Ponosim se, da, ja sam iz Prnjavora

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Ponosim se,DA,ja sam iz Prnjavora!!!

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
mirabell
Posts: 162
Joined: 19.11.2007. 16:54

Re: Ponosim se,DA,ja sam iz Prnjavora!!!

Post by mirabell »

Prnjavor je mali gradic, nesto veci od Nevesinja, a osjetno manji od Mostara. Grad se pocinje siriti od glavnog puta, koji povezuje Derventu i Bnaja Luku, penjuci se blago prema naselju zvanom Lazina Voda. Stojeci na tom uzvisenju, koji je ujedno i raskrsnica, mozemo primjetiti tri puta koji se slijevaju poput kakvih rijeka u tri pravca. Jedan protice kroz centar grada, drugi kroz mahalu, a treci kroz vec pomenutu Lazinu Vodu.

Za razliku od Nevesinja, cija glavna ulica je poplocana i omedjena kamenim kucama, ova je asfaltirana i omedjena prelijepim drvoredom divljih kestena. Mnoge zene noseci cekere pune hrane su se zasigurno, makar jednom, osjetile sretnim bicima kada bi se zadihane i znojave sklonile ispod kakve krosnje da odahnu dusom, a usput pregledaju silne smrtovnice pricvrscene raznim sredstvima za ta stabla. Polazeci od centra prema onom vrhu sa kojeg se sve slijeva u tri pravca, nalazi se jos jedna raskrsnica koja neizostavno zbuni svakog slucajnog prolaznika. Ja sam svaki put zbunjeno cekao na njoj da svi prodju, mada su me mnogi ubjedjivali u logicnost znakova i u to ko ima prvenstvo prolaza. Mozda je i do mene, jer ponekad, moram priznati, meni logicno i nije logicno. Sa te raskrsnice se odvaja jos jedan predivan put, opet omedjen ogromnim stablima i krosnjama, koji vodi do prnjavorskih osnovnih i srednjih skola. Volio bih da sam uspio prosetati tom ulicom u praskozorje kakvog divnog, vedrog ljetnog dana, ali eto i to mi se izmaklo ispod nogu.

U Prnjavoru nismo nista posebno radili, niti nam se ista posebno desilo. Djeca su isla na pecanje sa dedom, cistili ribu, grizli paradaiz, brali i tucali ljesnike koje smo donijeli u Kanadu, brali i pekli kukuruze, okretali janjca na raznju. Isli smo i do sela gdje deda zavrsava svoju malu vikendicu, povuklo ga da se vrati gdje je rodjen. Sto manje vremena covijek imapred sobom, to ga vise trazi iza sebe. Starost ljude vraca u zavicaj, blizina smrti narocito. Zelja da se umre „na svome“ gotovo je izopacena.

Sela u Bosni su drugacija od hercegovackih, nekako rastrkana na brijegovima i okruzena gustim sumama i plodnim oranicama. Nema onih mojih planinskih vijenaca, kamenjara i sive boje koja preovladava. Njihova sela su nekako zelena. Jedina slicnost je u tome sto su pusta i sto u njima vlada rajska tisina. Sa vremena na vrijeme se cuje mukanje necije Zekulje, tupi udarac sjekire na nekom panju popracen onim vriskom-stenjanjem Monike Seles koji daje covjeku ekstra snagu. Opet tisina, samo zujanje ose na grozdu iznad glave, onda priguseno kljucanje djetlica u hrast u obliznjem gaju, pa opet tisina.

Tu na selu deda ima necaka koji tu zivi i odrzava staru kucu, neko je morao ostati na ognjistu. On se izmedju ostalih seoskih rabota bavi i lovom, a nedavno je nasao i malo lane kome je uginula majka pri okotu. Donio ga je kuci, jedva nekako odhranio, a sada prica o njemu kao o ravnopravnom clanu porodice. Krstio ga je imenom Milan, a to Milance trci njemu na svaki njegov mig. Sta mozes vise od toga ponuditi djeci koja su odrastala na asfaltu milionskog grada, tamo negdje u nekoj zemlji indijanaca?

Milan je pravi mali glupko, ni tamo-ni vamo, ne zna odakle je dosao, ni kuda je posao. Podsjetio me je na masu ljudi koje znam, na mene. Taj Milan se ne boji ljudi, ne boji se traktora, cak se ne boji lovackih kerova. Svako vece ode u sumu da spava, a sa prvim suncevim zracima dolazi pred kucu gdje se ponosno setka po cijeli dan, sve do onog trenutka kada sunce zamakne za prvi gaj. Svi kazu da ce negdje zaglaviti, ili ce ga pas pojesti, ili neko na raznju okrenuti. Ja ipak mislim da ce on jedne veceri u sumu otici i nece se vise vratiti, jer on vec zasigurno zna ko je i odakle je. On nesumnjivo prepozna gdje je njegova kuca, dom, materbina. Po defoltu, tamo je uvijek najljepse. Glupo mi je priznati, ali mu ipak malo zavidim.

Zum Seitenanfang[/quote]

:smt038 :smt038 :smt038
... govori tiho i nosi psa sa sobom...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Ponosim se,DA,ja sam iz Prnjavora!!!

Post by KAMIKAZA »

Covjek pise dobre tekstove
Evo nesto da rasplace sentimentalnije. :D

Krenuli smo za Banja Luku, iza sebe smo ostavili kucu u centru Nevesinja, a ispred kuce staru majku izoblicena lica i crvenih ociju od neprestanog plakanja. Rastanci su postali veoma bolni za moju dusu od onoga trenutka kada sam se izgubio od placa (morali su me posipati i vodom) na zeljeznickoj stanici u Mostaru, ispracajuci 9 godina starijeg brata u JNA. Sada, kada ponekad moram poslom otici negdje na smo dan-dva, taj osjecaj je prisutan u istom inezitetu, koji mi stegne grlo, promjeni boju glasa i nekako ruzno izoblici. Probao sam, kao i uvijek, biti hrabar i govoriti staroj da ne budali, kada joj se prahne mi kupimo kartu i ona dodje, da se obuzda radi djece. Dzaba, mama je mama, cuje pukotinu u mome glasu, osjeti da sam i ja razdjeljen. Jer svijestan sam ja, uvijek se oprastam od nje sa jednom u glavi: Ko zna? Skrecuci u prvu ulicu desno vidio sam je u retrovizoru iza sebe sa blago podignutom rukom. Vise nisam imao razloga da budem hrabar.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
mirabell
Posts: 162
Joined: 19.11.2007. 16:54

Re: Ponosim se,DA,ja sam iz Prnjavora!!!

Post by mirabell »

Rastanci su postali veoma bolni za moju dusu od onoga trenutka kada sam se izgubio od placa (morali su me posipati i vodom) na zeljeznickoj stanici u Mostaru, ispracajuci 9 godina starijeg brata u JNA

hahahahahaha :smt005
... govori tiho i nosi psa sa sobom...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Ponosim se,DA,ja sam iz Prnjavora!!!

Post by vrsta8472 »

Ово је супер неко одрадио

http://virtualnaprezentacija.com/virtua ... a-prnjavor
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Ponosim se,DA,ja sam iz Prnjavora!!!

Post by aquarius »

Dam ti kontakt info ;)
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Ponosim se,DA,ja sam iz Prnjavora!!!

Post by Brankica »

:-),bogami da ne povjerujes.
Covjek se un svasta razumije!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Ponosim se,DA,ja sam iz Prnjavora!!!

Post by KAMIKAZA »

http://www.youtube.com/watch?v=i7oqHsBD ... r_embedded
Super stvar,gledajuci ovo ja sam ponovo osjetio u ustima onaj okus secera iz Mizinih njedara :( zao mi je sto nema slika od Mehe i Hanke,ovo ostalo je sve super,svaka cast. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Ponosim se,DA,ja sam iz Prnjavora!!!

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
MeDo
Posts: 60
Joined: 26.11.2011. 16:45

Re: Ponosim se,DA,ja sam iz Prnjavora!!!

Post by MeDo »

Ja i jedan moj drug smo za vreme zadnjeg dana streetball-a ove godine zapalili bili autom do dervente malo , fino kada smo dosli parkirali smo i krenuli da trazimo neke kafice , al u medjuvremenu policija nas zaustavi ni krive ni duzene pita nas odakle smo kazemo iz Prnjavora , i jedan od policajca nas poceo ispitivati gde smo parkirali - stacemo ovde i tako to a drugi od policajaca je poceo da vredja Prnjavor , kao stacete tamo vidite kako je Derventa lepsi grad od Prnjavora bolji su kafici itd itd,i ajd odemo mi od njih i putem sretnemo neke devojke i moj drugar hoce da se nabacuje njima , i mi ono ajde ja cu ga pratiti potvrdjivacu sve sto bude rekao bil otro dali je lazi ili istina , i posle par minuta pitaju nas devojke , odakle smo mi ja kazem da sam iz Prnjavora a moj drug kaze ja sam iz Banja Luke sreo se s njim pa dosli malo u Derventu , a ja cu njemu izvini molim zar i ti nisi iz Prnjavora , on samo fino ucuti , otpratismo devojke u neki kafic mi pravac na neki pena parti i svi bili zadovoljni i srecni ,al najaca je bila njegova faca u fazonu koji je teb ***** :D

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Ponosim se,DA,ja sam iz Prnjavora!!!

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Ponosim se,DA,ja sam iz Prnjavora!!!

Post by regeman »

popić po 365ti jubilarni put uhapsen, ajmo kladionica za koliko ce na slobodu da nastavi da stvara i radi u miru. :D

Akcija „Trio“ - Policija RS i SIPA uhapsile 13 osoba u Srpskoj i šest u Federaciji BiH zbog sumnje da pripadaju međunarodnoj kriminalnoj grupi koja je drogu iz Albanije preko teritorije Crne Gore i BiH krijumčarila u zemlje regiona i dalje u EU
slika1
MESECIMA PRAĆENI... Policija privodi jednog od osumnjičenih

Trideset osoba uhapšeno je na području BiH i Crne Gore u sklopu međunarodne policijske akcije „Trio" i razbijanja lanca organizovanog krijumčarenja genetski modifikovane marihuane „skank" na području Balkana.

U sklopu akcije pripadnici MUP-a RS i Agencije za istrage i zaštitu BiH uhapsili su ukupno 13 lica, zbog sumnje da su pripadali međunarodnoj grupi krijumčara droge, te pretresli dvadesetak lokacija na širem području BiH. Istovremeno, u Crnoj Gori uhapšeno je još 16 lica i zaplenjeno 17 kilograma "skanka", a pretresi su vršeni i u Albaniji, ali za sada nije poznato da li je neko uhapšen.
Kako saznaje Press RS, među uhapšenim licima u BiH je i nekoliko žena, a jedna od njih nalazi se u visokom stadiju trudnoće.

Kompletan tekst pročitajte u štampanom izdanju PRESS-a
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Ponosim se,DA,ja sam iz Prnjavora!!!

Post by Magyar »

regeman wrote:popić po 365ti jubilarni put uhapsen, ajmo kladionica za koliko ce na slobodu da nastavi da stvara i radi u miru. :D

Akcija „Trio“ - Policija RS i SIPA uhapsile 13 osoba u Srpskoj i šest u Federaciji BiH zbog sumnje da pripadaju međunarodnoj kriminalnoj grupi koja je drogu iz Albanije preko teritorije Crne Gore i BiH krijumčarila u zemlje regiona i dalje u EU
slika1
MESECIMA PRAĆENI... Policija privodi jednog od osumnjičenih

Trideset osoba uhapšeno je na području BiH i Crne Gore u sklopu međunarodne policijske akcije „Trio" i razbijanja lanca organizovanog krijumčarenja genetski modifikovane marihuane „skank" na području Balkana.

U sklopu akcije pripadnici MUP-a RS i Agencije za istrage i zaštitu BiH uhapsili su ukupno 13 lica, zbog sumnje da su pripadali međunarodnoj grupi krijumčara droge, te pretresli dvadesetak lokacija na širem području BiH. Istovremeno, u Crnoj Gori uhapšeno je još 16 lica i zaplenjeno 17 kilograma "skanka", a pretresi su vršeni i u Albaniji, ali za sada nije poznato da li je neko uhapšen.
Kako saznaje Press RS, među uhapšenim licima u BiH je i nekoliko žena, a jedna od njih nalazi se u visokom stadiju trudnoće.

Kompletan tekst pročitajte u štampanom izdanju PRESS-a
Dok oni plijene skank, heroina na sve strane!!!!!!!! Brzo ce on vani, isto kao i zadnji put :D !
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Ponosim se,DA,ja sam iz Prnjavora!!!

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Ponosim se,DA,ja sam iz Prnjavora!!!

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Black Girl
Posts: 25
Joined: 27.02.2012. 01:42
Location: Prnjavor

Re: Ponosim se,DA,ja sam iz Prnjavora!!!

Post by Black Girl »

Prnjavore na Ukrini grade
na Ukrini grade
Prnjavore na Ukrini grade...

U tebi mi godina propade
godina propade
u tebi mi godina propade...

Mene moji poslali u skolu
poslali u skolu
mene moji poslali u skolu...

Da ja njima donesem diplomu
donesem diplomu
da ja njima donesem diplomu...

Ja iz skole,a diplome nema
,a diplome nema
ja iz skole,a diplome nema...

Kuci mi se nesto gadno sprema
nesto gadno sprema
kuci mi se nesto gadno sprema...

Otac tuce,a majka pomaze
,a majka pomaze
otac tuce,a majka pomaze...

Gdje si bila Prnjavorski vraze
Prnjavorski vraze
gdje si bila Prnjavorski vraze... :) :) :)
Love Me Or Hate Me, But Never Try To Change Me.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Ponosim se,DA,ja sam iz Prnjavora!!!

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Ponosim se,DA,ja sam iz Prnjavora!!!

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Ponosim se,DA,ja sam iz Prnjavora!!!

Post by vrsta8472 »

Обавио 4.000 операција на отвореном срцу

Image

У дому проф. др Стаменка Шушка, врхунског кардиохирурга. Највећа подршка - породица у којој тражи снагу и инспирацију.

МАДА су му тек 43 године, иза њега је више од 4.000 операција на отвореном срцу. Његова рука је увек бескрајно мирна и прецизна, па је много оних који управо њој дугују године за које им се чинило да их никада неће дочекати. То је, међутим, само један од разлога да проф. др Стаменко Шушак, кардиохирург Института за кардиоваскуларне болести у Сремској Каменици, буде заиста срећан човек.

Иза његовог успеха и мира стоји породица - четири кћерке - Христина, Анастасија, Ангелина и Софија и супруга Смиљка, економиста, која се подредила успеху супруга и сигурном кораку кроз живот њихове деце и његов је најчвршћи ослонац.

Шушак је, иначе, ђак утемељивача кардиохирургије у Сремској Каменици, чувеног Нинослава Радовановића, и то изговара с поносом и поштовањем. Кад је 1995, као најбољи студент, са просечном оценом 9,71, допломирао на новосадском Медицинском факултету, отишао је право код њега и рекао да жели да буде кардиохирург. Већ сутрадан је био један од асистената у операционој сали и тако је све почело.

ОТАЦ СТАМЕНКО Шушак је, вели, још као основац знао да ће да буде лекар, а као гимназијалац да ће постати кардиохирург. Љубав према медицини усадио му је покојни отац Славко, деценијама једини гинеколог у општинама Прњавор, Дервента и Добој. О угледу који је стекао, најбоље сведочи податак да ће једна улица у Прњавору ускоро понети његово име.

- Први услов за успешно бављење кардиохирургијом је љубав - каже нам др Шушак. - Други је да радите према строго одређеним правилима и да увек имате више решења ако дође до компликација. Не морам да вам објашњавам какве припреме за сваку операцију то подразумева.

После специјализације у земљи, он је кардиохирургију субспецијализирао код чувеног Роланда Хецера у Немачком центру за срце у Берлину. У међувремену, одбранио је и докторску дисертацију и професор је кардиохирургије на Медицинском факултету у Новом Саду, где предаје и медицинску етику. Уз то, професор је по позиву и на Теолошком факултету у Београду и, као једини цивил, члан Етичке комисије СПЦ и сличног тела при Васељенској патријаришији у Цариграду.

- То је за мене заиста изузетна част - каже, с нескривеним поносом наш саговорник, аутор два хируршка уџбеника и низа научних радова у најеминентнијим домаћим и страним стручним часописима.

СЛАВЕ И ИКОНЕ КРСНА слава породице Шушак је Свети Јован, али су они, уз то, узели и заветну славу Свети Василије Острошки. На зиду њиховог дома су и иконе светитељки Христине, Анастасије, Ангелине и Софије, по којима су кћерима дали имена. Оне су поклон епископа бачког Иринеја Буловића.

Ипак, највећа радост у његовом дому су, вели, успеси његове деце. Христина, којој је 15, тако је један од најбољих ђака Змај Јовине гимназије и Средње музике школе „Исидор Бајић“ и већ има опус од седамдесетак композиција!

Три године млађа Анастасија је такође изузетан ђак и сјајан спортиста, у школи бриљира и десетогодишња Ангелина која, уз то, исказује и изузетан пијанистички дар, а за Софију која ће на јесен у први разред ће се, тврде самоуверено њени васпитачи у предшколској установи - тек чути!

- Све најлепше што ми радимо и што имамо, коначан смисао добија у њима - кажу, углас, Смиљака и Стаменко. - Наше је да за њих урадимо све што је у нашој моћи, а остало је у рукама оног који је изнад свих нас и у којег верујемо.

Вечерње новости

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Ponosim se,DA,ja sam iz Prnjavora!!!

Post by Opti Myst »

"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Ponosim se,DA,ja sam iz Prnjavora!!!

Post by grlica »

браво опти ђе ме нађе.... ово стоји наспрам мојих стихова....
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Ponosim se,DA,ja sam iz Prnjavora!!!

Post by vrsta8472 »

Učenici uredili park

Image

Za uređenje zapuštenog parka u blizini Doma kulture u Prnjavoru srednjoškolci prvog razreda prehrambenih tehničara osvojili su drugo mjesto i nagradu od 3.000 KM na konkursu koji je NLB Razvojna banka raspisala za najbolju akciju iz oblasti ekologije.

Park je danas, zajedno sa nagrađenim učenicima, posjetio načelnik opštine Prnjavor Darko Tomaš, koji je rekao da mladi imaju dovoljno inicijativa i projekata i da ih u tome treba podržati.

“Pokloniti uređeni park svom gradu je jedan lijep gest. Drugi učenici trebaju da se ugledaju na svoje vršnjake i da razmišljaju u ovom pravcu, jer na taj način naša opština ima budućnost. Ovaj put opština Prnjavor pomogla je u nabavci klupa i kanti“, dodao je Tomaš.

On je podsjetio da je preko Omladinskog parlamenta prije dvije godine realizovano desetak projekata,a da je slične aktivnosti imala i nevladina organizacija “Naša vizija“ .

Profesor biologije u Srednjoj školi Suzana Malijević,koja je predvodila učenike u ovoj akciji, kaže da su se za uređenje parka u blizini centra grada odlučili zbog činjenice da se ova površina nalazi kod Policijske stanice i Doma kulture.

“Smatrali smo da na jednom takvom mjestu treba da bude uređena zelena površina.Poznato je i da učenici srednjih škola najviše negativno utiči na parkove i uništavaju inventar zbog čega mislimo da ako se uključe u slične akcije bolje će čuvati ono što su sami napravili i za šta su se svojim radom založili“ rekla je Malijevićeva.

Malijevićeva je zahvalila na podršci opštini Prnjavor i brojnim privrednim subjektima.

Akcija na uređenju parka trajala je od 5. marta do 26. aprila.

SRNA
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Ponosim se,DA,ja sam iz Prnjavora!!!

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Ponosim se,DA,ja sam iz Prnjavora!!!

Post by MAXIMUS »

Sjeća li se neko ,,10 Juli,, šta znači taj datum za Prnjavor ?
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Re: Ponosim se,DA,ja sam iz Prnjavora!!!

Post by VUK-RS »

9.maj je dan borbe za fasizam,a 10.juli je dan kada su protjerani borci za demokratiju iz Prnjavora.
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

Post Reply