Garaza

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

User avatar
W204
Posts: 236
Joined: 09.04.2009. 12:19
Location: Honduras

Garaza

Post by W204 »

Da li neko može da mi da odgovor na pitanje : Zašto garaža u centru grada nije u funkciji?
Da li je napravljena da se pokaže narodu šta sve ljudske ruke mogu da naprave ili bi trebala da ima neku drugu funkciju?

močvara
Posts: 146
Joined: 18.12.2009. 14:09

Re: GARAŽA

Post by močvara »

Druže, o kojoj garaži je riječ, m :arrow: isliš li na tržnicu, garaže u Cyti, ili garažu poviše stare gvožđare? Ja bi Ti mogao reći o ovoj trećoj.

User avatar
W204
Posts: 236
Joined: 09.04.2009. 12:19
Location: Honduras

Re: GARAŽA

Post by W204 »

Ova garaža iznad tržnice.

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: GARAŽA

Post by Franz »

Stambena je to zgrada, vrijeme ce dokazati da je tako.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
W204
Posts: 236
Joined: 09.04.2009. 12:19
Location: Honduras

Re: GARAŽA

Post by W204 »

Kako to?

močvara
Posts: 146
Joined: 18.12.2009. 14:09

Re: GARAŽA

Post by močvara »

O parking- garaži kod tržnice najbolje je upoznata bivša načelnica za urbanizam u Opštini Prnjavor (V.G.), a zatim to veoma dobro poznaje prnjavorski Leonardo (M.B.), znaju to i investitori, izvođači radova, vlasnici zemljišta i naravno najviši nosioci vlasti u proteklim godinama. Sve u svemu izgleda da mnogi o tome imaju prave informacije, ali bilo bi logično da neko izađe i to saopšti javnosti.
Međutim, analizirajući sve ovo postavlja se suštinsko pitanje: šta to javnost mora uopšte da zna? Mnoge face su u izgradnji ovako "reprezentativnog" objekta već namirile, pa čudi gore postavljeno pitanje.
U normalnim zajednicama, do sada bi neko bio u zatvoru. Da da, u zatvoru, jer neko se drznuo da za narednih 50 ili više godina oskrnavi moj ali i životni prostor mnogih sugrađana i generacija koje dolaze na ovoj jebeni svijet. Ali kako kod nas u Prnjavoru ništa nije normalno, sve se radi naopako. U gradu nemamo čestitih ulica i pravih mjesta za semafore, kružne tokove, memamo izgrađenih trotoara, kanalizacija nam ide kanalima ispred kuća, o vodi neću ni da govorim, nemamo parkova, bulevara, parkig prostora, nemamo gradskog jezgra sa starim zgradama, nemamo novi administrativni centar, nemamo mnogo toga što bi slučajnom prolazniku ostavilo utisak da se radi o gradu. Jednom riječju, ovo mjesto je bilo i ostalo turska kasaba.
Zato ne bi me čudio zahtjev da se gradi još sličnih objekata, kako bi nas što prije rastjerali, a gradom upravljale raznorazne p......e..

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: GARAŽA

Post by KAMIKAZA »

W204 wrote:Da li neko može da mi da odgovor na pitanje : Zašto garaža u centru grada nije u funkciji?
Da li je napravljena da se pokaže narodu šta sve ljudske ruke mogu da naprave ili bi trebala da ima neku drugu funkciju?
Dobro staro pitanje :D garaza nije garaza,jer ne ispunjava ni 0,1% potrebnih uslova da bi bila pustena u funkciju,a i kako bi zadovoljavala kad nikad niko nije ni planirao da to u stvari bude garaza.Prvo,ako se sjecate tih davnih godina,smo mi ovdje objavili, dok je sve bilo na samom pocetku,da ce ovako da bude,ali tada smo mi ovdje bili disidenti i saboteri napredka,i onda krenu sve to rusenje,gradnja,zaboravljena rampa,niski prostor bez hidranata,sto bi vatrogasci rekli ,prava atomska bomba preko puta njih samih.Da je ikad proradilo predstavljalo bi ogromnu opasnost,ali niko nije ni sanjao da novi objekat neko prlja i da cadi izduvnim gasovima,jer mogli su oni da su htjeli,sumnjam da nisu mogli sami sebi izdati odobrenje za rad,ako su vec uspjeli sami sebi da izdaju dozvolu za gradnju na tudjem zemljistu.Dovoljno je pogledati sam raspored objekta,visinu ,jevtinu ogradu koju ce da zamjeni nekad prozor,i sve drugo,znaci tu ce da se usele neki lokali,jer ko je lud da ceka na marku od parkinga kad moze da uzme za cas par miliona.Zajebala ih je samo svjetska kriza i njihova zabluda da ce vjecno ostati na vlasti,cak postoji zvanicna verzija,da je tu garazu Zivkovic htio da odkupi sam od sebe u ime opstine,samo mu ponestalo para,ista prica kao i sa sportskom dvoranom,ali na srecu su sve pokrali pa ne imadose u tom momentu lovu i za tu vrstu moderne pljacke.Nezvanicno se prica u crnim krugovima da Zivkovic ceka pravi momenat,da se popne na poziciju zamjenika nacelnika,jer zeli da izbjegne davanje piksle Kalabicu,i da to u tom momentu rasproda,cjena je vec i poznata radi se u prosjeku oko 2400 KM po kvadratu,kazem ovo je neprovjerena prica onih koji su potencijalni kupci.Na nama je da cekamo i vidimo,ko ce da stoji iza toga,ko ce da kupi i ko ce da kasira,nadam se da ce i policija imati posla. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: GARAŽA

Post by KAMIKAZA »

Jos jedno malo smjesno pitanjce..
Zasto nema grafita na tom objektu ? Ko se tu koga boji,ko cuva taj odjebak,sto bi rekao pokojni Bracika :D Ocigledno i vrapci na grani ,pa i mala djeca znaju da je opasno igrati se sa njihovom imovinom......a mi odrasli jos uvjek tvrdimo da ne znamo ko su oni..... :wink:
Last edited by KAMIKAZA on 13.01.2011. 15:11, edited 2 times in total.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

močvara
Posts: 146
Joined: 18.12.2009. 14:09

Re: GARAŽA

Post by močvara »

Šta reći? Ništa!
Svi prozvani i neprozvani akteri su veoma dobro uvezani još iz ratnih godina, kada se švercovalo svim i svačim (nafta, so, šećer, brašno, .............. pa čak i ljudske sudbine su bile predmet šverca), tada je nastao i famozni reket, ( za koji dugo nisam znao pravo zančenje), a da ne govorimo o raznim ucjenama i ucjenjivačima. Danas ti akteri veoma moćni, dobro žive i visoko kotiraju.

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: GARAŽA

Post by Franz »

močvara wrote: veoma moćni, dobro žive i visoko kotiraju.
Nit' mocni, nit' dobro zive, nit' visoko kotiraju.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: GARAŽA

Post by regeman »

Onaj Dusanicev skadar na Bojani i ova garaza treba da ostanu ovakvi kakvi su, kao znak jedno propalog vremena da podsjete buduce generacije da se na svercu, kriminalu i reketu ne moze graditi buducnost, kako porodice tako i grada. Polugrad, polu zgrade.
sve receno:
U gradu nemamo čestitih ulica i pravih mjesta za semafore, kružne tokove, memamo izgrađenih trotoara, kanalizacija nam ide kanalima ispred kuća, o vodi neću ni da govorim, nemamo parkova, bulevara, parkig prostora, nemamo gradskog jezgra sa starim zgradama, nemamo novi administrativni centar, nemamo mnogo toga što bi slučajnom prolazniku ostavilo utisak da se radi o gradu. Jednom riječju, ovo mjesto je bilo i ostalo turska kasaba.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Garaza

Post by vrsta8472 »

Споменик једног лудог времена, за генерације које долазе!

Чудно како нико није одговоран за такав пропуст?!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Garaza

Post by Magyar »

KAMIKAZA wrote:Jos jedno malo smjesno pitanjce..
Zasto nema grafita na tom objektu ?
Ima, grafita samo su unutra! Ne znam ko ih je radio ali steta sto ih nema vise! Vjerovatno ne smiju pisati grafite jer ova "tarzanija" od policije kod nas cak i za stajanje ispred Pet lampi pise prekrsajni nalog, a zamislite sta bi bilo kad bi neko pisao grafite po renomiranim objektima :smt002
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: GARAŽA

Post by povjerljiva »

-
Last edited by povjerljiva on 28.02.2011. 10:56, edited 1 time in total.
Život je samo jedan.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Garaza

Post by KAMIKAZA »

Sad bi Franc rekao:"Povjerljiva ja te volim , rodi mi bebu",ali ja na srecu nisam on,ja sam dobar decko :D ,malo stariji ali kulturaaannnn da je cudo jedno :smt005 a znam i sta bi ti njemu odgovorila,samo ne znam smijem li ovako javno reci,moze neko da cuje :D al nema veze, nema forum usi pa valda mogu :) ,ti bi njemu rekla:"Rodicu ti sina kralja kokaina." :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: Garaza

Post by povjerljiva »

-
Last edited by povjerljiva on 28.02.2011. 10:56, edited 1 time in total.
Život je samo jedan.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Garaza

Post by KAMIKAZA »

povjerljiva wrote: Možda ti jednog dana i šapnem na uvce. Samo pod uslovom da budeš dobar samnom i prestaneš se baviti nemoralnim stvarima. :wink:
Morat ces da vices, :D dzaba sto su mi usi ovolike ,gluv sam kao top. :D Fino ti kazem da sam star :D Vrsta i ovi kad su sakupljali izjave starih Prnjavorcana o istoriji grada,nisu htjeli da me uzmu,kazu da im ne trebaju podatci iz tog vremena,jer oni se bave istorijom naseg grada a ne praistorijom. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Garaza

Post by che »

Kamikaza ti je vise kao muzejski eksponat :)

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Garaza

Post by KAMIKAZA »

Razne revolucije su ostavile svoje tragove na meni :D
Image
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: Garaza

Post by povjerljiva »

-
Last edited by povjerljiva on 28.02.2011. 10:57, edited 1 time in total.
Život je samo jedan.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Garaza

Post by KAMIKAZA »

Aaaaaaaa pa to je bilo prije mog drzanja dijete,sad sam se proljepsao :smt005
Image
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: Garaza

Post by povjerljiva »

-
Last edited by povjerljiva on 28.02.2011. 10:57, edited 1 time in total.
Život je samo jedan.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Garaza

Post by KAMIKAZA »

povjerljiva wrote:, možda bi i nama mogao dati taj recept za dijetu. Čini se veoma učinkovita. :smt005
Ma nema potrebe :D Dodik se pobrinuo za to :smt005 svi cete ovako izgledati za godinu dana :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: Garaza

Post by povjerljiva »

-
Last edited by povjerljiva on 28.02.2011. 10:57, edited 1 time in total.
Život je samo jedan.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Garaza

Post by vrsta8472 »

Од гараже до мувања. Добро драги форумаши, зар свака тема мора да буде разводњена?!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply