Asfaltna baza - Prnjavorska ekoloska bomba

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: ASVALTNA BAZA-PRNJAVORSKA EKOLOŠKA BOMBA

Post by kuzmo »

--------------
Last edited by kuzmo on 06.02.2014. 13:57, edited 1 time in total.

User avatar
radnik
Posts: 65
Joined: 13.03.2010. 23:03

Re: ASVALTNA BAZA-PRNJAVORSKA EKOLOŠKA BOMBA

Post by radnik »

Dajte Nemanju malo nama, i mi bi da se patimo sa uskim asfaltnim putevima. Jedino mi nije jasno o kojem makadamu piše Magyar zar tog ima još u Štrpcima. I mi ćemo da se bunimo protiv asfaltne baze kad asfaltiramo sve puteve i putiće, i staze naravno. Za zagađenje ipak treba zvati inspektore. Jes da su oni njihovi i da sada rade ove predizborne asfalte al brzo će sve to stati. Eto nam trećeg oktobra ubrzo. Čujem da su i mještani u blizini oba kamenoloma presretni što ih dobiše za komšije. PS (http://www.youtube.com/watch?v=LoiPhCL3 ... re=related) onoj izgleda ide bolje skidanje od oblačenja.
u radu je spas

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: ASVALTNA BAZA-PRNJAVORSKA EKOLOŠKA BOMBA

Post by Magyar »

radnik wrote:Dajte Nemanju malo nama, i mi bi da se patimo sa uskim asfaltnim putevima. Jedino mi nije jasno o kojem makadamu piše Magyar zar tog ima još u Štrpcima. I mi ćemo da se bunimo protiv asfaltne baze kad asfaltiramo sve puteve i putiće, i staze naravno. Za zagađenje ipak treba zvati inspektore. Jes da su oni njihovi i da sada rade ove predizborne asfalte al brzo će sve to stati. Eto nam trećeg oktobra ubrzo. Čujem da su i mještani u blizini oba kamenoloma presretni što ih dobiše za komšije. PS (http://www.youtube.com/watch?v=LoiPhCL3 ... re=related) onoj izgleda ide bolje skidanje od oblačenja.
Radnice o kakvom ja makadamu pisem :?: :?: :?: :?: Citaj seljoberu nepismeni sta pisem! IZgleda ti SDS mnogo pomutio razum! Ako ne znas sta ces, aj sad mrs u cosak i prekin ni jedne da te ne cujem!
I moram da primijetim da TI ili si vlasnika asvaltne baze tj. KAJo ili si Nemanja Vasic, kad si tako upucen u problematiku! Ili si mozda Svemirac :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: ASVALTNA BAZA-PRNJAVORSKA EKOLOŠKA BOMBA

Post by regeman »

Pored baze vidim stvara se jos jedna deponija u sirem centru grada. A to je potez od pijace (sa sve svojim otpadima) koja se nastavlja prema staroj pilani gdje pored izvora vode stoji i raste deponija kartona i papira one stamparije koja je sve veca.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: ASVALTNA BAZA-PRNJAVORSKA EKOLOŠKA BOMBA

Post by Magyar »

regeman wrote:Pored baze vidim stvara se jos jedna deponija u sirem centru grada. A to je potez od pijace (sa sve svojim otpadima) koja se nastavlja prema staroj pilani gdje pored izvora vode stoji i raste deponija kartona i papira one stamparije koja je sve veca.
Jel to Jevdjeniceva stamparija? Zaposjeli Standard k`o da im je to djedovina. A tek politicke funkcije pf
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: ASVALTNA BAZA-PRNJAVORSKA EKOLOŠKA BOMBA

Post by Hirurg »

al svako ima stampariju :)

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: ASVALTNA BAZA-PRNJAVORSKA EKOLOŠKA BOMBA

Post by regeman »

Nemam pojma cija je, vidim da je deponija prilicna.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: ASVALTNA BAZA-PRNJAVORSKA EKOLOŠKA BOMBA

Post by KAMIKAZA »

A jel ima neko od vas upaljac ili sibicu da mi pozajmi ???? :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: ASVALTNA BAZA-PRNJAVORSKA EKOLOŠKA BOMBA

Post by Hirurg »

moze li zip :) e ono kad bi neko kresno planulo bi ko sjeno :)

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: ASVALTNA BAZA-PRNJAVORSKA EKOLOŠKA BOMBA

Post by KAMIKAZA »

A ja imam vezu u Vatrogasnom,pa cu im reci da izadju drugi dan i pogase ono sto je preostalo :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
alibaba
Posts: 81
Joined: 22.09.2006. 00:21
Location: austrija

Re: Asvaltna baza - Prnjavorska ekoloska bomba

Post by alibaba »

Image

Image

Image
Ne mogu da vjerujem da se ovo dogadja svako jutro ovde!!! Slikao sam u 7:30 ovo. To je uzas. Pa i da postoje nekakvi grdni filteri nabijem ih na onu stvar. Pa samo par metara pored - zive ljudi, siju se baste, bere voce... DISE LI SE OVDE UOPSTE???

Da li postoje nagovjestaji ili slicno da se baza izmjesti na neko "prikladnije" mjesto??? BOZE SACUVAJ!!! Ako nema zakona ili ne funkcionise,pitam se imaju li ovi ljudi savjest...
Ko rano rani... citav dan zijeva

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Asvaltna baza - Prnjavorska ekoloska bomba

Post by Magyar »

alibaba wrote:Image

Image

Image
Ne mogu da vjerujem da se ovo dogadja svako jutro ovde!!! Slikao sam u 7:30 ovo. To je uzas. Pa i da postoje nekakvi grdni filteri nabijem ih na onu stvar. Pa samo par metara pored - zive ljudi, siju se baste, bere voce... DISE LI SE OVDE UOPSTE???

Da li postoje nagovjestaji ili slicno da se baza izmjesti na neko "prikladnije" mjesto??? BOZE SACUVAJ!!! Ako nema zakona ili ne funkcionise,pitam se imaju li ovi ljudi savjest...
E moj druze dok je para i vlasti ovakve kakva jeste tesko da ce se sta promijeniti. Imamo inspektore koji nista ne rade, odnosno rade, naplacuju kazne jer se necija kokoska posrala na asvalt. Pred ocima im zagadjivanje zivotne sredine, a oni nemaju vozila da izadju na teren. Jbes ovu drzavu, jbes ovu opstinu otisli smo u kuratz kad nam polupismeni kroje sudbinu. Samo ne daj Boze da neko od nas fasuje neku bolestinu!
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
alibaba
Posts: 81
Joined: 22.09.2006. 00:21
Location: austrija

Re: Asvaltna baza - Prnjavorska ekoloska bomba

Post by alibaba »

Pa ako je samo vozilo u pitanju, to je smijesno... Pa svako od mjestana ko ima auto bi im ucinio tu "uslugu". Ovakve slike da vide trebalo bi da bude dovoljno a kamo li da dodju i na lice mjesta odu gore povise do sumice i budu samo pola sata. Djelimicno se ne vide cak ni kuce sa magistrale a to nije ni stotinjak metara udaljeno.

Licno sam prije 10-ak dana bio na izvoru pitke vode koja se nalazi malo dalje. Razocarano sam se vratio nazad jer se skoro nije moglo disati od smrada katrana ili cega vec! Samo da napomenem za one koji ne znaju ta suma se prostire od asfaltne baze do toga izvora neka 2 km otprilike.

Da li da se pise nakakva peticija protiv toga ili pozvati ljude na miran strajk?!? Mislim da bi se stanovnici, komsije a i sire sigurno odazvali.
Pa pozvati nas "Radio Prnjavor", "Kanal 3" da pisu, izvjestavaju, mjere procenat prasine ili kako se to vec zove. Samo nesto treba da se radi jer ako se nastavi samo posmatrati i ovako kritikovati nece se nista promijeniti. Da li ima u Strpcima nesto sto se prije zvalo >Zbor radnih ljudi i gradjana< gdje se moglo o takvim i sl. situacijama raspravljati i donosti odredjene odluke ili zahtjevi?

U Austriji postoje deonice puta koje su prirodno zasticene. Tu su postavljeni "mjeraci" zagadjenosti vazduha od izduvnih gasova iz automobila. Oni ocitavaju procenat zagadjenosti svakih sat vremena i saobracaj se usporava i do 30km/h da bi se smanjio taj procenat.

Ne moramo sada tu bazu porediti sa tim, ali ipak i ribnjaci(prehrana) su tu pa stariji ljudi kojima je i tako otezano disanje, djeca, vocnjaci, baste (prehrana) pa i "zadruzne njive"(prehrana) nisu daleko na kojima se sije sve i svasta, ako se dobro sjecam. Bar je prije tako bilo. Dim odnosno prasina se bar trecinom prostire u pravcu ribnjaka a shodno tome obavija i Donju Ilovu a i Babanovci nisu daleko.

Siguran sam ako bi se u saradnji sa njima nesto "potjeralo" da bi bilo rezultata.

(Prehrana) sam namjerno pokusao naglasiti jer se to tice u tom slucaju sire javnosti koja koristi te produkte u ribarnicama,trznicama,prodavnicama isl.

Drugarski pozdrav
Ko rano rani... citav dan zijeva

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Asvaltna baza - Prnjavorska ekoloska bomba

Post by KAMIKAZA »

Moj predlog ja da javimo Bin Ladenu da je tu Americka baza , :smt005 pa neka im posalje par aviona ili bar da ih malo raketira :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Vucijak
Posts: 328
Joined: 26.09.2010. 17:06
Location: Australija

Re: Asvaltna baza - Prnjavorska ekoloska bomba

Post by Vucijak »

KAMIKAZA wrote:Moj predlog ja da javimo Bin Ladenu da je tu Americka baza , :smt005 pa neka im posalje par aviona ili bar da ih malo raketira :D
hahahahahah kamikaza ti si stvaro lik nisam se dugo ovako nasmejao hahahaha.
Image

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Asvaltna baza - Prnjavorska ekoloska bomba

Post by Magyar »

alibaba wrote:Pa ako je samo vozilo u pitanju, to je smijesno... Pa svako od mjestana ko ima auto bi im ucinio tu "uslugu". Ovakve slike da vide trebalo bi da bude dovoljno a kamo li da dodju i na lice mjesta odu gore povise do sumice i budu samo pola sata. Djelimicno se ne vide cak ni kuce sa magistrale a to nije ni stotinjak metara udaljeno.

Licno sam prije 10-ak dana bio na izvoru pitke vode koja se nalazi malo dalje. Razocarano sam se vratio nazad jer se skoro nije moglo disati od smrada katrana ili cega vec! Samo da napomenem za one koji ne znaju ta suma se prostire od asfaltne baze do toga izvora neka 2 km otprilike.

Da li da se pise nakakva peticija protiv toga ili pozvati ljude na miran strajk?!? Mislim da bi se stanovnici, komsije a i sire sigurno odazvali.
Pa pozvati nas "Radio Prnjavor", "Kanal 3" da pisu, izvjestavaju, mjere procenat prasine ili kako se to vec zove. Samo nesto treba da se radi jer ako se nastavi samo posmatrati i ovako kritikovati nece se nista promijeniti. Da li ima u Strpcima nesto sto se prije zvalo >Zbor radnih ljudi i gradjana< gdje se moglo o takvim i sl. situacijama raspravljati i donosti odredjene odluke ili zahtjevi?

U Austriji postoje deonice puta koje su prirodno zasticene. Tu su postavljeni "mjeraci" zagadjenosti vazduha od izduvnih gasova iz automobila. Oni ocitavaju procenat zagadjenosti svakih sat vremena i saobracaj se usporava i do 30km/h da bi se smanjio taj procenat.

Ne moramo sada tu bazu porediti sa tim, ali ipak i ribnjaci(prehrana) su tu pa stariji ljudi kojima je i tako otezano disanje, djeca, vocnjaci, baste (prehrana) pa i "zadruzne njive"(prehrana) nisu daleko na kojima se sije sve i svasta, ako se dobro sjecam. Bar je prije tako bilo. Dim odnosno prasina se bar trecinom prostire u pravcu ribnjaka a shodno tome obavija i Donju Ilovu a i Babanovci nisu daleko.

Siguran sam ako bi se u saradnji sa njima nesto "potjeralo" da bi bilo rezultata.

(Prehrana) sam namjerno pokusao naglasiti jer se to tice u tom slucaju sire javnosti koja koristi te produkte u ribarnicama,trznicama,prodavnicama isl.

Drugarski pozdrav
Nudili smo mi izvjesnoj gospodji Mitric, jer ona je neki kurtchev ekoloski inspektor valjda da ju i dovezemo na lice mjesta. No medjutim gospodja je to odbila. Poziva ekoloskoj inspekciji u proteklih 6 mjeseci smo uputili mnogo. Dzaba sve. Niko nas ne cuje. Pisana je i peticija za koju vjerujem da je zavrsila kod nacelnika u kanti za smece. Sad je vec kraj sezone i pusticemo da to prodje tako kako jeste. Ali zato, na proljece, maksimalno cemo da se potrudimo da iselimo tu asvaltaru i drobilicu. Izvinjavamo se gospodo ali dosta nam je toga da nas trujete. Ovde ima male djece, ako niste znali. Zelim vam sretan zavrsetak sezone i ugodnu selidbu!!!
Sve što možeš danas, uradi juče!

Pantera
Posts: 337
Joined: 17.10.2010. 19:27

Re: Asvaltna baza - Prnjavorska ekoloska bomba

Post by Pantera »

KAMIKAZA wrote: nije investicija kad se proda danas zemlja Nemanji po par maraka i on nezna sta ce sa njom. :)
Не мора да значи да си у праву, можда ће наш Немања Неле КАРАЈлић да на том земљишту изгради још једну асфалтну базу па ће да свира у бенду Народе ПУШИТЕ СЛОБОДНО. :lol:

Штрбачка крава:
Image

Рибњак (опасне мутације):
Image


Ево зашто та Митрићка неће да дође, видиш шта јој се прошли пут десило са возилом. Луде краве подивљале од отрова :smt005 Ех, ех разумите жену :lol:
Image

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Asfaltna baza - Prnjavorska ekoloska bomba

Post by Magyar »

Zamolio bih sve koji mogu da pribave neke podatke o uslovima (ekoloskim, tehnickim idr.) koji su potrebni da se zadovolje da bi asfaltna baza radila, da objavite ovde ili na pp da posaljete. Znaci sve sto mozete da nadjete. Unaprijed zahvalan :smt006
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: Asfaltna baza - Prnjavorska ekoloska bomba

Post by povjerljiva »

-
Last edited by povjerljiva on 28.02.2011. 10:53, edited 1 time in total.
Život je samo jedan.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Asfaltna baza - Prnjavorska ekoloska bomba

Post by KAMIKAZA »

Bravooo..Sve ovo je zakonom propisano,ali samo ako se drugacije ne naredi... :smt005
Sve sam pregledao i ne kontam taj zakon,pa tu nigdje ne pominju Nemanju Vasica i proviziju,mislim da se to sve mora malo doraditi. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: Asfaltna baza - Prnjavorska ekoloska bomba

Post by povjerljiva »

-
Last edited by povjerljiva on 28.02.2011. 10:53, edited 1 time in total.
Život je samo jedan.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Asfaltna baza - Prnjavorska ekoloska bomba

Post by KAMIKAZA »

Ma sitna sam ja riba :D
Kako kaze Djole,svasta se rodi u mutnoj vodi :D a u nas je mutnooooo,ali bas mutno :D



Ja pjevam svoj bluz bez namjere bitne i najvece ribe za mene su sitne :D Ja sa strane samo posmatram taj svet.... :) kao da ju je pisao za mene :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Asfaltna baza - Prnjavorska ekoloska bomba

Post by Magyar »

Kami zaboravio si ono :" Al budem i ja i smuvan i varan, ma svakom se desi da ispadne saran, to je bar rutinska stvar" :D :D
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Asfaltna baza - Prnjavorska ekoloska bomba

Post by Magyar »

Image
Image
Image
Image
Image


Da malo podsjetim ekoloski (ne)osvijescene elemente ovog trulog grada da tu u tim kucama zive ljudi sa malom djecom.
Sve što možeš danas, uradi juče!

Vucijak
Posts: 328
Joined: 26.09.2010. 17:06
Location: Australija

Re: Asfaltna baza - Prnjavorska ekoloska bomba

Post by Vucijak »

Hvala za ove slike Madjar ovo je bas sokantno za vidjet.
Prica mi kolega da je i kod Lovackog doma sve zatrpano u smece, stvarno
mi nije jasno kako ljudi mogu da budu tako nemarni i bahati ? :twisted:
Image

Post Reply