Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

User avatar
Piroga
Posts: 210
Joined: 06.09.2007. 14:19
Location: Dolina mumijevih

Post by Piroga »

Nicky wrote:Reci mu Piroga, ne daj se ogovarati. :lol: Sta te briga ko sta kaze. Pusti to tancanje, kad cemo na pivo? :lol:
Ma pivo je uredu, ali da ja tebe pitam koliko puta si ti pohvalio nas kako igramo, a dosta si nas gledao, cak sta vise zbijao si sale na nas racun

User avatar
DJ_Buco
Posts: 1628
Joined: 15.07.2007. 21:36
Location: www.metno.bih
Contact:

Post by DJ_Buco »

vid piroge,i ti se sjetio foruma :D

User avatar
Piroga
Posts: 210
Joined: 06.09.2007. 14:19
Location: Dolina mumijevih

Post by Piroga »

Zdravo druze:lol:

Ma suti samo, borim se sa ovim likovima, nesto mudruju, misle da sve znaju a ustvari, nidje veze, i nije njihovo da znaju sve, oni samo mogu ako hoce da nam nekako pomognu

User avatar
DJ_Buco
Posts: 1628
Joined: 15.07.2007. 21:36
Location: www.metno.bih
Contact:

Post by DJ_Buco »

ma pusti nickya starog provokatora
kako je tek meni(najgora kletva,da bogda ti nicky bio u komsiluku) :lol: :lol: :lol:








sala komso :wink:

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

to ima samo veze sa nemarom.
Итекако си у праву.

Чињеница је да ником није стало до улагања у културу. Има спорадичних случајева, али нема систематског рјешавања проблема финансирања културе и умјестности. Није то проблем само у малим срединама. Бањалука, Приједор, Добој... или гледано шире, Сарајево, Тузла, Зеница, имају исте проблеме. Ове проблеме треба да рјешава држава/ентитет, националном политиком.

Богу хвала на донацијама појединих добрих људи и заљубљеника у умјетност, али за умјетничко-културне пројекте треба стално улагање. Немора оно бити ни велико, али битно је да је стално.

Реге на једном другом подфоруму рече џаба нам кино ако нема радних мјеста. То јесте и сва поента приче. Развој привреде, па тек онда културе и осталих цивилизацијских вриједности.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Fever
Posts: 57
Joined: 27.09.2007. 14:20

Post by Fever »

aquarius wrote:
Реге на једном другом подфоруму рече џаба нам кино ако нема радних мјеста. То јесте и сва поента приче. Развој привреде, па тек онда културе и осталих цивилизацијских вриједности.
...A dok se ne razvije sve potrebno za normalan zivot, kultura i umjetnost ce da tinjaju na nasim prostorima...
Dobro vino mora ostaviti u ustima opor ukus matematicke greske! Zivjeli!

User avatar
čičak
Posts: 4
Joined: 04.06.2008. 22:25

Post by čičak »

Fever wrote:Da je bilo rastjerivanja-to bi drugacije izgledalo.
A kako bi to drugacije izgledalo. :lol:
Fever wrote:Ostati bez koreografa nije nista cudno, niti treba iz toga izvlaciti neku skrivenu informaciju,niti to gledati kao materijal za trac. Covjek ima pravo da odustane zbog velikog pritiska i nemogucnosti kontrole vecine jer su u periodu zivota kada sami sebe ne mogu kontrolisati. Svako ima pravo da odustane...mada je to najlakse...tako da ne treba kriviti ni folklorase...A POGOTOVO NE DOLAZI U OBZIR GENERALIZACIJA!!! Nije sve tako crno-bijelo.
:lol: Ko je bez koga ostao. Vi bez koreografa ili koreograf bez vas. Neznam bas. :lol: Nije sve crno-bijelo nego je sve crno. :lol:
Fever wrote:Koreograf ce se naci, zato NE TREBA PRAVITI DRAMU!
Sta se ima traziti koreograf kada je on tu. :lol: Vas treba traziti odnosno vasu zamjenu. :wink:

User avatar
Piroga
Posts: 210
Joined: 06.09.2007. 14:19
Location: Dolina mumijevih

Post by Piroga »

Aquarius zar to ne zvuci malo tuzno, da treba da pustimo kulturu, pa i Prosvjetu, a znas i sam kakva nam je situacija u privredi, koju pominjes i koliko treba vremena da se te promjene osjete i sta da radimo po pitanju kulture dok se te promjene ne osjete? Ne treba oko ove stvari toliko da se dramatizuje, mislim na stanje u Prosvjeti, to je samo pitanje jednog dugogodisnje loseg rada rukovodtva Prosvjete koje nikom nije bilo odgovorno za rezultate i kvalitete svoga rada, i mislim da se to mora mjenjati iz korijena i da Prosvjeta(igraci i koreograf) zasluzuju da ju vodi neko ko me je stalo do nje...a na kraju krajeva ja bih samo volio da cujem nekakav pozitivan komentar za Prosvjetu, da se vidi da postoji volja naroda da prosvjeta(prvi ansambl) opstane(a opstace)i da se ne dozvoli da se prvi ansambl raspusta zbog neodgovornosti pojedinaca jer je prosvjeta ipak "dijete" ovog grada...

Panagiotis-87
Posts: 847
Joined: 23.12.2007. 23:44
Location: Eto odmah tu

Post by Panagiotis-87 »

kako da se cuje pozitivan komentar kad od 100ljudi lupam jer neznam tacno prosvetu i srpsku kulturu voli mozda deset ljudi koji to pohadjaju vec sam iz koristi idu.ja to volim samo sto nikad nisam isao jer sam imao uvek nesto prece.

Sneza
Posts: 842
Joined: 19.01.2005. 05:17
Location: Prnjavor

Post by Sneza »

@Panagiotis: kako onda opravdavaš nagrade i pohvale tog prvog ansambla?!?! Igram u tom prvom ansamblu već 5 godina a postoje ljudi koju su tu preko 10godina...i smiješno je reći da su tu a da taj folklor i igru ne vole. Većina nas je u folkloru od osnovne škole tako da je to postao sastavni dio našeg života.
Naravno da postoje ta putovanja u inostranstvo i ti samo to vidiš..da tu smo zbog tih velikih turneja a bilo ih je hvala Bogu. Ali na početku jedini nastup nam je bio na olimpijadi u Kulašima na +30, na kamenju s gomilom nošnje na sebi..igrali smo mi i po svim vremenskim uslovima, čekali po nekoliko sati spremni da odigramo, presvlačili se po raznoraznim mjestima, igrali po raznim čukama...trpjeli smo i ismijavanje naših sugrađanadok igramo..Svega je tu bilo! Ali smo samo zato što smo to voljeli i što i dalje volimo uspjeli biti neko i nešto u ovom gradu.
2005.god u Valjevu osvojili prvo mjesto u kategoriji "Najbolje društvo iz RS",200 Sveukupni pobjednici sabora u Tesliću.
Ostvarili brojna prijateljstva s društvima iz Srbija(Budisave, Aleksinca, Bukovca) Crna Gora (Tivat) Poljska(Boleslavec) Grčka(Solun), Austija(Gmunden, Feldkirh) Svajcarska(Uster) onda Derventa, Brčko, Laktaši, Čelinac, Debeljaci.. Osvojili skoro čitavu RS ali s opancima, pjesmom i osmjesima i dobili smo aplauze...
Sada imamo 15 koreografija i za svaku imamo nošnju( koja je je skupa čak i skupla od same koreografije) a davne 1996godine se počelo samo s jednom koreografijom.
Da, nabrajaću dok god mogu sve ove stvari koje smo postigli jer se čulo za Prnjavor preko Prosvjete a i čuće se još!!!
A ovdje nas blate i svašta pričaju...ako nećete da nam pomognete nemojte ni odmagati!!!

Panagiotis-87
Posts: 847
Joined: 23.12.2007. 23:44
Location: Eto odmah tu

Post by Panagiotis-87 »

sve ja to cenim i postujem.procitaj moj prethodni post gde sam naveo da bi to i ja upisao samo sam imao drugih obaveza i nisam,jako cenim te ljude koji gore igraju po pet deset godina ali aj znam licno minimalno 20 ljudi koji su tu samo radi turneje,sto znaci licno su mi to rekli.nemoj da se nadjete uvredjeni ali ja sam samo svoje misljenje izneo i to mi niko nemoze zabraniti.par sam puta cak i dolazio posmatrao vase probe i jako se odusevio,bio sam na par nastupa za uskrs i nekim sl. manifestacijama i svidilo mi se...

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Neka Buco, zlobnice, nije na mene mislio. :wink:

Piroga, ne kontam? Sta koliko sam vas puta pohvalio? Nijednom? :lol: Iskreno, ne volim to, ne igram, ali naravno da nisam od onih koji smatraju da to treba ugasiti. Svako ko nesto voli treba to da radi, a ako ne moze sam, treba mu se pomoci, ako to zasluzuje. :wink:

p.s. Ne znam da sam zbijao sale na vas racun (mozda se ne sjecam), a gledao sam nekoliko puta. Ono u dvorani je bilo lijepo, i dosta ljudi je gledalo, i treba to podrzati.

Fever
Posts: 57
Joined: 27.09.2007. 14:20

Post by Fever »

Ako nekog hocete da kritikujete onda morate biti kao on, mozda cak ni tada nego tek onda kad budete bolji od njega. Ako je u pitanju ovo drugo, onda mozete cak i pomoci i okusati se kao koreografi... u sta sumnjam jer sudeci po losim kritikama samo je u pitanju ljubomora.
Ali nakon svega sto se desilo i prezivjelo, Prosvjeti jos malo ljubomore nece skoditi :wink:
Hvala na kritikama, cak i losim, to samo dokazuje da oni kojima ljubomora nije stran pojam, imaju na sta biti ljubomorni.
Hvala, hvala :D
Dobro vino mora ostaviti u ustima opor ukus matematicke greske! Zivjeli!

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Fever wrote:Ako nekog hocete da kritikujete onda morate biti kao on, mozda cak ni tada nego tek onda kad budete bolji od njega.
Ja sam naravno ovdje neutralan, ili cak na vasoj strani, ali ovo moram da demantujem, jer ovo nije istina. :wink:

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Aquarius zar to ne zvuci malo tuzno, da treba da pustimo kulturu, pa i Prosvjetu, a znas i sam kakva nam je situacija u privredi, koju pominjes i koliko treba vremena da se te promjene osjete i sta da radimo po pitanju kulture dok se te promjene ne osjete?
Ја нисам рекао да пустимо културу низ воду, већ само сумирао опште стање ове сфере живота у нашем граду и шире.
Оно што Просвјета ради већ више од деценију ( рачунајући од поновног оснивања ) је свакако похвално, али чињеница је да без пара култура слабо функционише.

Мислим да би Просвјета поред фолклора, хора и осталих дјелатности којим се ово друштво бави, требала радити на добијању простора, оснивању завичајног музеја, радионица за најмлађе и сл. , а све у циљу уздизања културних и историјских вриједности српског народа.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Fever
Posts: 57
Joined: 27.09.2007. 14:20

Post by Fever »

Nicky ovo se nije odnosilo na tebe, znam da ti nisi na drugoj strani.
A ovo sto sam napisala, u stvari je znacilo da: ako nesto gore radis od nekog, nemas pravo da mu govoris da on to ne zna raditi. Tek kad to naucis, izvoli pa mu kazi-ti ne znas. Mislim... moze reci sta hoce, ali to sto govori postane smijesno i nema osnovu.
Mozda sam iskljuciva, ali svako ima pravo na svoje misljenje.

Planirane su radionice...nesto tipa pravljenja nosnji...
Dobro vino mora ostaviti u ustima opor ukus matematicke greske! Zivjeli!

User avatar
Piroga
Posts: 210
Joined: 06.09.2007. 14:19
Location: Dolina mumijevih

Post by Piroga »

Ne znam ljudi sta da vam kazem....Sneza vam je fino napisala gdje smo bili i sta smo prosli ali, tu postoji jos hiljadu sitnica, anegdota i tuznih stvari koje smo mi prosli zajedno i koje daju draz svemu a koje se ne mogu opisati vec se trebaju dozivjeti....ne moze se opisati kakav je to osjecaj izaci na scenu, pogledas suigrace svima osmjesi na licu, predstavljas kulturu jednog naroda, svoj grad, ruke drhte(neprocjenjivo, neke stvari se ne mogu kupiti novcem....za sve ostalo tu je mastercard :smt005) i sad neko pita da li mi volimo tradiciju i kulturu koju predstavljamo(folklor) ili ne volimo....ma ne, mi samo volimo da nas ONI sto bacaju kamena s' ramena i "natezu" konopac(cuvari tradicije) ismijavaju dok mi igramo igre NJIHOVE tradicije i kulture, mislim aloooooo, ali oni su tako "mali" i ne dotice nas to jer mi znamo da smo tu dosli da damo sve od sebe i odigramo kako najbolje znamo. Nije bitno gdje igramo uvjek dajemo sve od sebe. Panagiotis-87 podsjecas me malo na ove nase lokalne politicare, samo se oni busaju u prsa sa tim kako ONI cuvaju kulturu i tradiciju, a na djelu ih ne'a nidje, barem sto se tice Prosvjete. Savjetujem svima ko god hoce, volio ili ne volio(zavoljece) da se uclane u Prosvjetu (...udjite na coca-cola stranu zivota :smt005)jer je folklor stvarno nesto nevjerovatno, ovo je najiskrenije.
Volio bih kad bi se vise ljudi ukljucilo u ovu diskusiju. :smt006

Sneza
Posts: 842
Joined: 19.01.2005. 05:17
Location: Prnjavor

Post by Sneza »

Sađi :lol: s ovog foruma i uhvati se knjige....

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Savjetujem svima ko god hoce, volio ili ne volio(zavoljece) da se uclane u Prosvjetu
Мало су ме године ( и килограми ) стигли, тако да нисам баш за јавне наступе :), али уколико на други начин могу помоћи ту сам. Свој допринос " Просвјети " сам дао у пар новинарских чланака и маркетиншких кампања, али сматрам да је то ипак исувише мало.
jer je folklor stvarno nesto nevjerovatno
Управо због ове чињенице сам и дао колико сам могао. До рата сам био активни члан К.У.Д " Тарас Шевченко ", тачније неких десетак година. Тај период живота никада нећу заборавити. Упркос чињеници да је " Т. Шевченко " било украјинско културно умјетничко друштво, дружио сам се, играо и забављао са члановима свих нација и вјероисповјести на подручју бивше СФРЈ. Све то је у многоме одредило моју личност и учинило ме човјеком какав сада јесам.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
marianna
Posts: 465
Joined: 21.06.2007. 09:49
Location: On the face of the place

Post by marianna »

Evo i mene...
Potrudicu se da ne zvucim nostalgicno, i da ne tipkam o onoj ekipi sa pocetka price prije nekih 10 godina (lele, ostarilo se). Bilo nam je lijepo, odlicna ekipa pozitivnih ljudi koji se skupe da se druze, igraju, a usput nauce i nesto novo. Sumnjam da je ikom od nas bio cilj ocuvanje kulture i tradicije, to se desava spontano. Mozda ima onih koji su u ''Prosvjeti'' zbog putovanja, ali folklor je mnogo mnogo vise. Nekad nije bitno da li se ide u Kulase ili u Poljsku bitni su ljudi sa kojima ides.

Sad bas nisam u toku desavanja, ali ne svidja mi se sto nema vise tog osjecaja ekipe, izgleda kao da ima previse zavisti i rivalstva... Ispravite me ako grijesim... Nadam se da je samo trenutna kriza i da se prvi ansambl nece tek tako rasformirati. Ako treba dovescemo Vuka da vas (nas) dovede u red :)

ROBIN HUD
Posts: 19
Joined: 01.06.2007. 20:48
Location: Australija

Post by ROBIN HUD »

Sneza wrote:Čula..kazala :? kao i sve kod nas. Prvi ansambl trenutno nema koreografa i na pauzi je do 1. septembra kada ćemo vas obavjestiti o daljem toku događanja. Rastjeran nije jer i dalje imamo probe.

Hvala!
Hahaha gde imate te vaše probe. Na ulici ili u parku preko puta doma kulture.
Ja sam Snežo čuo da si ti glavni krivac za to stanje u Prosvjeti.
Za to što vas je Brane raspustio. Da mi je samo znati šta si sada smislila i smutila. :twisted:

Sneza
Posts: 842
Joined: 19.01.2005. 05:17
Location: Prnjavor

Post by Sneza »

Uf kad me ovako ujutro rano prozivaš...

HAhahaha...ja glavni krivac :lol: voljela bih da pročitam konkretne argumente...Hvala.
Prvi ansambl prosvete je raspušten zbog niza propusta kako odg rača tako i same uprave. U našem sinoćnom razgovoru s koreografom saznali smo da imamo u opciji nekoliko ljudi koji bi mogli da nas vode..u toku ova dva mjeseca biće odlučeno i u septembru nastavljamo..
Ali neka si ti mene optužio...ma vidim ja nešto vrijeme se pokvarilo. Mada ništa drugo nisam ni očekivala od takvih kao što si ti :roll:
KAd sam tek otvorila ovu temu i tražila da se uključeite a posebno momci vi ste ćutali..da ste samo znali da ste za kratko vrjeme mogli dota obići...ali neka vaš propust jer niste dio nečeg lijepog u našem gradu!!!

Još malo ćete vi ispirati usta s nama pa će naići neka zanimljiivija tema...ali o tom ćemo kasnije1

Šta reći?? Veliiiki pozdrav od mene :D

Panagiotis-87
Posts: 847
Joined: 23.12.2007. 23:44
Location: Eto odmah tu

Post by Panagiotis-87 »

Sneza wrote:Uf kad me ovako ujutro rano prozivaš...

HAhahaha...ja glavni krivac :lol: voljela bih da pročitam konkretne argumente...Hvala.
Prvi ansambl prosvete je raspušten zbog niza propusta kako odg rača tako i same uprave. U našem sinoćnom razgovoru s koreografom saznali smo da imamo u opciji nekoliko ljudi koji bi mogli da nas vode..u toku ova dva mjeseca biće odlučeno i u septembru nastavljamo..
Ali neka si ti mene optužio...ma vidim ja nešto vrijeme se pokvarilo. Mada ništa drugo nisam ni očekivala od takvih kao što si ti :roll:
KAd sam tek otvorila ovu temu i tražila da se uključeite a posebno momci vi ste ćutali..da ste samo znali da ste za kratko vrjeme mogli dota obići...ali neka vaš propust jer niste dio nečeg lijepog u našem gradu!!!

Još malo ćete vi ispirati usta s nama pa će naići neka zanimljiivija tema...ali o tom ćemo kasnije1

Šta reći?? Veliiiki pozdrav od mene :D


eto vidis snezo kako te prozivaju.

zoki05
Posts: 725
Joined: 05.07.2005. 09:49
Location: Prnjavor

Post by zoki05 »

Ti, Panagiotis definitivno trbaš krenuti na folklor!

Nemoj da gubiš vrijeme....
Vazduh treperi kao da nebo gori, sprema se oluja...

Panagiotis-87
Posts: 847
Joined: 23.12.2007. 23:44
Location: Eto odmah tu

Post by Panagiotis-87 »

zoki05 wrote:Ti, Panagiotis definitivno trbaš krenuti na folklor!

Nemoj da gubiš vrijeme....


mozda bi i isao kad bi jos to postojalo.kako se nagadja kao da ce se koreograf "prosvete"vratiti u septembru mesecu i da ce nastaviti sa radom kao i do sada.a,za mene ima jos vremena samo opusteno.cepaj bre...

Post Reply