Prnjavorski problemi nestanka vode

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

Post Reply
User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Prnjavorski problemi nestanka vode

Post by sveznadar »

Može li se prebrojati koliko je puta samo u ovoj godini (sedmici, mjesecu) dolazilo do višečasovnih nenajavljenih prekida vodosnadbjevanja Prnjavora!? Imamo li mi građani Prrnjavora i korisnici vode uopšte granicu strpljenja? Da li je iko od nadležnih ikada odgovarao za ovakvo stanje!? Postavlja se samo pitanje, dokle ovako? Naše je da trpimo, ćutimo i plaćamo (pre)skupu nekvalitetnu vodu koju često i nemamo!?
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: PRNJAVORSKI PROBLEM NESTANKA VODE

Post by vrsta8472 »

Баш ме интересује колики је праг толеранције ове раје!

Јутро кад сам устао и видим нема ни капи воде да се умијем и оперем зубе, баш сам се обрадовао. Одох сада на Укрину да се мало окупам!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Re: PRNJAVORSKI PROBLEM NESTANKA VODE

Post by sveznadar »

Ne znam zašto sada ćute (sa pravom) galamdžije koje su donedavno bili u opoziciji, a sada kada su na vlasti kao da ne vide da je problem (čini mi se) još i više izražen!? Ova sadašnja opozicija (donedavno vladajuća) i ne treba da se oglašava, njih smo i njihove glupave izgovore predugo trpjeli, a nesposobnost rješavanja očiglednih problema kaznili na izborima. Situacija je beznadežna kada svi ćute i trpe!? Ne znam, prosto ne mogu da ovaj problem ne povezujem sa politikom, i da mi ne budu krivi svi dosadašnji, sadašnji i oni budući koji će obećavati i dobijati mandate na istim temama, a mi svi ostajati u 21. vijeku sa problemima koja su karekteristična za 19 vijek.
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Re: PRNJAVORSKI PROBLEM NESTANKA VODE

Post by sagittarius_rex »

sveznadar wrote:Može li se prebrojati koliko je puta samo u ovoj godini (sedmici, mjesecu) dolazilo do višečasovnih nenajavljenih prekida vodosnadbjevanja Prnjavora!? Imamo li mi građani Prrnjavora i korisnici vode uopšte granicu strpljenja? Da li je iko od nadležnih ikada odgovarao za ovakvo stanje!? Postavlja se samo pitanje, dokle ovako? Naše je da trpimo, ćutimo i plaćamo (pre)skupu nekvalitetnu vodu koju često i nemamo!?
Može se prebrojati vrlo lako, a i lako se može saznati nije to nikakva tajna i niko ne bježi od toga.
U ovoj godini do sada je 23 puta pukao potisni cjevovod od toga samo 5 puta ovog mjeseca.
Inače potisni cjevovod u dužini 3.6 Km prolazi kroz Donju Mravicu tačnije od Postrojenja za preradu vode do bazena Cer.
Potisni cjevovod je star preko 30 godina, dakle "rok trajanja" je istekao negdje pred početak rata, kada je i planirano da se zamjeni ali zbog poznatih okolnosti nije.
Često se priča o toj cijeni vode, kvalitetu itd. a u suštini malo se toga zna.
Kažeš skupo, pa onda je nemoj trošiti, a opet kada je nema onda nije ni skupa koliko god da je.
Vidiš može se i bez telefona i bez struje ali bez vode nikako. Obično ljudi koji najviše troše tu istu vodu za koju lupaju gluposti oni je i najviše troše i prvi se bune kada je nestane.
Cijena je 0.80 pfeninga po 1 m3, znači 1000 litara, pa nek je i bara. I to nije najskuplja cijena vode u RS, a pogotovo u BiH. Pa čak i kad je bila 1.00 KM nije bila najskuplja.
Opet malo ko zna da su rađene analize bunareva u Prnjavoru i da su te analize pokazale da je "kvalitetnija" voda iz gradskog vodovoda nego iz tih bunareva. Al naš narod je takav, zagrabi onu kantu, naspe u čašu i kaže vidi kako je ledena, liječi sve bolesti :lol:
Ali opet kao obični građanin i ne može čovjek biti zadovoljan, može biti i manja cijena i bolji kvalitet i da ne dolazi do nestanka, sve se to može, samo se neće, a zašto, kako, ko, gdje, koga, e to je već u domenu politike.
Sve su ovo neke činjenice o kojima bi se moglo na dugo i na široko i na žalost ova tema bi mogla bit u politici jer je potpuno vezana za nju NA NAŠU ŽALOST.
>>>---------------------->>>

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Re: PRNJAVORSKI PROBLEM NESTANKA VODE

Post by sagittarius_rex »

vrsta8472 wrote:Баш ме интересује колики је праг толеранције ове раје!

Јутро кад сам устао и видим нема ни капи воде да се умијем и оперем зубе, баш сам се обрадовао. Одох сада на Укрину да се мало окупам!

Kakav prag :?: kakve tolerancije :?: :? baš me interesuje šta bi bilo da se pređe taj prak, šta bi to narod uradio, pusti tu šuplju priču, nego eto sad poguraj malo neke stvari pa će biti mnogo bolje, ako nisi prešao u SDS sad kad si nam najpotrebniji :smt006 :mrgreen:
>>>---------------------->>>

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: PRNJAVORSKI PROBLEM NESTANKA VODE

Post by Nicky »

Vedran je sve usr'o ! Eto naseg vodovoda iz bajke, Povelica itd :smt005

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Re: PRNJAVORSKI PROBLEM NESTANKA VODE

Post by sveznadar »

sagittarius_rex , hvala za iscrpne informacije, ali ipak zar ne misliš da je bruka koliko često nestaje vode!? Eto, nema je ni danas!!!
Prosto, mislim da je civilizacijski da je vodosnadbjevanje uredno. Sad bi mogli električari pričati koliko su njihovi dalekovodi stari i isluženi pa svejedno struje ima, a i bandere se (kako-tako) mijenjaju i modernizuju... Raspitajte se po okolnim opštinama i čućete kada im i kako često nestaje vode. Još malo, kod nas vijest neće biti da vode nema već da je ima!
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

Autumn
Posts: 52
Joined: 08.10.2007. 19:47
Location: Prnjavor

Re: PRNJAVORSKI PROBLEM NESTANKA VODE

Post by Autumn »

ovo je prevrsilo svaku mjeru....koliko para dajemo za vodu mogli su nam pozlaćene cijevi staviti da idu kroz grad,a ne ove sto pucaju svaki peti dan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

User avatar
ana
Posts: 1139
Joined: 05.02.2007. 15:41
Location: Prnjavor

Re: PRNJAVORSKI PROBLEM NESTANKA VODE

Post by ana »

I sta sad ,jedino u horu da pjevamo:"A tebe nema,nema pa nema a zora svanula....."
Mislim na vodu da ne bi bilo zabune. :wink:
Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo...

User avatar
proljece83
Posts: 446
Joined: 28.02.2007. 20:46
Location: Prnjavor

Re: PRNJAVORSKI PROBLEM NESTANKA VODE

Post by proljece83 »

ana wrote:I sta sad ,jedino u horu da pjevamo:"A tebe nema,nema pa nema a zora svanula....."
Mislim na vodu da ne bi bilo zabune. :wink:
Hmm,nema druge neko kante u ruke pa na dobru vodu:-)

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Re: PRNJAVORSKI PROBLEM NESTANKA VODE

Post by BETMEN »

Sta drugo da vam kazem nego svaka cast na postovima svi ste 100% u pravu.Vode necemo imati sigurno kako je krenulo barem jedno mjesec, dok se kalabic nagodi sa svojim pajdasima iz vodovoda kako da podjele pare tacnije onih 5 miliona sto je prebaceno na racun opstine, tako da smo opet najebali bili ovi ili oni dok god su u foteljama iskompleksirani kreteni i okorjeli kriminalci mi mozemo da sisamo koru i to bagremovu.




J....O IM MAJKU ONO MALO KINEZA I TO SVAKI DVAPUT
POSMATRAM VAS

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Re: PRNJAVORSKI PROBLEM NESTANKA VODE

Post by sveznadar »

BETMEN wrote:Sta drugo da vam kazem nego svaka cast na postovima svi ste 100% u pravu.Vode necemo imati sigurno kako je krenulo barem jedno mjesec, dok se kalabic nagodi sa svojim pajdasima iz vodovoda kako da podjele pare tacnije onih 5 miliona sto je prebaceno na racun opstine, tako da smo opet najebali bili ovi ili oni dok god su u foteljama iskompleksirani kreteni i okorjeli kriminalci mi mozemo da sisamo koru i to bagremovu.




J....O IM MAJKU ONO MALO KINEZA I TO SVAKI DVAPUT

Hahahahahahahahahahahahahahahahaha... Potpisujem :D
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: PRNJAVORSKI PROBLEM NESTANKA VODE

Post by vrsta8472 »

Ово са водом је катастрофа. Као да неко намјерно буши те цијеви.

Не знам само како вода нестане у 23 часова а дође ујутро у 9! Све се бојим да читаву ноћ раде, као да неко заврне главну славину.

И још нешто. Не знам да ли је ико од вас гледао сат за мјерење воде кад нема воде, тј кад треба доћи. Окреће се као луд, док зрак пролази а ми наравно и тај зрак у цијевима онда плаћамо на равне части сви.

И они прије и ови сада су НЕСПОСОБНИ да ријеше тај проблем воде. Ови нови тај проблем неће ријешити док је Драге Калабића а то ће сигурно још да потраје. Па ко има бунар, нека му је са срећом и живјели :!:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Re: PRNJAVORSKI PROBLEM NESTANKA VODE

Post by sveznadar »

vrsta8472 wrote:Ово са водом је катастрофа. Као да неко намјерно буши те цијеви.

Не знам само како вода нестане у 23 часова а дође ујутро у 9! Све се бојим да читаву ноћ раде, као да неко заврне главну славину.

И још нешто. Не знам да ли је ико од вас гледао сат за мјерење воде кад нема воде, тј кад треба доћи. Окреће се као луд, док зрак пролази а ми наравно и тај зрак у цијевима онда плаћамо на равне части сви.

И они прије и ови сада су НЕСПОСОБНИ да ријеше тај проблем воде. Ови нови тај проблем неће ријешити док је Драге Калабића а то ће сигурно још да потраје. Па ко има бунар, нека му је са срећом и живјели :!:
Bez vode i vazduha ne možemo, a kad nema vode imamo vazduha u cijevima prnjavorskog Vodovoda. Možda mi nismo svjesni dodatne usluge koju nam naš omiljeni Vodovod pruža :o ali je očigledno da ju plaćamo.
Eh da, vrsta8472 , pozitivno me iznenađuješ sa svojim komentarima i kritičkim osvrtom i na ove nove. Jbg, dok nas zajednička muka ne muči i dok nas isti "zijan i belaj" ne zadese, nemamo ni kritičan pogled. O Kalabiću ne treba trošiti riječi, njegovo jedno oko ima utisak da ima vode, a drugo je tu negdje :shock:
Možemo li šta pokrenuti da se ovo stanje već jednom riješi!? Ako treba dati nekom geniju i proviziju, dajmo, uzeće ju on prije ili kasnije, al nek' više dobijemo vodu!
Sa nostalgijom sam podesio zvuk melodije na mobilnom "voda"! :(
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: PRNJAVORSKI PROBLEM NESTANKA VODE

Post by vrsta8472 »

Ако имаш имало критичке свијести у себи, тешко да можеш да опстанеш у једноумљу. Једнсотавно не могу да шутим, мада би ми било много паметније да шутим "и радим посла" у неком УО. Али ето, ја опет на страни ове јадне раје. Вода нас све мучи. Мислим да и Калабић пи*ди, кад дође из Сарајева сав знојав па не може да се истушира (још оно његово брдо гдје живи са Никијем, прво остане у граду без воде а задње добије :smt005 ). Па сигурно му жена у лонцу подгрије воде, па да се мало подапере у лавору. Јадно је то што због тог идиота, ми живимо као да смо у Пакистану и то онај дио који се граничи са Авганистаном.

Мени дошла родбина из Канаде, тетка тетак и двоје рођака и сад онако знојави иду да спавају јер нема воде. Питају ме кад ће доћи, а ја стварно немам појма. Можда ујутро а можда мало сутра - ујутро.

Битно да је весело, и да иде вашар.

Ко још на воду мисли осим нас пар, погубљених ликова са форума :smt002
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Re: PRNJAVORSKI PROBLEM NESTANKA VODE

Post by sveznadar »

Hahahahahahahaha, vrsta8472 imaš pivo za ove redove :lol:
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: PRNJAVORSKI PROBLEM NESTANKA VODE

Post by vrsta8472 »

Ех да пијем пиво :D )))

Сви ме часте пивом, а ја пијем воду јер сам ВОДЕ жељан!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: PRNJAVORSKI PROBLEM NESTANKA VODE

Post by aquarius »

Neznam za vas, ali ja odo u beduine. Nemojte se iznenaditi ako sutra vidite neku spodobu sa rašljama u ruci ;)
Nema druge nego da pustimo ustavu na Drenovi :)
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Re: PRNJAVORSKI PROBLEM NESTANKA VODE

Post by sveznadar »

Ja mislim da nadležni i odgovorni za ovakvo stanje ne surfaju po netu, ne čitaju forume niti slušaju šta običan narod po ćoškovima priča... A to što ćemo malo da im smrdimo i nema neke veze, ne mirišu oni nas odavno...
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: PRNJAVORSKI PROBLEM NESTANKA VODE

Post by murgo »

Nicky wrote:Vedran je sve usr'o ! Eto naseg vodovoda iz bajke, Povelica itd :smt005
to mu je izgleda kazna... sto nema vode da se opere....
salim se Vedranè, svi mi znamo cije je to maslo...treba na vasaru mnogo vode za birtije itd... a narod nek se kupa u pivu...
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: PRNJAVORSKI PROBLEM NESTANKA VODE

Post by vrsta8472 »

Данас су СДС-овци писали писмо Мили Д. Да није тужно било би смјешно у вези воде. Објавићу сутра на главној страни, мени се углавном свиђа онај дио гдје спомињу Драгу Калабића. Оно остало је пуцање ћорака.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Re: PRNJAVORSKI PROBLEM NESTANKA VODE

Post by BETMEN »

Ljudi ja odo minirat branu a ko hoce sa mnom moze da me saceka kod parme, o istom trosku mozemo da kupimo ribu kad voda otece posto uskoro sa kalabicem i ostalom bagrom na celu opstine necemo imati sta da jedemo, a mozda ce i ona silna voda da sapere ova Prnjavorska ****** i rjesi nas i te bjede.







USKORO CE VODA DA BUDE SKUPLJA I OD NAFTE, PA IMA DA SJEBEMO EMIRATE IZVOZICEMO IM VODU, AL U K...U
POSMATRAM VAS

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Re: PRNJAVORSKI PROBLEM NESTANKA VODE

Post by sveznadar »

vrsta8472 wrote:Данас су СДС-овци писали писмо Мили Д. Да није тужно било би смјешно у вези воде. Објавићу сутра на главној страни, мени се углавном свиђа онај дио гдје спомињу Драгу Калабића. Оно остало је пуцање ћорака.
Objavi sada, ne drži nas u neizvjesnosti tih mudrih misli SDS-ovih umnih glava :)
Čekanje vode ima neke draži, podsjeća na novogodišnju noć, samo je mnogo neizvjesnija :o
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Re: PRNJAVORSKI PROBLEM NESTANKA VODE

Post by sveznadar »

Betmen, mani nasilje, odaće nas tragovi vonja ;-)
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: PRNJAVORSKI PROBLEM NESTANKA VODE

Post by vrsta8472 »

sveznadar wrote:
vrsta8472 wrote:Данас су СДС-овци писали писмо Мили Д. Да није тужно било би смјешно у вези воде. Објавићу сутра на главној страни, мени се углавном свиђа онај дио гдје спомињу Драгу Калабића. Оно остало је пуцање ћорака.
Objavi sada, ne drži nas u neizvjesnosti tih mudrih misli SDS-ovih umnih glava :)
Čekanje vode ima neke draži, podsjeća na novogodišnju noć, samo je mnogo neizvjesnija :o
Кад баш желиш. Штиво за лаку ноћ
Отворено писмо ОО СДС-а Прњавор премијеру РС Милораду Додику,17.август 2009. године
Аутор: Информативна служба СДС-а
понедељак, 17. август 2009.
ОТВОРЕНО ПИСМО

ВЛАДА РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ
ПРЕДСЈЕДНИК ВЛАДЕ


Поштовани господине предсједниче,

као што Вам је већ познато, Oпштина Прњавор је у септембру 2007. године према Савјету за развој Републике Српске кандидовала неколико пројеката за финансирање из средстава од продаје „Телекома Српске“, имајући у виду да су грађани општине Прњавор у „Телеком“ уложили више од 30 милиона КМ.
Као први, приоритетни пројекат, кандидован је пројекат водоснабдијевања 6 мјесних заједница сјеверног дијела Општине и града Прњавора са изворишта Повелич. О судбини кандидованих пројеката општина Прњавор никада није добила званични одговор, иако је то била обавеза Савјета за развој Републике Српске, односно Министарства финансија.

У априлу 2008. gодине Савјет за развој Републике Српске, с Вама на челу, је пројекат „Повелич“ одобрио Комуналном предузећу „Водовод“ А.Д. Прњавор, што је било потпуно неочекивано и нелогично, обзиром да су локалитет изворишта и сви до тада изграђени објекти у власништву општине Прњавор, за шта је Општина уложила више од 3 милиона КМ. Тадашњи начелник Општине Вам је упутио ургентно писмо, тражећи појашњење такве одлуке Савјета за развој Републике Српске, на шта никада нисте одговорили.
Обзиром да су слични пројекти одобрени општинама Лакташи, Модрича и неким другим, није тешко закључити да је одлука да се пројекат „Повелич“ одобри Комуналном предузећу „Водовод“ А.Д. Прњавор, којим управљају кадрови СНСД-а, политички мотивисана.


Тада су представници „Водовода“ и прњаворског СНСД-а, директно из зграде Владе Републике Српске, обавијестили грађане да су они обезбиједили средства и да ће грађани 6 мјесних заједница сјеверног дијела Општине и града Прњавора до јесени 2008. године имати у својим чесмама питку воду.
То је био доказ да сте се Ви и Влада Републике Српске одлучили да игноришете и заобилазите званичне органе општине Прњавор и да сарађујете само са својим политичким истомишљеницима, иако је Ваша уставна и законска обавеза сасвим другачија.
Настављајући зацртани политички пројекат свог предсједника Драге Калабића, одборници СНСД-а у Скупштини општине Прњавор тада су тражили да општина Прњавор извориште Повелич и изграђене објекте пренесе на Комунално предузеће „Водовод“ А.Д. Прњавор, иако су и сами били свјесни да је то супротно закону. Када такви приједлози, наравно, нису прошли у Скупштини, онда крећу оптужбе на рачун СДС-а, као кочничара у реализацији овог пројекта.

Како се власт у општини Прњавор промијенила, а грађани још увијек нису добили обећану воду, јасно је да је оптуживање СДС-а за кочење реализације пројекта било јефтини политички трик, на коме је СНСД узео много гласова.
Поштовани господине предсједниче, ништа у свему наведеном не би било толико трагично да недавно нисмо открили да планом активности у реализацији овог пројекта, за који сте одобрили 5,7 милиона КМ, није предвиђено ништа што је у вези са изградњом водоводне мреже за села сјеверног дијела општине Прњавор.
Наиме, све активности предложене из КП „Водовод“ А.Д. Прњавор, а на које сте Ви дали сагласност, у функцији су довођења воде само у град Прњавор, док планирана реконструкција потисног цјевовода од фабрике воде „Дренова“ до базена „Цер“, нема никакве везе са пројектом „Повелич“.
Због ове преваре грађана Велике Илове, Грабик Илове, Печенег Илове, Шибовске, Штивора, Палачковаца и Смртића, одборници СДС-а у Скупштини општине Прњавор су тражили одржавање посебне сједнице на ову тему, која је одржана 17.07.2009. године. Захтијевали смо да Скупштина општине реагује и да од Савјета за развој Републике Српске тражи да овај пројекат буде обустављен од извршења, те враћен у надлежност Општине Прњавор, како би се одмах приступило наставку радова на већ започетим објектима, а који су у директној вези са довођењем воде у 6 мјесних заједница сјеверног дијела Општине, а потом и у град Прњавор.

Због политичких разлика међу одборницима, Скупштина није заузела став по овом питању, а одборници СНСД-а нису имали храбрости ни да дођу на ову сједницу Скупштине.
Не знамо да ли располажете правим информацијама о овом пројекту, да ли сте свјесно дали сагласност на активности које искључују села сјеверног дијела Општине, или сте и Ви као и грађани овог дијела Општине преварени од стране Надзорног одбора КП „Водовод“ А.Д. Прњавор и предсједника Општинског одбора СНСД-а у Прњавору. Скрећемо Вам пажњу и на чињеницу да је у „Водоводу“ тешка економска и организациона ситуација, изазвана неразумним и политички мотивисаним потезима Надзорног одбора, резултат чега је и врло нередовно снабдијевање водом града посљедњих мјесеци. Због свега тога ово предузеће нема капацитет да носи овај пројекат a поготову нема могућност да обезбиједи лична средства у износу од 1,3 милиона КМ, што је обавеза овог предузећа преузета потписивањем Меморандума о реализацији пројекта. Напомињемо и то да је свако домаћинство сјеверног дијела општине Прњавор за увођење телефона у своје домове, „Телекому Српске“ плаћало више од 3 хиљаде КМ, што би требало да буде разлог више за морално право ових домаћинстава на средства од продаје „Телекома“, те да ни у ком случају не би смјели бити заобиђени у реализацији овог пројекта.
Очекујемо од Вас, господине предсједниче, да ћете озбиљно размотрити овај проблем, те овај пројекат вратити у надлежност Општини Прњавор.

Очекујемо, такође, да ћете размотрити могућност одобрења додатних средстава за реализацију овог пројекта, као и осталих пројеката које је општина Прњавор кандидовала према Савјету за развој Републике Српске.
Обзиром да сте активно учествовали у кампањи за локалне изборе прошле године и да сте становницима општине Прњавор обећали десетине милиона КМ, под условом да се власт промијени, што се и десило, очекујемо да коначно почнете са реализацијом својих обећања.

С поштовањем,

Предсједник ОО СДС Прњавор
мр Синиша Гатарић
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply