Prnjavorski problemi nestanka vode

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Prnjavorski problemi nestanka vode

Post by vrsta8472 »

Дотрајале водоводне инсталације

У прњаворској улици Лазе Лазаревића за двије седмице три пута су пукле водоводне цијеви.

Иако, кварови нису узроковали веће проблеме у снабдијевању града водом из Водовода истичу да су узрок пуцања тих цијеви најстарије водоводне инсталације и то од азбестних цијеви.

Због честих кварова радници Водовода приморани су да прекопавају улицу и ометају саобраћај, а према ријечима директора Водовода АД Прњавор Ђуре Бунића, Водовод је немоћан у оваквим ситуацијама.

Да се посао коректно одради доказује чињеница да цијеви пуцају на различитим мјестима.

Бунић је потврдио да у граду има још неколико улица са сличним проблемима и у наредном периоду требало би наћи средства те санирати водоводну мрежу.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Prnjavorski problemi nestanka vode

Post by KAMIKAZA »

Sad vidim da je Vlado Zivkovic bio u pravu,nama je jevtinije da flasiramo Povelic i dostavljamo po kucama.Ovima ne moze amerika nateci para,daj neka neko objasni konjima za sta sluze ventili,kako se puni vod posle potpunog praznjenja itd. u mene dok nisam smanjio protok na mom glavnom ventilu,kad nestane vode,i kad se nekim cudom ponovo pojavi,cesme ispadaju iz zidova,mogu na cesmi da duvam gume kao kompresorom. :D Jenom sam slucajno primjetio taj zvuk dolaska vode i pogledam u saht na onaj brojcanik,a on podivljao kao onaj njemacki za dugove,ne vidis brojeve,sreca stade za par minuta,sam se poneki put trzne i preleti koji broj i kubik,onako kao da umire pa otice papcima. :D Tad sam pomislio kako je onoj maloj plasticnoj cjevcici koja vodi do mene,ona ce jednog dana da odleti u svemir,mada smo mi sada naucili da zivimo sa tim,vode nestaje mi otvaramo sve cesme,da izadje zrak ako slucajno dodje,i onda rasporedimo babu da pazi kad ce poceti da tutnji,a onda kad baba udari u klepalo mi svi trcimo da zatvorimo cesme da ne dodje do poplave. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
alibaba
Posts: 81
Joined: 22.09.2006. 00:21
Location: austrija

Re: Prnjavorski problemi nestanka vode

Post by alibaba »

Kamikaza, sad mogu da idem na spavanje poslije ovako zdravog smijeha zbog "rasporedjivanja babe" :lol:
Ko rano rani... citav dan zijeva

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Prnjavorski problemi nestanka vode

Post by vrsta8472 »

И опет нема воде :twisted:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Prnjavorski problemi nestanka vode

Post by regeman »

sta ce ti voda...ne valja previse da se zadrzava u organizmu :lol:

evo juce najavise iz elektra da bi moglo biti restrikcija. nema vode u HC.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Prnjavorski problemi nestanka vode

Post by KAMIKAZA »

vrsta8472 wrote:И опет нема воде :twisted:
I opet baba mora prekovremeno da radi :smt005
Prosli put kad je dosla voda baba sa njom oprala kosu ,i vidite na sto sad lici :D
Image
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
mirabell
Posts: 162
Joined: 19.11.2007. 16:54

Re: Prnjavorski problemi nestanka vode

Post by mirabell »

Kako nam vode vise nema nego sto ima,baba ce dobiti rjesenje na neodredjeno bez prava ne godisnji odmor :smt005
... govori tiho i nosi psa sa sobom...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Prnjavorski problemi nestanka vode

Post by vrsta8472 »

И опет нема воде :arrow: :?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Prnjavorski problemi nestanka vode

Post by ZMIJA »

Sobzirom na hidro metreološku situaciju ,što je ovog momenta viša sila, očekivati je u nekom narednom periodu u slučaju da ostane postojeće stanje,dalje redukcijei struje i vode, što za današnji nestanak ne možemo kazati da je redukcija, već stara priča potisnog voda od Drenove do Cera.
Iako se metreološka situacija promjeni na bolje, to jest da se jezero Drenova dopuni dodatnim kolčinama vode, koje su sada u kritičnom stanju,stanje potisnog voda će se dodatno problematizovati ove zime, s obzirom da je ove godine usledila nezapamćena suša, i kako će se ona odraziti na dotrajali postojeći potisni vode niko živ nezna.

Očekivati je sve veće prkide u snabdjevanju garađana vodom ove zime, s obzirom na očekivane probleme sa potisnim vodom koji je u dotrajalom stanju.

Katastrofalna je procjena oni koji su izradu novog potisnog voda skinuli sa prioriteta , što će se vrlo brzo odraziti na redovno snabdjevanje građana kakvom takvom vodom ,odnosno prijeti nam jedna vodovodna katastrofa u Prnjavoru.

GRAĐANI NE BI SMJELI OSTATI NA OVO SLIJEPI I NIJEMI, I TREBALI BI PONOVO RAZMIŠLJATI O NAJOZBILJNIJEM UPOZORENJU LOKALNOJ VLASTI KAD JE VODOSNABDJEVQANJE GRAĐANA VODOM U PITANJU U PRNJAVORU.

Najozbiljnije se razmišlja da se obnovi rad odbora za proteste građana kad je ovaj problem u pitanju.
Stoga se pozivaju svi bivši članovi odbora na konsultacije u vezi sa ovim problemom .

DOSTA JE BILO . :smt006
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Prnjavorski problemi nestanka vode

Post by vrsta8472 »

DOSTA JE BILO .
у ово бих се и ја могао укључити, чисто онако рекреативно :smt002
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Prnjavorski problemi nestanka vode

Post by ZMIJA »

Svi koji su zainteresovani da ozbiljno učestvuju u pripremi ev protesta,i u samim protestima, po pitanju problema vodo snabdjevanja u Prnjavoru, na forumu će biti istaknut broj telefona na koji će se svi građani moći izjasniti o ovom pitanju.
Zamoljavam forumaše ako ne mogu pomoći da ne odmažu, jer svima nam je u interesu da imamo zimus aii i u buduće kakvu takvu vodu u svojim domovima.

Napomena, sve kritike i sva svaoaj razmišljanja na ovaj predlog forumaši mogu iznijeti , baš ovdje gdje se ideja i začinje.

Sve kritike su dobro došle, i one koje su pozitivne i one koje su negativne bitno je da natjeramo vlast da riješava konkretne probleme građana ,odbacujući politizaciju jer mi gospodo nemamo vode u svojim domovima i u buduće bit će je po svim prilikama sve manje i manje.

Konačno je kucnuo čas da se grad Prnjavor probudi i kaže onim smutljivcima gore u skupštini da se moraju početi baviti problemima građana,ili u protivnom građani će se početi baviti njima, koliko je več na prvom sledećem zakazanom cirkusu u skupštzini opštine Prnjavor.

DOSTA JE BILO :!: :!: :!: :?: :?: :?:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Prnjavorski problemi nestanka vode

Post by Magyar »

Iako zivim na selu i apsolutno nemam nikakve veze sa vodovodom podrzacu svaki vid izrazavanja nezadovoljstva :smt002
Sve što možeš danas, uradi juče!

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: Prnjavorski problemi nestanka vode

Post by nenad 10 »

i ja sam za.dosta je bilo pa ako treba i motke u ruke

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Prnjavorski problemi nestanka vode

Post by ZMIJA »

Hvala unaprijed MAĐAR :smt006
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Prnjavorski problemi nestanka vode

Post by vrsta8472 »

Да неко стави прст на чело.

Недостаје једно 10м воде

Image

Image

Image

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Prnjavorski problemi nestanka vode

Post by regeman »

ja ne vidim nacin kako mogu da rijese to sto nema kise. jedino da su normalno radili dok je bilo vode pa da imaju neki kredit kod naroda sad kad je kriza..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Prnjavorski problemi nestanka vode

Post by KAMIKAZA »

Potisni vod ne resava probleme jer vode nema u jezeru,ali da se treba malo posvetiti tome i reci stoci kud ce da ore to je sigurno,zato podrzavam ovu akciju.Zemlja je u 95 % izuzeta i placena,znaci onih 5 % se zaobilazi i imovinskih problema nema,bar na toj liniji,osim toga i Gradip je uzeo kauciju ,ako se na varam od 500 000 km,pa treba bar da rijesi dio potisnog voda,koji je moguce uraditi za te pare.Ljudi samo naprijed ,svaka akcija je dobro dosla. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Prnjavorski problemi nestanka vode

Post by murgo »

Prnjavorski forumasi su sa njihovim zalaganjem mnogo postigli, pa se nadam da ce i rjesavanje najbitnijeg problema (zahvaljujuci njima) krenuti sa mrtve tacke! Dok nasi opstinari (cast izuzecima) zuljaju fotelje i svadjajuci se nabijaju debele dnevnice, narod nema vode ni za WC a kamoli za pice! Pare za vodovod su otisle u privatne dzepove ali ne narodu vec onima koji su na izvjesnim pozicijama. Pa zar ih nije sramota svadjati se na sjednicama kao da Opstina nema vecih problema. Izgleda da i sa nebesa to neko vidi, ali kaznjava neduzne...
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
oko_sokolovo
Posts: 89
Joined: 30.07.2009. 10:06

Re: Prnjavorski problemi nestanka vode

Post by oko_sokolovo »

murgo wrote:Prnjavorski forumasi su sa njihovim zalaganjem mnogo postigli, pa se nadam da ce i rjesavanje najbitnijeg problema (zahvaljujuci njima) krenuti sa mrtve tacke! Dok nasi opstinari (cast izuzecima) zuljaju fotelje i svadjajuci se nabijaju debele dnevnice, narod nema vode ni za WC a kamoli za pice! Pare za vodovod su otisle u privatne dzepove ali ne narodu vec onima koji su na izvjesnim pozicijama. Pa zar ih nije sramota svadjati se na sjednicama kao da Opstina nema vecih problema. Izgleda da i sa nebesa to neko vidi, ali kaznjava neduzne...
Jače demagogije i većih budalaština odavnoh ne čuh, nego sada od ovog 'slovenca' ili već šta je!
Al, valjda nam to i treba, kada mi ovdje, odavno, plješćemo k'o pingvini, prisvajamo afričku percepciju ('bogovi su pali na tjeme II') i usklikujemo, umjesto Drugu Titi, nekim VELIKIM FORUMAŠIMA, koji, Mravicu i ostali dio naše lijepe opštine, uglavnom vide na sliku!?

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Prnjavorski problemi nestanka vode

Post by ZMIJA »

Naravno da mi ne možemo uticati hoće li biti kiše ili neće,viša sila je u pitanju, ja govorim u slučaju i da sutra se napuni jezero u Drenovi, mi ćemo i dalje imati redukcije vode u narednom periodu, zbog potisnog voda koji je u dotrajalom stanju.

Ovakvo dotrajalo stanje potisnog voda bit će dodatno problematizovano zbog minule suše koja je nezapaćenja, poslije koje će neminovno doći do erozivni pojava na terenu, koje dodatno ugrožavaju potisni vod.

Potreba za izradom novog potisnog voda je već odavno postala problem, i u tom smislu urađen je projekat,dal novi ili neki koji se naknadno zbog imovinskih problema preprojektovan nije ni važno,raspisan tenderi i određen izvođač radova ,,Gradip''
Radovi su trebali početi još ljetos ,ali do dana današnjeg to se nije desilo .
Gospodin Kalabić reče onomad na televiziji da potisni vod nije u prioritetu,i da za to nema opština para,već da se treba forsirati izgradnja Poveliča kako bi se voda dovela do Crvenog Krsta.
Zaista postavlja se ovdje pitanje ko koga pravi ludim.
Kako se nešto može skinuti sa prioriteta u fazi kakvoj je izgradnja potisnog voda, najavljivana više puta, samo se čekalo na rešenje imovinsko pravnih zavrzlama,pa da radovi počnu.

Voda sa Poveliča i kad stigne do Crvenog Krsta, u naše česme neče brzo, zbog izrade novog distrubtivnog voda od ulice Živojina Preradovića do Cera.
Činjenica je jedno, da se građani sve češće susreću sa nestankom vode još uvjek ne zbog manjka vode u jezeru Drenova, što nije isključeno u narednom periodu ako ne padne kiša ,već zbog dotrajalosti potisnog voda koji je sve češće u kvarovima, koji imaj trend rasta i po obimu i po učestalim pojavama kvarova.
Odbor za proteste građana po pitanju vodosnabdjevanja u Prnjavoru zasjeda ovih dana i donosi odluku o ozbiljnom upozorenju opštinskoj vlasti, da se ovom problemu mora hitno pristupiti, u protivno mogu se očekivati protesti građana pred skupštinom opštine, ne kao što su svojevremeno najvljivala traktorska parada kroz Prnjavor, već da bi građani mogli blokirati rad skupštine opštine kao upozorenje da se moraju rešavati problemei građana a ne se istim tim građanima izrugivati na njihove probleme neodgovornim radom skupštine opštine, čiji je rad već duže vremena u svojevrsnoj blokadi

DOSTA JE BILO :!: :!: :!:
.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Prnjavorski problemi nestanka vode

Post by MAXIMUS »

DOSTA JE BILO
Dobro jutro sad sam ustao i prvi post što pročitah ....DOSTA JE BILO :smt017

Jel to krenula predizborna kampanja ili .....

Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Prnjavorski problemi nestanka vode

Post by ZMIJA »

Može se to nazvati kako je kome drago,nekima kampanja ,nekima problem ,nekima ravno do mora i to je ok, samo neznam kao natjerati one koji trebaju da riješe naš zajednički problem, o kome sam već pisala ili sam možda samo ja u problemu.
:smt005 :smt005 :smt005
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Prnjavorski problemi nestanka vode

Post by KAMIKAZA »

ZMIJA wrote:Voda sa Poveliča i kad stigne do Crvenog Krsta, u naše česme neče brzo, zbog izrade novog distrubtivnog voda od ulice Živojina Preradovića do Cera.
Zmiki taj vod je samo patka,na Macinu brdu je bazen koji ce da snabdjeva grad tj.Kalabicevu cetvrt sjeti se one njegove cuvene tvrdnje da je MB vislje od Cera,i ko normalan tjera vodu sa brda na brdo,pravi vodove i cuda samo da bi zadovoljio narod,od MB do Crvenog krsta su par stotina metara,i posto je na Macinu brdu u stvari distribucioni bazen kao i na Ceru,pitanje je dal je to ikad iko i pomislio da radi.Osim toga vod kroz centar grada do Hadzijine kuce nije potisni vod,ako mi ne vjerujes otidji na saht kod Deketove prodavnice pa se uvjeri,tu se planira spajanje stare linije od cera,a ona se izmjesta na bare zbog auto puta a ne zbog Kalabicevog potisnog voda. :wink:
Sto bi se reklo lazu kao psi. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Prnjavorski problemi nestanka vode

Post by ZMIJA »

Ja Kami znam vrlodobro da je kroz grad urađen takozvani magistralni vod,a šta znači magistralni vod,odnosno dvije plastične cjevure jedna pored druge su u zemlji različitih profila,jedna deblja a jedna nešto tanja, koja je od njih ptisna a koja je distributivna ja to ne bih znala reći,jer je svojevremeno ljudima govoreno da će se sa bazena Maćino Brdo pumpama voda potiskivati na bazen na Ceru,a onda nazad u gradsku mrežu.
Priča da je kota Maćino Brdo viša kota od Cera,sam čula od ljudi iz Vodovoda, a jeli to tačno neznam ,jer u tom slučaju sasvim normalno da bi i bazen na Mačinom brdu mogao biti bazen iz koga bi se grad mogao snabdjevati vodom, i nebi bilo potrebno vodu dobacivati pumpama na Cer a onada u grad.
Ovdje je visinska kota bitna radi pritiska u višim zonama grada,što je ranije bio problem, a sad poslije urađenog magistralnog voda kroz grad ,dobiven je radni pritisak od 2 bara kod Crvenog Krsta, koji omogućuje bolji pritisak u višim zonama grada,što najbolje znaju oni sa petog sprata u zgrada u Prnjavoru, koji su ranije imali problem sa pritiskom a sad ga više nemaju.
Zato bazen na Maćinom brdu ne može biti distributivni jer biimali ponovo problema sa pritiskom u višim zonama grada,jedino ako je tačno da je Maćino brdo više od Cera onda ovo što ti pričaš može se uzeti kao argument.
Ja odavno nisam bila na Maćinom brdu možda je stvarno u međuvremenu poraslo,i sad je više od Cera.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Prnjavorski problemi nestanka vode

Post by vrsta8472 »

ZMIJA wrote: Odbor za proteste građana po pitanju vodosnabdjevanja u Prnjavoru zasjeda ovih dana i donosi odluku o ozbiljnom upozorenju opštinskoj vlasti, da se ovom problemu mora hitno pristupiti, u protivno mogu se očekivati protesti građana pred skupštinom opštine, ne kao što su svojevremeno najvljivala traktorska parada kroz Prnjavor, već da bi građani mogli blokirati rad skupštine opštine kao upozorenje da se moraju rešavati problemei građana a ne se istim tim građanima izrugivati na njihove probleme neodgovornim radom skupštine opštine, čiji je rad već duže vremena u svojevrsnoj blokadi

DOSTA JE BILO :!: :!: :!:
.

Змијо, како да се укључимо и да видимо који су вам циљеви. Дај неку информацију?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply