Prnjavorska policija

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Prnjavorska policija

Post by KAMIKAZA »

Ne kaznjavaju oni za dzabe u austriji kad je taj tref,svaki od tih auta placa kaznu i u njemackoj za sve to,jer vecina njih predje tehnicki i onda nabaci bar cent nize federe i malo veci auspuf,gume ostanu one koje su upisane a feluge se mjenjaju,falcuje se oznaka na njima itd.Pojedinci voze do granice na prikolicama i onda pokusavaju da poslednje kilometre eskiviraju na razne nacine,cesto upali,njima nije vazno koliko kosta,vec koliko ce privuci paznju.U ovom nasem slucaju govorimo o normalnim minimalnim izmjenama na vozilu,mislim da su pravila u svjetu dosta uskladjena ,ako izuzmemo BiH :D maglenke su u nas trn u oku policiji ,iako bi na nasoj magistrali bas oni trebali insistirati da se pale,jer razbacuju svjetlost i sa njima je lakse zapaziti pjesake,bicikliste,zaprege i sve one koji u stvari nebi trebali da se nalaze na magistralnom putu,i kao po obicaju policija kaznjava vozace a ne one koji su stvarni krivci.Vec sam pominjao moto kultivator koji se pojavljuje brzinom munje kroz maglu i tamu,na jednoj nasoj vaznoj saobracajnici. :smt005
Koliko je meni poznato,maglenke se pale pri smanjenoj vidljivosti,i ko meni ovakvom vrljavom moze da kaze koliko ja u tom momentu stvarno (ne) vidim :D za mene je smanjena vidljivost u podne,a po noci da i ne pricamo :lol: strokljave mi naocari. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Re: Prnjavorska policija

Post by sibi »

Dobar si Kami :smt005

Sto se tice GTI Tref, ima ih zaista svakakvih. Uglavnom su jadni ako ih policija uhvati, jer onda pucaju po Austrijskom zakonu.

U Austriji je takodje bilo zabranjeno voziti sa maglenkama. Onda je nastupijo zakon koji kaze da moramo voziti sa kratkim svjetlom ali ne sa maglenkama. Kratko posle toga dozvolili su voznju samo sa maglenkama ili kratkim svjetlima, a sada niko ziv vise nekopca sta se smije ili ne, jer svaka novija kanta pali maglenke na sve strane - poceto od policijskih Touran/Passatova :smt003 I sta bih? Skontali su da vozila sa svjetlom po danu proizvode hiljade tona vise Co2 nego bez svjetla. Dakle, nakon godinu ukinuli su taj zakon jer ekonomski kao i prakticno nije se pokazalo bog zna koliko efikasno.

Ja sam navikao paliti stalno svjetla, pogotovo u mracnome periodu godine kao do sada. Ali od sada necu paliti, jer se koliko toliko primjeti na potrosnji kada milion lampica oko i u autu crpe struju.

A i za dole nebi bilo lose ukinuti zakon svjetla po danu, 3 od 5 vozila koja mi dolaze u susret, imaju farove tarirane prema svemiru a ne na cestu. Pored losega vida noci za vozaca takvog vozila, ugrozava ostale sa takvim farovima - ali nisam do sada cuo da je iko kukao zbog kazne za taj preksaj.. :?:

Boze, samo komentarisemo kako nista nevalja u P to tha rnjavor, ali ipak nema mjesta gdje radije dolazim nego u nas kraj.. :smt006

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Prnjavorska policija

Post by seljak iz skakavaca »

Ovo za Kamikazinu pricu sa maglenkama potpisujem. Na lokalnim putevima se svakih nekoliko metara nalazi rupa u kojoj se moze lagano "odvaliti" tocak, a koja je daleko uocljivija uz pomoc maglenki. Da nekom smetaju- ne smetaju, ako su po propisu postavljene; osim bosanskim zakonima.

Siki, policajac je tako ustavio mog kolegu ispod Trga, zbog tih koje se same ukljucuju u krivini,... Dreka, galama, dok nije shvatio da nije upravu, pa uz kiseli humor "da ide da se zali u Mercedes u Njemacku" pustio da vozi dalje,..

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Prnjavorska policija

Post by KAMIKAZA »

Kod mene se na mercedesu pale lampice kao u diskoteci,i to unutra u satu,i milicija nista ne poduzima :D je*o ih njihov znak cim to lici na onaj pankerski trebao sam znati da to i nije ni za sta,uf sunce mu kalaisano,ove godine sam vise vremena proveo u servisu nego kod kuce,kao da sam se vjencao sa onim megatronicarom ili kako se vec zove,nemoj ko da mi ovdje pohvali mercedes pucat cu. :?
Ajmo sad opet na rupe, :D u zakonu,mislim da se u nas mora priznati da je dobro sto su svjetla obavezna,mada mislim bas zbog ovog gore navedenog,( trosi se baterija i onda guraj misko,a i taj ozon ) nebi trebalo da vazi obaveza paljenja svjetla u gradskoj zoni i u naseljima tipa moga sela,gdje onaj ko me ne vidi bez svjetala nece me ni vidjeti kad bi stavio reflektore sa stadiona,uveo bi obavezu samo na putevima vise vaznosti i intenziteta.Ja licno kad sam dole imam problema sa gore navedenom konzervom iako su obadve baterije nove,nakon par dana podje da pali neku reklamu :D u satu da mi je napon nizak,naravno mora da bude,kratke relacije,popalim fenjere,jos ako kisa pada otarem par puta,pa zena upali one grijalice u sjedaljkama,pa malo vebasto ili klima,u nas uvjek jedno treba ,a muzika se ne gasi,itd,itd, i onda Jablanica ne moze da postigne to sve. :) Mogu zamisliti kako je ljudima koji su svaki dan u lokalnoj voznji,njima baterija ne moze izdrzati ni 2 mjeseca,jos ako je kupe kod Brkovica onda ni mjesec :D Druga stvar ,kad bi recimo bilo obavezno samo na magistralnim putevima,posto mi druge ni nemamo, :D imati upaljena svjetla,onda bi se to moglo obiljeziti sa par znakova i niko nebi imao pravo da se buni kako nije znao da treba (kao da sad imamo pravo da se bunimo :D )
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Prnjavorska policija

Post by schwabo No1 »

Ovo za Kamikazinu pricu sa maglenkama potpisujem. Na lokalnim putevima se svakih nekoliko metara nalazi rupa u kojoj se moze lagano "odvaliti" tocak, a koja je daleko uocljivija uz pomoc maglenki. Da nekom smetaju- ne smetaju, ako su po propisu postavljene; osim bosanskim zakonima.
Морам се прикључити расправи иако немам проблем са полицијом. Нећу цитирати одредбе Закона о безбиједности саобраћаја Републике Српске, за то је задужен Јокара. Поготово од како је реактивирао Мићиног "Фићу"... :D !

Да се разумијемо: укључене магленке у времену када нису услови смањене видљивости (подразумијева маглу и дим који смањују видњивост испод 50 метара, не када Сунце зађе) и те како ометају остале учеснике у саобраћају.Не могу да вјерујем да вам никада није засметало возило које вам по кишној ноћи долази у сусрет са укљученим магленкма. Одбљесак од мокрог асвалта је гори од дугих свјетала. У моменту је лако изгубити оријентацију. Нису ријетки удеси по таквим условима за које кажу да су изазвани скретањем возила на лијеву страну из "непознатих" разлога.

Баш ме интересује како реагујете на возача који вози испред вас у колони са укљученим додатним свјетлом за маглу на задњој страни возила. Ако таква вожња потраје дуже, а прилика за претицање нема, онда сигурно знате о чему говорим.

Разлога за вожњу са укњученим магленкама, у условима када нема магле, НЕМА. То је ометање других учесника у саобраћају, и за то је прописана одговарајућа казна, и "доље", и "горе". Наша полиција је у том случају и превише толерантна, мислим да би требало да буду ригорознији, и да обавезно кажњавају прекршиоце. Није то тако наиван прекршај како се у први мах чини.

ПС
СИС, баш ме интересује гдје си ти наишао на те ударне рупе о којима причаш. Ево, ја се свечано обавезијем да сваку ударну рупу коју нађете од Градишке до Мркоњића и од Бањалуке до Брода и Бијељине поправим о властитом трошку.
Ако си мислио на локалне, општинске путеве, онда ти ту прије треба фењер него магленке.

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Prnjavorska policija

Post by schwabo No1 »

И једна мала анегдота, није "оф топић", склањај гумицу:
У вријеме највећег процвата "10. јула" у Прњавору:
Набавили они нове Камазе, руске машине, скоро шлепери, мало фали, али немају магленке. Један возач, да не говорим име, негдје околина рибњака, набави из "горе" један пар, монтира на браник и распали на Косово по туру. Шиба према Нишу, магленке сијају, стра` божији, само што није свануло. Пред Нишом га уставља патрола, он се скупио, шта је сада скривио. Отвори прозор, снисходљиво, још не зна како ће га оплести...
- Земљаче, имаш ли можда чакију?
пита плавац, а он сав сретан, добро је, нема казне. Сигурно хоће доручковати па немају чим нарезат сланину или нешто. Пружи шкљоцу кроз прозор, а плави полако отвара, пред камаза и фик, фик, исијече каблове од магленки. Затвори чакију па му је враћа кроз прозор и вели:
- Ево, земљаче, па пази, други пут ћу тражити чекић!
Често ми тај чекић падне на памет када се мимоилазим са тако неким лолом који мисли да је пут само за њега прављен.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Prnjavorska policija

Post by regeman »

samo kukajte bice zakon jos gori, ukidaju se i svjetla nocu. :D

evo jedno pitanje..sto se poredi zakon Austrije i Njemacke sa Bosanskim? ne kazem infrastruktura...to ne moze nikako, ali zakon..kad sto se tice bezbjednosti nisu nista bolje od BiH :)
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Prnjavorska policija

Post by seljak iz skakavaca »

schwabo No1 wrote: ПС
СИС, баш ме интересује гдје си ти наишао на те ударне рупе о којима причаш. Ево, ја се свечано обавезијем да сваку ударну рупу коју нађете од Градишке до Мркоњића и од Бањалуке до Брода и Бијељине поправим о властитом трошку.
Ако си мислио на локалне, општинске путеве, онда ти ту прије треба фењер него магленке.
Rekoh da mislim na lokalne, ali, nije zgorega ni na magistrali, jer, recimo, kada se vozi prema Kojin Hanu iz Prnjisa, neposredno pred BP, kamioni su ucrtali takve kanale u asfalt, da, ako ne udjes u "oluk" kako treba, mozes izgubiti kontrolu,.. A, maglenka bi pomogla,..
Iskreno, odsjaj od kise jos ne primjetih, mada ne kazem da nema, a vozim svakodnevno pored vozaca koji pale maglenke. Uostalom, magla je u praksi uvijek tamo gdje je vlaznost, tako da ce se po toj teoriji svakako neko "zaslijepiti".

Meni je interesantno da se te maglenke ovde najcesce ukljucuju kako bi auto izgledalo "zajebanije", sto u biti (opticki) to i jest tako :D

P.S. Licno, kada je magla, ja i ne vidim neke posebne koristi od maglenki, vjerovatno zato sto mi je auto prilicno nisko, vec iskljucivo kada pada kisa (lakse prepoznajem ivicu puta, bolje vidim linije, vodene nanose), i kada sam dole po selima, gdje ih i ukljucujem dok ne izadjem na glavni put. Meni je moja bezbjednost vaznija od 50 Km i u taj rizik ulazim (novcani).

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Prnjavorska policija

Post by JOKARA »

A jooooooj covjek neka vas samo malo ostavi napravite garaz. Salim se, nisam par dana virkao ovdje i vec postova kao u prici. Sta reci, svi ste u necemu u pravu. Cuj mene kao sad ja svi ste tra la la, ko sam ja da sudim ko je u pravu,a ko ne? U stavri kad razgovaramo kao ljudi ima u svakom postu nesto sa cim se slazem ali ako sve to gledam sa pozicija posla kojim se bavim tu nema dileme. Mogu se ja sloziti sa vama da bi mozda nesto bilo bolje ali ako je Zakon propisao drugacije Boze moj. Evo da i ja kazem sta mislim o svjetlima po danu. Licno sam se uvjerio kao i svi vi koliko je lakse primijetiti i ocijeniti udaljenost auta koje vam dolazi u susret. Medjutim ako to stvarno izaziva toliko globalno zatopljenje onda se slazem da bi se svi mi navikli i nez tih svjetala ( do duse budzet bi bio malo prazniji ali... :D ) Kad su u pitanju maglenke slozio bi se sa Schwabom one zaista znaju smetati narocito ako se ne koriste u vrijeme kad je to dozvoljeno. Najbolje je kad naidju likovi sa upaljenim dugim svjetlima i jos maglenke upale odma skreci u jarak bolje nego sa budalom se sudariti :D .
Kada smo pisali koji se zakon postuje u kojoj zemlji moram vam reci da je 1958 godine u Zenevi potpisan nekakav sporazum koji se tice tih stvari ( potpisnica FNRJ) cini mi se da je taj sporazum ratifikovala odnosno prihvatila i SFRJ dvadeset godina kasnije, a u novije vrijeme i BiH e sad mozete misliti kakav je ugovor i o cemu je govorio 1958 godine. Nisam nasao ove novije i nemam pojma koliko je i u cemu pretrpio izmjene.
Ja veoma cesto razmisljam bas kad vidim te maglenke u nevrijeme koliko smo mi korektni vozaci i koliko smo fer prema drugim ucesnicima u saobracaju. Evo samo jedan primjer. Vjerujte da gotovo svakom autu koje mi dolazi u susret ( nocu ) blicam da obori svjetla, pa se ja onda kao naljutim pa sad necu da oborim svjetla dok to on ne uradi i opet poslije 2 minuta ponasam se isto ( cim ugledam bijela ili crvena svjetla ispred sebe obaram svjetla )
Recite mi da li se ta svjetla za skretanje mogu iskljuciti ( meni rekose da mogu ).

P.S
Швабо у праву си "гледе" писма. Ја пишем једино овако како пишем због наших људи који су у иностранству и на компјутерима немају наше фонтове, а сами нису баш вјешти да то инсталирају или једноставно само укључе! Дакле то је једини разлог. Прије пар дана гледао сам једну емисију која ме одушевила из свега произилази да је ћирилица готово најсавршеније писмо и да нисмо ни свјесни шта нам је Вук дао!!!
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Prnjavorska policija

Post by KAMIKAZA »

JOKARA wrote:
P.S
Швабо у праву си "гледе" писма. Ја пишем једино овако како пишем због наших људи који су у иностранству и на компјутерима немају наше фонтове, а сами нису баш вјешти да то инсталирају или једноставно само укључе! Дакле то је једини разлог. Прије пар дана гледао сам једну емисију која ме одушевила из свега произилази да је ћирилица готово најсавршеније писмо и да нисмо ни свјесни шта нам је Вук дао!!!
Molim da se postuju zabrane :smt005

Zabrane korišćenja (hronološki)

Mnogi vladari su u različitom epohama pokušavali da zabrane upotrebu ćirilice Srbima. Srpsku ćirilicu su zabranjivali Marija Terezija, Franc Jozef I, Benjamin Kalaj, Ivan Mažuranić, Ante Pavelić, Adolf Hitler, kao i mnogi drugi osvajači.

[uredi] Austro-Ugarska

Zakonsku odredbu protiv ćirilice još u Austro-Ugarskoj prvo je donela Marija Terezija. Tada je bečki dvor izdao naredbu da se u srpskim školama uvede isključivo latinica. Carica Terezija je ubrzo morala da povuče tu uredbu, jer se tome odlučno suprotstavila pravoslavna crkva i srpski narod. Odmah posle nje i car Franjo Josip I je doneo sličnu uredbu, ali ju je i on još brže povukao zbog ponovnih žestokih protesta Srba.[1]


U vreme Prvog svetskog rata ćirilica je bila zvanično zabranjena u Hrvatskoj, BiH, Crnoj Gori i u Srbiji od strane Austro-Ugarskih vlasti u njihovoj okupacionoj zoni, a u škole su dovođeni učitelji iz Austro-Ugarske (Hrvati i Bošnjaci) da predaju srpskoj deci u školama isključivo na latinici.

[uredi] Hrvatska (u Prvom svetskom ratu)

Hrvatski sabor je 13. oktobra 1914. godine doneo odluku o zabrani ćirilice u Hrvatskoj. U nastavku ovog pohoda 11.11.1915. godine i Bosanski sabor je doneo odluku o zabrani ćirilice u Bosni i Hercegovini. Tom prilikom Stjepan Sarkotić, zemaljski poglavar BiH, je u Saboru rekao da „Srbi u BiH sa svojim ćiriličnim pismom predstavljaju neprijateljsko tijelo istoka u borbenoj zoni zapada.”

[uredi] Kraljevina Srba, Hrvata i Slovenaca

U vreme Šestojanuarske diktature kralj Aleksandar I Karađorđević je predvideo i ukidanje ćirilice u interesu jugoslovenstva, ali ga je u tome sprečio profesor Aleksandar Belić.[2]

[uredi] Nezavisna Država Hrvatska

U Drugom svetskom ratu u NDH ćirilica je bila zabranjena jednim od prvih zakona koji je doneo ustaški režim u Zagrebu. 21. aprila 1941. godine objavljena je „Zakonska odredba o zabrani ćirilice”, potpisana od strane Ante Pavelića. Stupila je na snagu 25. aprila 1941. godine (11 dana nakon proglašenja NDH). Štampana je za javnost u zagrebačkim „Narodnim novinama” br. 11 od 25. aprila 1941. i imala je samo dva člana:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Re: Prnjavorska policija

Post by sibi »

Wikikaza :smt003


Razlog zbog kojega poredimo zakone drzava je taj, da vidimo koji zakoni u praksi nevrijede ni trule visnje a koji imaju smisla. U Austriji takodje kisa reflektira maglenke od asfalt, ali podatci saobracajnih nezgoda koji se skupljaju vec decenijama, kazu da nema vise ili manje udesa SA maglenkama. Dakle, jednima vise smeta drugima manje, dosta drugih faktora igraju ulogu da bih se moglo reci, maglenke udaraju ili neudaraju u oci.

Maglenke se zaista mogu dekodirati da nepale se vise u toku skretanja. Ali cisto sumnjam da to rade auto kuce kao Mercedes itd. Po zakonu, sve vrste deinstalacije opreme za sigurnost automobila nije dozvoljena. Dakle, pravim prekrsaj u AUT, da bih regularno vozijo u BiH. Druga stvar, i da pristane auto kuca na dekodiranje, sat vremena u Mercedesu kosta 110,- Euro. Naravno da ce svi taj korak uraditi :D U praksi te maglenke koje se pale na skretnicama jako puno pomazu, tako i u Prnjavoru gdje ima dosta ulcica bez osvjetljenja. Par puta mi je se desavalo da tek kroz maglenku vidim osobe u desnome uglu, koje bih inace mnogo kasnije primjetio bez maglenke. Mala stvar, ali po mome misljenju, dosta efektivna. ALI, mora se definitivno priznati, da nocna voznja pod kratkim svjetlima + maglenke nedolazi u obzir. Barem ne ako nema magle, zato ta funkcija "pali - gasi - maglenku" bolja je stvar, nego dopustiti stalnu voznju s'njima. Ali cuj, pored svih ostalih problema, to su nesto kao "luksuz problemcici" :smt002

Realno bih trebalo vise kontrolisati vozila sa defektnim lampama, pogresno tariranih farova ili pogotovo na tehnickome pregledu - one u kojih stop-svjetlo kao i zmigavac, losije svijetle nego fenjer. Niko mi nemoze reci da za godinu dana stop-svjetlo toliko moze otici, da se absolutno nista vise nevidi, a to je 100% moralo proci barem jednom kroz tehnicki pregled. Ali opet je fazon u tome, da neko bori se svaki dan kako natociti auto, o djelovima nema teorije. Nazalost.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Prnjavorska policija

Post by regeman »

li podatci saobracajnih nezgoda koji se skupljaju vec decenijama, kazu da nema vise ili manje udesa SA maglenkama
pa to je nemoguce utvrditi, moze samo da se nagadja...

u Austriji to mozda ima osnove jer tamo ima novih auta koji imaju te maglenke. U Bosni tih auta ima 1% i trenutno nisu prioritet.
Pazi, BH zakon nije mijenjan 30 godina do 2007...nemoguce je sve rupe zakrpiti za 5 godina.
Ali opet je fazon u tome, da neko bori se svaki dan kako natociti auto, o djelovima nema teorije. Nazalost.
to si u pravu..evo jedan primjer...vecina ljudi toci 30km sedmicno recimo...za te pare mozes dobiti 12 l dizela ili recimo 15 l lozike...ljudi zbog te tri litre toce loziku..pazi niej to usteda 200e mjesecno vec 20 km mjesecno u vrh glave.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Prnjavorska policija

Post by seljak iz skakavaca »

Tamo gdje je moguce ukopati koju marku, to se se resava po kratkom postupku (prilagodjavanje zakona).

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Prnjavorska policija

Post by regeman »

pa ne treba davati...ne daju nasi ljudi vani policiji pare sto bi ovde davali..prvo vozacima odgovara malo slobode za male pare..kao sto idu na Tajland radi seks turizma tako i kod nas dolaze za male pare da divljaju :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Prnjavorska policija

Post by seljak iz skakavaca »

Divljaju ovde vise nego dolje, vjeruj mi. Po gradu nema besposlene policije koja nadgleda svaki cosak, prati koje presao preko pjesackog, a ko ne,.. ljudi imaju obaveze :D a djecaci driftaju :wink:
Zna se gdje koji radar stoji, i gdje je moguce da ga postave,.. nemal puta sam bio u autu (ja licno ne volim to kaskadiranje, znaci, kao suvozac) kada je voznja po gradu prelazila 100Km/h, kada se ulazilo u okuke sa tragovima guma na asfaltu, kada,.. Jos vise sam puta gledao ulicne trke. Doduse, nisu to trke iz filmova (tipa, Fast & Furious) i nije tema opklada, vec djecaci testuju cija hauba vise pruza :)
Mnogo puta cujem to "kad dodju ovde- divljaju, a tamo mirni kao bubice", ali vjeruj da to ne pije vodu.
Postoje ljudi koji ovde zive u izolaciji, a koji se dolje "osile" sa 200 eur u dzepu, ljudi koji su klizave naravi; takvi mozda i jesu po tom receptu, ali je medju danasnjom omladinom sve manje takvih, jer vode kompletan zivot, normalan, sa svojom ludoscu, ili bez nje.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Prnjavorska policija

Post by KAMIKAZA »

:D Seljo ne lazi ljudima, :D danasnje generacije su vece seljacine od njihovih oceva i djedova koji su na zapad dosli sezdesetih ili sedamdesetih godina ,direktno iz njive u opancima,i to ne samo nasi ,jer jos gori su turci,ne pamte se ovakve seljacine,tuce,govori mrznje,izvraceni jezik koji ne razumiju ni nasi ni svabe,i bas ta auta,ko danas jos okrece glavu kad neko starta i skripi gumama,a ako je i okrene onda je to u negativnom smislu,ili da vidi da ga budala nece pregaziti.Sve negativno sto je bilo u nas u neka davna vremena,se danas pojavilo u mladezi,neka medju generacija je bila sasvim drugacija,htjeli su da budu bolji i kulturniji od svojih nazadnih roditelja,i bili su,ali sta je ovo danas.Koliko covjek mora biti ovan da u XXI vjeku pokazuje da ima jak auto,kad danas svaki i malo bolji autic ima 150 ili 200 ps,nisu to sada osamdesete pa 45 ps i ko ga nabudzi ima 75 pa se kurci,odraz nase nazadnosti je na zalost vidljiv,ma kako ti tvrdio da smo mi integrisani,ja moram tvrditi suprotno,integracija je kad si ti bolji od onog domaceg ili se bar trudis,mi smo njima unistili kulturu,jezik,prirodu,pravosudje,i ko zna sta sve jos,i nismo se mi integrisali ,ili ako hoces ,vi integrisali,vec su se oni prilagodili nasoj i turskoj nekulturi i neodgojenosti. :wink:
Izvinjavam se mladima na zapadu,ali mislim da treba da porade na sebi,svaka tuca ,svaka kradja,svaka uvreda,svaka prevara,poticu od nas stranaca,a mi pricamo o integraciji,i onda kad dodjemo dole,pocinjemo prosipati neke svoje fazone,kao da se tamo zivi na drvetu,svako drugo auto i u nas ima 120 ili 150 ps,ali ne skripi svako drugo po gradu,skripi po koji idiot koji nema prebijene pare,onaj ko je zaradio i ko cjeni steceno,u ovom slucaju auto,taj nece skripati i lomiti da bi se pokazao,osim toga nece sebi dozvoliti da narod glasno razmislja kako je on budaletina. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Prnjavorska policija

Post by regeman »

Divljaju ovde vise nego dolje, vjeruj mi.
ma divljaju ali i odrade kaznu..ja samo kazem, nemojte davati nece ni uzimati. ja kaznu 10g nisam platio.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Prnjavorska policija

Post by aquarius »

ja kaznu 10g nisam platio
Ne prizivaj đavla. :)

Ova rasprava je više za temu "Bezbjednost saobraćaja" ali nema veze.
I sam imam negativna iskustva glede maglenki i kretena sa dugim svjetlima.
Gore od toga su plavi pijačarski lampinjoni koje džidžani krste u "xenone".
Em je ružno da Bog sačuva, em odra kad ide u susret. Par puta sam bukvalno zaustavio auto i sačekao
da "rođo tjuning" prođe.
Mislim da bi pravilo o obaveznim kratkim svjetlima trebalo ublažiti tako da budu dozvoljene pozicije odnosno dnevna
svjetla koja su standardni dio opreme kod skoro svakog auta. Smanjila bi se potrošnja, a i globalno zagrijavanje.
I na kraju, kome je do divljanja u Zalužane, platiš termin pa driftaj i škripi do mile volje.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Prnjavorska policija

Post by seljak iz skakavaca »

regeman wrote:ma divljaju ali i odrade kaznu..ja samo kazem, nemojte davati nece ni uzimati. ja kaznu 10g nisam platio.
Ja jednom, isprepadao me pajkan na Krupi zbog pune, castio i bjezi. Od tada nisam placao, ni ovde ni dolje.

Kami, pusti to, ta integracija, nije tema. Htjedoh samo reci da onaj ko "divlja" dolje, divlja i vani, cak mnogo cesce. Ovo je manje mjesto, poput BL, pa nemamo bas takvih o kojima ti pricas, tj, ne primjecuju se toliko, ali, TV je tu da mi isprica o desavanjima u vecim sredinama. Al´, svakako nije tema. (ah da, ima on 150-200, ali ne reaguje svaki isto u prvoj, u drugoj, trecoj; to je tema :lol: )

Sto rece Aqua, plati, pa udri :)

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Prnjavorska policija

Post by regeman »

ne znam oko cega kukas onda kad si fini :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Prnjavorska policija

Post by KAMIKAZA »

Ja licno ,bar tako mislim, vozim korektno,izbjegavam rizik,stariji covjek,ali ne kazem da sam uvjek bio takav,nerviraju me ta nakaradna svjetla,sto nene kazu,jedno u sir a drugo u pogacu :) ,kakav je taj tehnicki u nas kad takvi uopste prolaze,oni su za mene kao sto neko rece,veca opasnost od maglenki,i svabo kaze,kad kisa pada smetaju,ali meni pomazu kod jake kise,i to je takodje smanjena vidljivost,ne mozemo pricati o svjetlima za maglu kao necemu sto sluzi samo za maglu,ona su za upotrebu kod smanjene vidljivosti,a zadnje svjetlo za maglu je nesto drugo,ono je u visini ociju vozaca koji nas prati i svakako zbog svoje snage ometa saobracaj.
Mi stariji vozaci trebamo svojim primjerom pokazivati kako treba voziti,omladina danas nema gdje da nauci nego na putu,ove auto skole su sve iste ,sama talasika,sam instruktor je upitan kao vozac,a o kandidatima da i ne pricamo. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Prnjavorska policija

Post by regeman »

kakav je taj tehnicki u nas kad takvi uopste prolaze
takav da kad vratis nekog ide smanjenje plate :mrgreen:
e kamo srece da su kod nas svjetla najveci problem.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Prnjavorska policija

Post by seljak iz skakavaca »

regeman wrote:ne znam oko cega kukas onda kad si fini :D
"Kukam", jer mi je krivo zbog tih stvar, zbog suvisnih stvari, a jos suvisnije policije. Drzava je lakrdija, to je jasno; jasno je i da policajac mora da radi ono sto mu se naredi, al´ et´. Imaj ljudstva, procjenjuj malo,...
Vucem kofer za sobom, ruksak na ledjima, u pola osam ujutru. Vidim ih da stoje kod bandere preko puta Trznice, i namjerno prijedjem na drugu stranu- jer, samo mi oni jos fale poslije cjelonocnog putovanja, kad; eto ga trci, preko ulice, u susret, i veli "ku´s kreno, djes sad, okle". :roll:
Lice mi na one snase koje vire sa prozora i prate gdje ko ide, ko prolazi, zasto,..
Imam onu tipicnu gastarbajtersku facu, lunjao sam ovuda po ulici, a da nisam znao za sebe :smt003 pa me ni jedan pajkan nije ni suvisno pogledao, a da ne pricam o legitimaciji, itd.

postar
Posts: 49
Joined: 13.05.2007. 19:48
Location: CERSKA 67

Re: Prnjavorska policija

Post by postar »

seljak iz skakavaca wrote:kad; eto ga trci, preko ulice, u susret, i veli "ku´s kreno, djes sad, okle"
hahahaha baš si me lijepo nasmijao :lol: pitanje za jokaru da li je takav odnos policajca prema pješaku ili vozaču ispravan (a iz ličnog iskustva znam da tako funkcioniše) i da li postoji kodeks ponašanja i postupanja na dužnosti na koji se mi građani ili vozači možemo pozvati? zašto takav dokumet nije dostupan široj javnosti?

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Prnjavorska policija

Post by JOKARA »

Moram se nasmijati.
Zasto se moram nasmijati ? Ako je policajac rekao "okle" ja cu sebi uvo odrezati ( kao Van Gog ako se sjecam ). Mogu prihvatiti da je rekao kreno to cesto cujem ne vjerujem da je receno i ku*s za ku*d si kreno to je moguce. Da ne elaboriram mislim da SiS malo karikira i daje na vaznosti svome postu ili svom ruksaku na ledjima ! Da ima policajaca kao i svih ostalih gradjana koji govore nakaradno to je tacno ali da je to bas toliko izrazeno to nije tacno. Smatram da se vecina policajaca korektno ponasa, a ko bi bio prav nekome kome uzimas novcanice ( mislim na naloge i prijave ) pogotovo ako nedaj Boze uzimas novcanice " na djep " :D !!! Zbog cega svi govore npr. " Eto ti policajca trci preko ulice" Vjerujte, a razmislite i sami, ja nikad nisam vidio policajca da trci preko ulice da bi zaustavio nekoga, a narocito nema potrebe da "trci preko ulice u susret" Zakljucite iz ovog citata da li je trcao. E sad vidite sta se dogodi ako se zalite na neciji rad i to napisete na nacin kako je to uradio SiS, biste li vi povjerovali da je bilo bas tako.
Postar postoji propis kako se policajac treba ponasati i zove se "Policijski etički kodeks" sa kojim su svi radnici MUP-a upoznati. Zbog cega ga nema u siroj javnosti, pretpostavljam jer se radi o internom propisu.
Ovom prilikom cu konstatovati da smo svi mi "nekulturni" odnosno daleko bolje pisemo nego sto govorimo !!! :oops:
Свако зна своје, милиција свачије !

Post Reply