Vandalizam u Prnjavoru

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by Mr X »

Koji su to kreteni,pa majke mi imaju li imalo mozga ti idioti? Kako bi volio da naletim na taku situaciju kad papci rade tako nesto,majko mila sta bi im uradio!!!
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

Odnijeli sat na popravku u Komunalno :lol:
Jel imamo mi jos ikakav simbol iz predratnog vremena u nasem gradu, mislim cvrsti ,a ne na Radojku sa spicama :D ovima sve smeta, jos da sasjeku i tih par Kestenova i da se zavrsi sa tim simbolima iz proslosti, mada ce morati jos par grobova da presele ,ali sve je to u interesu drustvene zajednice (drustva lopova) :lol: PA JE SAMIM TIM I MOGUCE: :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by Njegovan »

Зашто је то уклоњено?
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

Pred vratima Evrope da stoje smrtovnice, pa gdje to ima :) jesmo li mi za ulazak u Evropu ili nismo :D
A sat ,eh taj sat, ma cemu on uopste i sluzi, mi ga vec od osamdesetih gledamo u istom polozaju,i necemo da ga popravimo jer znamo koliko nam je sati :lol:
Ali sad ozbiljno,hajde ta tabla, moze da se sklone i da se odmjeni sa necim modernijim, ili eventualno da se postavi nova na trgu, mada smo se mi naucili na to mjesto, a umjesto da su stavili jos koju, jer one smrtovnice po drvecu izgledaju katastrofalno, oni odnesu i ovu jednu, u stvari ima jos nize stare robne, i kod Suda, a ja tamo ne citam rado :D sad kontam da nisam koju zaboravio :D i u stvari ko su oni da nam uzmu nase sredstvo informisanja :smt005 , hajde to ali sat, on je na neki nacin bio simbol u to vrijeme naseg napredka,jer postavljanjem tog sata i izgradnjom okolnjih zgrada, mi smo tada kao grad napravili veliki korak naprijed,iako su porusene stare zgrade koje su simbolizirale, nasu proslost, ali buducnost je pretegla na vazi,tako da je moja generacija rasla kraj toga sata, i iako posle nije radio ,nije bilo dana da nisam dok sam prolazio kraj njega, makar bacio pogled u tom pravcu, do danas, u stvari do pre neki dan,zato se pitam kome moze on da smeta,Prnjavorcanima sigurno ne, jer i onako neispravan za ljude koji pamte ta dobra vremena, on i danas mjeri vrijeme, iako je vec dvadeset godina proslo od kako je stao,a da ga je neko i popravio, mi nikada nebi smjeli da se oslonimo na njega,jer smo naucili da on samo stoji tu,onako, za nasu dusu ,kao uspomena na prelijepu proslost.
Da samo napomenem ,u jednom gradu, nevazno mu je ime, kad nekome reknes da ces ga cekati kod sata,on zna gdje je to, a ako nezna dovoljno je da pita bilo koga i on ce mu pokazati iako se radi o milionskom gradu, taj sat je star vise od sto godina, i stoji na staklu jedne zgrade, neupadljiv ,ali za taj grad od ogromne vrijednosti,ne samo kao matrijalna i istorijska vrijednost, nego i dusevna ,jer su se milioni ljudi sastali bas tu kraj njega. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by Opti Myst »

Može im se.
Ovaj prostor nije u vlasništvu grada, već posjednika HOTELA "NOVI NACIONAL", odnosno kafea slastičarne "EVROPA".
E sad, dali im je trebala dozvola od opštine da to i uklone i da li su je uopšte tražili TO JE NEŠTO VEĆ SASVIM DRUGO.
Mr X wrote:Koji su to kreteni,pa majke mi imaju li imalo mozga ti idioti? Kako bi volio da naletim na taku situaciju kad papci rade tako nesto,majko mila sta bi im uradio!!!
Uklanjali su to radnici koji nikakve veze nemaju s tim sem da im je plaćeno da sve to uklone dragi Mr.X.
A vlasnicima tog prostora možemo zahvaliti što više nemamo ni simbolično mjesto "KOD SATA" (pa makar on i ne radio), niti OGLASNU TABLU, centralnu, najveću, koju bih i sam gledao prije nego ijednu drugu u gradu da saznam šta se dešava u gradu.

Šta reći, lice grada se mjenja uveliko, mada šminka koja se stavlja nije od šminkera - kako bi valjda trebalo biti, već po volji moćnika - kako je vazda bilo.
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by che »

Nevjerovatno...ode nam oglasna ploča.Ja dobih prostor od centra za kulturu,kako sad privatno vlasnistvo..?
Gledam sliku i ne vjerujem.
"NEMERE SE VAK U EVROPU!" :?
Last edited by che on 02.01.2011. 10:46, edited 1 time in total.

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by Njegovan »

Можда ће ставити љепшу. :?
Image

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by aquarius »

Njegovan wrote:Можда ће ставити љепшу. :?
Или пак модернију - интерактивну :smt002
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by che »

aquarius wrote:
Njegovan wrote:Можда ће ставити љепшу. :?
Или пак модернију - интерактивну :smt002
...U EUROPSKOM STILU :smt003

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

Postaje sve jasnije zasto je izgorio Katastar, nebi me cudilo da izgori i Gruntovnica, skupa sa Sudom :D ,jer vidjivo je i budalama, da se drzavno zemljiste i javne povrsine, uzurpiraju od pojedinaca preko noci, nikad niti jedna od ove dvije povrsine, ni gdje je stajao sat ni gdje je bila oglasna tabla, nisu bile u vlasnistvu Hotela Nacional, jer su oduvjek bile javne povrsine koje su sluzile kao prilaz ne samo Nacionalu vec i Banci i SDK i svim stanarima okolnjih zgrada, sto znaci drzavno vlasnistvo, ali kad izgore dokazi,onda svako radi sta hoce ili jos bolje sta mu pase,jer novi papir trpi sve, jos ako se malo podmaze. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Ками, тај дио гдје је сат, то припада хотелу (знам кад је рађен пројекат "Урбани кутак"), па на крају нису дозволили да се од тог дијела направи нешто по чему би наш град био препознатљив.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

Ja ipak sumnjam u to da je i sedamdesetih bilo tako, malo bi se moglo procackati po pepelu da se provjeri kako je Hotel dosao do zemljista, kako je srusen Vatrogasni dom, i sve ostalo, u to vrijeme su ruseni objekti koji su bili u drustvenom vlasnistvu i to bez naknade, Vatrogasci su satjerani pod izgovorom privremeno u staru Veterinarsku stanicu ,gdje su i danas privremeno, a njihov objekt je porusen (opsti drustveni interes hotel je prevagnuo u odnosu na vatrogasce) a za privatne objekte je opstina (koliko sam cuo) izvrsila nadoknadu stete, a ne Cer,ali je posjed trebalo da se upise 1/2, pa prema tome stoji da je zemljá kroz razne malverzacije, presla iz 1/2, ako je uopste tako i upisana tada, na 1/1 u korist Cera, ili je eventualno kod privatizacije sve to odradjeno, osim toga dobar dio ljudi je odbio odstetu u to vrijeme ,tako da 1/1 nije ni bilo moguce osim eventualno silom.Dokaz za to je predratni povrat imovine Pandzama,pa onda ratno rusenje ,pa opet povrat, pa nagadjanje, i na kraju cor sokak koji ni danas nije rijesen u potpunosti. :wink:Nesto tu smrdi :D i kako bas sad da se sjete da ruse, kad su dokazi zavrsili u pepelu ili gepecima, kako da se ne sjetise prije dva tri mjeseca da to odrade ???? :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by che »

LAZICA'S ON THE ROAD AGAIN :mrgreen:

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by KAMIKAZA »

:D Ti da cutis, i da odma vratis onu kutiju papira sto si sakrio u gepek :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by che »

KAMIKAZA wrote::D Ti da cutis, i da odma vratis onu kutiju papira sto si sakrio u gepek :D
DŽABA SLALI EKIPU,ISPOSTAVILO SE DA NIJE PROPAGANDNI VEC WC PAPIR...

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by che »

Image

Image

Image

Da li je opet počinilac nepoznat?

User avatar
night eagle
Posts: 112
Joined: 15.12.2008. 17:38
Location: Navaho desert, Arizona,USA

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by night eagle »

Na prvi pogled se to nebi moglo za našu sredinu reći ali u našem okruženju ima zaista mnogo ljudi koji su spremni da razvale, polupaju, sruše, oskvrnave objekte koji ni počemu ne izazivaju takvu reakciju osim što pripadaju protivničkoj strani (čitaj: vlastima, drugoj vjerskoj zajednici, drugoj mjesnoj zajednici ...).
Šta kažete na masovno bacanje petardi u ovo novogodišnje i božićno vrijeme - ovim novim klincima kao da nije bilo dovoljno pucanja i detonacija u poslednjih 20 godina, stasala je nova generacija kojoj je rat nešto daleko, koji se ne sjećaju užasa koji je proizveo i čije poslijedice se još osjećaju. Svaki put kada padne petarda (koja, uzgred rečeno u mnogo slučajeva zvuči kao da je pala bomba) kao flash back kroz glavu mi prostruje slike iz rata - sranje, neznam šta je sa roditeljima koji se tog sjećaju a opet im dozvoljavaju da kupuju priotehniku kao da neznaju šta se može desiti sa proizvodima made in PRC.

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by murgo »

neznam šta je sa roditeljima
..pa sirotinja, koje je morala da ide na front, nema para da kupuje petarde. Zna se ko za to ima para...i takvi roditelji daju djeci lovu, pa mogu da rade sta hoce...
drugo: koliko % djece kupuje i pali petarde a koliko odraslih tj. punoljetnih? mislim da je vise ovih drugih...
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
night eagle
Posts: 112
Joined: 15.12.2008. 17:38
Location: Navaho desert, Arizona,USA

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by night eagle »

Da, to stoji, nažalost i odrasli daju loš primjer djeci.Iako je više djece koja bacaju petarde nego roditelja, to nije opravdanje za ovakvo stanje. Vjerovatno ste čuli najsvježiju vijest iz Slavonskog Broda a tiče se upravo eksperimentisanja sa petardama i benzinom - strašno, mali ima 60 % opekotina na tijelu i u kritičnom je stanju.
Znam da je loša ekonomska situacija roditelje učinila bespomoćnim, nemaju posla ili su slabo plaćeni pa hoće bar neku od želja da ispune svojim klincima kad već ne mogu da ih pošalju negdje na zimovanje ali šta mislite, šta bi bilo kada bi u tome uspjeli, dakle poslali djecu na skijanje ili zimovanje negdje na planinu, kako bi nas djeca predstavila, da li bi njima bilo jasno da ne smiju da bacaju petarde kao maloljetnici dok su u zemljama EU. Govorim o kulturi i vaspitanju, nažalost ova djeca nisu imala od koga da je nauče, roditelji su im non stop na poslu jer trče za prokletim dinarom (oni koji imaju sreće da su zaposleni) ili su nervozni i ljuti jer nemaju posao pa se itresaju na djecu ali sve je to manje važno u usporedbi sa našim mentalitetom, mi moramo biti bučni, glavni, da se čuje za nas, "hvatamo na galamu", kada nema nekog drugog načina za rješavanje problema onda može silom i utjerivanjem straha. Mislim da je bitka između pirotehnike i klinaca odavno izgubljena, šta se može desiti da naš čovjek prestane kupovati petarde djeci? Jedino da Kina prestane proizvoditi barut, onda bi mi mogli mirno spavati!

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by aquarius »

Maloumnost !
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

che wrote:Image

Image

Image

Da li je opet počinilac nepoznat?
Атак и на хероје

Кукасти крст и натпис ЕXИТ који су осванули на улазним вратима зграде Борачке организације у Прњавору, у Светосавској улици број 9., како сазнајемо, нису једини хир вандала на чијој мети су се нашле и бисте народних хероја из Другог светског рата, у оближњем - спомен парку.

Са тим сазнањем дописнику “Новости”, обратио се председник прњаворског СУБНОР, Новак Богићевић.

-У обиласку спомен- парка уочио сам да је биста народног хероја Станка Вукашиновића, тачније попрсје и део лица, замазани спрејом плаве боје. Оскрнављена је и биста народног хероја Раде Врањешевић, тако што су јој жутом бојом, замазане усне и попрсје, на којим је и увредљив цртеж-шокиран и огорчен је Богићевић, и додаје да се ово скрнављење поклапа са натписима на вратима БО, те да ће случај пријавити и полицији.

-Треба да знамо каквих то људи има међу нама, који на овако сраман начин атакује на народне хероје и све оне друге који су донели и слободу у Другом светском рату платили својом крвљу и животима-каже за “Новости” Богићевић.

Богићевић скреће пажњу и упозорава да је ово нови атак на бисте ова два народна хероја.

-Пре две године непознате особе су буквално украле бисту хероја Станка Вукашиновића, која је касније пронађена на више киклометара удаљеној планини Љубић изнад Прњавора. Два дана касније оскрнављена је и биста Раде Врањешевић, која је пронађена у оближњем жбуњу. Истовремено, тада као и сада, срећом, нису диране друге две бисте народних хероја Новака Пивашевића и Вида Њежића- каже Богићевић, који се пита да ли је то баш случајност, те да се не може говорити о евентуалном хиру несташне деце, поготово имајући у виду и натписе на вратима БО.

Иста порука

ЗАЈЕДНИЧКО за оба инцидента јесте чињеница да су И у једном И у дргом случају коришћене исте боје, плава и жута. Тако се основано може сумњати да је је реч о истој вандалској руци. Зграда БО и спомен-парк херојима, налазе се преко пута католичке цркве у Светосавској улици, једној од најпрометнијих прњаворских улица, поготово у време, кад се овај инцидент и догодио, кад је обележавана такозвана « поноћка», поводом католичког Божића.

Нинко ЂУРИЋ – Вечерње новости
Они који су ово урадили, једног дана када се ухапсе требају за примјер да буду ангажовани на друштвено-корисном раду за локалну заједницу. Нпр. да фино уреде ове бисте и да их врате у првобитно стање. Али да то раде у по бијела дана, и да сви виде те кретене. Срамота! Код нас се нико поводом овога није нешто више огласио. Гдје су политичке странке да осуде овај вандализам?! Има ли икога у овом граду ко има савјест?!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by regeman »

koga da uhapse, kad nemaju dokaz..a sto se tice politickih stranaka, pa tu ima skrivenih fasista koliko hoces, kojih je sramota sto im je djed u partizanima bio, sta ocekujes od njih?
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Тај који је то урадио, сигурно се похвалио свом друштву. То је класичан примјер дјечије глупости. Не вјерујем да код нас у Прњавору постоји нека тајна фашистичка организација.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by regeman »

ja kazem za stranke,tu su neofasisti latentni, neotkrivani rasadnik talenata..ne za klince..zato nema osude.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
borg 7/9
Posts: 201
Joined: 29.05.2007. 08:21
Location: Prnjavor

Re: Vandalizam u Prnjavoru

Post by borg 7/9 »

Misljenja sam da je to samo odraz cijelokupnog vaspitanja (citaj nevaspitanja) danasnje omaldine. U svakom vremnu je bilo mangupa, ali su to bili mangupi koji su koristili mozak i na inteligentan nacin su postizal da budu zapazeni. Danasnji, nazovimo mangupi, unistavaju ono sto vjerovatno i ne razumiju, posto su ocito nepismeni da procitaju zbog cega su biste i spomenici postavljeni.
Da li hrabrost da se čeka, ili strah novog početka? Tek još sam ovdje!

Post Reply