by vrsta8472 »

JOKARA wrote:Видиш ја би да полиција бдије дан-ноћ на Гложићу гдје живи моја мама ( а и Врста :lol: )

U mojoj ulici ne prodaju se kifle,
Ne tece saobracaj i dim.
U mojoj ulici nema fukare,
Jer ja sam guzonjin sin.
:smt003
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Prnjavorska policija

Post by Nicky »

JOKARA wrote:Имаш ли ти шта конкретно, аргументовано, конструктивно.
Nemam nista! I ja sam dobio odgovor na svoje pitanje, a i mnogi forumasi i gradjani. Sam si rekao da je po vasoj procjeni mnogo bitnije 2 privatne zlatare u glavnoj ulici, nego ljudi u vecim naseljima, recimo na Glozicu, tako da ne trebamo vise da diskutujemo o tome. Ponovicu jos jednom, eto ti si 100% u pravu, ja se izvinjavam sto sam kritikovao a ne poznajem materiju. Hvala jos jednom, i vidimo se na pivu nekad :smt006

P.S. Ja i ne znam nista o snimanju, ja nisam isao u skolu za to, sta cu :wink:

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Prnjavorska policija

Post by regeman »

Волио би прочитати коментаре када би полиција санкционисала са 40 КМ све оне који стану да купе хљеб и имају двије марке у џепу.
ne radi se samo o pekari, vec o vrticu, marketu..guzve su do semafora..znam da jedino 24casovno postavljanje policajca moze rijesiti problem, sto je nemoguce, ali zato treba ulicu napraviti jednosmjernom recimo. Ulicom se ne moze proci, ni kolovozom ni trotoarom.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Prnjavorska policija

Post by svraka »

Некада је заиста мучно читати коментаре који неоправдано бацају љагу на ПС Прњавор, као и на њихове раднике. Овај коментар нема никакве везе са мојом службом, односи се искључиво на ПС Прњавор. Наравно да постоје неке ствари које нису у реду, које би се могле поправити, уосталом као и свугдје, али генерализовати све, и проглашавати полицију Прњавора за најгору у држави, као и Дом здравља, по мени није у реду. Поготово што неки радници из ове двије прозване установе покушавају да свој рад доведу до перфекционизма. И ту су негдје, веома близу, мислим на те раднике. Али, да ли им треба замјерити на ситним грешкама, па ко је уопште савршен?
С друге стране, не могу а да не прокоментаришем изјаву мог колеге из ПС Прњавор, који каже отприлике овако:"Како казнити човјека који има двије марке за хљеб и стане испред Цвијетине пекаре да га купи?" А Регеман дода да је тако и испред вртића "Наша радост". Савјест ме тјера да напишем следеће: Као прво, хљеб није двије марке, него марку и тридесет. Као друго, онај ко има двије марке у џепу, не иде аутом да купи хљеб. Тај иде хеликоптером и по хљеб и по парадајз. А као треће, и они који су "срећковићи" да им дјеца иду у државни вртић "Наша радост", уопште нису срећковићи, већ привилеговани, као што сам и сам био. Они слабије стојећи своју дјецу су остављали по приватним вртићима. Треба ли да се лажемо? А за крај, за заустављање испред вртића да би се дијете одвело у исти, није потребно плаћати паркинг карту, ако ово задржавање не траје дуже од 10-15 мин!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Prnjavorska policija

Post by regeman »

Nije nasa radost vrtic vec onaj privatni preko puta pekare, a iza je market koji ima parking iza zgrade, ali eto ljude mrzi da idu tamo jer svi to odrade u tom roku od 10 minuta. Pa je tako juce bila situacija da je cikica parkirao metar ispred semafora, na trotoaru, u zoni raskrsnice, jer je sve ovo do semafora bilo puno i vratio se nazad, dal' po lebac dal' po dijete..naravno ovo je opsti problem i opstine i policije..najlakse bi bilo ili jednosmjernu ulicu staviti ili one betonske kugle na trotoar..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Prnjavorska policija

Post by svraka »

regeman wrote:Nije nasa radost vrtic vec onaj privatni preko puta pekare, a iza je market koji ima parking iza zgrade, ali eto ljude mrzi da idu tamo jer svi to odrade u tom roku od 10 minuta. Pa je tako juce bila situacija da je cikica parkirao metar ispred semafora, na trotoaru, u zoni raskrsnice, jer je sve ovo do semafora bilo puno i vratio se nazad, dal' po lebac dal' po dijete..naravno ovo je opsti problem i opstine i policije..najlakse bi bilo ili jednosmjernu ulicu staviti ili one betonske kugle na trotoar..
E сад нисам баш сигуран да сам схватио о чему је ријеч. Али без обзира о чему је ријеч, оно што могу да гарантујем, то је, да било које возило које се заустави на 10-15 минута, НА ОБИЉЕЖЕНОМ МЈЕСТУ ЗА ПАРКИНГ, а нема паркинг карту, неће бити санкционисано. Да видим оног ко ће рећи да ово није толерантно. Има ли ове толеранције на "демократском" западу? Ма наравно да нема! Али стати, и на секунд, тамо гдје се не смије стати, у раскрсници, на тротоар, на пјешачки прелаз исл., па ту заиста не може бити толеранције. Ма ни секунду. Испред Цвијетине пекаре, никада, ни под каквим изговором, не смије бити заустављено ни једно возило! Раскрсница, пјешачки прелази, тротоар! Ту господо не може! Ја тако мислим. Нека ми не замјере они што мисле другачије, ја сматрам оне који овако заустављају своја возила на овакав начин, да на њима држава треба, као што Камиказа рече, шиљи... Ја већ нашиљио.

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Prnjavorska policija

Post by seljak iz skakavaca »

svraka wrote: да било које возило које се заустави на 10-15 минута, НА ОБИЉЕЖЕНОМ МЈЕСТУ ЗА ПАРКИНГ, а нема паркинг карту, неће бити санкционисано. Да видим оног ко ће рећи да ово није толерантно. Има ли ове толеранције на "демократском" западу? Ма наравно да нема!
Ima :D
Trenutno 10, ali hoce da dignu na 15 minuta.

Mada to najvise boli kapitaliste- jer je izvrsna prilika da covjek, koji treba negdje da udje na 3 minuta, plati pola sata/sat i nakon 5 minuta oslobodi parking.

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Prnjavorska policija

Post by kuzmo »

[quote="svraka"] да било које возило које се заустави на 10-15 минута, НА ОБИЉЕЖЕНОМ МЈЕСТУ ЗА ПАРКИНГ, а нема паркинг карту, неће бити санкционисано. Да видим оног ко ће рећи да ово није толерантно. Има ли ове толеранције на "демократском" западу? Ма наравно да нема!

Image
Ima tolerancije, ali sa dodatnim natpisom 10 min ispod znaka za dozvoljeno parkiranje.Sat se nasteluje u vrijeme kad si dosao na parking.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Prnjavorska policija

Post by svraka »

А има ли толеранције на западу ако се возило заустави на пјешачком прелазу, у раскрсници, на тротоару, зеленој површини... ?

čiča
Posts: 321
Joined: 26.03.2009. 15:59

Re: Prnjavorska policija

Post by čiča »

Tamo gdje je apsolutna zabrana nema nikakve tolerancije, barem u Njemačkoj.
Postoji ograničena zabrana zaustavljanja u određenim ulicama, ispred ulaza na posjed, tu se smiješ zadržati 3 minute.
Ti "satovi" za parking u obliku šajbi su za određene parkinge odnosno trake na kojima je dozvoljen, naravno uz dodatno ograničenje na 30, 60 ili 120 minuta od zavisnosti lokacije.

Post Reply