Ponosim se, da, ja sam iz Prnjavora

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

Post Reply
Kum_Ruzvelt
Posts: 1278
Joined: 15.01.2008. 10:30
Location: BL

Ponosim se, da, ja sam iz Prnjavora

Post by Kum_Ruzvelt »

Često vidim da ovdje imamo lijepih riječi o nekim ljudima a i o nekim zbivanjima ali često čujem i da neki kada ih pitaju odakle su kažu Banja Luka a ne Prnjavor!!!
Juče mi se desilo da se lik prestavi u Okučanima da je iz BL a ja kada sam sa ponosom rekao da sam iz Prnjavora vidio sam promjene na njegovom licu...da skratim lik je iz jednog našeg sela nadomak Prnjavora,dakle naš građanin,grada Prnjavora!
Sa ponosom sam liku iz Zadra koji je bio sa nama opisao naše ponosno mjesto i rekao da na svijetu nema ničeg kao što je ULICA KESTENOVA!!!
Ponosite li se Vi našim Malim Mjestom?I čime konkretno?
Bog prašta ali Rambo ne...
...znaš li ti kako je normalan biti pa poludjeti...

User avatar
neko iz mase
Posts: 1371
Joined: 13.12.2007. 22:48
Contact:

Post by neko iz mase »

Inaču prvo kažem da sam iz Prnjavora a onda ako ne znaju gdje je to kažem da je mjesto blizu BL.A sad jedna anegdota.Na exqrziji u osnovnoj jedan moj drug bario neku trebu.Kaže ona njemu odakle si?On njoj ni manje ni više nego reče:"Prnjavor,jedno mjesto 15-20 km od Banja Luke".Pita on nju odakle je ona.A mu odgovori:"Iz Laktaša".
A što se tiče najlijepšeg djela grada,meni na je najbolji dio grada,dio ulice od Martoma do groblja(još da je ostao stari Cer,malo sređen i njegova bašta)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Za sebe mogu reci da sam "lokal patriota" do koske.

Volim svoj grad. Dusa ovog grada smo mi koji zivimo u njemu a tjelo su gradjevine, ulice, drvoredi koji cine tijelo tog grada. A dusi i tijelu treba sklad.

Kad vec nema KAMIKAZE da ja malo prepisem :lol:


Prnjavor

Prnjavor,beton,asfalt,celik
Koji volim,bilo ga je nekad,a sada ga samo zelim,
Vidi,osjeti ljude u njemu,tu temu sam zakljuco u tebi
I njemu,ergela razglednica govorimo sada,
Ne treba nam strano u zidu ovog grada,
Mnogi se opustaju,ali tad vec su pali,
Trip,haos zezanje za bedak su dali
...ribe,sex,pivo,dobra kafana,basket,fudbal,
Dobra hrana,putovanja,gostovanja,svjetska slava
Boli glava,nekad moguce i blisko,
Pali tako nisko...klinac na ulici pistolj u ruci
Ko mu daje ko ga uci da druge muci,
Nose zuto i bijelo,
Po nosu mu daju samo da bi bili glavni majmuni u kraju,
Prnjavor...Prnjavor...
Pljacke,kradje,pucanje u taxi,ubistvo,maltretiranje,
Ko ce to da hapsi,
Od najgorih bolesti umire grad,
Mi smo dusa on je telo i treba nam sklad,
Puno bande,puno kradje,ratni profiteri,
Kome daju,kome idu bijeli soliteri,
Zgrade kuce i grafiti sad ih grizu paraziti,
Mi smo gladni oni siti,zasto kriti...
Televizija je puna mladog mesa i hostesa
Trazi kartu da je gledas ali ne das,
Samo play back i nista nije zivo,
Nema zivih boja sad sve je postalo sivo,
Brzi smo od njih rima brza kao metak
Nema vise pjesme kao wc a no vetak-z
Zajebi vise taj glupi klan dobar dan sad cu
Da ti nabijem ciglu u ekran...udises duboko,
Ali ostajes bez daha puna su mi pluca govorim
Bez straha uradjeni prevarom na ivici smo ponora
U usima nam zavija sodoma i gomora...
Droga i korupcija masovna destrukcija
Gazenje i frka brate dokle vise trka
Za zivotni opostanak bekstvo ili ostanak,fitilj gori...
Za ovo ovde se bori...
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Sneza
Posts: 842
Joined: 19.01.2005. 05:17
Location: Prnjavor

Post by Sneza »

Prije skoro godinu dana sam se predstavila momku i rekla da sam iz Prnjavora. Upitala sam da li zna gdje to a on mi odgovori: "Ah, da...čuo sa. Grad švercera, lopova i ratnih profitera. Čuo sam da je kod vas kao na divljem zapadu." Ostala sam bez texta. Momak je iz Sarajeva u Prnjavoru nikada nije bio. Od tada kad god se čujemo prvo mu je pitanje kako kriminal..

I kako ja njemu da objasnim i pokažem stvari kojim bih se ponosila???
Našu opštinu predstavlja čovjeka koji na državnoj televiziji počinje intervju s:"Mi u Prnjaoru imamo veliki problem s..."
Na vlasti su nam ljudi koji su učestvovali u svirepim zločinima, učesnici velikih pljački..i čime ja da se ponosim??? *ovnima koja nam kradu pred očma i bogate se preko noći a mi gledamo i ćutimo.

Sve ono lijepo su uništili i prodali..Ergela,konji lipicaneri su prodani. Zgrade koje su bili simboli su zamijenili svojim ratnim plijenom. Sve moguće ljepote nam ruše..kradu i prodaju.
Sav taj naš ponos i ljepota grada nestaje...a mi ćutimo i ćutimo!

Jedino mogu da se ponosim da sam prijatelj ljudima koji bar malo rade na promociji nešeg grada u inostranstvu!
Last edited by Sneza on 28.03.2008. 10:33, edited 2 times in total.

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Iako imam "dvojno državljanstvo" tj svojim gradovima smatram i BL i Prnjavor nekako Prnjdža ima VIP status kod mene. Bezveze mi je da poredim ta dva grada jer bi neko objektivan rekao da je to ne mjerljivo ali ipak... Na šta sam konkretno ponosan? Iskreno,nemam pojma! Jednostavno Prnjavorčanin dođe kao krvna grupa :D Inače se ne vežem mnogo za komad zemlje,teritoriju neko objekte ili sl već jednostavno prednost dajem ljudima pa makar oni bili Prnjavorčani na privremenom radu na Tajvanu :D

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Ako ću se vezati za sredinu u kojoj sam odrastao i ponostiti se njome, onda to mogu učiniti ukoliko zanemarim ono što je najvažnije , a to su ljudi koji sada u njemu žive.

Žao mi je što tako govorim, ali to je činjenica. Kao individua u Prnjavoru mogu funkcionisati jedino u svom malom svijetu u koji puštam samo pojedine meni drage ljude.

Ponosim se Ljubićem, Drenovom, Borikom, drvoredima , pitomim brežuljcima...
dakle stvarima koje još uvijek nismo u potpunosti uništili. Zbog tih stvari s ponosom govorim o svom gradu.
Pravi "duh Prnjavora" odavno je mrtav !
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
sena internetusa
Posts: 754
Joined: 17.08.2007. 10:07
Location: NIGDJEZEMSKA

Post by sena internetusa »

Ja se slazem sa Snjezom desavalo mi se cesto takvo nesto al ne volim ljude koji se predstavljaju kao tobozni Banjalucani za mene je BL vece selo od Prnjavora mada ja sa ponosom kazem da sam ILOVCANKA
Friedns are flowers in life´s garden

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

Cuj ovo, ja se predsavim liku koji je iz Sarajeva i Laktasa i on je samo cuo za Prnjavor, ili cak ne zna gdje je to? Pa cija je to sramota? Pa njegova naravno, sto ne zna nista o svojoj zemlji. Pa ja svicarcima govorim da sam iz Prnjavora kod Banjaluke, i iole inteligentiniji covjek kaze ahaaaaa, da znam gdje je to, a kao nasi pametnjakovici po BIH nisu culi za Prnjavor.

O cemu vi ovdje pricate? Kakvi svirepi zlocini? Jel to doneseno na odboru MSD kako da se napada pred izbore? Ne da nisam ocekivao...

Sve su prodali i neka su. Ja ni ovjde ni jedne ergele ne vidjeh da je drzavno vlasnistvo.

Prosle godine smo srusili staru zgradu i napravili smo novu. Cak nam je opstina pomogla...

Po kriminalu i krimosima iz ove Vrstine pjesmice zakljucio bi covjek da se u Prnjavor i ne smije uci od tih likova sa pistoljima, zutim, bijelim, ovako onako...Evo ja ni jednog nisam vidio, niko me nije napadao...

I da, ponosan sam sto sam iz Prnjavora, onakvog kakav je bio, onakvog kakav je sad, i onakvog kakav ce biti. To nije uslovljeno.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Seno, evo nahrani svoj " lokal patriotizam " na www.freewebs.com/ilova
Cujem i stranku spremili. SOS - Snaga opštinskog sjevera - pokret za Ilovu. :?
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

kimi the dog
Posts: 108
Joined: 20.02.2007. 13:51
Location: middle of nowhere

Post by kimi the dog »

Ja se ponosim Francovom teretanom!!! :wink:
Ponosili se ili ne, tako nam je kako nam je! Tu sam rodjena, tu sam odrasla...upravo na betonu Prnjavora i na ono malo zelenila u gradskom parku...sta sada? Da pljujem po njemu mi dodje kao da pljujem po sebi! Svi smo mi pomalo oblikovani samim Prnjavorom, htjeli ili ne on je uticao na nas i uticace i dalje. Nije savrsen, ali je nas!!! Pritom iskljucujem svaku politicku notu!!!

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

A iz tvog posta Aqua, zakljucujem da npr. mene ti iskljucujes?

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Izveo si pogrešan zaključak, Šeki. Da sam te " isključio " ne bih te ni znao, a kamoli s tobom pričao, pio, provodio se...
Nije to neki " ekskluzivni klub ", ali je moj i ja jedino tako u ovoj sredini mogu funkcionisati. Nisu svi ljudi u tom " klubu " rođeni u Prnjavoru i okolini. Ima ih iz mnogih drugih gradova, a došli su ovdje silom prilika i tu ostali.

Rekao sam na šta sam ponosan, a evo čega se stidim.

Stidim se zanatskog centra, pijanih tinejdžerki, maloljetnih razbijača, lokalnih šerifa, korumpiranih političara, pokondirenih tikvi i skorojevića, nabijeđenih j.ebača, tatinih sinova, wannabe mafijaša.
Stidim se novosagrađenih " arhitektonskih bisera " u stvari rugoba čija je funkcija pranje prljavih para, prljavih ulica, prašine i blata.
Last edited by aquarius on 28.03.2008. 11:32, edited 1 time in total.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Zadnjih recimo pet godina obilazim ovu nasu nam "dragu" drzavu uzduz i poprijeko. Uglavnom seminari, upoznavanja, dogovaranja i koliko sam mogao da primejtim Prnjavor sa svim svojim manama je mnogo bolji od 90% gradova u toj nama "dragoj" drzavi.

Dok sam radio na projektu "Kod pet lampi", mogao sam iz tih prica ljudi koji u zivjeli u ovom gradu prije 50 godina i koji su pricali o tim davnim vremenima da osjetim taj duh mira, tolerancije i danas. Ipak ovolika mjesavina naroda i vjera na ovako malom prostoru nama od malih nogu "usadi" nam da covjek postujemo kao covjeka a ne da ga cjenimo po vjeri nacionalnosti i drugim stvarima koje covjeka ne cine covjekom.

Ipak smo specificna sredina. Duh tog naseg grada moze da se osjeti i na ovom forumu. Svi mi sa svojim silnim manama imamo jednu zajednicku stvar, a toje da volimo svoj grad ma gdje zivjeli.

U zadnje vrijeme se dosta krecem po nasoj opstini i upoznajem sve vise i vise ljudi. Ili sam ja takav covjek ili izbjegavam neke lose tipove ali mogu reci da na teritoriji opstine zivi toliko dobrih i humani ljudi koji nisu toliko javno eksponirani i popularni kao ovi sto su se uklopili u ovaj liberalni kapitalizam. Da je to z svaku pohvlu.

Ovaj grad ima potencijala da bude mjesto gdje je mlad covjek, normalno ako to zeli da se formira u zdravu i pametnu osobu tj. domacina u bukvalnom smislu te rijeci.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Sheki wrote: O cemu vi ovdje pricate? Kakvi svirepi zlocini? Jel to doneseno na odboru MSD kako da se napada pred izbore? Ne da nisam ocekivao...

Sve su prodali i neka su. Ja ni ovjde ni jedne ergele ne vidjeh da je drzavno vlasnistvo.

Po kriminalu i krimosima iz ove Vrstine pjesmice zakljucio bi covjek da se u Prnjavor i ne smije uci od tih likova sa pistoljima, zutim, bijelim, ovako onako...Evo ja ni jednog nisam vidio, niko me nije napadao...
Sheki nisi ti tako dugo Švicarac pa da se ne sjećaš njasra koja su se ovdje dešavala. Nekažem da te zaskoče revolveraši na ulazu u Prnjavor ali da ti kojekakvi paćenici konstantno zagorčavaju život a da im nemožeš pera odbiti toga svakako ima,naravno ne kažem da je to samo karakteristika Prnjavora. Nije problem što je Ergela prodana ili ne već na koji način,kome,ko itd.O tome je već dosta napisano pa nema potrebe da se opet razglaba o tome.

User avatar
sena internetusa
Posts: 754
Joined: 17.08.2007. 10:07
Location: NIGDJEZEMSKA

Post by sena internetusa »

Grad i opstina prnjavor ima sve sto se moze pozeliti bazene, teretane,fine kafane sad asfalt je pojeo zelenilo al kad god se pozelim divljine i netaknute prirode ja odem u Crkvenu i uzivam u miru
Friedns are flowers in life´s garden

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Nećemo pretjerivati sad....

zoki05
Posts: 725
Joined: 05.07.2005. 09:49
Location: Prnjavor

Post by zoki05 »

Ja bi se više ponosio da sam recimo iz Pule, ili Herceg Novog!

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Dobra,dobra,dobra :D :D :D

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

"Ah, da...čuo sa. Grad švercera, lopova i ratnih profitera. Čuo sam da je kod vas kao na divljem zapadu."
Pa
Momak je iz Sarajeva u Prnjavoru nikada nije bio
Ako postoji grad koji je izgubio sve ono sto je imao prije rata to je Sarajevo. Ne kazem da su sami krivi, ali ne vidim ni kod njih nista bolju situaciju nakon rata. Stare Srpske, Hrvatske i Muslimanske porodice su zamijenili kauboji sa Kosova i Sandzaka.
Na vlasti su nam ljudi koji su učestvovali u svirepim zločinima, učesnici velikih pljački
Pa nikome nije sudjeno za zlocin, a pljacki ima svugdje. I ja sam to stalno potencirao kao najveci problem, ali pomiris se sa tim. Tako je uvijek bilo, bice. I u boljim drzavama se to radi, samo na malo majne krkanskiji nacin.

Naravno da ima lokalnih kauboja i giliptera, ali to je odlika malih sredina. Takav tip ljudi samo tu moze da fercera, i nigdje drugo. Sto vrsta rece, bolji je od 90 odsto gradova u regionu, eto ja sam malo prospartao Vojvodinu i Srbiju, bolji je i od gomile gradova ovde. treba malo vremena da s enarod kultivise i to je to.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Једним дијелом и ја сматрам Прњавор за свој град, а једним дијелом не. Јер када одем у свој родни град срце ми заигра јер ипак сам ту дјетинство имао. :wink:
Image

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

Polako asimiliraćemo mi tebe...

User avatar
marianna
Posts: 465
Joined: 21.06.2007. 09:49
Location: On the face of the place

Post by marianna »

Zanimljiva tema koja me navela na razmisljanje. Nisam rodjena u Prnjavoru i trebalo mi je vremena da prihvatim neobican mentalitet ljudi, nacin zivota itd.
Tih prvih godina mog navikavanja na Prnjavor (i obrnuto :)), vise puta sam rekla 'Ja nisam Prnjavorcanka'. Dobro, mozda ni sad nisam, al' se tako osjecam.
Da skratim, koliko god imao mana definitivno grad koji ti se uvuce pod kozu.
Kako? Zasto? Nemam pojma, javicu vam kad saznam...

User avatar
zozon
Posts: 2768
Joined: 23.06.2002. 22:17
Location: Mjesto, nego sta........
Contact:

Post by zozon »

Marianna, tvoja i moja situacija su dosta slicne, samo sto sam ja dosla ranije, pa sam se lakse adaptirala.

Ako moram nabrojati neke stvari na koje sam ponosna, onda moram spomenuti krajolike, prirodu, ali i neke ljude. Kazem NEKE, jer su ljudi kod nas jako specificni. Neki su neobicni, a neki su cudni. Ponosna sam i na ovaj sajt i forum i na vecinu ljudi ovdje. Ipak je ovo pokazatelj koliko smo zeljni druzenja i koliko nam nas grad znaci. :)

Ima stvari koje ne valjaju, ali uvijek vise volim da gledam i uocavam one stvari koje su dobre.
You must not know 'bout me...

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Post by rocky »

Sta da vam kazem, ja 5 dana provedem u ita ostala 2 u Prnjavoru. Svaki vikend sam Prnjavoru, nedolazim sigurno sto ga ne volim!!!

aquarius wrote:Cujem i stranku spremili. SOS - Snaga opštinskog sjevera - pokret za Ilovu.
:smt023
Idemo dalje ...

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Kundacarka mara wrote:Polako asimiliraćemo mi tebe...
Можда, али тешко. У срцу остаје што је драго. :wink:
Image

Post Reply