Ponosim se, da, ja sam iz Prnjavora

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Ponosim se,DA,ja sam iz Prnjavora!!!

Post by grlica »

vrsta8472 wrote:

Image

29.08.2000 у Београду умро је познати српски и југословенски глумац Марко Тодоровић . Рођен је у Прњавору 02.06.1929

Славу је стекао улогом Милана Тодоровића у серијалу „Луде године“. У неколико партизанских филмова играо је улогу Јосипа Броза Тита.

РТС
znala sam da je najpoznatiji lektor iz Prnjavora :lol: :smt006
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Ponosim se,DA,ja sam iz Prnjavora!!!

Post by vrsta8472 »

Сања Хајек одушевљава креативношћу

Image

Сања Хајек, апсолвент дизајна на Технолошком факултету у Бањалуци, израђује луткице од фимо масе, а свака од њих је, како каже, посебна и јединствена.

Луткице могу да се носе и као модни додаци, односно као огрлице, брошеви и прстенчићи, а на идеју да их прави дошла је сасвим случајно.

„Хтјела сам себи да направим једну луткицу и то ми је било тако занимљиво па се нисам зауставила на једној. Сада је већ прошла година од када их правим и људи се одушевљавају када их виде“, прича ова креативна 24-годишњакиња.

МАЛЕ КОЛЕКЦИЈЕ: Каже да је вјежбањем усавршила технику и да сада може да направи јако компликоване детаље.

sanja-hajek [2]Луткице најчешће прави као мале колекције. Ту су, на примјер, луткице са разним колачићима, бомбоницама, затим романтичне са машном у коси, хаљином на волане, чипкицом, туфницама, те шумске виле и ликови из бајки.

Хајекова каже да се њене луткице разликују и по колекцијама, те да је у току припрема јесењих и зимских.

„Засад су у припреми јесење луткице у топлим наранџастим, смеђим, зеленим и другим јесењим тоновима, док ће зимске бити ушушкане у капутиће, капе и шалове“, прича Хајекова.

Image

НАЈВИШЕ ВРЕМЕНА ПОТРОШИ НА ДЕТАЉЕ: За једну лутку јој треба до два сата да је изради, а највише времена изискују детаљи попут патцхwорк кецељица, туфница или цвјетића на хаљини.

Додаје да јој је већи изазов направити компликованије лутке, те да је посебно захтјевна израда косе.

„Сваки прамен, локница или кикица праве се посебно. Материјал који користим за израду је фимо маса. То је врста полимерне глине која је јако једноставна за обликовање. Фимо пружа бескрајне могућности и у рукама креативне особе могу настати права ремек-дјела“, каже Хајекова.

ВОЛЕ ИХ СВЕ ГЕНЕРАЦИЈЕ: До сада је излагала на разним маркетима и, како каже, само је добијала похвале и лијепе ријечи.

Ове лутке купују све генерације, а посебно се свиђају дјевојчицама које их сматрају играчкама.

Луткице се засад могу наћи у двије величине, а Хајекова признаје да је имала и захтјеве да прави велике које би биле копија њихових власница.

На Фацебоок страници „Зерица и Бобица“ могу се видјети луткице које је Хајекова до сада направила.

Независне новине


Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Ponosim se,DA,ja sam iz Prnjavora!!!

Post by KAMIKAZA »

Moram i ovdje da kopiram moj post,jer sam stvarno ponosan na ovu djecu sa Cera i okoline,koja se vec mjesecima sastaju na Ceru,djecu i omladinu od 12-25 godina (pa cak i mladjih i starijih od navedenih) koji za toliko vremena nisu napravili niti jedan incident,nije bilo ni jednog sukoba,ili provokacije mladjih i nejakih od strane odraslijih,(sto danas nije normalno) jednostavno se druze uz uzajamno postovanje i toleranciju,sto ocigledno nekima ne pase,jer zasto bi neko danas uopste trebao da bude normalan,kad je sve naopacke zasto bi bas oni bili drugaciji.Zato vas sve molim za podrsku njima u borbi za njihova prava,kao prvo pravo na koristenje drustvenih prostorija koje i onako stoje prazne i neiskoristene.



KAMIKAZA wrote:Image


Neznam u cijoj je nadleznosti ovaj slucaj ,ali stavit cu ovdje jer mislim da bi nacelnik trebao malo da povede racuna o redu i u mjesnim zajednicama.
Radi se o primjeru MZ Okolica,iz te MZ je i jedan odbornik,(ako ne grijesim Deket),u toj MZ ,ako sada izadjete ili bilo kada uvece od 7-23h ,djeca sjede na ovakvoj studeni vani na spomeniku,njih se tu nadje ponekad i po 30,i nebi sve to bilo tako cudno ni strasno,da samo 10 koraka dalje nema drustveni dom ili kako smo to mi nekad nazivali omladinski dom,kao i stari objekat skole,koju je omladina u osamdesetim svojim sredstvima preuredila za potrebe mladih.Danas su obadvije prostorije uzurpirane od trulih politicara i politologa,koji ne dozvoljavaju koristenje tih prostorija omladini.Licno znam da su u vise navrata pokusavali da dodju do kljuca,navodno ga niko ne posjeduje,iako su oko izbora kljuc imali svi i prostorije su koristili za razne namjene,neki su imali i privatne casove stolnog tenisa u tim prostorijama.Da bude nacisto,taj prostor je gradjen za potrebe omladine ,a ne za potrebe lopova i politicara,kljuc i prostor nisu privatna svojina pojedinaca,oni ce znati na koga mislim,prije neki dan su sami shvativsi da ce doci do ovoga,obili prostorije tj.prozor i krivicu svalili na omladinu,poslavsi im cak i policiju kucama ,da bi ih time odvratili od namjere da se obrate nacelniku i nadleznim organima,za izgonjenje pravde.Oni svaku noc sjede na tom mjestu,neka vrsta nijemog protesta,ne prave nikakvu stetu,svaku vece uredno pociste otpad i papire,ne ostavljaju nikakve nezeljene tragove,ni razlog za eventualno uperanje prstom u njih.Sve sto oni traze je da se kljuc oduzme od pojedinaca koji su pomjesali privatnu i drustvenu svojinu,koji su pomjesali 2014- sa 1914 godinom i da se da u ruke nekim normalnim (pismenim ljudima),koji ce razumjeti potrebe mladih,jer ako na mladima svjet ostaje,neka ostane i taj kljuc. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Ponosim se,DA,ja sam iz Prnjavora!!!

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Ponosim se,DA,ja sam iz Prnjavora!!!

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Ponosim se,DA,ja sam iz Prnjavora!!!

Post by vrsta8472 »

Image

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Ponosim se,DA,ja sam iz Prnjavora!!!

Post by vrsta8472 »

Prnjavorčanin Dragan Lakić (DJ Forest People) intervju za Slobodnu Dalmaciju

Image

Forest People: Oduševljen sam pozitivnom energijom hrvatske publike

Forest People je alter ego bosanskog DJ-a i producenta Dragana Lakića, za kojega možemo slobodno reći da je napravio streloviti uspjeh na techno sceni u zadnjih nekoliko godina. Svojim upečatljivim skladbama, koje redom izlaze na najpoznatijim techno etiketama, kao i jedinstvenom pristupu DJ-anja u kojemu pušta samo svoje skladbe, Forest People je osvježavajuća pojava na europskoj techno sceni. U samo nekoliko godina svirao je u gotovo svim važnijim techno klubovima Europe, a najbolje tek dolazi. Prije nastupa u splitskoj “Jungli” na Božić, uhvatili smo ga u stanci u studiju.

Kontrola nad vremenom

Ova godina je bila superuspješna za tebe. Što nam možeš izdvojiti?

– Ima dosta stvari sigurno, ali eto spomenut ću nastup u berlinskom klubu “Bertrams” gdje sam imao predobar party. Ljudi u Berlinu su inače dosta zainteresirani za zvuk koji ja preferiram, tako da sam uvijek presretan kad tamo nastupam. Od izdanja bih spomenuo “Division” EP koji je izišao na danskoj etiketi Tic Tac Toe. Ovo izdanje je dobilo veliku podršku od strane imena kao što su Dave Clarke, Adam Beyer, Laurent Garnier…

Jedini si DJ s ovih prostora koji je svirao u hramu techna, “Tresoru”. Kako si se osjećao i kakvi su ti dojmovi?

– Definitivno jedan od najljepših trenutaka mog života. Svirati u klubu koji je legendaran bila je za mene velika čast i zadovoljstvo. Osjećao sam da je jedan veliki korak napravljen u mom životu. Nastup je bio odličan, a kako i ne bi bio uz takvu energičnu publiku, odličan soundsystem i uz sav taj “underground vibe” koji “Tresor” nosi sa sobom.

Tvoje skladbe redovito objavljuju najcjenjenije techno etikete te ih puštaju i podržavaju mnogi poznati DJ-evi istančanog ukusa, uključujući i Laurenta Garniera. Mnogi producenti to pokušavaju, ali je teško probiti led. Kako si ti uspio i koja je tvoja formula?

– Mislim da je jedna od najbitnijih stvari da radimo nešto što je inovativno i što nam pridaje zadovoljstvo dok produciramo. Danas imamo toliko načina da pristupimo komponiranju jedne pjesme i kreativnost je na kraju ta koja dobiva pažnju kod velikih imena. Potrebno je stvarati muziku koja je iskren odraz vašeg razmišljanja. Pokušati izgraditi neki svoj stil i biti uporan u traženju dobrih izdavačkih kuća da taj vaš rad predstave svijetu, pa i velikim DJ-ima.

Bukiran si mjesecima unaprijed i stalno si na putu. Kako uspijevaš uskladiti rad u studiju sa stalnim putovanjima?

– S obzirom da je ovo moj jedini posao, imam dosta vremena tijekom radnih dana da se posvetim radu u studiju. Nekad kad sam baš u škripcu s vremenom, trudim se biti što organiziraniji i svoje obveze zapisati, tako imam veću kontrolu nad svojim vremenom i iskorištavam ga na najbolji mogući način.

Tajanstveni šumski ljudi

Jedan si od rijetkih, ako ne i jedini, techno DJ na sceni koji pušta samo svoje skladbe, što te čini jedinstvenim. Odakle je došla ta ideja i kako si to uspijevao u početku dok još nisi imao dovoljno svojih skladbi za jedan pristojan set?

– Ideja se rodila prije neke tri godine. Prije toga sam vrtio kao i svi drugi DJ-evi, ali nakon nekog vremena sam zaključio da moram ponuditi nešto originalno u svom nastupu. Ispočetka su mi setovi bili kraći, ali kako sam dosta radio u studiju, vrlo brzo je na raspolaganju bilo mnogo materijala koji sam mogao uvrstiti u svoje setove. Uvidio sam već poslije nekoliko nastupa da je to bila odlična ideja i presretan sam kad vidim reakcije ljudi na moju muziku.

Odakle ime Forest People?

– To je pitanje koje često dobivam. Ja živim u jednom malom mjestu koje je dosta okruženo šumama. Svoje čitavo djetinjstvo sam proveo u njima. Volio sam zamišljati kako tu postoji neki narod za koji nitko ne zna, tajanstveni šumski ljudi koje nitko nikad nije vidio (smijeh).

Danas imamo mnogo frakcija u technu. Mnogi su se okrenuli “mainstream” struji techna, dok su drugi još više zaronili u underground. Za ilustraciju mogli bismo reći da je nepremostiva razlika između “mainstream” techna za velike mase, s jedne strane, i “underground” techna, s druge. Što je za tebe techno i kako ga ti doživljavaš?

– Techno je za mene energičan, oštar, ponekad dosta mračan pokretački zvuk. Techno je muzika koja hipnotizira, povezuje i pokreće ljude koji ga vole i razumiju. Zvukovi sirovih ritam-mašina pomiješani s industrijskim semplovima, hipnotičkim sintovima i repetitivnim vokalima. Muzika na koju nitko ne može ostati ravnodušan.

Izlaziš li ponekad u produkciji i nastupu iz techno okvira?

– U produkciji sigurno da. Ponekad volim sebe izazvati da napravim nešto što se razlikuje od techna. Volim eksperimentirati s dosta sporijim bpm-ima i raditi nešto mirnije i dublje. Primjer jednog takvog eksperimenta je moja stvar “Downshifting” koja je izišla na talijanskoj etiketi AMAM. Ona se poprilično razlikuje od mojih techno izdanja. Ima dosta vokala, zvukova koje sam snimam u prirodi i dosta je melodičnija. Volim odstupati ponekad od svoga standardnog zvuka i to dosta osvježava moj rad. Rađaju se nove ideje i uče se nove stvari.

Cura i ja, gejmera dva
Puštao si glazbu već dva puta na ovim prostorima, u Splitu i na festivalu ”Moondance”, gdje te je publika srdačno prihvatila. Kako se tebe dojmila ovdašnja publika?

– Oduševljen sam pozitivnom energijom koju vaša publika ima sa sobom na partyjima. Dosta ljudi me poslije nastupa zaustavi da mi kaže svoj doživljaj moje muzike i to je nešto što poštujem kod vaše publike. Znajući da ste u svojim krajevima ugostili toliko velikana elektroničke glazbe, velika mi je čast nastupati tu, a još veća kad dobijem toliko pozitivan feedback od ljudi.

Kakvi su ti planovi za 2015.?

– Što se tiče nastupa, sprema se dosta toga. Već imam “bookinge” u Njemačkoj, Švicarskoj, Mađarskoj, Nizozemskoj… Osvježavam svoje setove novim stvarima za sve te nove partyje. Što se tiče studijskog posla, radujem se što ću konačno početi raditi dugo planirane pjesme s nekim novim idejama. Koristit ću dosta vokale, kako svoje, tako i od nekih mojih prijatelja čiji glasovi bi mogli odgovarati toj produkciji. Bit će to sasvim sigurno techno zvuk, ali s dosta novih svježih ideja koje će, nadam se, biti prihvaćene od nekih jakih labela.

Ima li još nešto osim muzike što te zaokuplja?

– Moja djevojka Vedrana. Ako nisam u studiju ili na nastupu, onda najviše volim provoditi vrijeme s njom. Oboje smo, može se reći, gejmeri pa igramo raznorazne videoigre u slobodno vrijeme. Također, puno volimo šetati tako da nekad prijeđemo i po deset kilometara dnevno i to nas opušta…

Koju glazbu, osim techna, najviše šlušaš i koja je glazba na tebe naviše utjecala?

– Volim poslušati bendove kao što su Tool, Nirvana, The Doors… Mislim da je najveći utjecaj na mene imala starija techno garda dok sam se još formirao, pa čak i slovenska grupa Laibach. Volim taj industrial zvuk i dandanas slušam njihove albume.

PERO FULLHOUSE – Slobodna Dalmacija

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Ponosim se,DA,ja sam iz Prnjavora!!!

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Re: Ponosim se,DA,ja sam iz Prnjavora!!!

Post by rocky »

Svaka čast Borise!
Idemo dalje ...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Ponosim se,DA,ja sam iz Prnjavora!!!

Post by vrsta8472 »

Нахранити 100 породица није мала ствар.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Ponosim se,DA,ja sam iz Prnjavora!!!

Post by vrsta8472 »

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Ponosim se,DA,ja sam iz Prnjavora!!!

Post by svjedok.saradnik32 »

промоција на Пинку :D
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Ponosim se,DA,ja sam iz Prnjavora!!!

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Ponosim se, da, ja sam iz Prnjavora

Post by vrsta8472 »



Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Ponosim se, da, ja sam iz Prnjavora

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Ponosim se, da, ja sam iz Prnjavora

Post by просвјета »

Да не заборавимо као што смо заборавили човјека који је заслужан за прњаворске кестене...
*********** wrote:Juče započet posao sadnje novih stabala u prnjavorskom drvoredu u Svetosavskoj ulici,koji je realizovan u okviru inicijative “*********** – za prnjavorski drvored”, okončan je danas prijepodne.
Image
http://***********/okoncana-akcija- ... ored-foto/

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Ponosim se, da, ja sam iz Prnjavora

Post by aquarius »

Svaka čast. Divno je vidjeti istomišljenike. Prosvjeta mi je svjedok. ;)
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Ponosim se, da, ja sam iz Prnjavora

Post by просвјета »

Важно је, како рекох да се десило, на добробит заједнице... :)

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Ponosim se, da, ja sam iz Prnjavora

Post by aquarius »

Upravo tako. Nije bitno ko je. Mada, svaka im čast.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Ponosim se, da, ja sam iz Prnjavora

Post by Hirurg »

Koje su sadnice upitanju. Omladini sds svaka cast. Naravno neka i okolce da huligani i soferi ne pregaze sadnice.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Ponosim se, da, ja sam iz Prnjavora

Post by aquarius »

Javor i jasen
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Ponosim se, da, ja sam iz Prnjavora

Post by Magyar »

Da li će preživjeti prvi vikend u Prnjavoru?
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Ponosim se, da, ja sam iz Prnjavora

Post by просвјета »

Чини ми се да у комуналном имају металне штитнике.
Требало је монтирати их...
Image

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Ponosim se, da, ja sam iz Prnjavora

Post by просвјета »

Од срца честитам Производњи Цвијећа Шушак...
Урошу Шушку хвала што нам ушушка град у прољетну шушку...

Image

User avatar
pat
Posts: 228
Joined: 06.04.2009. 18:52

Re: Ponosim se, da, ja sam iz Prnjavora

Post by pat »

Last edited by pat on 25.05.2015. 22:14, edited 1 time in total.

Post Reply