Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

Milan Simić-Siman
Posts: 11
Joined: 21.12.2012. 21:57

Re: Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by Milan Simić-Siman »

Bojim se da nisam dobro shvatio šta ste htjeli sa tim što ste napisali.
Da li je to iskreno, da li govorite u ime Prosvjete ili uprave iste nije ni bitno toliko kao ono što bi trebali da shvatiti svi vi.
Nikoga pomeno nisam, niti jedno društvo niti jednu osobu. Samo hoću da se članovi, uprava i predsjednici bilo kog društva i bilo čije običaje i vjeru da predstavljaju međusobno uvažavaju, pa na kraju krajeva zavisimo i od opštine, nek' i njima Bog pomogne. Da li griješm u nečemu ili sam ja toliko glup?
Kao braća ne možete biti pojedini, kad ste stoka. Opet kažem čast izuzecima.
To "Praštajte ako možete" je krajnje djetinjasto tako da ne vrijedi pričati dalje..

User avatar
Pavijan
Posts: 17
Joined: 18.12.2012. 21:40

Re: Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by Pavijan »

De vi meni nesto recite drugo .
Kad ce te vec jednom biti u stanju da progledate?
Zasto npr. nebi napravili zajedno Pronija i Prosvjeta ljetni festival folklora u Prnjavoru , pozovemo par drustava iz inostranstva , regiona ,nebitno, pomoc opstine( koliko je moguce ) , a ne da se gledamo preko nisana to vise nije korisno nikome ... i ja sam sam na pocetku svog ovog s***a bio ljut na Bobana zato sto znam da je odrastao, kao i ja sam , u Prosvjeti , naranvno ne samo na njega nego i na ostale koji su presli u Proniju nakon osnivanja a proveli djetinjstvo (bar veci dio ) u Prosvjeti.
Inace ja ovo sve pisem anonimno jer zbog pojedinaca neki prijedlozi kad se kazu ne sagledaju se , nego odma : "sta ti pricas " , "sta ti znas o tome" " ti si ovakav ,onakav " i slicno ...
Naravno slazem se i sa Simanom , Radulu za predsjednika ...
sve je to uredu al' dajte da pocnemo da radimo k'o ljudi...
npr. sta sad fali da recimo Pronija treba 3 , 4 igraca za neki festival , nastup , kako god vec bilo , da dodje u Prosvjetu u trazi , nazovimo to pozajmicu , dobrovoljnu naravno ..
eto prvi bi ja otiso odigro , bio ambasador u nekoj drugoj drzavi , gradu , predstavljao svoje ljude , svoj grad , svoju drzavu ...
Ja sam maloljetan i ja nemogu nista uticati na rad uprave a nisam ni informisan u zadnje vrijeme sa radom uprave drustva i svog tog "vrha" , a budem li cek'o da dodje vrijeme da moja mila braca progledaju zavrsavam skolu idem na fakultet i slicno nemam vremena za folklor ... u slucaju da ikad i progledaju .
usput da spomenem to isticanje "PRONIJA SE BAVI ISKLJUCIVO FOLKLOROM" ma pusti to kraju ... ti i kad si iso u Prosvjetu ti se nisi bavio glumom , ni pjevanjem , nego iskljucivo folklorom al necu sad o tom
Ne znam sta vise da vam kazem nego eto ovo ce neko od uprave oba KUD-a procitati pa nadam se da ce imati efekta na vas i vasu svijest ... stavite se malo u polozaj igraca , djece svoje , nije nama fino da se mi gledamo poprijeko kad mozemo fino da putujemo zajedno da nastupamo zajedno ... prosto receno da odrastamo zajedno
Briga vas za to vama je da sacuvate "obraz" i da se nadjacavate ... po volji vam neko ce morati odustati ili vi od vaseg nadjacavanja ili mi od igre ..
POZZ SVIMA I NADAM SE DA CE SE NESTO U SKORIJE VRIJEME PROMIJENITI :D
mozda necu morati vise pisati anonimno , nemoram ni sad al znam da vas vise interesuje objava kad je anonimac :P
"A kad cemo ako necemo sad "
:D

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by просвјета »

Написа мали, али вриједан, наш члан све како треба: паметно, осјећајно и надасве културно рекли би просвијећено...
Потписујемо, али опет кажемо праштајте...

bobi1993
Posts: 268
Joined: 11.06.2012. 14:02

Re: Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by bobi1993 »

To da se Pronija bavi iskljucivo folklorom,a da Prosvjeta ima i druge ciljeve i zadatke moze se procitati u statutima drustava. Sto se tice festivala folklora ideja postoji, volja i zelja postoje ono sto nam nedostaje jeste novac. Jer trebaju ogromne pare da se smjeste da inostrana drustva. Jer iskreno po meni je bolje ne raditi nikako,nego uraditi nekvalitetno. Jednog dana takav festival ce postojati samo da se steknu uslovi za to. A saradnja izmedju drustava bi trebala da postoji,i to ne samo izmedju ova dva,vec i izmedju ostalih drustava na opstini.
Браћа Грим су били добри,али какве бајке прича Додик :)

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by просвјета »

Тако...

User avatar
Pavijan
Posts: 17
Joined: 18.12.2012. 21:40

Re: Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by Pavijan »

Pa recimo dok god bude postojala samo zelja i volja , ovakve propale ideje ljudi koji to nemogu napraviti i dok god se ne pojavi neko ili neko ne skupi hrabrosti neko od vas da pokrene tu akciju . Taj festival nemoze odjednom da bude odlican , prvoklasan kakva nam je zelja svima , treba vremena da festival u Prnjavoru postane poznat .
Saradnja drustava sto sam pomenuo u prethodnom postu a i ti si pomenuo u svom nije samo da bi trebala da postoji nego mora ali tu nailazimo na problem koji sam takodje pomenuo u prethodnom postu a to je taj vas ponos i zelja za nekim nadmetanjem , inat i sve te slicne stvari ....
Ja ne planiram da vas dugo gledam "preko nisana" ... jednostavno ne ide to tako . Mislim da ne treba da ja licno dodjem kod vas u drustvo i trazim saradnju ,ako nista drugo glupo je , ja sam samo obican igrac , smrtnik .
Nekako gledajuci dosadasnje price i dogadjaje , pomake u saradnji i odnosima medju drustvima (pricam sad k'o Kosovo - Srbija :D ) nema efekta , naravno ja cu nastaviti pisati svoje prijedloge sve do 18. godine kada ako niko do tada ne promijeni nesto pokusati ja napraviti nesto ... ali o tom po tom :D
"A kad cemo ako necemo sad "
:D

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by просвјета »

Image

Milan Simić-Siman
Posts: 11
Joined: 21.12.2012. 21:57

Re: Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by Milan Simić-Siman »

Primjetio sam da smo (bar mi na forumu) počeli ipak da pričamo o tome kako nešto uraditi za bolje sutra i kako postaviti stvari da sve to funkcioniše, a ne pisati o tome ko je bolji ili gori jer nam to ništa ne donosi.
Hvala vam na tome.
Stvari su uvijek i u životu takve kakve su, samo se treba potruditi da budu bolje. :wink:

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by просвјета »


Калиграфско - литерарни конкурс
Ћирилица
Награде:

1. за основце : Сабрана дјела Јована Дучића (7 књига) и Повеља
1. за средњошколце : Сабрана дјела П.П. Његоша (7 књига) и Повеља
1. за одрасле : Историја Срба Владимир Ћоровић (4 књиге) и Повеља

Свечано уручење награда и Повеља предвиђено за петак, 24. маја на Св. Ћирила и Методија
Дођите јер би било лијепо да дамо важност борби за ћирилицу а при том уживајте у програму Просвјетиних секција...


Image

Image

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by просвјета »

Фотографије са гостовања Просвјетине Драмске сцене у Српској Црњи можете погледати на фејсбук профилу драмске сцене
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 693&type=1
Погледајте:

User avatar
Pavijan
Posts: 17
Joined: 18.12.2012. 21:40

Re: Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by Pavijan »

bobi1993 wrote:To da se Pronija bavi iskljucivo folklorom,a da Prosvjeta ima i druge ciljeve i zadatke moze se procitati u statutima drustava. Sto se tice festivala folklora ideja postoji, volja i zelja postoje ono sto nam nedostaje jeste novac. Jer trebaju ogromne pare da se smjeste da inostrana drustva. Jer iskreno po meni je bolje ne raditi nikako,nego uraditi nekvalitetno. Jednog dana takav festival ce postojati samo da se steknu uslovi za to. A saradnja izmedju drustava bi trebala da postoji,i to ne samo izmedju ova dva,vec i izmedju ostalih drustava na opstini.
Zaboravio sam da kazem onomad , nisam primjetio da za ovaj festival koji sam pomenuo
da sa tvoje (vase , posto vidim da na forumu zastupas Proniju) strane postoji neka otvorena zelja za saradnjom ... meni je poznato kako iz licnog iskustva , tako i iz prica i dosada vidjenog da jedan sam ne moze napraviti ono sto mogu 2 , 3 ili vise .. To je po meni jedini problem organizacije tog . Svi nekako hoce da to bude njihovo nesto , pod njihovim barjakom .
Tako na kraju sam skont'o da je problem svega pod cijim barjakom cemo igrati , nastupati , organizovati ili sta je vec u pitanju .
Festival sam pomenuo kao primjer, inace to moze biti bilo sta !
Nije mi zelja da nastavljam raspravu nego ... osjecam da sam duzan to reci posto sam naumio :)
:smt006
"A kad cemo ako necemo sad "
:D

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by просвјета »

Резултати Калиграфско-литерарног конкурса Ћирилица:

Основна школа:
1. Николина Вукомановић, IX5 "Никола Тесла"
2. Маја Живковић, VII5 "Никола Тесла"
3. Слађана Радивојевић, IX2 "Никола Тесла"

Средња школа:
1. Биљана Анђелић, IV2 Гимназија
2. Милица Ђукић, I1 СШ Прњавор
3. Љубица Чолић, I3 Гимназија

Одрасли:
1. Љиљана Винчић, професорица енглеског језика
2. Милан Хргић, професор физике
3. Милијана Давидовић, професор разредне наставе

Честитамо вриједним поборницима лијепе ријечи који се потрудише лијепом ћирилицом...
Last edited by aquarius on 22.05.2013. 17:40, edited 2 times in total.
Reason: Korištenje pogrešnog fonta ili boje u postu

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by просвјета »

Дођите -->Image

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by просвјета »

Домаћини не дозвољавају писање плавом - византијски треперавом...
Шта да се ради...
Поштујемо домаћине...

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by aquarius »

Iskreno, važnije mi je šta je napisano nego kako je napisano.
Da svi koristimo boje na šta bi to ličilo !?
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by просвјета »

А да смо тек сви исте "боје" на шта би то личило...
Није проблем, али могли сте нам удовољити, нисмо ваљда неки проблематични ...
Поздрављам.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by просвјета »

Калиграфско-литерарни конкурс Ћирилица.
Додјела награда уз програм Просвјетиних секција и Градског хора.
Специјална гошћа предсједница Удружења књижевника Српске...
Image
Фотографије можете погледати на:
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 007&type=1

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by просвјета »



User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by просвјета »

Image
Вишеградска стаза, културна манифестација посвећена нобеловцу Иви Андрићу, 34. по реду и 21. у Републици Српској, ове године је одржана од седмог до деветог јуна.
У тродневном програму заслужено мјесто је добила промоција зборника ``Андрићевом стазом`` Удружења љубитеља поезије «Стаза« Вишеград.
У Зборнику су објављене приспјеле пјесме на конкурс за ученике средњих школа од којих и пјесме три ученице из наше «Средње школе Прњавор» (од септембра Средња школа «Иво Андрић»), Марије Милошевић, Драгане Милошевић и Јоване Рајилић.
Начелник Општине др сци Синиша Гатарић је омогућио њихово присуство поменутој манифестацији. У пратњи дјевојака је била професорица српског Љубица Филиповић и чланови Литерарне секције СПКД «Просвјета» ОО Прњавор, професори Милијана и Ненад Давидовић те Лазар Попржен.
Узраст Андрићеве душе Вишеград, на мостом награђеној Дрини или Дрином почашћеним мостом, који опет би узраст Мехмед-пашине душе, смјерно нуди својим посјетитељима смирење...
Понијели смо боју Дрине коју фотоапарат не може дочарати као и љепоту моста пренесену кроз вијекове, опечаћену гостопримљивошћу домаћина и Андрићем.


Литерарна секција СПКД «Просвјета» ОО Прњавор

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by vrsta8472 »


"Пронија" наступила у Турској

Културно-умјетничко друштво "Пронија" из Прњавора учествовало је на Интернационалном фестивалу фолклора у турском граду Модурну.

Image

Predsjednik Skupštine društva Slobodan Milijašević rekao je Srni da su se Prnjavorčani u Turskoj predstavili tradicionalnim igrama i pjesama iz BiH i Srbije.

"Iako festival nije takmičarskog karaktera, svi naši članovi, ali i ostali učesnici, uložili su maksimum znanja i spretnosti, pa su posjetioci mogli uživati u dobrim nastupima", rekao je Milijašević.

Na festivalu u Turskoj nastupila su i društva iz zemlje domaćina, iz Srbije, Makedonije, Bugarske i Gruzije.

SRNA
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by просвјета »

Дан Прњавора у сали Коларчевог универзитета, четвртак 26. септембар ЉГ 2013-е; у организацији начелника Општине др Синише Гатарића.
http://on.fb.me/1783a8V
Програм припремили: Градски хор:
Прњаворска "Просвјета": Image Image Image
Украјинско КУД "Червона калена": Image
Хор "Свети Георгије" :Image

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by просвјета »

Аматерски професионализам Просвјетиних чланова на Коларцу:

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Kulturno umjetnicka drustva iz Prnjavora

Post by просвјета »

Крсна слава СПКД "Просвјета" Прњавор Света Петка ЉГ 2013-ог у парохијском дому при православном храму у Прњавору, посвећеном Светом Георгију...
Гости из одбора СПКД "Просвјета" Шамац и Бањалука и наравно наш начелник др Синиша Гатарић уз посланика у парламентатној скупштини БиХ г-ђицу Александру Пандуревић.
Предсједница прњаворске Просвјете г-ђа Славица Слатинац...
Image
По узору на своју заштитницу Свету Петку, светитељку коју је анђео упутио у отаџбину да шири вјеру Христову, тако и СПКД " Просвјета" иде уз свој народ, помажући школовање своје омладине, а чувајући традицију свога народа опстаје више од једног вијека. Уз Божију помоћ обнавља свој рад у још једно тешко вријеме рода свога.За више од двадесет година обновљеног рада у Прњавору кроз редове Просвјетиних секција прошао је велики број прњаворске омладине.Данас " СПКД" Просвјета" Броји 500 чланова у различитим секцијама, фолклорној, драмској, пјевачкој, литерарној, оркестру и не затвара врата проширивању дјелокруга свога рада, као што је то управо ових дана када је на помолу још једна секција, која ће као и све до сада својим радом оправдати постојање.
ДОБРИ ЧУВАРИ КУЛТУРЕ И ТРАДИЦИЈЕ СРПСКОГА НАРОДА СВОЈИМ СУГРАЂАНИМА РАДОШЋУ СРЦА ПУНИЛИ СВОЈИМ УСПЈЕСИМА, РАДИЛИ И СЛАВИЛИ. НА МНОГАЈА ЉЕТА!!!


http://on.fb.me/18rwtQE

Post Reply