Prnjavorska policija

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Prnjavorska policija

Post by vrsta8472 »

Mozda je bio neki uvidjaj u pitanju, nemoj odmah da osudjes ;-)
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
W204
Posts: 236
Joined: 09.04.2009. 12:19
Location: Honduras

Re: Prnjavorska policija

Post by W204 »

Nema dana da ne obavljaju uvidjaj onda :smt005

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Prnjavorska policija

Post by KAMIKAZA »

Provjeravaju kvalitetu pica,neko mora da se zrtvuje i provjeri dal ima metil alkohola u tim flasurinama. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Prnjavorska policija

Post by aquarius »

mirabell wrote:Taj podmetac se zove "booster" i mozes se naci u bebi sopovima ili pogledaj Bimaco na netu mozes kupiti online,ja sam tako kupila autosjedalicu za 50-tak KM jeftinije nego bilo gdje u Prnjavoru
Pronašao sam alternativno (čitaj: jeftinije) rješenje na prnjavorskom buvljaku.
Prvi red s lijeve strane, naš sugrađanin Dule prodaje boostere po 15 KM.
Prije su bili jeftiniji, 5 KM čini mi se, ali su sad zbog povećane potražnje dobavljači digli cijenu.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Prnjavorska policija

Post by grlica »

HVALA AKVA NA INFORMACIJAMA , korisno je znati
imam moćno pero - jezik srpski

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Prnjavorska policija

Post by Nicky »

W204 wrote:Nema dana da ne obavljaju uvidjaj onda :smt005
:smt005 :smt005 :smt005

User avatar
raspaduci
Posts: 101
Joined: 12.03.2012. 23:25

Re: Prnjavorska policija

Post by raspaduci »

Imam pitanje? Dali automobil koji ima dnevna svijetla treba da ima ukljuceno i kratko svijetlo? Ja znam da nije tako, ali danas Policajac kaze da mora i kratko da radi: Pa me sada interesuje dali sam ja lud il mi noge SMRDE! :lol: Ali izgleda da je jedno i drugo a i nesto trece:

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Prnjavorska policija

Post by Opti Myst »

Kakva "dnevna" svijetla?
Imas pozicijska, kratka i duga. Pozicijska kod vecine auta gore cim se starta auto. A po zakonu moraju da ti svijetle kratka.
Kod mene npr.nakon starta pale se automatski pozicija i kratka/oborena svijetla.
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

FeelFree
Posts: 95
Joined: 02.02.2008. 14:39

Re: Prnjavorska policija

Post by FeelFree »

@raspaduci Moras imati kratka, zakon trenutno ne prepoznaje ta dnevna led svjetla, to bi trebalo da se razjasni u nekoj narednoj izmjeni ZoOBS-a.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Prnjavorska policija

Post by KAMIKAZA »

U nasem zakonu jos zvanicni ni ne postoji takva formulacija, dnevna svjetla po tome su ilegalna i moraju biti atestirana za eventualnu upotrebu,kazna za upotrebu ,ako se policajac bas zainati je kao za upotrebu svjetala za maglu u normalnim uslovima.I ako je bas,bas inat,moze te natjerati da ih uklones sa vozila (vazi samo za naknadno ugradjena neuknjizena),ali novim zakonom ce se regulisati i to pitanje.Bar tako je rekao Jokara u nekom svom postu. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
raspaduci
Posts: 101
Joined: 12.03.2012. 23:25

Re: Prnjavorska policija

Post by raspaduci »

Sta da radim kad je tako, ta dnevna svijetla su kod mene na meganu su sest led dioda, vidim i u skodama sada su u maglenkama ta dnevna ili danjska svjetla bukvalno prevedeno na naski. U subotu sam slusao na BHRT - u
u emisiji smanji gas da ako imas ta dnevna ili svjetla za dan nije potrebno imati ukljucena kratka oborna svjetla. I to me sada buni. Ali koliko vidim iskljuci automatiku i nek ukljucuje kratka i to je to, problem rijesen. Hvala na odgovorima! :smt006
PS. svijetla su fabricki ugadjena na auto Renault megane Grandtour.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Prnjavorska policija

Post by regeman »

mora da radi i kratko jer nas zakon nema termin dnevno svjetlo koje se odnosi na fabriciki ugradjena svjetla. Ali bice...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Prnjavorska policija

Post by JOKARA »

KAMIKAZA wrote:....Bar tako je rekao Jokara u nekom svom postu. :wink:
:D :D :D :D :D
Ма није Јокара баш тако рекао али није важно, ниси далеко од истине. Све ово о чему пишете или питате прописано је у чл.90 ЗООБС-а. ево цитирам га :
Члан 90.

(1) За вријеме управљања моторним возилом дању на возилу морају да буду упаљена кратка свјетла.
(2) У времену од првог сумрака до потпуног сванућа (ноћу), као и дању у случају смањене видљивости, на возилу у саобраћају на путу, осим свјетла из става (1) овог члана, морају да буду упаљена свјетла за освјетљавање пута, и то на:
1) моторном возилу - осим на мопеду, лаком мотоциклу и на мотоциклу без бочне приколице - најмање два бијела или жута свјетла на предњој страни и најмање два црвена свјетла на задњој страни;
2) мопеду, лаком мотоциклу и на мотоциклу без бочне приколице - најмање једно бијело или жуто свјетло на предњој страни и најмање једно црвено свјетло на задњој страни;
3) бициклу - једно бијело свјетло на предњој страни и једно црвено свјетло на задњој страни;
4) запрежном возилу - најмање једно бијело свјетло на предњој страни и најмање једно црвено свјетло на задњој страни, или само једна свјетиљка која је израђена тако да се с предње стране возила види бијело свјетло, а са задње стране возила црвено свјетло.
(3) Ако се на запрежном возилу једно свјетло налази на предњој страни, а друго на задњој страни, та свјетла морају да буду постављена на уздужној оси возила или на његовој лијевој страни, а ако се на запрежном возилу налази само једна свјетиљка, она мора да буде постављена на лијевој страни возила.
(4) У условима из става (2) овог члана запрежно возило мора да има и два катадиоптера црвене боје, симетрично постављена на задњој страни возила, а бицикл - један катадиоптер црвене боје на задњој страни и по један катадиоптер жуте или наранџасте боје на свакој страни педале.
(5) Кад моторно возило вуче једно или два прикључна возила, на задњој страни посљедњег прикључног возила морају да буду упаљена најмање два црвена свјетла, а ако ширина прикључног возила износи више од 1,60 м, на предњој страни првог прикључног возила морају да буду упаљена два бијела свјетла.
(6) На трактору за вријеме вожње по јавном путу мора бити упаљено жуто ротационо свјетло.

Болдовао сам оно што говори о томе што питате остало није на одмет да се прочита.
Поздрав !!! :smt006
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
raspaduci
Posts: 101
Joined: 12.03.2012. 23:25

Re: Prnjavorska policija

Post by raspaduci »

Znaci kratka svijetla, i pri smanjenoj vidljivosti mogu i maglenke.
Sad je meni mnogo jasnije. Jer sve bosanac zaboravi lako , al j***ga ne moze nikako. :lol:

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Prnjavorska policija

Post by JOKARA »

Браво,
управо тако. :smt021 :smt021 :smt023 :smt023 :smt023
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Re: Prnjavorska policija

Post by sibi »

Juce citam da krajem 2013 godine za Austrijance pika novi zakon uvez kaznjavanja u Hrvatskoj. Prekrsaji kao Alkohol za volanom, prebrza voznja ili pogresno parkiranje vaziti ce i u Austriji. Znaci, kazna dolazi postom kuci... Ukoliko ce vrijediti zabrane voznje iz Hrvatske u Austriji neznam, do sada je zabrana vrijedila samo za HR.

Tako da se pitam, kako je to kod nas? Sta ako napravim prekrsaj malo veci, kao sa 250 na autoputu pored policije proci, a oni zapamte tablice. Hoce teoretski doci kazna, ili se kontrolise na granici i nema izlazka dok neplatim?

IIIli ce reagirati ovako?

http://www.youtube.com/watch?v=OwQilpvj ... re=related

:smt003

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Prnjavorska policija

Post by regeman »

koliko znam bih nema takav sporazum o slanju kazni..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Prnjavorska policija

Post by ThunderBird »

Postoji li i kakva je kazna kod nas za nošenje gasnog-startnog pištolja (plašljivca) u autu? :roll:

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Prnjavorska policija

Post by regeman »

cini mi se krivicna... :mrgreen:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Prnjavorska policija

Post by JOKARA »

Као прво није исто стартни и гасни пиштољ али ти си вјероватно мислио на гасни. То су они што личе на оригинале, калибар 8 мм и пуњени су најчешће ЦС гасом.
С обзиром да си ти наш друг са форума ти ћеш добити прекршајну пријаву. :wink:
Дакле можда јесте блага казна зато је реге и написао кривична али је ипак прекршај ( наравно ако се ради о ношењу ). :smt006
Свако зна своје, милиција свачије !

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Prnjavorska policija

Post by kuzmo »

ThunderBird wrote:Postoji li i kakva je kazna kod nas za nošenje gasnog-startnog pištolja (plašljivca) u autu? :roll:
Pa kad vec nosis nosi nesto sto valja ,a ne da tipisu prijave zbog igracaka :D

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Prnjavorska policija

Post by ThunderBird »

Pitao sam zbog transporta u autu...
Jasno da ne bi nosio sa sobom, nisam ja kriminalac... Ja sam čo'jek iz naroda... Glasajte za mene... :smt005 :smt005 :smt005

milanovic
Posts: 7
Joined: 18.08.2012. 14:17

Re: Prnjavorska policija

Post by milanovic »

A to sto su po kaficima,pa to je provera licnih karata -da se ne toce alkoholna pica mladjim licima od 18!!

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Prnjavorska policija

Post by JOKARA »

ThunderBird wrote:Pitao sam zbog transporta u autu...
Jasno da ne bi nosio sa sobom, nisam ja kriminalac... Ja sam čo'jek iz naroda... Glasajte za mene... :smt005 :smt005 :smt005
И у возилу је ношење! :) :idea:
П.С.
Ти се то узгледа бојиш стоперки на релацији Прњавор - Лото град !
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
LEGIJA
Posts: 471
Joined: 17.05.2007. 11:34
Location: Canada

Re: Prnjavorska policija

Post by LEGIJA »

Zahvalio bi se Jokari ovim putem a on ce znati zbog cega,a takodje mi je drago da smo se upoznali.

Post Reply