Vandalizam u Prnjavoru

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

User avatar
pat
Posts: 228
Joined: 06.04.2009. 18:52

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by pat »

Vandalska ruka mocna, napisa cudne znakove, prvo po zgradi, pa onda po kipovima tamo nekih ljudi. Ekspresija je to necija, i to u dvije boje, vandal u ocima drugih, a za sebe umjetnik neshvaceni.
Zasmetala im zgrada, stoji na sred puta, pa u vrijeme katolickog badnjaka posaraj malo ponjoj, da zakuhas, a i ne znajuci sta. Ta zgrada bi od boracke i invalidske organizacije, pa zagolicaj i njih i javnost.
Neko je tu vandalsku kolor masinu posavjetovao, saraj stvari na javnom mjestu, obiljezi ih hitlerovim krsticima, pisi, zvrljaj, nek se primjeti, neka se narod cudi.Ostali sprejevi od tatinog stojadina, trebali mu sprejevi, da kada popije malo u lafani, i ogrebe limuzinu, malo zaspreja, da ne galami zena i da ne bude predmet sprdnje kod kolega u fabrici u kojoj je radio. A za malo da je zaboravio tata, da je sa istim stojadinom isao u Madjarsku po kuhinjske krpe i sir, da je u Trstu zeni kupio teksas jaknu i hulahop carape, jer sva su ta mjesta bila blizu, a nije bilo ni skupo. Za malo da je zaboravio da ga je stojadin na more vozio, da ga je na Jablanici odmarao a on svoj stomaj napunio jagnjetinom i zalio hladnim pivkanom, jer tad se u glavnom tako hladio putem. Sjeta ga uhvatila tek kada je vidio da sprejevi nedostaju. Nije mu ni zao tog stojadina, jer sada ima metalik pezo u kojem se hladi klimom a ne pivkanom. Samo sto sada u mjesto osmjeha, na licu ima grc jer mu je na pamet pala i jos jedna od sezdeset rata kredita koje treba vratiti za njega.
Zao mi Tita, jer u njegovo vrijeme milicija bi nasla i onog koji kokos ukrade, a kamo li onoga koji Titove heroje skrnavi.
Vandalska kolor masino, ako si pravi vandal, otidji pa se potpisi na zgradu vlade, svejedno one fasadne ploce same spadaju. Ako toliko volis taj kukasti krst, otidji u Njemacku, eto ti prilike, ni viza ti ne treba, pa tamo ga nacrtaj na javnom mjestu.

Vandalska masino, ako si vec potrosila te svoje sprejeve, napravi prvi korak ka napretku, ucini uslugu i sebi i svom malom mjestu Kestengradu, u mjesto u farbaru, otidji u parfimeriju, pa u mjesto kolor spreja, kupi sebi i svojoj curici po jedan dezodorans, onaj koji se vama svidja, nije zdravije, ali cete djelovati kulturnije.

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by JOKARA »

che wrote:
Da li je opet počinilac nepoznat?
Da Che pocinilac je "opet" nepoznat ! Malo cudno da policija nije u stanju istog momenta pronaci pocinioca, rad za svaku kritiku ! Nadam se da ces ti pokusati preko Svetosavske omladine doci do korisnih informacija, za pocetak procitaj sledeci citirani post pa u skladu sa nim pokusaj doci do prave informacije. Svi gradjani bice ti zahvalni ( osim pocinioca ili pocinilaca )
Тај који је то урадио, сигурно се похвалио свом друштву. То је класичан примјер дјечије глупости. Не вјерујем да код нас у Прњавору постоји нека тајна фашистичка организација.
Ovo je pravo razmisljanje, evo ja ovim putem molim sve postene i cestite gradjane, a narocito mlade ljude da nam pomognu u rasvjetljavanju ovog vandalskog cina !!!
Ako bilo ko sta zna ili sumnja neka posalje privatni post jedino sto mogu garantovati je da nikad i nikome necu otkriti od koga sam dobio informaciju ( naravno ako taj to ne zeli ) informaciju npr. mozete proslijediti i nekom drugom ko bi je prenio meni. Svim forumasima u naprijed hvala na saradnji i pomoci !
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by che »

Zar ti Svetosavci liče na doušničku organizaciju? :) Davno je prošlo vrijeme kad su "svi u selu" radili kao doušnici i kad su se za najmanju sitnicu odmah hapsili i islijeđivali svi koji su bili registrovani.

Znaš šta mene interesuje, ali ozbiljno? Kolika kazna bi bila za ovakve stvari kad bi se rasvijetlile?

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by JOKARA »

che wrote:Zar ti Svetosavci liče na doušničku organizaciju? :) Davno je prošlo vrijeme kad su "svi u selu" radili kao doušnici i kad su se za najmanju sitnicu odmah hapsili i islijeđivali svi koji su bili registrovani.

Znaš šta mene interesuje, ali ozbiljno? Kolika kazna bi bila za ovakve stvari kad bi se rasvijetlile?

Zaista interesantno razmisljanje za nekoga ko je Svetosavac jos se uz to nalazi na celu te nevladine organizacije. Posto sam cijelo vrijeme pisao kako bi me svako shvatio na pravi nacin tako cu i ovoga puta.
Npr. Dodje lopov u Segice i ukrade auto tvoje ili od oca. Policija dodje da izvrsi uvidjaj, naravno raspita se u komsiluku i od komsija sazna da je tu vidjen taj i taj u drustvu sa tim i tim. Odu kod tog lica i u garazi pronadju tvoje vozilo. E sad stvarno me interesuje sta mislis, da li je taj tvoj komsija koji je dao informaciju dousnik ( kako ti nazva ljude koji su na strani zakona ) ili je posten i lojalan gradjanin. Ja bi sad iz tvog posta trebao da shvatim kako su Svetosavci na strani vandala jer pobogu kako da prijave kriminalca, nisu oni dusnici onda neka budu SAUCESNICI, tako se to naziva u zakonu...
Izvinjavam se svim cestitim i postenim Svetosavcima jer smatram da ne dijele misljenje covjeka koji se nalazi na celu njihove organizacije, jer mi je to u najmanju ruku cudno razmisljanje.
Znaš šta mene interesuje, ali ozbiljno? Kolika kazna bi bila za ovakve stvari kad bi se rasvijetlile?
Vjeruj da i mene interesuje, mozda ga Sud i oslobodi otkud bi ja to znao.
Свако зна своје, милиција свачије !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by murgo »

"sitni" kriminal se moze uspjesno sprijeciti ili krivci pronaci samo uz dobru saradnju sa stanovnistvom...bez toga je i policija nemocna...
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by Magyar »

Che je vjerovatno mislio na ona vremena kad je vladao Tito i partija :lol: :lol: :lol: :lol:
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by Opti Myst »

U Americi na ovoliki broj stanovnika i jedan šerif sa pomoćnikom odrade sav posao koji kod nas radi armija ljudi. Pa ako ne valja - mjenja se šerif dok se ne nađe onaj koji "zna" posao.
Ovo kod nas je postalo sa ovim racijama po kafićima katastrofalno.
Da nije žalosno - bilo bi smiješno.
Da ne govorim o krađama kuća i stanova koje se dešavaju na sedmičnoj bazi i o kojima se ništa(ili nešto procuri) u javnost ne saopštava.
Još kad mi poznanik u policiji ispriča kako kad god krenu u civilu da patroliraju - tih 10 dana ne desi se nijedna krađa - sve postaje mnogo jasnije.
Hoću da kažem policija da hoće - veoma lako i bez mnogo uzburkivanja javnosti - mogla bi da radi svoj posao.
Pitam se samo koliko je uopšte riješenih slučajeva u zadnjih 10 godina kad se sabere koliko je bilo kriminalnih radnji.
Da ne pričam koliko je samo auta u Prnjavoru pokradeno u zadnjih mjesec dana.
A ovo su informacije koje sam dobio od ozlojađenih ljudi a ne od mas-medija
Bruka. Bruka i sramota svih nas.
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by che »

Онај смајли је значио да ме не схваташ озбиљно, али ајде... ако погрешно протумачиш не мораш да осуђујеш и ниподиштаваш друге људе, није хришћански. :wink:
Молим те да не увлачиш СОЗ у овакве ствари и не спомињеш Светосавце на сличним темама, једноставно немој!
И нема потребе да постављаш неке тестове и објашњаваш ситуације као дјеци предшколског узраста.Можеш нормално да пишеш. Само не знам шта подразумијеваш под "Izvinjavam se svim cestitim i postenim Svetosavcima" :smt003

Vucijak
Posts: 328
Joined: 26.09.2010. 17:06
Location: Australija

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by Vucijak »

Opti Myst wrote:U Americi na ovoliki broj stanovnika i jedan šerif sa pomoćnikom odrade sav posao koji kod nas radi armija ljudi. Pa ako ne valja - mjenja se šerif dok se ne nađe onaj koji "zna" posao.
Ovo kod nas je postalo sa ovim racijama po kafićima katastrofalno.
Da nije žalosno - bilo bi smiješno.
Da ne govorim o krađama kuća i stanova koje se dešavaju na sedmičnoj bazi i o kojima se ništa(ili nešto procuri) u javnost ne saopštava.
Još kad mi poznanik u policiji ispriča kako kad god krenu u civilu da patroliraju - tih 10 dana ne desi se nijedna krađa - sve postaje mnogo jasnije.
Hoću da kažem policija da hoće - veoma lako i bez mnogo uzburkivanja javnosti - mogla bi da radi svoj posao.
Pitam se samo koliko je uopšte riješenih slučajeva u zadnjih 10 godina kad se sabere koliko je bilo kriminalnih radnji.
Da ne pričam koliko je samo auta u Prnjavoru pokradeno u zadnjih mjesec dana.
A ovo su informacije koje sam dobio od ozlojađenih ljudi a ne od mas-medija
Bruka. Bruka i sramota svih nas.
Jako dobro napisano Optymist! Sve te pljacke, kradje auta i skrnavljenje spomenika pokazuje nesposobnost nase policije i
nezainteresovanost lokalnih (propalih) politicara. Ako se ovako nastavi otice svako normalan iz RS i Bosne i ostace samo saka
jada i sirotinje. Zasto niko nista ne poduzima sa tim kriminalcima ????? :(
Image

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by regeman »

Mislim da se pogresnim ljudima obracamo. Nije kriv obican policajac sto je takvo stanje, vec njegovi nadredjeni, od policijske stanice do mupa.
Nije ni radnik na gradjevini kriv sto je zgrada losa vec onaj ko investira i nadzire kvalitet radova.
Dok sef policije tj ministar Cadjo prodaje c02 gas umjesto da se bavi svojim poslom, situacija ce biti takva kakva je, sve naopako.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by JOKARA »

JOKARA wrote:
che wrote:Zar ti Svetosavci liče na doušničku organizaciju? :) Davno je prošlo vrijeme kad su "svi u selu" radili kao doušnici i kad su se za najmanju sitnicu odmah hapsili i islijeđivali svi koji su bili registrovani.

Znaš šta mene interesuje, ali ozbiljno? Kolika kazna bi bila za ovakve stvari kad bi se rasvijetlile?

Zaista interesantno razmisljanje za nekoga ko je Svetosavac jos se uz to nalazi na celu te nevladine organizacije. Posto sam cijelo vrijeme pisao kako bi me svako shvatio na pravi nacin tako cu i ovoga puta.
Npr. Dodje lopov u Segice i ukrade auto tvoje ili od oca. Policija dodje da izvrsi uvidjaj, naravno raspita se u komsiluku i od komsija sazna da je tu vidjen taj i taj u drustvu sa tim i tim. Odu kod tog lica i u garazi pronadju tvoje vozilo. E sad stvarno me interesuje sta mislis, da li je taj tvoj komsija koji je dao informaciju dousnik ( kako ti nazva ljude koji su na strani zakona ) ili je posten i lojalan gradjanin. Ja bi sad iz tvog posta trebao da shvatim kako su Svetosavci na strani vandala jer pobogu kako da prijave kriminalca, nisu oni dusnici onda neka budu SAUCESNICI, tako se to naziva u zakonu...
Izvinjavam se svim cestitim i postenim Svetosavcima jer smatram da ne dijele misljenje covjeka koji se nalazi na celu njihove organizacije, jer mi je to u najmanju ruku cudno razmisljanje.
Znaš šta mene interesuje, ali ozbiljno? Kolika kazna bi bila za ovakve stvari kad bi se rasvijetlile?
Vjeruj da i mene interesuje, mozda ga Sud i oslobodi otkud bi ja to znao.
Онај смајли је значио да ме не схваташ озбиљно, али ајде... ако погрешно протумачиш не мораш да осуђујеш и ниподиштаваш друге људе, није хришћански. :wink:
Молим те да не увлачиш СОЗ у овакве ствари и не спомињеш Светосавце на сличним темама, једноставно немој!
И нема потребе да постављаш неке тестове и објашњаваш ситуације као дјеци предшколског узраста.Можеш нормално да пишеш. Само не знам шта подразумијеваш под "Izvinjavam se svim cestitim i postenim Svetosavcima" :smt003
Prvo sto me iritiralo u tvom pisanju je ono "Naravno pocinilac je opet nepoznat" Pa naravno Che pocinilac je uvijek u prvi mah nepoznat izuzev ako se ne radi o hvatanju na izvrsenju krivicnog djela, tako da mi se ucinilo da je konstatacija nenormalno zajedljiva. Ja tada ne napisah nemoj da neko spominje policiju na ovoj temi i slicne stvari. O svakome i o svemu se treba govoriti pogotovo ako je to za dobrobiti cijele drustvene zajednice. Ovo je uvod za ono sto se dogodilo poslije.

Odgovor na ono poslije:
Samo ti procitaj jos jednom pa pokusaj sam se bi objasniti ko spomenu prvi Svetosavce, ja sigurno nisam. Ovo je tvoja recenica "Zar ti Svetosavci liče na doušničku organizaciju?" U prethodnom postu ja SOZ zaista nisam spomenuo. Da li ste to vi gospodine sebe poistovijetili sa svim clanovima SOZ-a pa ako vi necete da budete na strani zakona i otkrijete ko je pocinio neko krivicno djelo ( a npr. to znate ) po automatizmu nebi trebali ni oni. ( umro je drug Tito ).
Svim cestiti Svetosavcima sam se izvinuo iz jednog prostog razloga sto sam ubijedjen da ne dijele tvoje misljenje. E sad posto vidim smajlija mijenja ( na koga nisam odma obratio paznju jer nema mjesta na temi vandalizam) se stvar ali nemoj ti prvi na ovoj temi pominjati SOZ ni u saljivom kontekstu, jer je ovo previse ozbiljna tema.

P.S.
Ja na ozbiljnim temama ako se salim ne stavljam smajlije nego najcesce napisem " naravno salim se " tako da nema zabune. Ipak smo svi samo gresni ljudi !!
Veliki pozdrav za SOZ, da nisam prestar vjerovatno bi se i ja ukljucio u tu izuzetno humanu organizaciju. Ovo prestar je samo izgovor za to sto nemam bas previse vremena. :smt006 :smt006 :smt006 :) :) :)
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by che »

JOKARA wrote:
che wrote:
Da li je opet počinilac nepoznat?
Da Che pocinilac je "opet" nepoznat ! Malo cudno da policija nije u stanju istog momenta pronaci pocinioca, rad za svaku kritiku ! Nadam se da ces ti pokusati preko Svetosavske omladine doci do korisnih informacija, za pocetak procitaj sledeci citirani post pa u skladu sa nim pokusaj doci do prave informacije. Svi gradjani bice ti zahvalni ( osim pocinioca ili pocinilaca )
Нећемо да расправљамо али ево види да си ипак ти први поменуо организацију.Свако добро пријатељу, не схватај увијек озбиљно ствари :wink:

п.с.
Питао сам да ли је починилац непознат.Било је питање а не мој цинизам према народној милицији :wink:

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by JOKARA »

Ok, prihvatam,
samo jedna mala opaska nije mi ono izgledalo kao pitanje ali ako ti kazes da jeste, nemam razloga da sumnjam.
Pozdrav !!!
P.S.
Danas je svakako dan za prastanje i pomirenje !!!
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by che »

Vaistinu :)

OldTownBoy
Posts: 137
Joined: 09.02.2010. 13:40
Location: negde u gradu

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by OldTownBoy »

pat wrote:Vandalska ruka mocna, napisa cudne znakove, prvo po zgradi, pa onda po kipovima tamo nekih ljudi. Ekspresija je to necija, i to u dvije boje, vandal u ocima drugih, a za sebe umjetnik neshvaceni.
Zasmetala im zgrada, stoji na sred puta, pa u vrijeme katolickog badnjaka posaraj malo ponjoj, da zakuhas, a i ne znajuci sta. Ta zgrada bi od boracke i invalidske organizacije, pa zagolicaj i njih i javnost.
Neko je tu vandalsku kolor masinu posavjetovao, saraj stvari na javnom mjestu, obiljezi ih hitlerovim krsticima, pisi, zvrljaj, nek se primjeti, neka se narod cudi.Ostali sprejevi od tatinog stojadina, trebali mu sprejevi, da kada popije malo u lafani, i ogrebe limuzinu, malo zaspreja, da ne galami zena i da ne bude predmet sprdnje kod kolega u fabrici u kojoj je radio. A za malo da je zaboravio tata, da je sa istim stojadinom isao u Madjarsku po kuhinjske krpe i sir, da je u Trstu zeni kupio teksas jaknu i hulahop carape, jer sva su ta mjesta bila blizu, a nije bilo ni skupo. Za malo da je zaboravio da ga je stojadin na more vozio, da ga je na Jablanici odmarao a on svoj stomaj napunio jagnjetinom i zalio hladnim pivkanom, jer tad se u glavnom tako hladio putem. Sjeta ga uhvatila tek kada je vidio da sprejevi nedostaju. Nije mu ni zao tog stojadina, jer sada ima metalik pezo u kojem se hladi klimom a ne pivkanom. Samo sto sada u mjesto osmjeha, na licu ima grc jer mu je na pamet pala i jos jedna od sezdeset rata kredita koje treba vratiti za njega.
Zao mi Tita, jer u njegovo vrijeme milicija bi nasla i onog koji kokos ukrade, a kamo li onoga koji Titove heroje skrnavi.
Vandalska kolor masino, ako si pravi vandal, otidji pa se potpisi na zgradu vlade, svejedno one fasadne ploce same spadaju. Ako toliko volis taj kukasti krst, otidji u Njemacku, eto ti prilike, ni viza ti ne treba, pa tamo ga nacrtaj na javnom mjestu.

Vandalska masino, ako si vec potrosila te svoje sprejeve, napravi prvi korak ka napretku, ucini uslugu i sebi i svom malom mjestu Kestengradu, u mjesto u farbaru, otidji u parfimeriju, pa u mjesto kolor spreja, kupi sebi i svojoj curici po jedan dezodorans, onaj koji se vama svidja, nije zdravije, ali cete djelovati kulturnije.
Dobar text . Balavci koji su ovo sarali zasluzili su da dobiju po golom dupetu tatinim kaisom dok se ne zarumene .
regeman wrote:Mislim da se pogresnim ljudima obracamo. Nije kriv obican policajac sto je takvo stanje, vec njegovi nadredjeni, od policijske stanice do mupa.
Nije ni radnik na gradjevini kriv sto je zgrada losa vec onaj ko investira i nadzire kvalitet radova.
Dok sef policije tj ministar Cadjo prodaje c02 gas umjesto da se bavi svojim poslom, situacija ce biti takva kakva je, sve naopako.
Slazem se . Vecina komandira su postavljeni od interesnih grupa i vise brinu o svom privatnom poslu nego o poslu za koji su placeni od gradjana . Onda naprave spektakularne racije cisto da se vidi da nesto rade a problemi ostaju , opstaju i samo se gomilaju .
um caruje a Dundo Maroje

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by che »

Ne znam gdje smjestiti ovu vijest... :roll:
Kod kuće biju, u školi pucaju!

Nekada su smerni đaci u školu dolazili u školskim bluzama i keceljama. U redovima, po razredima, ulazili su u učionice, a danas upadaju naoružani noževima, bombama, pištoljima i "dugim cevima".

Ovim alarmantnim konstatacijama u opštinskom parlamentu, o vladanju prnjavorskih školaraca, dodata je i jedna još i bizarnija. Ti isti učenici, pre ili posle, što u školi ili u njenoj blizini, potegnu obarač, bace ili preprodaju bombu, kod kuće dižu ruku i na svoje roditelje.

-Javna je tajna da mnogi učenici tuku svoje roditelje, koji nam se sa dodatnom mukom u strahu i sa stidom poveravaju -izneo je u skupštinskoj sali odbornik Borko Lukanović, v.d. direktor OŠ “Vuk Karadžić”, dugogodišnji učitelj.

Osvrćući se na mnogobrojna puškaranja, trgovinu oružjem i druge incidente, o čemu su “Novosti” pisale, odbornik Perica Đumić nije se libio da iznese zaista nesvakidašnji predlog.

-Iz rzgovora sa zabrinutim i nemoćnim roditeljima, došli smo do zaključka da bi trebalo razmisliti o formiranju nekakvog antiterorističkog tima u srednjoj školi-izustio je odbornik Đumić.-Zar treba da dočekamo da neko od učenika ili profesora bude ranjen ili da neko pogine.

Suzana Švraka, direktorka Srednje škole u Prnjavoru, naglasila je da prosvetari kroz rad sa odeljenskim zajednicama i roditeljskim većima, uz pomoć policije, sve čine na povećanju bezbednosti u školi.

Ona je, međutim, ocenila da se tendencioznim prezentovanjem incidenata u javnosti stvara još crnja slika.

-Umesto da se, na primer, u konkretnom slučaju, navede da se sin tog i tog roditelja, opasao se na javnom mestu eksplozivom, svi su akcenat dali na to da je to učinio učenik srednje škole-zamerila je direktorka Švraka, kao i to da su, u nedavnom slučaju, neki mediji preneli da su učenici jedan drugom bombu prodali u školi, iako je to učinjeno stotinjak metara dalje.

Kao retko koji, mada sa zakašnjenjem jer skupština mesecima nije zasedala, odbornici su izveštaj o radu Srednje škole u 2009. usvojili-jednoglasno. Delom zbog toga što je dobro sačinjen, delom što direktorka švraka, inače njihova koleginica odbornik, kako su ocenili, nije presudno kumovala bezbedonosnim (ne)prilikama u školi.

Nije nego


-BOMBU koja je eksplodirala u neposrednoj blizini škole, učenik nije bacio u mom mandatu. A automatsku pušku vezanu mašnicom, kao svoj rođendanski dar od oca, nije doneo učenik naše nego susedne škole-“razoružala” je pre usvajanja izveštaja svoje kolege odbornike direktorka Švraka, precizirajući “Novostima” da se to dogodilo istina pod istim krovom ali u Gimnaziji.
Ostaje da se vidi da li će se, ipak, naći neko ko će da razoruža i neobuzdane učenike.

Istraga

U PRNJAVORU je zvanično još uvek u toku istraga oko prodaje ručne bombe M-57 za 20 KM između prnjavorskih srednjoškolaca, u decembru prošle godine. U nizu incidenta je i onaj kad je posle završetka časa učenik ispod klupe zaboravio skraćenu pušku M 48, koju je profesor, umesto policiji, predao roditelju zaboravnog učenika. Nož za mobilni, kao samo jednu od međusobnih trgovinskih razmena prnjavorskih srednjoškolaca, zabeležile su i školske video kamere.


Ninko Đurić – Večernje novosti

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

:shock: Dvaest marki za bombu,pa to nema nigdje :D ja bi mu prodo za 10 dvije :)
Krivi su roditelji,njih treba tuci ,u stvari nas treba tuci,imam i ja djecu,das mu sve,smjesno ti je kad nesto opsuje,pa onda se radujes kad razbije prozor,pa si sretan kad nadjaca komsijinog malog,jer mu je babo naduvani profiter itd..itd,eh i kad se izreda na svima,koga ce da bije nego babu i nanu,ovi drugi odu u skolu ,treniraju dzudo,karate,ojacaju ,pa im ne smijes pera odbiti,a naucio si se,pa onda opleti po ucitelju ili roditelju. :)
Od sada treba uvesti obavezno polaganje neke borilacke vjestine,za one koji hoce da prave djete :D mama dzudo a tata karate, :P naravno i za profesora ne treba da se ide u skolu,tipicni primjer je gospodin Zunic i njegov drug ucitelj :smt005 Lukanovic,jebes skolu sa njom ne mozes da grlis binu,naj vaznije je koliko si trenirao i koliko si jak :D al poceh o pravim profesorima,za njih je dovoljno da znaju rukovati bar oruzjem kratkih cjevi,i eto reda u skolama. :P
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Dječija igrališta

Post by Opti Myst »

Dječija igrališta u Danskoj. :shock:
https://picasaweb.google.com/1175988916 ... directlink
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Mislim da 24h ne bi preživjelo kod nas jedno ovakvo.
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by Brankica »

Mislim da 24h ne bi preživjelo kod nas jedno ovakvo.
Mozda i nisi u pravu.
1.Odusevljena sam prilogom slika.
2.Mislim da bi opstalo u dvoristima vrtica i skola koje imaju kapije i nocne cuvare.
Dvoriste moje skole je puno cvijeca od ranog proljeca do kasne jeseni,rekla bih najljepse skolsko dvoriste koje sam imala priliku vidjeti uzivo.(ja nisam sadila :-) ovdje su za pohvalu kolegice koje to vode sa ucenicima.
Kroz dvoriste prodje dnevno 1020 ucenika,gdje su jos oni koji po nekom osnovu navrate ili sa roditeljima dodju po skolarca.Nikad nisam primijetila da je neko to unistavao.
Problem su noci i pijana omladina koja se vraca iz diskoteka pa trazi utociste i skroviste te u takvom stanju ne prezu ni od cega.
Takvi rekviziti bi tako dobro dosli iza nase skole,ispod borova,gdje bi roditelji mogli doci sa djecom tog uzrasta da se zabave u vremenu dok skola radi a to je otprilike do 20,00 h.Dalje i ne treba.Kapija se zakljucava a skola ima nocnog cuvara .Bio bi to pravi pogodak za djecu naseg grada.
Ko zna,mozda....mozda.....nekada.......

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

Prnjavorčani osumnjičeni da su zapalili Rogićev "mercedes"

Image
Prnjavorčani čiji su inicijali M.K. i M.D. uhapšeni su zbog sumnje da su zapalili automobil "mercedes" sugrađanina Draženka Rogića /39/, saopšteno je iz Centra javne bezbjednosti Banjaluka.

M.K. i M.D. su u nedjelju, 27. oktobra, oko 6.40 časova u Prvomajskoj ulici u Prnjavoru zapalili automobil "mercedes 220 E" ispred ugostiteljskog objekta "Klub S", čiji je Rogić vlasnik.

Uhapšeni su nakon kriminalističke obrade pušteni na slobodu, a protiv njih biće podnesen izvještaj nadležnom tužilaštvu za oštećenje tuđe stvari.

Srna nezvanično saznaje da je riječ o Mihajlu Kajtezu /21/ i Milanu Danojeviću /19/, koji su od ranije poznati policiji.

Miki i Mitin :) prahnulo im nesto sa rostilja,a nije radio Metaleks da kupe ugalj. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

SOKOLICA
Posts: 82
Joined: 19.02.2012. 11:16

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by SOKOLICA »

ovo je danasnja slika,sta mi je uradjeno na vozilu,nadam se da cu vandalistu pronaci a postavicu jos grebanje auta,bez lijevog retrovizora,brisaca antene,sta li je sledece???
Image

SOKOLICA
Posts: 82
Joined: 19.02.2012. 11:16

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by SOKOLICA »


Image

Image

Image

Image

Image
u nadi da ce Prnjavorska policija djelovati efikasno i pronaci vandalistu,mada sam sumnju im dala,ako ga ne prikriju!!!

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by dkrajina »

Kami osta bez pasosa
zivot je surov

Post Reply