Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

bobi1993
Posts: 268
Joined: 11.06.2012. 14:02

Re: Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by bobi1993 »

Zamolio bih da napisete komentare,bilo pozitivni,bilo negativne,u vezi koncerta Pronija svome gradu? hvala
Браћа Грим су били добри,али какве бајке прича Додик :)

savaš
Posts: 107
Joined: 16.11.2012. 18:07

Re: Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by savaš »

koncert odličan.Hvala gospodinu Tomašu na posjeti.Rođeni gospodin,nema šta...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by vrsta8472 »

Било супер, мало они из Минхена сморили али су зато ови из Србије показали како се коло игра. И све то треба да траје максимално сат и по. Све преко тога је превише.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

bobi1993
Posts: 268
Joined: 11.06.2012. 14:02

Re: Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by bobi1993 »

Hvala na komentarima,za sledecu godinu potrudicemo se da napravimo jos bolji koncert. A do tada posjetite u maju djeciji ciof-ov festival. Detaljne informacije u narednom periodu
Браћа Грим су били добри,али какве бајке прича Додик :)

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by просвјета »

Драги пријатељи, од недавно смо активирали интернет страницу
посвећену раду СПКД "Просвјета" ОО Прњавор.
Позивамо све Просвјетине чланове да нам се придруже у афирмацији Друштва.
Ако посједујете фотографије, видео записе или једноставно имате шта рећи о раду Просвјете, кажите и придружите нам се...

Наша интернет адреса је : http://www.prosvjetaprnjavor.info/
Можете нас наћи и на Фејсбуку: https://www.facebook.com/spkdprnjavor?fref=ts

Image

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by просвјета »


User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by просвјета »

Везак је везла Дјева Марија. У поводу Васкрса на прњаворском Тргу србских бораца. Пјевачка група СПКД "Просвјета"

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by ZMIJA »

Šteta što je ovaj prilog sniman drvenom kamerom ,ova panormska statika ubija,sve se može kad se neće i kd se radi lijevom rukom :smt005 :smt005
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by просвјета »

Зажмирите и слушате ако вам видео вријеђа Ваша осјетљива камерманска чула.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by просвјета »

Хвала Бреги...

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by ZMIJA »

prosvjeta wrote:Зажмирите и слушате ако вам видео вријеђа Ваша осјетљива камерманска чула.
Evo slušam ,dobri ste :smt023
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by просвјета »

Није политика рећи шта мислиш... већ рећи оно што не мислиш...
Smatram da nije u redu da se "Prosvjeta" na forumu portala "Prnjavorinfo" bavi bilo kojim drugim pitanjima, osim kulture i promocije Društva.
Извод из Статута
СРПСКОГ ПРОСВЈЕТНОГ И КУЛТУРНОГ ДРУШТВА „ПРОСВЈЕТА“
.....
17. информисањем о просвјетним и културним збивањем у српском народу ширењем аутентичних инфромација у штампи, на радију, телевизији и другим медијима,
....
19. праћењем васпитно – образовног процеса и учешћем у креирању, посебно српских националних образовних програма,
...

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by просвјета »

Просвјета ...
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by vrsta8472 »





Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by просвјета »

Али СПКД ...




...
А остало на :smt024

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by просвјета »

Објављена нам је адреса на http://folklor.yuportal.com/
под Фолклорна друштва у иностранству.
Осим тога можете наћи и повезнице до неких фолклорних друштава у Београду или другим градовима Србије...

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by просвјета »

СПКД "Просвјета" ОО Прњавор на страници Фолклор Србија:
http://www.folklorsrbija.org/mojastrana ... ofile.html

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by bičbožiji52 »

Imadoh priliku da pročitam dopis načelnika opštine kojim obavještava GKUD Pronija da neće biti finansirani ni sa jednom jedinom markom iz opštinskog budžeta.Stvarno nema smisla.
Valjda je takvu odluku donijela skupština opštine :smt021
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by просвјета »

А зар није данима бивао, великом тамном фотографијом представљен, плакат: "Пронија своме граду" са све у дну написом: покровитељ Начелник општине др Синиша Гатарић?"
А то за годишње давање је проста ствар: Које удружење грађана преживи у овим тешким данима преко три године остварује право разматрања о уласку на општинске јасле. Мислимо да је то поштено а и стимулативно за прегаоце и дестимулативно за манипуланте...
Даље, зар није простије вратити се под окриље Просвјете као Градски пододбор но овако деструктивно дјеловати на омладину преносећи на њих наше подјеле и ниске страсти?
Нека нам не замјере поменути и нека опросте ако су замјерили. Пружамо им руку...
:smt023 :smt006

Image
Image

bobi1993
Posts: 268
Joined: 11.06.2012. 14:02

Re: Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by bobi1993 »

bičbožiji52 wrote:Imadoh priliku da pročitam dopis načelnika opštine kojim obavještava GKUD Pronija da neće biti finansirani ni sa jednom jedinom markom iz opštinskog budžeta.Stvarno nema smisla.
Valjda je takvu odluku donijela skupština opštine :smt021
Tako je kako je, ali nekako cemo se vec snaci. Sa jedne strane i sam podrzavam odluku da udruzenje koje postoji manje od tri godine ne dobija finansijska sredstva iz opstine jer se u ranijem periodu preko fiktivnih udruzenja izvlacile pare iz opstine,ali opet ne podrzavam ga sa strane da se kod nas u Proniji vidi rad i to veoma znacajan za kulturni zivot opstine,ali i za predstavljanje opstine u Evropi
Браћа Грим су били добри,али какве бајке прича Додик :)

bobi1993
Posts: 268
Joined: 11.06.2012. 14:02

Re: Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by bobi1993 »

prosvjeta wrote:А зар није данима бивао, великом тамном фотографијом представљен, плакат: "Пронија своме граду" са све у дну написом: покровитељ Начелник општине др Синиша Гатарић?"
А то за годишње давање је проста ствар: Које удружење грађана преживи у овим тешким данима преко три године остварује право разматрања о уласку на општинске јасле. Мислимо да је то поштено а и стимулативно за прегаоце и дестимулативно за манипуланте...
Даље, зар није простије вратити се под окриље Просвјете као Градски пододбор но овако деструктивно дјеловати на омладину преносећи на њих наше подјеле и ниске страсти?
Нека нам не замјере поменути и нека опросте ако су замјерили. Пружамо им руку...
:smt023 :smt006
e u tome i jeste problem,niko ne djeluje destruktivno na omladinu osim Vas gospodine Davidoviću,i jos par ljudi. Gradu je potrebno drustvo koje se bavi iskljucivo folklorom,a Prosvjeta to nije. I ove podjele i niske strasti sto ste spomenuli,to nisu nase vec vase. Sjecate li se mozda kad je osnovana Pronija koja je bila vasa najveca zamjerka??? (licno sam je cuo) to sto u imenu drustva nema prefiks "srpsko" zar je to jedina stvar koja je vazna??? A to sto je stajalo da je nacelnik pokrovitelj koncerta,stajalo je jer je za taj koncert pomogao za 500 KM.
Браћа Грим су били добри,али какве бајке прича Додик :)

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by просвјета »

Све сте рекли сами о себи господине боби. Нема потребе да Вас демантујем јер ништа нисте погријешили осим што смо нагласили да је недостатак тог префикса показао због чега сте се одвојили и шта сте хтјели прије одвајања да учините са једним Српским Просвјетним и Културним Друштвом са таквим значајем за српску културу.
А можда продате свој рецепт и осталим националним друштвима с којима сви заједно представљамо ову нашу како воле рећи "малу европу". Е па у Европи, оној великој, нема нације Европљанин, но сви заједно штитећи свој идентитет чине ту Европу...


О национализму се може причати из разних побуда, спознаја... али ево да то не чинимо ми но видимо како о томе пише Св. Владика Николај Српски у свом предавању: Национализам Светог Саве:
...Највећи труд који је Свети Сава показао после труда над својом душом, над том првом њивом Господњом, јесте труд над народом својим, том другом њивом Господњом. Сав тај труд његов над народом српским, сву ону ужурбану и многоструку активност његову као правог Европејца, и плодове те активности, ја ћу назвати Савиним национализмом. Овај Савин национализам обухвата народну цркву, народну династију, народну државу, народну просвету, народну културу и народну одбрану...
Тако ти је то е, мој друже градски...
Ако желите више прочитати онда ... http://www.bogotrazitelj.com/?p=350

bobi1993
Posts: 268
Joined: 11.06.2012. 14:02

Re: Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by bobi1993 »

prosvjeta wrote:Све сте рекли сами о себи господине боби. Нема потребе да Вас демантујем јер ништа нисте погријешили осим што смо нагласили да је недостатак тог префикса показао због чега сте се одвојили и шта сте хтјели прије одвајања да учините са једним Српским Просвјетним и Културним Друштвом са таквим значајем за српску културу.
А можда продате свој рецепт и осталим националним друштвима с којим сви заједно представљамо ову нашу како воле рећи "малу европу". Е па у Европи оној великој нема нације Европљанин но сви заједно штитећи свој идентитет чине ту европу...


О национализму се може причати из разних побуда, спознаја... али ево да то не чинимо ми но видимо како о томе пише Св. Владика Николај Српски у свом предавању: Национализам Светог Саве:
...Највећи труд који је Свети Сава показао после труда над својом душом, над том првом њивом Господњом, јесте труд над народом својим, том другом њивом Господњом. Сав тај труд његов над народом српским, сву ону ужурбану и многоструку активност његову као правог Европејца, и плодове те активности, ја ћу назвати Савиним национализмом. Овај Савин национализам обухвата народну цркву, народну династију, народну државу, народну просвету, народну културу и народну одбрану...
Тако ти је то е, мој друже градски...
Ако желите више прочитати онда ... http://www.bogotrazitelj.com/?p=350
Sto se tice cuvanja kulture isto radimo i mi,a rekao sam i zasto je osnovano ovo drustvo,jer je gradu bilo potrebno drustvo koje se bavi iskljucivo folklorom. A sta smo htjeli da uradimo sa Prosvjetom,bar ja,prije nego sto sam otisao pokusao sam da od te iste Prosvjete,tj njenog folklornog ansambla napravim najbolji folklorni ansabml u Republici Srpskoj. Pokusali smo,nismo uspjeli iz vise razloga. Osnovni razlog je sto su u upravni odbor Prosvjete dosli ljudi koju su tu iz licnog interesa,a laicki receno "blage veze" nemaju sa folklorm. Ljudi koji su unistili svaku organizaciju u kojoj su bili.
Браћа Грим су били добри,али какве бајке прича Додик :)

Milan Simić-Siman
Posts: 11
Joined: 21.12.2012. 21:57

Re: Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by Milan Simić-Siman »

Što bi moj drug Radula rekao (izvini druže što te pominjem), "Gdje ste ljudi, ako nekoga ne vrijeđam!?". Svaka mu je zlatna. :D
Dajte ljudi malo optimizma, humanosti, iskrenosti, poštenja i što je najvažnije sačuvajte obraz.
Ima sigurno onih koji će kad pročitaju ovo reći "Našao se ko će pričati" i to će im biti glavna tema, a volio bi nek' mi kažu samo zbog čega.
Da se vratim na sledeće..
Dosta više svađe, šuplje priče, ljubomore, mržnje ili bilo čega drugoga što nikome ne koristi.
SVI SMO SREĆNI KAD KOMŠIJI CRKNE KRAVA?! ZAŠTO SUNCE VAM J**** VIŠE!?
Ako imate nešto pametno za predložiti da nam svima bude bolje, predložite.
Ako neko priredi lijep koncert ili uradi neko lijepo djelo, pa pohvalite to bez obzira koje je društvo u pitanju.
Ne znam da li to spada u osnovnu kulturu, ali smatram da se dobro dobrim vraća.
Uvijek neko ima neke kritike, pa i toliko glupe kao npr. u ovom društu su cure ružne, u onom momci, u onom predsjednik lopov u nekom....o jebem ga, pa dokle više.
Imam svašta još da napišem, ne znam zašto sam i ovo napisao, al' možda neko i razmisli nešto u svojim glavama.
A na kraju se poserem fino na diplome svima onima koji zavađaju kao prvo djecu, kao drugo imaju lični interes od folklora, kao treće svim stranački opredjeljenim ljudima koji zbog stranke gube obraz...itd. itd.
I takvi nas vode i "vaspitaju"..? Čast izuzecima

RADULU ZA PREDSJEDNIKA!

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by просвјета »

Добро си рекао...
Доста о томе од нас...
Нисмо имали лошу намјеру...
Праштајте ако можете...

Post Reply