Prnjavorska policija

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Prnjavorska policija

Post by che »

JOKARA wrote: Evo ti jos jedan podatak u tvom komsiluku postoji covjek koji ima informacija kao dva dobra inspektora. Na svu srecu kada nam da neku informaciju ne smatra sebe dousnikom nego revnosnim, postenim gradjaninom.
:smt003
Zato mu svako opsuje majku kad prodje ulicom, ako ne stigne naglas u sebi to izgovori :)
A sebe moze da smatra i narodnim herojem ako zeli!

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Prnjavorska policija

Post by JOKARA »

Neka si ti meni odrzao lekciju. Mislim da se gledas u ogledalo i divis se sam sebi.
Ponavljam se samo ljudima kojima treba ponavljati, cini mi se da neko rece kako je ponavljanje majka znanja :lol: . Sad ti meni objasni kako ti to znas, kako ti znas i ko je to rekao kako se to pise na latinskom itd. itd.
Sta tebi tamo neko da govori pa ti to najbolje znas.
Druga stvar,nemas ti pojma ko je taj tvoj komsija, ( koga ti nazivas dousnikom ) i nemoj se trsiti i praviti kako ti eto i to znas jer nikad neces saznati i ni naslutiti neces.
Jedno vrijeme nisam pisao na forumu zbog tebe i slicnih tebi koji apsolutno sve znaju, najpametniji su, najzgodniji, najljepsi stigli su do toga da su i rodjenog cacu poceli uciti kako se djeca prave. Smorili ste me sa svojom svestranoscu. Sve cesce razmisljam da su u pitanju licni animoziteti ali i to je tvoj problem. Sve ovdje koje poznajem a bave se nekim javnim poslom odnosno poslom od opsteg drustvenog interesa trebali bi da vode racuna sta i na koji nacin pisu.Kod pojedinaca slicnih tebi kada pisete nikad necete priznati da ste pogrijesili ako je to ocigledno i neizbjezno onda obavezno trazite tudje greske, odma krece pisanija u stilu jeste ali ti si ... bla, bla, bla. Zbog ove osobine dugo sam se suzdrzavao da ovo napisem ali sad hocu. Ti si predsjednik ili sta vec SOZ-e, ja je dozivljavam kao organizaciju koja se bavi humanitarnim radom, vaspitanjem omladine u duhu Svetosavlja i vjere, okuplja omladinu svih polova i uzrasta. Hoces li B**** M******** bar priznati da si pogrijesio ako ne i da se stidis zbog izjave na temi "Prostitucija u Prnjavoru" koja glasi "PRODAJEM ALAT ZA NAJSTARIJI ZANAT", mozda i hoces ali uz elaboriranje tudjuih gresaka i izjava. Mozda i neces nebi me iznenadilo da smatras normalnim da neko svoje zensko dijete ( jos maloljetno ) posalje u organizaciju koju ti predvodis jer eto ti imas i prodajes alat za najstariji zanat. U normalnim drzavama za ovakvu izjavu bar bi se ostavka podnijela.
Evo sad kazem pisi sta god hoces tebi nikad vise necu odgovoriti sta god ti napisao. Sto god napises u pravu si !
Razgovarati ali neobavezno ti i ja mozemo samo u Pingvinu, negdje gdje se nadjemo u zajednickom drustu ili na druzenju forumasa na forumu nikako !!!
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Prnjavorska policija

Post by Franz »

Demon bluda, jedan od najjacih medju demonima, ako ne i najjaci.
Varam li se Boky?
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Prnjavorska policija

Post by Hirurg »

jokara nije fino to sto pises puno ime i prezime i ugrozavas privatnost od doticnog...svi znamo ko je i sta je i kakav je lik. jednostavno iskuliras, imam osjecaj da se cesto nadjes prozvanim na ovoj temi a stvarno nema potrebe za tim...pusti pojedince kraju vidis da smorise forum

franc a kako mislis varam li se boky :)

PIKI
Posts: 439
Joined: 27.08.2006. 21:52
Location: cxxcc

Re: Prnjavorska policija

Post by PIKI »

Ma jokara nemoj da se uzrujavas pusti neka pise ko sta hoce oni i onako neznaju drugo nego samo da pisu na papiru i da izmisljaju neke smicalice i neki trac ... Svi znamo ko je jokara i kakav je covek a ja ga znam vec od osnovne skole i mogu da kazem da je vrlo pametan i skolovan i dobar covek ...!!! pozz
Image

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Prnjavorska policija

Post by JOKARA »

Hirurg, u pravu si sto se tice pisanja punog imena i prezimena ali preduhitrise me i ispravise moju gresku. :oops:
Kad je u pitanju osjecaj da mene neko proziva odnosno da se ja cesto osjecam prozvanim. Tu grijesis nikad se ne osjecam prozvanim pa cak ni sada i ako tvrdim da su razlozi pisanja pojedinaca sasvim drugaciji od onih koje navode, tako je i u ovom slucaju.
Svaki put pokusavam i to mi je jedina zelja da prikazem stvar i iz drugog ugla koji moras priznati rijetko ko od vas zna. Pokusavam da razbijem famu oko toga da policija sve krije i prikriva.
Evo po starom dobrom obicaju navescu primjer ( mozda cu se ponavljati kao deveti razred ali nema veze ) na primjerima svakom mora biti jasno sta mislim i kako funkcionisem. Ako nekome i to nije jasno onda nije do mene. :idea:
Davanje informacije o nekom krivicnom djelu ( sto je svakako i gradjanska duznost ) za mene takav covjek nije dousnik. Po logici stvari takav covjek bi bio dousnik samo za ljude koji su izvrsili npr. krivicno djelo. Sad cu pokusati objasniti kako pojedinci nisu dosljedni. Evo, ako je ovo gore navedeno po nekome dousnik, da li sam ja dousnik ako moj radni kolega pocini krivicno djelo, prebije nekoga, od tih batina covjek podlegne ili ostane trajni invalid ili pak izvrsi samoubistvo, ja to sve vidim ili znam i naravno prijavim (naravno sebe nebi smatrao dousnikom ) . Svi to ocekujete od mene i sad cete reci pa to je tvoj posao ali vecina to ocekuje i od drugih ljudi ali eto oni imaju svoj stav i nece to sta njih briga. Tacno slazem se, ja cu sigurno u takvim situacijama za pojedince biti i dousnik i izdajnik pa cak i pi... od covjeka medjutim do misljenja takvih ljudi mi nije ni najmanje stalo polazim od stanovistva da i ona suprotna strana ima porodicu ( upitajte njih jesam li dousnik ili ...). Postoje i druga krivicna djela ( namijenjena "dousnicima" ) koja se zovu, pomaganje, saucesnistvo, PRIKRIVANJE itd. Ako se neko izdaje za legalistu neka onda postuje Zakon. Ponavljam po stoti put nikad se ja licno nisam osjetio prozvanim, mozda to ponekad izgleda tako jer branim stavove struke, a pojedincima treba vise vremena da shvate kako funkcionise sistem i policija u njemu ili mozda smatraju da su pozvaniji da pisu i o ovoj temi. Sve sam ja ovo mogao okrenuti i na zaj....ciju pa niko nebi mislio da se osjecam prozvanim ali necu pokusavacu svakim danom da mijenjam sliku o policiji. ( stari Don Kihot se i dalje bori sa vjetrenjacama ) :D :roll:

Piki hvala ti, medjutim ne smatram da sam ja ovakav iz razloga koje si ti napisao.
Razlog mog drugacijeg shvatanja stvari od ostalih lezi u tome sto sam odrastao, zivio i radio u Prnjavoru.
Sto sam kao tinejdzer slusao iskljucivo rokenrol i teski rok ( i dan danas imam isti muzicki ukus ), sto sam nosio dugu kosu i bradu ( i sad nosim dugu kosu :D ). Sto sam se druzio i imao odnosno i danas imam prijatelja svih vjera, nacija i kultura moras priznati i ti kao i svi ostali da se ovo ne uci nigdje u skoli ovo jesi ili nisi.
Свако зна своје, милиција свачије !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Prnjavorska policija

Post by murgo »

Jokara, izgleda da mnogi ne shvataju, da policija NE MOZE EFIKASNO da radi bez saradnje SVIH gradjana!
nema zabave bez zena i rakije

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Prnjavorska policija

Post by JOKARA »

Tacno Murgo svi deklarativno pricaju i izjasnjavaju se kako policija treba da bude u sluzbi gradjana. Tacno,slazem se sa tim ali kako ako je gradjani dozivljavaju kao suprotni tabor. Znam ima i nas svakakvih kao uostalom i vas, mi smo samo kopija cjelokupnog drustva.
Iz tih razloga ja pisem na forumu i pokusavam da promijenim sliku i napravim bolji odnos izmedju gradjana i policije, za ljubav je potrebno dvoje ( ako ne i vise :D )
Pozdrav.
Свако зна своје, милиција свачије !

postar
Posts: 49
Joined: 13.05.2007. 19:48
Location: CERSKA 67

Re: Prnjavorska policija

Post by postar »

Prije nekoliko dana sam na regionalnom putu celinac-prnjavor u drenovi sustigao automobil koji je isao nekih 40km/h i ja naravno pokusam da ga prestignem i mangup po gasu i ne dozvoljava i onda ponovo uspori i tako pokusam jos jednom i odustanem....Znam da po zakonu takva radnja nije dozvoljena ali sta ja kao vozac mogu uraditi u takvoj situaciji ? Da li se takav ne savjestan vozac moze prijaviti policiji i da li vi mozete da sankcionisete takav prekrsaj po prijavi ili ja moram imati dokaze svjedoke itd.. Ili je bolje ici za njim i cekati da stane pa ga malo :smt021 :smt005

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Prnjavorska policija

Post by JOKARA »

Ponekad se ispostavi da je najbolja ova poslednja varijanta ali i to je kaznjivo,

Evo kako glasi clan
Члан 60.

(1) Возач којем је дат знак за претицање с његове лијеве стране дужан је да помјери возило ка десној ивици коловоза.
(2) Возач не смије да повећава брзину кретања возила док га друго возило претиче. (3) Ако због недовољне ширине коловоза или његовог стања претицање није могуће без угрожавања безбједности саобраћаја, возач возила које се креће спорије од возила која се крећу непосредно иза њега дужан је да помјери своје возило што више удесно, а ако то није довољно, чим то буде могуће, да заустави своје возило на погодном мјесту да би пропустио бржа возила.
Члан 235.

(1) Новчаном казном од 100,00 КМ до 300,00 КМ казниће се за прекршај:
.....
9) возач који повећава брзину кретања свог возила док га друго возило претиче (члан 60. став (2));

Sve fino propisano i svima je jasno ali postavlja se pitanje kako dokazati.
Jos uvijek nismo na tom stepenu razvoja da sud vjeruje "obicnom" gradjaninu kad nesto prijavi ja bi se slozio da treba biti i svjedok ali opet je pitanje. Cak ni Zakon ne predvidja varijantu da policija pise prijavu zbog prekrsaja u saobracaju na osnovu necije prijave. :oops: :(
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
alibaba
Posts: 81
Joined: 22.09.2006. 00:21
Location: austrija

Re: Prnjavorska policija

Post by alibaba »

Znaci toljagu u ruke i ozezi :smt021 :smt021 :smt021 :lol:
Ko rano rani... citav dan zijeva

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Prnjavorska policija

Post by JOKARA »

Onda slijedi clan 12 Zakona o javnom redu i miru

Parafraziram ko izaziva, ucestvuje u tuci ili fizickom napadu na drugofa
kaznice se novcanom kaznom od 400 do 1200 KM :!:

Pa ti vidi isplati li se :lol:
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Prnjavorska policija

Post by che »

E Jokara, Jokara :mrgreen:
Covjek ne smije imati svoje misljenje niti ga javno iznijeti cak ni na forumu.
Proslo je vrijeme komunizma kada se sve radilo sablonski i po direktivi, mada vidim da mnogi pate za tim.
Mnogi su pokusavali obezvrijediti ono sto je uradjeno i uticati na stvari koji ih se ne ticu, pokusavajuci nepodobne odstraniti jer su se usprotivili sistemu. Pokusali i nisu uspjeli. Zna Vrsta,znam ja!
Zastrasivanje policijskim nacinima a sve u cilju nipodastavanja drugih je tako nisko i cinicno. Sve se zna. I nemoj misliti da sef nije rekao ko je cinkario. Stvarno nisko od ljudi takvih profila.
Pognutu glavu sablja ne siječe. Ali zar je covjek stvoren da bude cijeli zivot pognut, ne vjerujem.
Neka si ti nama ziv i zdrav, a prepisku nastavi sa istomisljenicima i oportunistima svih kalibara,ima ih previse.
Svako dobro ti zelim. :wink:

p.s.
Da li postoje reakcije i na druge postove gdje je neko prozivao direktno kolege, ili je samo napad na crkvu :)

PIKI
Posts: 439
Joined: 27.08.2006. 21:52
Location: cxxcc

Re: Prnjavorska policija

Post by PIKI »

Zamoli bi jokaru kao prestavnika policije da mi nesto objasni bez ljutnje !

Da li je policija tu da stiti nase zivote ? Ako jeste zasto ta ista policija ne pokrene akciju gore u vladi ili ovde u skupstini da se postave dva ebena semafora koja kostaju 50000 km ili vise na ulaz u grad prnajvor pa zar su pare vaznije od ljudskog zivota postavili su semafore kod osnovne skole nidje veze sa vezom koji ce djavo onde semafor kada polovina djece ide iz skole drugim putem ?


posjetimo se koliko je poginulo u zadnje vreme mladih ljudi babic udario biciklistu covek mrtav poginuo momak ivanovic na ulazu u prnjavor posjetite se koliko ih je poginulo na vijaki dole koliko u josiku ja mislim da bi normalan covek trebao da postavi na sva tri mesta ili kruzni ili 3 semafora manje bi bilo mrtvih 100 posto

lp pozz
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Prnjavorska policija

Post by KAMIKAZA »

Kruzi informacija da se u josiku radi kruzni tok,a planira se i na ulazu u grad,kao i na vijaci samo to su desetogodisnji planovi jer para nema,a mislim da ta ulaganja mora opstina da izfinansira sama.Cak se i neki objekti moraju rusiti,sto znatno povecava troskove.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Re: Prnjavorska policija

Post by sveznadar »

KAMI, jel kružni tok sa fontanom ili bez? :)
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Prnjavorska policija

Post by KAMIKAZA »

Cuj ti njega,pa mi kad pravimo pravimo sve komplet,kako inace ukrasti par miliona,ako pravimo bez fontane. :D naj bolje je da se objedine proekti prnjavorskog vodovoda i magistralnog puta :smt005 pa da imamo fontane na svakom koraku. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Re: Prnjavorska policija

Post by sveznadar »

Slažem se za fontanu. Mislim da bi trebalo održati referendum da li voda da ide iz Drenove, Poveliča ili da se pumpa direktno iz Vijake!
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
W204
Posts: 236
Joined: 09.04.2009. 12:19
Location: Honduras

Re: Prnjavorska policija

Post by W204 »

nofel wrote:Ja bi da se kopa arteski bunar!
Tada bi se svi parkiravali na kratko u kruznom toku da natoce vode i odose dalje :smt005 :smt005

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Prnjavorska policija

Post by JOKARA »

PIKI wrote:Zamoli bi jokaru kao prestavnika policije da mi nesto objasni bez ljutnje !

Da li je policija tu da stiti nase zivote ? Ako jeste zasto ta ista policija ne pokrene akciju gore u vladi ili ovde u skupstini da se postave dva ebena semafora koja kostaju 50000 km ili vise na ulaz u grad prnajvor pa zar su pare vaznije od ljudskog zivota postavili su semafore kod osnovne skole nidje veze sa vezom koji ce djavo onde semafor kada polovina djece ide iz skole drugim putem ?


posjetimo se koliko je poginulo u zadnje vreme mladih ljudi babic udario biciklistu covek mrtav poginuo momak ivanovic na ulazu u prnjavor posjetite se koliko ih je poginulo na vijaki dole koliko u josiku ja mislim da bi normalan covek trebao da postavi na sva tri mesta ili kruzni ili 3 semafora manje bi bilo mrtvih 100 posto

lp pozz
Ma Piki kakva ljutnja.
Sve sto ti napisa tako je. Vrednije je bilo cije slomljena ruka od bilo kog semafora, a da ne pricam o zivotu.
Svasta smo mi pokusavali kod nadleznih ali... 8 mislim na republicke organe - direkcija )
Na ovom forumu postoji tema "Najgora ljudska osobina" nekoliko puta sam htio napisati pa sam se suzdrzavao ali u okviru odgovora na tvoje pitanje reci cu da je najgora osobina po meni SUJETA,
Mozes zamisliti kako se osjeca gradjevinski inzenjer kada mu dokazes argumentima da kod npr. Pet lampi treba biti kruzni tok ( kada je radjeno) a on zbog povrijedjene sujete kaze kako ce oni koji idu iz Ilove zimi otklizati niz ulicu Sv. Save, mozes misliti kontra argumenta. Tad mu kazem da to sto ce otklizati nije problem kruznog toka nego preduzeca koje cisti ulice odgovor je bio MA UZ MAHANJE RUKOM.
Krvi smo se svoje napili dok smo promijenili da iz pravca Dervente bude znak stop na ulazu u grad sa magistralnog puta. Predlagali smo tada i semafor pa nam je receno da to nemoze na magistralnom putu. Kada sam upitao saobracajnog inzinjera da li je u Doboju kod mosta na ulazu u grad magistralni put onda je pristao da posteve onaj znak stop sto maloprije napisah, a o semaforu ni govora.
U principu sve se svodi na to da ni u ludilu ne pomislis da povrijedis neciju sujetu, nema sanse da ostvaris nesto. Vjeruj da pomalo i ja sve to pustam kraju.
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Prnjavorska policija

Post by regeman »

moze semafor na mag. putu, po Srbiji toga ima koliko zelis, put Zrenjanin Novi Sad. Ono sto je bitno jeste da se saobracaj umiri prije semafora a ne da bude 80 km ogranicenje 200m prije semafora.
Drugo, nije uzimati za zlo nikome, ja bi dodao pohlepu a ne sujetu, danas imamo fiktivne inzenjere koji se samo potpisuju na projekte a da i ne pogledaju o cemu se radi tu, dok problem koji mozda mora rijesiti neki inzenjer rjesava tehnicar..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Prnjavorska policija

Post by KAMIKAZA »

Image
Josik 3010 godine :D
Salu na stranu,ovo je jedan od kruznih tokova koji bi se mogao primjeniti kod nas na magistrali,prednost nemaju stalno oni koji su vec u njemu,pogledajte ovog dzipa i bjelo auto sto cekaju,znaci glavni put ostaje glavni,semafor moze ali ne treba,jer ima mjesta u kruznom toku za cekanje,samo u slucaju pjesaka ili bicikliste moraju svi da cekaju,a ne kao u nas,primjetis pjesaka tek kad stignes u Hrvacane,jer ti smeta sto se drzi za brisace. :D Idealno resenje i za raskrsnicu kod zanatskog,ali moralo bi malo da se rusi,zbog mjesta. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Prnjavorska policija

Post by regeman »

salu na stranu, ovaj kruzni tok bi kostao vise nego autoput do Gradiske.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Prnjavorska policija

Post by che »

I bio bi zavrsen u "rekordnom roku" :smt003

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Prnjavorska policija

Post by MAXIMUS »

POKUŠAJ PODMIĆIVANJA POLICIJE U VERIĆIMA: 'Evo, momci, popijte nešto, pustite me kraju, žurim!'
Četvrtak | 12.05.2011.

Policijski službenici Policijske stanice za bezbjednost saobraćaja Banjaluka, juče su prilikom kontrole učesnika u saobraćaju na dionici regionalnog puta Banjaluka – Prijedor u mjestu Verići kod Banjaluke, uvidom u tahografski listić skupa vozila koji su činili teretno vozilo 'Mercedes' i priključno vozilo, a kojim je upravljalo lice sa inicijalima N.A. iz Srebrenika, utvrđeno je da je počinilo prekršaj prekoračenja brzine kretanja.


Iz banjalučkog Centra javne bezbjednosti saopštavaju da nakon što je pomenutom licu saopšteno da je počinilo pomenuti prekršaj, kao i predviđene sankcije, isto je nepozvano prišlo suvozačevim vratima službenog vozila, te iz džepa hlača izvadilo novčanicu u iznosu od oko 20 KM i stavilo je kod ručice mjenjača, rekavši: 'Evo, momci, popijte nešto, pustite me kraju, žurim'.

Lice N.A. je uhapšeno i privedeno u službene prostorije, gdje je obavljena kriminalistička obrada, nakon čega je pušteno na slobodu.

Protiv istoga, nadležnom tužilaštvu slijedi podnošenje izvještaja zbog počinjenog krivičnog djela davanje mita, za koje je Krivičnom zakonom RS zaprijećena kazna zatvora u trajanju od šest mjeseci do pet godina.

Policijski službenci nastavljaju sa aktivnim provođenjem Projekta sprečavanja korupcije u Ministarstvu unutrašnjih poslova Republike Srpske.

http://www.banjalukain.com/hronika/evo- ... raju-zurim
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

Post Reply