Zasto je Prnjavor postao grad seljastva i primitivizma ?

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

User avatar
Ibanez
Posts: 302
Joined: 30.04.2009. 18:18

Re: Zasto je Prnjavor postao grad seljastva i primitivizma ?

Post by Ibanez »

seljak iz skakavaca wrote:Opanke na noge, i bjezi iz njega...
SiS vazi i za tebe neznam koji je zabavniji...bez sale...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Zasto je Prnjavor postao grad seljastva i primitivizma ?

Post by vrsta8472 »

Након 5 дана, клупе су поломљене!

Image

Image

Па добро ако смо стока, не морамо бити стока на квадрат!!!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Zasto je Prnjavor postao grad seljastva i primitivizma ?

Post by ThunderBird »

Milan Gunjević wrote:Prnjavor je skup Ilovčana i žitelja okolnih sela koji su leteći u inostranstvo i zaradjujući stekli imovinu u centralnom djelu već spomenute opštine naseljavajući okolinu stočne i buvlje pijace te tako tvoreći ono što se danas naziva Prnjavorom.
Izvinite, morao sam ovo da prepišem i ovdje...
Davno sam to rekao svojoj drugarici i stojim iza svake riječi koja mi je prešla preko usta...

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Zasto je Prnjavor postao grad seljastva i primitivizma ?

Post by Franz »

Da, danasnji Prnjish priblizno odgovara datom opisu...nazalost.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

Siman_Simke
Posts: 9
Joined: 21.12.2009. 20:19

Re: Zasto je Prnjavor postao grad seljastva i primitivizma ?

Post by Siman_Simke »

Vezano za klupe..nije dobar kvalitet drveta.. :D :D :lol: :lol:

PROLETER
Posts: 95
Joined: 21.09.2009. 22:56

Re: Zasto je Prnjavor postao grad seljastva i primitivizma ?

Post by PROLETER »

sa oprostenjem jebiga dosta vishe .
ima vise seljaka i u samom gradu nego priznajete
drugo nisu svi glupi kad su uspjeli u zivotu neko na neki nacin
kamo srece da su se odrekli prnjavora
trece ko to ovdje ima za pravvo da se izjasni gradjanom prnjavora
mislim na to da mu je djed rodjen u prnjavoru
a ne doselio se tata a ja sam imao 9 god pa sad moje je pravo
da se nazivam gradjanom a ostali vi ste seljoberi
Never argue with imbeciles, first they will pull you down to their level, and then they will beat you with expirience.

PROLETER
Posts: 95
Joined: 21.09.2009. 22:56

Re: Zasto je Prnjavor postao grad seljastva i primitivizma ?

Post by PROLETER »

Zasto je Prnjavor postao grad seljastva i primitivizma ?

nije postao nego je bio i ostao !!!
Never argue with imbeciles, first they will pull you down to their level, and then they will beat you with expirience.

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Zasto je Prnjavor postao grad seljastva i primitivizma ?

Post by murgo »

KAMIKAZA wrote:Zenga,Redzo,Brane lutkica,Osman Dzaferov,Ridzis ,Kedzan,Murgo i Rajko radodajko :smt005
Kami, pa kud bas mene svsta u primitivce?
Ako sam Prnjavorcanin ne znaci da sam i primitivan...
razocarao si me morat cu prestati da pijem...
nema zabave bez zena i rakije

močvara
Posts: 146
Joined: 18.12.2009. 14:09

Re: Zasto je Prnjavor postao grad seljastva i primitivizma ?

Post by močvara »

Ovo pitanje zaslužuje da se o njemu razmišlja, istražuje i govori, jer Prnjavor je vjekovima bio kasaba, stjecišete svaga i svačega, šeto smo mi danas pretvorili svoj ponos i nekakvu čudesnu prednost u odnosu na druge sredine.Pored navedenog do juče smo bili zadnja rupa na svirali, koje se zove stepen razvijenosti. Vjekovima su prolazile razne vojske, izbjeglice, azilanti, prevaranti, i kojekakvi čudaci, neću da kažem l....... Naravnosve to ostavilo svoj pečat, pa danas imamo to što imamo. Neću o tome više...... osim da izvedem svoj vlastiti zaključak: LOŠA RASADA. :smt024

voskar-ka
Posts: 11
Joined: 18.03.2010. 19:37

Re: Zasto je Prnjavor postao grad seljastva i primitivizma ?

Post by voskar-ka »

močvara wrote:Ovo pitanje zaslužuje da se o njemu razmišlja, istražuje i govori, jer Prnjavor je vjekovima bio kasaba, stjecišete svaga i svačega, šeto smo mi danas pretvorili svoj ponos i nekakvu čudesnu prednost u odnosu na druge sredine.Pored navedenog do juče smo bili zadnja rupa na svirali, koje se zove stepen razvijenosti. Vjekovima su prolazile razne vojske, izbjeglice, azilanti, prevaranti, i kojekakvi čudaci, neću da kažem l....... Naravnosve to ostavilo svoj pečat, pa danas imamo to što imamo. Neću o tome više...... osim da izvedem svoj vlastiti zaključak: LOŠA RASADA. :smt024
E sad je prilicno kasno da postanete cistokrvan gospodski prnjavor,ako ste ikad i od koga imali postati gospodski,ne valjaju vam iz okolnih sela,ne valjaju ljudi koji su se iz raznih razloga obreli tu,ne valjate sami sebi,pa ko vam uopste valja.napravite distrikt prnjavor od "prnjavorske gospode" samo da ne bude prazan skup.
Mislim da je prilicno kasno zato sto ni sami niste vodili racuna "o proizvodnji rasade"
Svaka pa i ova sredina ima svoje prednosti i mane,lijepu i manje lijepu stranu,i sve zavisi od ugla gledanja,nemoguce da bas svi ne valjaju.stanite pred ogledalo pa prvo rascistite sami sa sobom.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Zasto je Prnjavor postao grad seljastva i primitivizma ?

Post by regeman »

pise se punim duhom i inspiracijom kao da je Rim u pitanju :mrgreen:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

cika_males
Posts: 1
Joined: 12.03.2010. 16:37

Re: Zasto je Prnjavor postao grad seljastva i primitivizma ?

Post by cika_males »

prnjavor nije "grad" ako cemo realno, hvali jos mnogo toga, to je jedan pokusaj da se iz stranog kapitala i domaceg lopovluka napravi grad,
mada sve u svemu prateci razvoj nemoze se reci da je gore nego prije 10 godina...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Zasto je Prnjavor postao grad seljastva i primitivizma ?

Post by KAMIKAZA »

Ja sam u jednom momentu pomislio da smo strasno napredovali,da smo daleko ispred zapada,da bi se u sledecoj sekundi debelo razocarao,a evo kako je bilo,tog kobnog dana,prosle sedmice:
Dodjem ja pred robnu kucu Prima, na parking,znate ljudi pricaju svasta,kao tu se okupljaju neke mlade cure koje sve rade za dopunu :D ma sta pricaju i pisu ovdje,neke radodajke za male pare,bas tu na parkingu :) i ja krenem da se omrsim poslije uskrsnjeg posta :D I sve onako kao sto su pisali i pricali nasi forumasi,ja parkiravam,prilazi jedna,ma nije mlada kao sto su pisali,znam ja da je u njih svako dvozuno :P ,pa i cutim,kontam sta je tu je,kad ona moderna,savremena zenska,cak i fiskalnu kasu nosi,kuca odmah racun :D ,ja sav u cudu,jebo zapad,to nigdje nema, kontam Prnjavor je metropola i za Pariz,i tu onda dodje ono razocarenje,kaze mi ona: "gospodine ovdje se placa parking",kad u zemlju ne propadoh,a sve to zbog par forumasa koji me debelo zajebase. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Zasto je Prnjavor postao grad seljastva i primitivizma ?

Post by Franz »

Nemojte me pogresno shvatiti...znate, ja sam pomalo i coban pa neke stvari ne shvatam bas najbolje...ali mnogo mi smijesan bio prvi susret sa tim "pokretnim automatom" za naplatu parkinga sa sve fiskalnom kasom u ruci...

...kako Kami rece, zakon se postuje bolje nego u parizu...na ruke i racun dobijes :smt003
Its too late to change events
Its time to face the consequence

PROLETER
Posts: 95
Joined: 21.09.2009. 22:56

Re: Zasto je Prnjavor postao grad seljastva i primitivizma ?

Post by PROLETER »

regeman wrote:pise se punim duhom i inspiracijom kao da je Rim u pitanju :mrgreen:
extra Rege brate extra :smt005
Never argue with imbeciles, first they will pull you down to their level, and then they will beat you with expirience.

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: Zasto je Prnjavor postao grad seljastva i primitivizma ?

Post by povjerljiva »

-
Last edited by povjerljiva on 28.02.2011. 11:01, edited 1 time in total.
Život je samo jedan.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Zasto je Prnjavor postao grad seljastva i primitivizma ?

Post by KAMIKAZA »

povjerljiva wrote:.

Prnjavor je nahranio mnoge koji sad o njemu pričaju najgore.
A NEKI SU SE BOGA MI I PREJELI !!!!! :smt005 Nemanja i cetrdeset razbojnika :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Zasto je Prnjavor postao grad seljastva i primitivizma ?

Post by Magyar »

KAMIKAZA wrote: A NEKI SU SE BOGA MI I PREJELI !!!!! :smt005 Nemanja i cetrdeset razbojnika :smt005
Zato je Popaj tu, (citaj Buco) :D da spasi sve :smt003
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: Zasto je Prnjavor postao grad seljastva i primitivizma ?

Post by povjerljiva »

-
Last edited by povjerljiva on 28.02.2011. 11:01, edited 1 time in total.
Život je samo jedan.

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Zasto je Prnjavor postao grad seljastva i primitivizma ?

Post by Magyar »

povjerljiva wrote:
Ima jedna dobra izreka:"Kad nas oni što idu za nama ne mogu stići, zakljinju se da smo zalutali."
Mozda sam pogresno napisao, mozda nije Buco Popaj, vec neki novi Mesija grada Prnjavora, a vi ostali njegovi vjerni apostoli. Pitanje je da li ce te spasiti vecinu ili nekolicinu vas koji ste "ugrozeni" djelima nekih ljudi.
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: Zasto je Prnjavor postao grad seljastva i primitivizma ?

Post by povjerljiva »

-
Last edited by povjerljiva on 28.02.2011. 11:02, edited 1 time in total.
Život je samo jedan.

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Zasto je Prnjavor postao grad seljastva i primitivizma ?

Post by Magyar »

Uopste mi nije bila namjera da neko pomisli da Buco ili neko drugi osniva neku sektu.Izrazio sam se tako jer kako i sama kazes slobodna zemlja u kojoj svako moze izabrati koga, sta i kako slijediti. U pravu si, vodja i sljedbenici, moja greska sto sam napisao Mesija i apostoli. No, kad smo kod vodja i sljedbenika, zaboravljate bitnu stvar, da isti ti koje danas pljujete su nekada bile vodje nekih sljedbenika. Napravili su to sto su napravili zahvaljujuci nekim sljedbenicima koji su to sve podrzavali i odobravali. Da je bilo vise onih koji to nisu odobravali opet bi bilo isto, jer njih tada, kao ni mnoge sada nije niko j.bao ni za suvu sljivu :mrgreen: Opet moram da se izvinem zbog terminologije koju koristim, jer vjerovatno nije primjerena :smt004 E sad, ako ja mogu nekoga da obmanem onda jbga, taj ne misli nista glavom.Kao sto sam napisao, to mi nije uopste bila namjera.

P.S. Ne jedem spinat. Ne znam zasto bi se neko osjetio prozvanim. Smatram da nikome ne odmazem jer napisem javno svoje misljenje. Zar neko mora da uvazava moje misljenje? Apsolutno NE. Kakve napore treba priznati vama? Prvo kada bi i htio priznati nekome nesto, ne znam kome i ne znam sta. Sta vi to radite kada vam treba priznanje? Kada uradite nesto konkretno, skidam kapu, postujem. Moj pogled na svijet i zivot, i moja "licna stvarnost" je malo drugacija nego kod drugih. I, da naravno da bi se necemu pridruzio, prvo moras znati cemu se pridruzujes. A ja, stvarno, i da znam cemu nemam namjeru.
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: Zasto je Prnjavor postao grad seljastva i primitivizma ?

Post by povjerljiva »

-
Last edited by povjerljiva on 28.02.2011. 11:02, edited 1 time in total.
Život je samo jedan.

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Zasto je Prnjavor postao grad seljastva i primitivizma ?

Post by Magyar »

povjerljiva wrote: U pravu si, ne možeš čak ni nekog obmanuti. Izvini, moja loša procjena. :D Pa ti pomenu Popaja pa rekoh voliš špinat. Opet greška. Znači ne jedeš špinat i nemaš dovoljno snage.
.Manje ćeš biti frustriran kad pogledaš istini u lice i pomiriš se s njom.
Čak i kad bi pristao da se pridružiš ljudi koje prozivaš trebali bi dobro razmisliti da li da te prime. Nekako si neodređen i imam utisak i da znaš i ne znaš i bi i ne bi, a takvi nisu baš od pomoći.
Ja u plot, ti u klin :D Ja rekoh da nemam uopste namjeru da bilo koga obmanjujem, i ne radim to. Samo pisem ono sto mislim ili ne mislim :) . E sad, sto se tice Popaja i spinata, ja ne jedem ali vidim da drugi jedu i to je za svaku pohvalu :D Snage imam koliko imam, za ono sto radim sasvim dovoljno. Ne znam kakvoj bi istini u lice trebao da pogledam pa da budem manje frustriran. Ali to mi mozete reci vi koji jedete spinat :D Nikome se ne planiram pridruzivati i uopste nikome ne mogu biti od pomoci, jer posto je i tema takva, sta seljak i primitivac poput mene :smt003 zna o dobrobiti nekog drustva :D (evo opet sam frustriran zato sto sam seljak :D ) Ako ikako mozete, molim vas lijepo, pokazite mi tu istinu da ne budem vise frustriran, prosvijtlite me :D
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
LEGIJA
Posts: 471
Joined: 17.05.2007. 11:34
Location: Canada

Re: Zasto je Prnjavor postao grad seljastva i primitivizma ?

Post by LEGIJA »

povjerljiva wrote:Kome se ne sviđa slobodno nek ide. Nas koji volimo Prnjavor takav kakav jeste nek ostave da živimo na miru.

Prnjavor je nahranio mnoge koji sad o njemu pričaju najgore.
E ovako povjerljiva,po tvom postu ispade da Prnjavor vole samo oni ljudi koji zive u njemu,ja sam isto napustio Prnjavor ali to ne znaci da volim taj gradic manje od tebe.

Post Reply