Citulja

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Citulja

Post by murgo »

saucesce porodici
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Citulja

Post by KAMIKAZA »

Image
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Citulja

Post by dkrajina »

Iskreno saučešće
zivot je surov

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Citulja

Post by aquarius »

Odlazak heroja iz Dervente!

Image

Datum kreiranja utorak, 28 Januar 2014 13:41 Autor O. Tešić

Republika Srpska je prije nekoliko dana ostala bez još jednog heroja - Miroslava Mike Mikerevića (48) iz Dervente, čovjeka koji je aprila 1992. godine spasao 38 srpskih vojnika zarobljenih u vojnom objektu Rabić kod Dervente bez upotrebe sile, metka ili žrtve!

Za ovaj hrabri čin Mika je odlikovan najvišim vojnim priznanjem ordenom Milana Tepića!

Iako poznat po svojim mnogobrojnim vojnim i sportskim pobjedama i kao neko ko nije prihvatao poraze, ovaj veliki borac izgubio je onu najvažniju bitku - bitku za život. Od maja prošle godine kada mu je dijagnostifikovan tumor Mika se borio svom snagom ali je zloćudna bolest ipak bila jača.

Sahrani u selu Donja Lupljanica kod Dervente, pored porodice i prijatelja, prisustvovali su i njegovi nekadašnji saborci, te članovi Rukometnog kluba “Sloga” iz Prnjavora u kojem je Mika bio angažovan kao trener.

Bolest bila jača

Po okončanju rata, u kojem je proveo četiri godine, transformacijom vojske Mika prelazi na službu u kasarnu „Kozara“ kao pripadnik Oružanih snaga BiH, da bi kasnije prešao u derventsku kasarnu. Još u ratu biva povrijeđen u sudaru vojnog vozila nakon kojeg osjeća trajne probleme sa kičmom koji će se vremenom pogoršavati te ga 2008. godine, nakon lijčenja u Prnjavoru i Banjaluci, primorati na odlazak u penziju.

U penziji najveći dio vremena provodi u radu prnjavorskog rukometnog tima „Sloga“ gdje je radio sa svim selekcijama koje su u tom periodu postizale visoke rezultate, naročito u mlađim selekcijama koje su učestvovale i na turnirima međunarodnog karaktera.

Međutim zloćudna i teška bolest nije mirovala, bolovi su postajali sve veći i intezivniji i ubrzo Miki onemogućava oslanjanje na desnu nogu te kretanje bez pomoći štaka. Nakon pada u postelju vodi tešku bitku kako bi ponovo stao na proslavljene noge ali ni šest hemoterapija i mnogobrojni lijekovi nisu pomogli u pobjedi te je na Bogojavljenje ove godine stalo kucati njegovo hrabro srce.

U narodu će ostati zapamćen najviše po herojskom djelu koje je učinio na početku rata kada je iz okružnog skladišta naoružanja “Rabić” izvukao i spasao 38 suparničkom vojskom okruženih srpskih vojnika koji su bili na zadatku. Pošto su svi bili sa prnjavorske opštine te nisu poznavali teren Mika ih je u toku noći izvukao kroz žicu i prečicama doveo do slobodne teritorije. Bez sile, metka i žrtve - potpuno perfektno i briljantno!

Spasavanje zarobljenih vojnika

Zelene beretke, zenge i hosovci sa oko 300 svojih pripadnika okružili su 10. aprila 1992. godine vojni objekat Rabić kod Dervente i vojnike u njemu. Komandi Garnizona nisu dozvolili da opkoljenim vojnicima dostavlja hranu te su tražili predaju objekta i ljudi.

Suočeni sa vojnicima u okruženju, kako je vrijeme prolazilo zarobljenici su sve više vjerovali u to da su žrtvovani. Međutim, posredstvom komande straži u objektu javljaju da će ih posjetiti mladić u civilnom odjelu, teksas jakni i hlačama, te pokušati ih spasiti. Spasilac je bio upravo Miroslav Mikerević.

Mika je krenuo ka vojnom objektu te je uhapšen i prije nego što je stigao do Rabića. Znajući da je Srbin i da je bio na obuci u kasarni od Mike su traženi razni podaci. U dramatičnom razgovoru nije se dao zbuniti, odgovarao je ubjedljivo te je konstatovano da je “pošten i ispravan Srbin” koji može biti od koristi.

Obećali su zatočenicima civilna odjela i pratnju do Tromeđe ukoliko svi napuste skladište a Miroslavu pet godina bezbjednog života u Derventi i imenovanje za zapovednika grupe hosovaca i beretki iz Bišnje i Tetime. Mika je sagovornike ubjedio da ga zanima isključivo sport a nikako rat, što su oni povjerovali te ga pustili da ode ka objektu Rabić iz kojeg se po dogovoru sutradan u 8 časova trebala obaviti primopredaja ljudi i opreme.

Nakon što je stigao u objekat, Mika se složio sa zatočenicima da nije vjerovati obećanjima te su zajedno počeli da kuju plan noćnog izlaska, koji su ubrzo i ostvarili. Prije proboja u koji su krenuli oko 3.30 sati obavljeno je miniranje objekta, pušteno šest njemačkih vučijaka dok su dva poveli sa sobom. Sa sobom su ponijeli svo lično naoružanje, deset sanduka metaka, 6 sanduka bombi, 50 zolja i ostalu opremu.

Miroslav ih je sa čela kolone vodio kroz četiri linije bodljikave žice, tri potoka uz dodatni pritisak pošto se očekivala mjesečina te se moralo požuriti a da ne budu primjećeni od strane ogromnog broja hosovaca koji su se nalazili u blizini.

Proboj i marš su trajali više od četiri sata a na vrh Debele obale su stigli oko osam sati, baš u vrijeme kada su ih hosovci očekivali na glavnoj kapiji skladišta. Spaseni vojnici i njihove porodice i prijatelji ovaj hrabri podvig Miroslava Mikerevića sigurno nikada neće zaboraviti.

Zaljubljenik u rukomet

Mika će ostati zapamćen i kao veliki entuzijasta i zaljubljenik u rukomet. Svi se slažu da je upravo zahvaljujući njemu rukomet u Prnjavoru otrgnut od zaborava.

Igrao je u RK „Derventa“ a krajem osamdesetih prelazi u prnjavorsku „Slogu“ iz Prnjavora, u kojoj kasnije ostaje kao licencirani trener i niže mnogobrojne uspjehe.

Bio je redovan učesnik i reprezentativac VRS u vojnom višeboju, krosu, trkama na 1500, 3000, 5000 metara, polumaratonu i maratonu.

Učestvovao je na mnogobrojnim turnirima u malom fudbalu a istakao se i kao igrač i aktivista u Fudbalskom klubu “Zadrugar” iz Bišnje u kojem je imao ulogu od sekretara, predsjednika do trenera kluba.

Nosilac mnogobrojnih medalja, pehara, diploma, plaketa i zahvalnica.
Zbogom prijatelju ! :(
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Citulja

Post by KAMIKAZA »

Pocivaj u miru.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Citulja

Post by KAMIKAZA »

Poslednji pozdrav Marku Peulicu. :(
Pocivaj u miru....
Image
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vajking
Posts: 212
Joined: 16.08.2007. 15:21
Location: Prnjavor

Re: Citulja

Post by vajking »

KAMIKAZA wrote:Poslednji pozdrav Marku Peulicu. :(
Pocivaj u miru....
Image
Bio mi je dobar drug. Za njega nema sta lose reci. Pricao sa njim samo par dana prije nego sto je umro, prehlada ono ovo i od jednom nestade covjek.

Neka pociva u miru.
There is no replacment for cubic displacment.....

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Citulja

Post by KAMIKAZA »

VLADO CIPAR
Image

Pocivaj u miru prijatelju.. :(
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Одг: Citulja

Post by vrsta8472 »

Image

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Citulja

Post by svraka »

Џавала Мирослав из Мравице преминуо 07. 11. 2014. у 48 години живота. Не могу да вјерујем. Шта се десило?

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Citulja

Post by KAMIKAZA »

:shock: Ja za ovo nisam znao,a komsija mi je. O Boze hoce li iko ostati ziv u ta dva sela. :(
Djemko prijatelju,pocivaj u miru,neka ti je laka crna zemlja.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Citulja

Post by KAMIKAZA »

Umro je Moso (Blagoja) Iliskovic,jos jedana mladja osoba iz reona Drenova.

Jos jedna tuzna vjest,Jasko (Jelenka) Debeljak je izgubio bitku sa teskom bolesti.

Opstina Prnjavor je izgubila dva izuzetna covjeka.
Pocivajte u miru prijatelji,neka vam je laka crna zemlja. :(
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Citulja

Post by ZMIJA »

Moje iskreno sučešće, porodicama mojih komšija.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: Citulja

Post by nenad 10 »

Sada mi javio jedan prijatelj iz Italije,ako neko zna nekasnjeg gazdu diskoteke Target mislim da se zvao Vladica ili tako nesto slicno.Prezime mu neznam mislim da je iz Smrtica ili Palackovaca.Umro je u bolnici u Trstu.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Citulja

Post by KAMIKAZA »

Od cega on ?
Mislim da je bio iz Sibovske .
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: Citulja

Post by nenad 10 »

Rak

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Citulja

Post by KAMIKAZA »

Steta mlad covjek,neka mu je laka crna zemlja.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Citulja

Post by aquarius »

Facebook
Mladen Klinjo Ćurić
TUŽNA VJEST. UMRO JE VIDIĆ BRANISLAV LUTKI 24. (SRIJEDA) 12. 2014 GOD U 59 GOD. LEGENDA PRNJAVORA I F.K. LJUBIĆa.
SAHRANA ČE SE OBAVIT U ČETVRTAK 25. 12 U 14 h NA GRADSKOM GROBLJU U PRNJAVORU.
Image

Otišla je duša Prnjavora. Brane, neka ti je laka crna zemlja. Porodici iskreno saučešće.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Keyser Söze
Posts: 163
Joined: 14.07.2014. 11:41

Re: Citulja

Post by Keyser Söze »

Iskreno saucesce porodici i svim prnjavorcanima! Pocivaj u miru dobri nas Lutki!
Velikodusno rodjace, raspolagati tudjom mukom, nije mala zajebancija

cirus
Posts: 122
Joined: 03.06.2007. 13:00
Location: preko bare

Re: Citulja

Post by cirus »

Neka ti je laka crna zemlja, pocivao u miru legendo.....

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Citulja

Post by KAMIKAZA »

Pocivaj u miru legendo. :(
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Citulja

Post by vrsta8472 »

Вијест о смрти нашег Бранета је вијест која је највише људи прочитало од када имамо овај нови портал!

Image

Око 25 000 кликова. Човјек којега су вољеле и познавале три генерације Прњаворчана
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Citulja

Post by Hirurg »

Jel istina da je Cacin umro????

Poslato sa "Note 3" uz pomoc TAPATALK aplikacije!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Citulja

Post by vrsta8472 »

Мислиш на Кнежевића? Јесте
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Citulja

Post by KAMIKAZA »

Umro je Faruk brico.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Post Reply