Prnjavorska policija

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Prnjavorska policija

Post by dkrajina »

U svakom slucaju,za drogu su uvijek vezani smrt,nasilje i tezi oblici krivicnih djela.
Oni koji prodaju na veliko se ubijaju zbg profita
Oni koji konzumiraju umiru od toga
I jos izmedju sitni dileri i porodice od tih koji konzumiraju i dosta koji nemaju nikakve veze sa drogom.

Droga je zlo
zivot je surov

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Prnjavorska policija

Post by JOKARA »

Нофел може одговор на питање
Evo sad, da i ja konkretno pitam... Zasto se te tablice moraju vracati u stanicu, ako sam ih vec ja platio? Zar nisu moje? Ili ako vec nisu moje, zasto mi ne vratite tih 30 KM( ili koliko vec kostaju tablice) kad ih vratim? Ili ako ih moram vracati, zasto ih naplacujete?
Истог сам мишљења као и ти али немам одговор ни на једно твоје зашто. Већина нас у полицији слажемо се са грађанима у погледу таблица сви ми сматрамо да ако си платио таблице оне требају да буду твоје ( купио си их ). Једини одговор зашто је то тако јесте да је тако предвиђено Законом о основама безбједности саобраћаја на путевима члан 208 став 6 ( ради се о измјенама и допунама Закона )
Логично би било да ја када продам ауто узмем своје таблице и носим их кући ( наравно претходно их одјавим у полицији и ти си одговоран ако се појаве неовлаштено на неком возилу ) када купим друго ауто пријавим таблице и добијем нову саобраћајну. Ако ти је лакше и ја сам киван на ту одредбу Закона могла се много боље и на задовољство свих ријешити.
П.С.
да те паре иду нама можда би ти и вратили :D
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Prnjavorska policija

Post by aquarius »

Jokara, hvala na odgovoru. Drago mi je da su slučajevi "sitnih krađa" riješeni ali se poslije ovog dijela :
Мислим да не постоје праве и одговарајуће установе за такве ликове тако да ћемо имати за коју годину праве криминалце који се неће либити да изврше и разбојништво. Правосудни систем је такав какав јесте, живимо на Балкану, а ови странци само нам гурају неку демократију у којој се само мозеш зезнути у процедури па све падне на суду.
ja kao građanin i vlasnik određenih dobara ne osjećam sigurno.

Nadam se da neću doći u situaciju da "stvar" (čitaj zakon) uzmem u svoje ruke pa nekom od navedenih delikvenata slomim kičmu. Onda neka se mama i tata jave meni pa će i oni dobiti vaspitnu iz ušiju. Dva puta sam oprostio. Sve mi se čini da će treći put neko dobro oplakati ! :x
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Prnjavorska policija

Post by regeman »

nove tablice se ne vracaju, nego idu sa vozilom po prodaji. osim ako se ne odjavi...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Prnjavorska policija

Post by Samac »

Kako god okrenete, generacije koje stižu ima da nam zagorčaju život. Što je najgore za male štate nismo voljni da policiji prijavljujemo slučajeve, i oni se uglavnom ponavljaju. Dvije subote za redom mi srede auto. Jednom crtež preko čitave strane, drugi put izgažen gepek, tablica otkinuta. S tim da sam u ta dva puta sa velikom pažnjom birao parking ( sredina parkinga robne kuca Prima ). Nisam znao da postoji tolika hrabrost da na tako prometnom i vidljivom mjestu ljudi rade takve stvari.

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Prnjavorska policija

Post by aleksandar76 »

vjerovatno si im zapeo za oko :D
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Prnjavorska policija

Post by vrsta8472 »

Тамо неке године након рата, паркира мој тата форд ексорта испред робне куће, и остави га откључаног. И неко редом обије сва аута, која су ту била паркирана, осим нашег форда који је био откључан :D

Једва смо доказали, да са тим разбојништвом немамо ништа!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Prnjavorska policija

Post by grlica »

Bravo Vedrane ova anegdota bile je kao limun-fresh!
imam moćno pero - jezik srpski

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Prnjavorska policija

Post by Samac »

Aleksandre, to na šta si mislio, pomislio je sve i jedan koji je primjetio negativne promjene na autu.

Vedrane, dali je Ford bio sa ratišta dovezen, kad je tako prošao :D

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Prnjavorska policija

Post by JOKARA »

Нофел. Ма ја јесам киван кад морам давати паре без разлога, то је само један потез пера у закону.
Ведране ти си баш одувијек сумњив. Шалим се наравно.
А ти самац не мувај се око туђих дјевојака :D

Ево сада ћу вам ја испричати једну причу - анегдоту коју сам чуо у Београду.
негдје прије петнаестак година стојим ја на Ташмајдану чекам аутобус из иностранства. Ноћ је, око 2 сата послије поноћи. Има ту још народа чекају као и ја. Поред мене стоје неки ликови ( сконтао сам да су ту из кварта) и они чекају некога. Почиње овај један причу показујући на наранџастог "стојадина" преко пута, паркираног између дрвећа. Каже неки локални мангупи "накрмили" се и скоро свако вече украду тог стојадина, возикају се док има горива, а кад нестане они само изађу и оду. Полиција пронађе ауто и врати га власнику. Тако је то по причи тог лика трајало поприлично дуго. Јадни власник правио засједе али узалуд. Једном му дојади узме папир и оловку те напише да он сам ради, да има двоје дјеце те моли да му више не узимају ауто јер заиста нема више ни за гориво и остави то у ауту. Каже, једно јутро устане дође код свог аута и неможе га препознати. У ауто нове пресвлаке, радио кастофон, нове гуме са алуминијумским фелгама и наравно пун резервоар горива, поред волана папир са поруком. Извини брате нећемо више !!!
Да ли је истина немам појма прича је интересантна, све је могуће од тих београдских мангупа !!!

Можда је и истинита јер је ја нигдје и никад више мисам чуо.
Свако зна своје, милиција свачије !

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Prnjavorska policija

Post by Samac »

Ima prnjavorčana koji vole posjećivati Beogradske koncerte i sl. Pa im bude "ukraden" auto, kasko osiguran. Sve slučajno :)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Prnjavorska policija

Post by vrsta8472 »

Krađu mi napakovali policajci

Miroslav Đekić, poslovođa u Fabrici mašina i dizalica „Jelšingrad“ iz Prnjavora, već više od pola godine bezuspešno pokušava da izdejstvuje pokretanje nove istrage o krađi koja se desila septembra 2011. kada je na pravdi boga proglašen lopovom.

Image

On optužuje vlasnika preduzeća „Anker" Gorana Lukanovića da je jedini krivac za krađu delova za motorna vozila i da je, pošto je uhvaćen na delu, svu krivicu prebacio na njega. Đekić tvrdi i da mu je policija potom „napakovala" slučaj ne bi li zaštitila Lukanovića koji je bio dugogodišnji inspektor u prnjavorskoj policiji.

Kleveće a neće da potpiše

- Na osnovu Lukanovićevih lažnih optužbi, a posebno posle skandaloznog policijskog izveštaja koji se zasnivao isključivo na Lukanovićevom usmenom iskazu, rukovodstvo „Jelšingrada" je kaznilo mene! Prava istina je da je Lukanović godinama redovno dolazio u „Jelšingrad" da bi navodno kupovao delove, koje je posle preprodavao u „Ankeru". Iako je naš portir njega uhvatio na delu prilikom kontrole njegovog kombija i pronašao deo motora koji „Jelšingrad" proizvodi za traktore, policija je na osnovu Lukanovićeve izjave navela u izveštaju da sam ja krišom ubacio taj deo u njegov kombi?! Na osnovu tog izveštaja proglašen sam lopovom kome se preti otkazom, a plata mi je s nekadašnjih 800 smanjena na 370 KM - priča za Press RS očajni Đekić.

Ističući da se u pomenutom policijskom izveštaju navodi da ga je Lukanović usmeno optužio, ali da je izričito odbio da to potvrdi i u pisanoj formi, propisanom Zakonom o krivičnom postupku, Đekić tvrdi kako je to najbolji dokaz da je postao „žrtva smišljene zavere". On ni posle pola godine od policije nije dobio jasan odgovor da li će istraga o ovom slučaju biti obnovljena.

Image

- Na osnovu Lukanovićeve neformalne izjave da se iz kruga fabrike „Jelšingrad" ništa ne može izneti bez znanja poslovođe, policija je poslala dopis upravi preduzeća gde sam proglašen isključivim krivcem za krađu. Pošto se ne mirim s tom neverovatnom optužbom, poslao sam zahtev komandiru prnjavorske policije da ponovi postupak i da od svih svedoka, pre svega portira, uzme izjavu. Međutim, u odgovoru PS Prnjavor saopšteno mi je da oni „ne mogu uticati na unutrašnje postupke u ‘Jelšingradu' i disciplinske mere koje su mi izrečene"?! Pošto su mi nanete velika materijalna šteta i bruka, nije mi preostalo ništa drugo već da o ovom neverovatnom primeru bezakonja i samovolje lokalne policije obavestim MUP RS. Takve stvari se izgleda jedino mogu događati kod nas - kaže Đekić.

Lukanović: Ko? Jel' ja?

Komentarišući Đekićeve optužbe, Goran Lukanović je u telefonskom razgovoru za naš list dao dva oprečna odgovora. Na naše pitanje da li mu je poznat slučaj krađe delova u „Jelšingradu" i da li poznaje Miroslava Đekića, Lukanović je prvo kategorično tvrdio kako nema pojma o čemu govorimo.
Milijaš: Neka reši problem u firmi!

Duško Milijaš, komandir Policijske stanice u Prnjavoru, za Press RS kaže da policija još uvek radi po prijavi Miroslava Đekića koji traži da istraga o krađi delova u „Jelšingradu" krene iz početka.

- Tačno je da je prilikom uzimanja usmene izjave od Lukanovića, na zahtev rukovodstva „Jelšingrada" da se slučaj ispita, on odbio da se potpiše kako je predviđeno Zakonom o krivičnom postupku. O tome kako ćemo rešiti Đekićev zahtev za obnavljanje postupka ne mogu vam govoriti jer je sve u fazi provere. Mislim da bi probleme koje ima u firmi Đekić pre svega morao rešiti s disciplinskom komisijom koja mu je izrekla kaznu. To su stvari na koje mi iz policije ne možemo da utičemo - kaže Milijaš.
Međutim, kada smo mu predočili Đekićevu izjavu, Lukanović je iznenada „promenio ploču" i rekao da zna o čemu se radi, ali je sad tvrdio da o tom slučaju „nikad nije davao bilo kakav iskaz u policiji". Međutim, Press RS poseduje fotokopiju policijskog izveštaja u kom se decidirano navodi Lukanovićev iskaz o krađi u „Jelšingradu".

- Ko zna zbog čega vam je Đekić to pričao? Kakve veze ja imam sa istragom o toj krađi i disciplinskim postupkom koji se u „Jelšingradu" vodi protiv njihovog poslovođe - iščuđavao se Lukanović.

Edo Vuletić, direktor FMD „Jelšingrad", za Press RS kaže da je tačno da je na osnovu pomenutog policijskog izveštaja doneo disciplinske mere protiv Miroslava Đekića, kao i da je upravo menadžment preduzeća tražio od policije da ispita slučaj.

- Prilikom izricanja disciplinskih mera vodio sam se tim izveštajem. Ako Đekić smatra da je oštećen, to mora raščistiti s policijom. Činjenica je da se ta krađa dogodila u delu fabrike za koji je on odgovoran - kaže Vuletić.

Boris Knežević - http://pressrs.ba/sr/vesti/vesti_dana/s ... cajci.html
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

čiča
Posts: 321
Joined: 26.03.2009. 15:59

Re: Prnjavorska policija

Post by čiča »

Da ne tražim onu drugu temu o ZOBS-u, postaviću ovdje pitanje.
Obaveza zimske opreme je do 15. aprila, znači kombinacija ljetnih guma i lanaca u gepeku ili same zimske gume.
Da li to znači da recimo moram imati neke lance kao opremu u autu (odnosno gepeku) ako vozim sa ljetnim gumama bez obzira na relativno suvo (proljećno) vrijeme gdje nema šanse da će zimska oprema zatrebati????

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Prnjavorska policija

Post by vrsta8472 »

То и мене интересује
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Prnjavorska policija

Post by aquarius »

Da.
BANJALUKA - Vozači u Republici Srpskoj i BiH od danas (15. novembar) do 15. aprila 2011. godine obavezni su da, bez obzira na vremenske uslove, posjeduju odgovarajuću zimsku opremu na motornim vozilima kojima upravljaju i moraju je koristiti u uslovima kada je snijeg na putu ili kad pada kiša koja se ledi na kolovoz.

Pod zimskom opremom za putnička motorna i ostala motorna vozila, čija najveća dozvoljena masa nije veća od 3,5 tona i nemaju više od osam sjedišta, smatraju se zimski pneumatici na sva četiri točka, koji su na svom boku obilježeni oznakama MS, M+S ili M&S i znakom snježne pahuljice na stilizovanom obrisu planine sa tri vrha, čija dubina gazećeg sloja po dubini iznosi najmanje četiri milimetra ili gume sa ljetnim profilom čija dubina gazećeg sloja iznosi minimalno četiri milimetra i u priboru odgovaraći lanci koji se postavljaju na pogonske točkove u slučaju zimskih uslova.
http://www.ams-rs.com/index.php?option= ... ce=message
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Prnjavorska policija

Post by KAMIKAZA »

Naj gore je kad te ustavi policajac u kratkim rukavima i kazni za ne nosenje zimske opreme. :D
Da i ja napisem jednu pricu, :D
Imao sam ujaka u Beogradu i on kao i svaki penzioner tada,kupi sebi novog stojadina,onako kad ide za bosnu svake godine ili svake druge da se nadje,parkira ga ispred stambene da ga vidi sa terase,ali nebi on bio on da ga ne pokrije i ususka.Tako on svaki dan pogleda a on pod ceradom,cak ga i obilazio ali da ne odpakuje steta je.I odluci on da skokne malo do sestre u Novi Sad a i da auto malo odradi mjesecima lezi, :D krene sa odpakivanjem a ispod cerade stoji stojadin od policije koji je ukraden pola godine ranije. :D Njegovom nikad ni traga . :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Prnjavorska policija

Post by JOKARA »

КАМИ
то је прича коју сам следећу хтио испричати, чуо сам је од полицајца у Београду али нисам имао појма да се ради о твом ујаку. :D

Што се тиче зимске опреме ја имам некакво своје тумачење које баш није у складу са тумачењем оних који вас кажњавају па неби баш о њему. Постоји још један Правилник осим оног о укупним масама, опреми која возила морају да посједују итд, а зове се Правилник о вожњи у зимским условима. Расправљао сам са колегама неки су ме подржали а неки Богами и не, а ево само ћу вам натукнути. Неки тамо члан каже парафразирам (јер нисам у ПС да цитирам из Правилника ) ... у зимску опрему спадају, љетне гуме, .... и ланци Постављам ја свима питање да ли оно И значи обавезу да се посједују ланци у зимској опреми. Сви листом кажу да. Онда поставим питање од чега се све може зидати кућа ? Почну набрајати бетонски елемент, шупља четворка, блок овакав, блок онакав па на крају рецимо кажу и ситном циглом. Онда питам да ли то И значи да се уз било који од ових материјала у кућу мора уградити и ситна цигла, већином нема коментара или су типа "Ма ти увијек нешто ... ја ћу радити овако како радим боли ме брига" Значи није ми жеља да вас доводим у заблуду понашајте се онако како мислите да треба, а Правилници су по мени у том дијелу нејасни. Питање је када би поставили овакво питање судији у чију би корист пресудио ( зависи да ли је зидао кућу ) :D
Надам се да вам нисам успио дати прави одговор. Ово је слично као са фолијама гдје каже да се додатно могу затамнити .... фолијом која је прошла хомологацију надлежне институције на рефлектовање свјетлости ( не на пропустљивост - ниво затамљености ), а таква институција не постоји у РС, наздравље, скидајте фолије казна је 40 км
Што се тиче дубине шаре на гумама питајте Регеа која дубина шаре пролази на техничком по њиховом Правилнику па ћете тек онда видјети која је то папазјанија!!!

.
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Prnjavorska policija

Post by regeman »

nas narod je domisljat, uglavnom na svoju stetu..imao sam slucajeva da vratimo vozilo kao neispravno zbog celavih guma, on ode kod vulkanizera da mu 10ak km da mu stavi neke svoje gume, ovaj dodje ponovo ja ocijenim kao ispravno, on kad prodje vrati opet svoje celave. Tek poslije saznam :lol:
Takodje smatram da je zakon napredan u odnosu kakav vozni park imamo. Vratimo cicu sa fordom nekim zbog kocnica...covjek ode sve zamijeni i popravi, dodje mi pregledamo opet ne valja..u kanalu kad vidis sve zamijenjeno i novo stavljeno..ode on opet dotegne..aj udje to u neke granice za prolaz..kad eto za mjesec dana njega na vanrednom, opet sve po starom, nista ne valja a kocnice zamijenjene..naravno da ne valja..kad je karoserija stara 30 godina kad je sve usukano, nasukano, polutrulo...to je za otpada, nema tu spasa.
sto se tice guma, min. za ljetni period je 1.6 mm putnicka vozila, teretna 2mm- dubina sare..a za zimski period je 4mm min.dubina sare, i sara se mjeri tamo gdje je najmanja :D .
takodje mnogi imaju kravlji lanac deluxe u opremi, sa sve onim metalnim prstenom na pocetku. :lol:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Prnjavorska policija

Post by KAMIKAZA »

JOKARA wrote:КАМИ
то је прича коју сам следећу хтио испричати, чуо сам је од полицајца у Београду али нисам имао појма да се ради о твом ујаку. :D

.
Bio je vojno lice sa vojnom disciplinom,i mislio je da se njemu nikad takvo nesto nece i ne moze desiti,iduceg stojadina je parkiravao u garazu akumulator je nosio u stan misleci da ce sa tim sprijeciti lopove da ga ukradu.Umro je u uvjerenju da mu iduceg nisu ukrali samo zato sto je akumulator stajao u stanu,nije mogao da skonta da je taj auto izasao iz mode i za lopove. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

čiča
Posts: 321
Joined: 26.03.2009. 15:59

Re: Prnjavorska policija

Post by čiča »

Ne znam kakva ko ikustva ima, ali ja lance skoro nikad ne koristim. Korištenje ljetne gume po zimi (pa bila ona i nova) se ne može nazvati sigurnim, pa imao bilo kakve lance kao pribor. Kada je velik snijeg, onda i zimska guma ne može biti bez lanca, posebno ako se kreće u nekim brdovitim krajevima.
Obavezno korištenje zimskih guma bi trebalo biti prema uslovima na putu (snijeg, poledica, niska temperatura), a u ekstreminim uslovima i lanaca u kombinaciji sa zimskim gumama, upotreba ljetnih guma u zimskim uslovima je poprilično rizično.

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Re: Prnjavorska policija

Post by sibi »

Bio sam nekidan par dana kuci u Prnjavoru. Predivno vrijeme, na sve strane manifestacije, desavanja itd.. Stvarno lijepo vidjeti!

Gradi se nesto malo vise cini mi se, dakle napredak se barem malo osjeti, nadaj mo se da ce biti sve vise.

ALI!

Put Klasnice - Prnjavor.. Striktno postovanje ogranicenja - > svako drugo auto drzi ostojanje od plus minus, 50cm iza moga branika. Dali to bio Golf 1 ili BMW 5ica.. Na ribnjaku me prestigao 300D W124 sa minimalno 160. Da sam skretao lijevo u Restoran Lug, nasao bih se u Atosu opet...

Dakle, teorija da mi divljamo dole po putevima - ma daj.. :smt002

Ali jos nesto pozitivno - Autoput je, kao sto bih rekao Dragojlo "zajebao vek"! Stvarno je lijepo napravljen, prema autoputu Graz - Slovenija je cista desetka!

:smt006

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Prnjavorska policija

Post by JOKARA »

ЗАИСТА ТУЖНО !!!
Поред свих силних упозорења, апела на грађане путем свих локалних медија оног чега смо се сви прибојавали ипак се догодило.
Седамдесетседмогодишњи Обрад Черековић из Горњих Вијачана, у општини Прњавор, смртно је страдао док је палио коров на њиви, речено је у Полицији Републике Српске.
Мештани села Горњи Вијачани јуче су око 16.00 часова на њиви пронашли угљенисано тело Черековића.
Мртвозорник је констатовао да је смрт наступила гушењем у пожару.
Увиђај су извршили припадници Полицијске станице Прњавор.
Сад нам једино преостаје да упутимо ријечи саучешћа породици и да се надамо да ће ова жртва бар мало утицати на свијест људи !!!
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
Vatrogasci Prnjavor
Posts: 499
Joined: 03.03.2011. 16:07

Re: Prnjavorska policija

Post by Vatrogasci Prnjavor »

poz svima ovde...nismo do sada pisali ali evo poslije jokarinog posta i mi da napisemo koju...
danas jedna od mogih intervencija malo cudna na neki nacin ...u potocanima jedan stariji bracni par dosao iz novog sada , samo je jedan sat bio miran i odmah se dohvatio sibice i od malo lisca koje je zapalio ispred vikendice pozar se prosirio na sumu oko dunuma jednog...

hocemo reci da mi imamo pune ruke posla od 01.03.2012 sa pozarima otvorenog prostora ...preko 70 intervencija niskog rastinja i sume...
stanovnistvo nepazi nista nepostuje zakon o protiv pozarnoj zastiti... da obezbjedi teren koji ce paliti i slicno... cak ima i mnogo bahatosti medju dijelu seoskog stanovnistva kad dodjemo da gasimo ono sto su zapalili sami...
svjedoci smo da u nekoliko poslednjih dana od paljenja korova stradaju objekti, sume... pa na zalost i ovaj ljudski zivot...
...saucesce porodici...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Prnjavorska policija

Post by KAMIKAZA »

To je ono sto sam ja govoio prije par dana,moglo se i bez zrtava,ali na zalost neko mora da strada da bi ostali a i sama vlast reagovali.Saucesce porodici.
Bar se moze dati neki oglas gdje ce se ljudi upozoriti da posledice nisu tako opasne i velike ako neko greskom zapali nesto,naj vaznije je da niko ne strada,ako mogu da gase neka gase ali ako ne neka bar bjeze dok ne stigne onaj ko moze i zna.Zasto kazem ovo,jedne godine mislim 1989,neki covjek zapali korov na Vucijaku,mi stignemo da gasimo,a on ne odustaje,juri traktorom i plugovima okolo po njivi,mi ga i pustimo,i dok smo jos gasili,dotrca neka zene vice objesi se u supi,(sad mu ne pamtim ime),ali to je bio taj sto je jurio sa traktorom,u stvari on je i zapalio,izgorjelo je malo sume nekih desetak dunuma,ali on je mislio da ce ga neko strijeljati zbog toga,pa je pokusavao rizikujuci zivot da to ugasi i ne dozvoli da se siri na komsijino,ali kad se sve skoro zavrsilo od straha zbog posledica on se objesi.
Jos jednom kazem po ko zna koji put,preventiva je naj vaznija,mora se investirati vise novca u vatrogasnu sluzbu da bi mogla obuciti stanovnistvo,i da bi mogla kako sam vec rekao,organizovati termine kad se pali,pa makar i nedeljom bilo,bar za udaljenija sela,jer dezurna sluzba bi uz savjete bila i tehnicki tu da sprijeci eventualno sirenje pozara,svi smo mi seljaci i znamo da se mora paliti i cistiti,ali ne mora da se gine.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Striker
Posts: 540
Joined: 31.05.2003. 00:42
Location: prnjavor
Contact:

Re: Prnjavorska policija

Post by Striker »

Evo da se i ja nadovezem na ovu temu , ucestovao sam u gasenju jednog od sumskih pozara, a momcima iz vatrogasne je bio 4 u tom danu skapali su bili skidam im kapu. Hocu samo da kazem covek koji je zapalio je bio tu i smije se a policija se smije sa njim i ladno odlaze kao napravicemo zapisnik. Moje pitanje kada ce policija poceti da kaznjava? Sto ga nije nako pred selom strpala u auto i odvela pa da se i ostali zapitaju! ne znam ogorcen sam najvise na rad policije.
Image

Post Reply