Facebook - Prnjavor.info

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

Koristis li facebook

Da
76
75%
Ne
25
25%
 
Total votes: 101

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Да се примјетити. :lol:
Image

GRIN_1
Posts: 2
Joined: 05.01.2009. 12:02

Post by GRIN_1 »

sta se da primetiti?

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Image

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Liquari
Posts: 1827
Joined: 15.08.2007. 16:32
Location: Prnjavor City
Contact:

Post by Liquari »

Malo je to :?

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Facebook - grupa Prnjavor

Post by MAXIMUS »

Informacija:

U novom napadu na 200 miliona korisnika Facebooka hakeri su uspjeli da probiju sifre nekih od njih, a portparol jedne od najvecih internet zajednica odbio je da otkrije koliko je korisnika osteceno.
Hakeri su do njihovih sifri dosli kroz takozvani napad pecanjem, usavsi u korisnicke racune nekih clanova Facebooka s kojih su zatim njihovim prijateljima slali meilove pozivajuci ih da kliknu na linkove laznih internet stranica koje izgledaju kao pocetna stranica Facebooka.
Zrtve su se ulogovale u te stranice ne znajuci da ih kontrolisu hakeri i tako im otkrili svoje lozinke.
Prosle godine hakeri su "pecanjam" korisnike Facebooka zarazili opasnim virusom Koobface.
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Re: Facebook - grupa Prnjavor

Post by Njegovan »

Е више не улазим у НИШТ. :lol:
Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Re: Facebook - grupa Prnjavor

Post by Mr X »

Za sve poštovaoce i ljubitelje MANASTIRA STUPLJE molim učlanite se!

http://www.facebook.com/group.php?gid=9 ... amp;ref=nf
Image

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Re: Facebook - grupa Prnjavor

Post by Njegovan »

Због злоупотребе имена клуба Прњавор 07, на глобалној мрежи фејс бука, били смо приморани да отворимо своју групу званичну и самим тим ограђујемо се од других група који појединци отварају у наше име.
Директ линк ка нашој груп је: http://www.facebook.com/group.php?gid=93204752247

А обавјештење о томе можете прочитати и на нашем званичном сајту клуба.
http://mkprnjavor07.com/
Image

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Facebook - grupa Prnjavor

Post by MAXIMUS »

Zanimljiv blog ...

Facebook, ili zašto više ne koristimo telefon
Slobodan Vladušić 07.07.2009 | 07:06

Kada je svojevremeno Bil Gejts, osnivač Microsoft-a, postao najbogatiji čovek planete, svi su znali priču o tome kako je njegova moćna kompanija nastala u garaži. (Posle se ispostavilo: u malo većoj garaži). Tako i sada svi saznajemo da je osnivač Facebook-a (FB) najmlađi milijarder na svetu, i da je ideju za FB dobio kada ga je napustila devojka. Sve to nastaje kao eho priče o Hristu rođenom u slami, jer kao što je za nameštenike IT sektora B. Gejts bog, tako je i FB nova potrošačka religija.
Naravno, i ja sam na FB-u, i ja smatram da je koristan, i ja sam oduševljen, i ja sam se uverio da ljudi koji nisu dugo bili u kontaktu, preko FB ponovo komuniciraju i druže se, i ja sam saznao da demonstracije od Atine do Pariza ne mogu da se zamisle bez FB-a. Doduše, sve me to ne sprečava da se zapitam kako su to onda i bez FB-a izvođene revolucije (Francuska, Oktobarska…) ili kako su to i pre epohe FB-a, međusobno udaljeni prijatelji mogli komunicirati?
Telefon je izgubio bitku sa FB-om ne zato što je skuplji, već zato što u međugradskim telefonskim razgovorima vreba opasnost zvana tišina. Ljudima sa kojima smo nekada bili bliski, sada možda nemamo više šta da kažemo. Nemaju, možda, ni oni nama šta da kažu. Prijateljstva se, nažalost, hlade. FB je otuda socijalna mikrotalasna pećnica, ona ih podgreva. Razmenimo dve-tri replike na chat-u i živimo u uverenju da su prijateljstva večna kao kamen. A i mi zajedno sa njima. I tako sa ljudima čiji broj telefona nismo okrenuli godinama, sada veselo razmenjujemo poruke. Tako će biti sve dok medij još uvek bude poruka. Srećom po nas i naše FB prijatelje, to može dugo da traje.
Ali, paradoksalno, nismo mi na FB-u zbog davno nestalih prijatelja, već zato što je FB postao kategorički imperativ. Kako bi to rekla jedna moja FB-poznanica: “koga nema na FB-u, taj ne postoji.” Osećam da je u toj rečenici uživala: ona je na FB-u, znači – ona postoji. Danas očigledno postojimo ne zato što smo sazdani po nečijem obličju, niti zato što mislimo, već zato što nas negde još uvek ima: na FB-u, na Youtube-u, u reality TV-emisijama. Jedino nas nema u demokratskim procesima odlučivanja. Nije slučajno da uspon FB-a i Youtube-a prati priča o postdemokratiji. FB-narod izgleda nije demos.
FB ponajviše od svih softversko-medijskih sprava služi čoveku da dokaže sebi da još uvek postoji. FB je vaš pouzdani biograf. Postali ste član grupe, fan pevača/pevačice, prijatelj sa ovim ili onim, poslali ste nekome virtuelnu kriglu piva, dobili virtuelnu bundevu/tikvu, uradili kviz itd. Sve što uradite, FB beleži i stavlja na vašu stranicu u trećem licu jednine (kao da ste Cezar ili Napoleon) i tako dobijate svoju biografiju, a jasno, biografije imaju samo ličnosti, dakle, samo oni koji istinski (ovde, doduše, virtuelno) postoje, a ne tek anonimno vegetiraju.
FB brine za vas dok je država koje brinu za svoje državljane sve manje: recimo, kada vam opljačkaju stan, policija vas prvo pita kolika je šteta – ako je manja od 15.000 dinara, neće da izađu na uviđaj. Toliko o brizi za imovinu. A o brizi za zdravlje neka posvedoči izjava jednog bivšeg ministra finansija koji je pre nekoliko godina kazao da pare odvojene za zdravstvo nisu bačene pare, jer će zdraviji ljudi biti produktivniji na svojim radnim mestima. U terminima Helderlina: čemu penzioneri/nezaposleni u oskudna vremena? U takvoj klimi, gde ni život, ni imovina pojedinca (o dostojanstvu da ne govorimo!) nisu bitni, biti deo nečeg velikog, moćnog, važnog i brojnog, postaje imperativ. Dakle, navijati za Mančester ili Real, ma gde se živelo, gledati holivudsku A produkciju i biti na FB-u. Pri čemu je ovo poslednje i najpametnije što se može učiniti.
Otuda, oni koji su na FB-u, udar na FB doživljaju kao ličnu uvredu. Oni nisu korisnici FB-a, već su deo njega i zato ga brane i obožavaju kao da je živo biće. Nema sumnje: naš najbolji prijatelj na FB-u jeste sam FB. Svi ostali dolaze posle.
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Facebook - grupa Prnjavor

Post by vrsta8472 »

"ФЕЈСБУК" КРШИ ПРИВАТНОСТ


ОНТАРИО, 16. ЈУЛА (СРНА-АФП) - Канадски званичници саопштили су данас да сајт "Фејсбук" крши национални закон о заштити приватности похрањивањем личних података у оквиру своје мреже за дружење.

У извјештају надлежне канадске комисије изражава се бојазан због тога што су лични подаци које "Фејсбук" пружа о својих 250 милиона "често конфузни и некомплетни".

"Фејсбук" је саопштио да ће у сарадњи са комисијом ријешити спорна питања на начин који неће ометати кориштење ове популарне мреже.

"Генерално, трагамо за практичним рјешењима која ће бити оперативна уз уважавање чињенице да људи долазе код нас да би дијелили информације, а не да их сакривају", изјавио је званичник "Фејсбука" Крис Кели.

Канадски комесар за приватност Џенифер Стодарт изјавила је да постоји неколико области у којима амерички сајт треба да измијени своју праксу како би је ускладио са законом о заштити приватности у Канади. (крај)мл
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Krajo
Posts: 320
Joined: 14.11.2008. 08:16
Location: jos sAMO par kORAkA

Re: Facebook - grupa Prnjavor

Post by Krajo »

Pa sta?!Ko nas tjera da se uopste registrujemo na fb ako cemo misliti da li nam neko zaviruje u privatnost!Jos jedna u nizu sranja od ''americke demokratije i ljudskih prava''!!!
koME to jos nesTO ZNACI

User avatar
Kruskica
Posts: 372
Joined: 31.08.2007. 19:05
Location: preko puta auto puta

Re: Facebook - grupa Prnjavor

Post by Kruskica »

MAXIMUS wrote: Kako bi to rekla jedna moja FB-poznanica: “koga nema na FB-u, taj ne postoji.”
Meni je jedna moja rekla: "Nemati profil na fb-u je 11. smrtni grijeh" :D
...svi smo mi prah u svemiru...

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Re: Facebook - grupa Prnjavor

Post by Njegovan »

MAXIMUS wrote: Kako bi to rekla jedna moja FB-poznanica: “koga nema na FB-u, taj ne postoji.”
:smt005 :smt005 :smt005
Image

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Facebook - grupa Prnjavor

Post by MAXIMUS »

Evo jedne korisne informacije ...

Posto je “Facebook” pristao na to da drugi koriste Vase fotografije za razlicite reklame kod Vasih prijatelja i stime Vasa privatnost “ugrozena” postoji mogucnost da se navedeno prilikom podesavanja izbjegne.

Isto cete uraditi na sljedeci nacin:
1. kliknite na “podesavanje” (Settings)
2. zatim na „podesavanje privatnosti“ (privacy settings)
3. „novosti i zid“ (News feed and wall)
4. „fejsbuk reklame“ (Facebook Ads)
5. dole pri dnu se nalazi tekst koji glasi „Show my social actions in Facebook Ads to” i u tom otvoru izaberete “NIKO” ( NO ONE)
6. Najbitnije je da ove izmjene “sacuvate” (save changes)
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Facebook - grupa Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Facebook - grupa Prnjavor

Post by Franz »

Odbice nam se sve te "virtuelne" zajebancije o glavu...zivi bili pa vidjeli.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Facebook - grupa Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Страница прњавор.инфо на ФБ сваким даном броји све више и више "ФБ обожаваоца".

Image

Ево до краја седмице ће сигурно бити 1000 чланова. Па та статистика са ФБ је доста интересантна јер показује, какав профил људи посјећује страницу.

Ових 1000 што се учланило је само 6 дио оног колико људи посјети дневно овај сајт!

Да их 2% дође на форум, било би супер.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Facebook - grupa Prnjavor

Post by murgo »

evo Vedrane sa mojom malenkosti imamo sada 999 "prnjavorcana"
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Facebook - grupa Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Још један и 'иљадарка :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Facebook - grupa Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Facebook - grupa Prnjavor

Post by Franz »

Image
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Facebook - grupa Prnjavor

Post by MAXIMUS »

Kakve sve grupe smišljaju na ovom facebooku pa to je strašno !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Facebook - grupa Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Facebook - grupa Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Сајт који је за кратко вријеме по неким критеријумима престигао и Google, (али не и по заради) можете ближе упознати кроз његову илустровану историју.


Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vasko
Posts: 1156
Joined: 19.03.2007. 18:28
Location: Na tvojim grudima...

Re: Facebook - grupa Prnjavor

Post by vasko »

Umro bi na tvojim rukama!

Post Reply