Vandalizam u Prnjavoru

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Post by Opti Myst »

Neka nek samo žmure i dalje. Šta je slijedeće? ZVONA NA ZVONICIMA CRKAVA? POKLOPCI ZA ŠAHTOVE?! KROVNI BAKAR KAPELE SAMO PAR METARA DALJE OD BISTA U GRADSKOM GROBLJU Evo daću im ja još par ideja... pa da vidimo koliko će još dugo moći da žmure. Eeeee zemljo otvori se....
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Da se radilo o bisti recimo Staljina, pa da ih i razumijem, ne vezu ih uspomene, mada je i to sramno,ali ovi ljudi su rodjeni u ovom gradu, dio su nase istorije, pa makar ona sa neke tacke gledista bila i crna, ali oni su isli bosi u rat i branili svoje ideale, ma kakvi oni bili ,i mi smo duzni da ih postujemo, naravno svaka kazna za ovakvo djelo je mala, ali ipak pocinioci se moraju otkriti po svaku cijenu.Jezim se od pomisli da bi neko mogao da na ovoj lokaciji, poslije devastacije, spomenika, izgradi novi za borce pale u zadnjem ratu ili eventualno zajednicki, jer i ti borci iz zadnjeg rata su rasli kraj ovih spomenika, stekli prve ljubavi, igrali se zmirke oko njih, i donosili cvijece za praznike, u pomen njihovim predcima, i oni bi se stidjeli da vide kako se postupa sa tim, a nikad nebi nasli svoj mir ako bi se saznalo da se ovo radi namjerno, da bi se dobilo malo placa za njihov spomenik, ja sam pomenuo vec spomenik u parku, koji je u losem stanju, da bi se moglo nesto napraviti uz ili sa tim, za sve, posto su vec priroda i vrijeme,ucinila svoje, djelomicno je devastiran i treba sanaciju, ali ovo sto se radi gore je porazavajuce za nas, stanovnike Prnjavora.
I kao sto Dripac rece svi su rusili ,pretapali i pravili biste svojih heroja, od bisti bivsih junaka, junaka nekog drugog vremena,ali zar mi moramo biti kao oni, zar nista u zivotu nismo naucili od svojih predaka ???? :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Re: ZA SVAKU OSUDU!

Post by Dripac »

Opti Myst wrote:Prosto ne mog da vjerujem!! U ovom našem Prnjavoru sam vidio i čuo svašta ali ovo je van svih mojih poimanja o Prnjavoru. Za svaku osudu je ovaj čin, ali isto tako je za svaku osudu i zaje.... se na ovu temu ovdje.
Dajte da nešto preduzmemo. Evo danas sam čuo prijedlog koji bi mogao dati rezultate.
NEKA OPŠINSKA VLAST (PA I SAMO DELANJE OVIH VANDALA TRAJE U DANE OPŠTINE - GLE SIMBOLIKE) RASPIŠE NAGRADU OD 2.000KM ZA SVAKU INFORMACIJU KOJA BI DOVALE DO HVATANJA OVIH VANDALA. pA ĆE GA/IH I ROĐENI BRAT PRODATI.

Prošao sm danas dvaput pored bista... nemam riječi. Zamislite sami da spomenik nekog iz vaše porodice na groblju sruže, prepolove ili unište vandali kako bi na sve to, od istog tog materijala napravili sebi ukras za ogradu.
Ne znam koja je zakonska kazna, pretpostavljam da nije niti puno ležanja u zatvoru, ali svejedno.... za primjer ih valja uhvatiti. Povlačiće se ova gadna viijest iz našeg Prnjavoru sad već vidim po mnogim novinama, a bićemo možda i na TV vijestima.
Mene je sramota. A vas?
I mene je stid...
Usput, imas najbolji avtar koji se ikad "prosetao" ovim forumom! Dobrodosao!!!
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Opti Myst wrote:Neka nek samo žmure i dalje. Šta je slijedeće? ZVONA NA ZVONICIMA CRKAVA? POKLOPCI ZA ŠAHTOVE?! KROVNI BAKAR KAPELE SAMO PAR METARA DALJE OD BISTA U GRADSKOM GROBLJU Evo daću im ja još par ideja... pa da vidimo koliko će još dugo moći da žmure. Eeeee zemljo otvori se....
Па већ се и то дешавало. Са цркве су скинули олуке. Ееее земљо отвор се. :x
Image

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: ZA SVAKU OSUDU!

Post by Opti Myst »

Dripac wrote:
Opti Myst wrote: Mene je sramota. A vas?
I mene je stid...
Usput, imas najbolji avtar koji se ikad "prosetao" ovim forumom! Dobrodosao!!!
Hvala Pacdri ;)
Odavno sam ja na ovom forumu, al sam već duže vrijeme u samo-vas-gljedam modu.
Al eto me ponovo, isprovociran da učinim nešto.
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Post by murgo »

Njegovan wrote:
LEGIJA wrote:Ja sam danas prosao i 2 biste hvale koliko sam vidjeo,znaci da je otisla jos jedna SRAMOTA :smt117
Неко је препознао и увидјео да има лака зарада на бистама. Претопи и прода као старо гвожђе. Може се то открити само ако се хоће.
pa nije jedan "lopov" mogao ukrasiti tako nesto...imao je sigurno saucesnike, a i otkupljivaca.. znaci sto vise ucesnika, donosi vecu sansu da se otkriju ti kriminalci...
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

Odo da vidim jel iko ista preduzeo pa vam javim....

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Оскрнављена биста Раде Врањешевић

У Парку народних хероја у Прњавору у ноћи између суботе и недјеље догодио се нови вандализам - са постоља гдје се налазила више од 50 година, на земљу је бачена биста народног хероја Раде Врањешевић, што су пролазници примијетили јуче ујутро.

Ово је други случај скрнављења, јер је прије десетак дана, такође у ноћним часовима, нестала биста Станка Вукашиновића, једног од четири народна хероја из прњаворске општине. У руководству 00 СУБНОР-а осуђују овакве случајеве, тражећи од надлежних да Парк народних хероја коначно добије расвјету. И становници Прњавора огорчени су таквим односом према хероја овог краја, тражећи од полиције да открије починиоце.

Б.Р. - Глас Српске
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Лопови однијели медаљу

Док је познати прњаворски спортиста Жељко Петровић био ангажован на организацији уличне атлетске трке у овом граду, провалник или више њих, прије неколико дана, украли су из породичне куће у улици Вука Караyића новац и златни накит, у вриједности три хиљаде марака.

Током преметачине по кући, украден је и пиштољ, али и за Петровића и највреднија успомена.

- Нестала је и медаља коју сам добио као учесник Љетних олимпијских игара у Сиднеју, 2000. године. Сви учесници овог, највећег свјетског такмичења, а било нас је 10.540, добили су медаље за учешће, које су имале серијске бројеве - испричао је за "Глас Српске" Петровић.

Додао је да је за њега то био најдражи трофеј у дугогодишњој каријери атлетичара - маратонца, поготово када се зна да је до сада био једини учесник Олимпијаде из прњаворске општине.

Провалник је у кућу ушао кроз балконски прозор, а полиција је обавијештена о провали тек у петак увече, када се Петровић, са супругом и двојицом синова, вратио са уличне атлетске трке.

Б.Р. - Глас Српске
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ana
Posts: 1139
Joined: 05.02.2007. 15:41
Location: Prnjavor

Post by ana »

Evo danas sam čuo prijedlog koji bi mogao dati rezultate.
NEKA OPŠINSKA VLAST (PA I SAMO DELANJE OVIH VANDALA TRAJE U DANE OPŠTINE - GLE SIMBOLIKE) RASPIŠE NAGRADU OD 2.000KM ZA SVAKU INFORMACIJU KOJA BI DOVELA DO HVATANJA OVIH VANDALA. pA ĆE GA/IH I ROĐENI BRAT PRODATI.

Samo sam se nasmijala na ovaj prijedlog!
Zar je ovo resenje za sav vandalizam?
Nestaju biste,medalje, a novac i auta su nista na odnos ovog svega...
I sta je sledece?
Jos samo da pocnu da padaju mrtve glave dok obican gradjanin bude pokusao od lopova
zastiti svoju licnu ili drzavnu svojinu, jer mu u tom trenutku tako savjest nalaze.
Samo da ne bude ono "nasao se u pogresno vrijeme i na pogresnom mjestu",pa nastradao!

I kako napisa Opti Myst "eeeeeeeee zemljo otvori se"................ :cry:
Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo...

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Post by che »

OVAKO...
SUBNOR JE PRIJAVIO SLUCAJ ALI NIKO NISTA JOS KONKRETNO NIJE PREUZEO...

PRNJAVORSKI MAJMUNI KOJI SU ODSKOLOVANI U ZANATSKOM CENTRU,KOJI SE NAZIVAJUI SRBIMA I PRAVOSLAVCIMA,A TAKVI SU SAMO JER SU RODJENI KAO TAKVI,NI PO CEMU DRUGOM,TAKVI SU DOSAD NAPRAVILI STOTINE EKSCESA PO GRADU I SELIMA....LJUDI BUDIMO REALNI,NISU MUSLIMANI ILI HRVATI ,NAVODIM SAMO OVE NACIJE KAO PRIMJER,KRIVI ZA NESTO OVAKO....MNOGO SE PUTA OPTUZUJEMO MEDJUSOBNO NEKAD AKO POSTOJI RAZLOG,CESTO BEZ RAZLOGA....ALI GARANTUJEM ZIVOTOM,A VECINA CE SE SLOZITI DA JE VRIJEME DA SE POCISTI SMECE MEĐU NAMA.
NIJE BISTU UKRAO NITI PORUSIO NI MUSLIMAN,NI HRVAT NI BILO KO DRUGI,VEC NEKA SRBENDA KOJA U GLAVI IMA PRAZAN PROSTOR....ONAJ SLJAM KOJI NE ZASLUZUJE DA SE NAZOVE IMENOM...BAGRA KOJOJ SAMO MALJ POMAZE.
MISLIM DA JE SAZRELO VRIJEME DA SE STVARI POCNU MIJENJATI!

EVO NESTO POKUSAVAMO OD POCETKA GODINE DA OSVIJETLIMO TAJ PARK KAO I STARI SPOMENIK NOB-a,ALI TESKO IDE...PROSLA VLAST JE BILA UZASNA PO PITANJU OVAKVIH STVARI,OVA JE ZASAD BOLJA ALI SVE VISE POCINJU DA LICE NA ONE KOJI SU DO JUCE HARALI PRNJAVOROM...JADNO.JA SE SRAMIM STO ZIVIM U OVAKVOM OKRUZENJU.NADAM SE I SVI POSTENI LJUDI.

PRILOG OVOME....

Rođena je 1918. godine u Glogovcu selu Štrpci.Bila je ćerka nadaleko poznatog sveštenika Đorđa Vranješevića koji je službovao u Štrpcima.
Po završetku Trgovačke akademije, 1939. godine, nije mogla da se zaposli, pa je jedno vreme bila kod svojih roditelja u Štrpcima.
Krajem 1939. godine dobila je posao u Savezu činovničkih nabavljačkih zadruga u Beogradu. Odmah po dolasku u Beograd, povezala se sa sindikalnom organizacijom privatnih nameštenika "Botič" i aktivno radila u njoj. Pored rada u "Botiču" rada je učestvovala u raznim partijskim akcijama u Beogradu: na decembarskim demonstracijama 1939. godine, u nekoliko štrajkova radnika fabrike aviona, u rasturanju partijskih letaka, u prikupljanju pomoći i dr
Novembra 1942. godine bila je izabrana za člana Biro Oblasnog komiteta KPJ za Bosansku krajinu. Radila je najviše u partijskim organizacijama i AFŽ-u, kao i na stvranju omladinskih organizacija, naročito u Novskom i Bihaćskom srezu. Učestvovala je na Prvom zasjedanju ZAVNOBiH-a, u Mrkonjić Gradu, 25. novembra 1943. godine.
Za vrijeme njemačkog desanta na Drvar, Rada se nalazila u Drvaru, gdje je došla po zadatku OK KPJ za Bosansku krajinu. Ujutru 25. maja 1944. godine, uhvatili su je njemački padobranci i streljali.
Proglašena je narodnim herojem 1951.

Koliko ljudi zna ko je bio Đorđe Vranješević,pravoslavni sveštenik i njegova ćerka Rada...?

Ovo su nasli da ruse!Nek ih je sramota do vijeka!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

Ne znam cemu se cudite. Kad god se ovdje povela prica o partizanima svega nas 3, 4 smo ih branili. Kad covjek cita te postove i kad vidi koliko se pojedinci sprdaju sa antifasizmom rekao bi da su Srbi najmanju zrtvu dali i da su partizani cinili gore zlocine nego Nijemci.
zarad politike bi mnogi dupe prodali, tako po Srbiji rehabilituju razne kvilsinge i cetnike, osnivaji se neofasisticka udruzenja kao produzene ruke desnicarskih stranaka. KAd vlast sjedi 20g dupetom na 2 stolice jedna mora puci. Ovo se sve desava jer niko ne utice na ljude, posebno mlade.
U Evropu idemo na silu, radije bi u Aziju, odgovara nam red kad se na drugima sprovodi, iz stava nadleznih ne znas jesu cetnici, partizani, rusofili, amerofili.
Sve se to ovako reflektuje, neki bi da nam istorija pocne 92e, to odgovara dometu mentalnog sklopa pojedinaca. Poslije se cudimo ''svjetskoj nepravdi'' protiv nas. Heh.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Da se razumijemo, u potpunosti se slazem sa vama, samo; cini mi se ipak da se prilicno skrenulo u praznu pricu..
Pricati o moralu, savjesti, iliti postovanju prema narodnim herojima- a u isto vrijeme pricati o lopovima, je u neku ruku besmisleno.
Ako jedan takav nema postovanja prema ljudima iz okruzenja kod kojih uskace i pljacka/unistava, ne pomisljajuci na znoj, godine i trud koji je tu neko ostavio..,
onda ne razumijem zasto bi isti takav lopov u svom mentalnom sklopu trebao imati bilo kakvu grizu savjest prema bilo cemu, ili u ovom slucaju prema ucesnicima NOR-a i njihovih bisti???
Suvisna konstatacija, ali >lopov je lopov< ..

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Pokušavam naći riječi osude za ovo nedjelo, ali mi na pamet idu samo crne misli.
Žao mi je što tako moram misliti u dane strasnog posta, ali riječi razumjevanja jednostavno nemogu prevaliti preko jezika.
Sramota je što se mi, građani ove sredine nismo spontano okupili na mjestu koje je bilo netaknuto više od pola vijeka i tako iskazali svoje negodovanje i zatražili od nadležnih hitno rješavanje ovog zlodjela.

Ne da me sramota, već se sam sebi gadim što dišem isti vazduh sa magarcima koji su ovo učinili.

Svako vrijeme ima svoje heroje koji su svojim činjenjem zadužili mnoge generacije. Njihovo tadašnje političko opredjeljenje nema veze sa njihovim humanim i herojskim djelima.

SLAVA IM !!!
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

T4XOM4P
Posts: 15
Joined: 07.05.2008. 23:40

Post by T4XOM4P »

sramota :evil:

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Post by Cipiripi »

Mislim da ovaj vandalizam nema nikakve veze sa protivnicima partizana i sl.....to je jednostavno neko ugledao kao 100 maraka npr i j.ebe se njemu za sve ostalo.
Meni je zanimljivije to sto se to desava policiji pred nosom jbt....gdje su sada svi oni silni "cipelici" sto iskacu iz svakog grmaka krajem decembra i pocetkom januara???
Mada,njima lopovi vec kradu iz dvorista...(kradu im audio uredjaje iz oduzetih automobila sa onog njihovog lagera :lol: )
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Cipiripi wrote:Mislim da ovaj vandalizam nema nikakve veze sa protivnicima partizana i sl.....to je jednostavno neko ugledao kao 100 maraka npr i j.ebe se njemu za sve ostalo.
У потпуности тачно!
Image

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Post by ThunderBird »

Moja fotografija od prošle godine. Tačnije od 30.11.2008

Image

User avatar
LEGIJA
Posts: 471
Joined: 17.05.2007. 11:34
Location: Canada

Post by LEGIJA »

E gdje je nestao onaj stari dobri Prnjavor.Ovo je preslo sve granice,grad je pun kriminala a niko nista ne preduzima,ali bitno je da svaki dan po 5 njih stoji po raskrsnicama i pricaju na mobilne telefone i zaustavljaju narod onako radi reda. :smt117

User avatar
Dripac
Posts: 818
Joined: 05.07.2005. 21:39
Location: Kestengrad
Contact:

Post by Dripac »

Sjajna fotografija!

Ne budite naivni (ili ne pravite se naivni!). Da bi se ovo moglo desiti mora postojati blagoslov lokalnih politicara i jedna opsta atmosfera u kojoj je antifasisticki pokret potpuno obezvrijedjen.

Zasto "lopov" nije skinuo bistu ili oskrnavio spomenik boraca iz poslednjeg rata? Zato sto bi politicari i policija brzo reagovali - da umire svoje biracko tijelo, desno krilo, koje je vece nego u albatrosa.
Scout group "Chestnut City"

Image

An Investment in Scouting is an Investment in the Future of Prnjavor
http://www.kestengrad.org
http://www.kodpetlampi.wordpress.com

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Oskrnavljena bista Rade Vranješević


U Parku narodnih heroja u Prnjavoru u noći između subote i nedjelje dogodio se novi vandalizam - sa postolja gdje se nalazila više od 50 godina, na zemlju je bačena bista narodnog heroja Rade Vranješević, što su prolaznici primijetili juče ujutro.

Ovo je drugi slučaj skrnavljenja, jer je prije desetak dana, takođe u noćnim časovima, nestala bista Stanka Vukašinovića, jednog od četiri narodna heroja iz prnjavorske opštine.

U rukovodstvu 00 SUBNOR-a osuđuju ovakve slučajeve, tražeći od nadležnih da Park narodnih heroja konačno dobije rasvjetu.

I stanovnici Prnjavora ogorčeni su takvim odnosom prema heroja ovog kraja, tražeći od policije da otkrije počinioce.
Image

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Post by sagittarius_rex »

Dripac wrote:

Zasto "lopov" nije skinuo bistu ili oskrnavio spomenik boraca iz poslednjeg rata? Zato sto bi politicari i policija brzo reagovali - da umire svoje biracko tijelo, desno krilo, koje je vece nego u albatrosa.
Evo ja se sa tim ne slažem čak mislim da će biti efikasniji u ovom slučaju/slučajevima nego kada je recimo oskrnjavljen Pepin grob.
S tim da se slažem da i to ima veze sa biračima i politikom.
A isto tako je i na ovom forumu, jer sam siguran da se ne bi ni raspravljalo da je u pitanju skrnjavljenje nekog spomenika iz proteklog rata.

SRETAN SVIMA DAN OPŠTINE PRNJAVOR!

Koji se obilježava povodom izlaska SRPSKIH jedinica na Motajicu da odbrane Prnjavor od ustaša i handžar divizije.
Da njih nije neki koji su tada bili preko grane ili u mišijoj rupi ne bi sada ni imali prilku da pišu na ovom forumu, a siguran sam ne bi bilo ni bisti narodnih heroja.
>>>---------------------->>>

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Post by MAXIMUS »

...Koji se obilježava povodom izlaska SRPSKIH jedinica na Motajicu...
Bogami ja sam tada još uvjek imao petokraku na uniformi ( kao i većina ) pa ti vidi ....
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Post by sagittarius_rex »

A ti nisi Srbin....onda izvini... :? :lol:
>>>---------------------->>>

san
Posts: 55
Joined: 17.10.2007. 11:12

Post by san »

sagittarius_rex wrote:A ti nisi Srbin....onda izvini... :? :lol:
Ma ti si jedini srbin,
pravi, iskreni...
MUSEMIC

Post Reply