Urbanizacija-Grad Prnjavor

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by Franz »

Drenova?
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
W204
Posts: 236
Joined: 09.04.2009. 12:19
Location: Honduras

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by W204 »

Franz wrote:Drenova?
Da

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by Brankica »

KAMIKAZA wrote:U mene se ulica zove po istaknutom i uglednom covjeku, :D po meni :D
Citam malo stare teme, zanimljivo je sve to,bili smo jako konstruktivni u nasim raspravama,u neka davna vremena,danas je to sve umrlo. :)
Davanje imena ulica po bivsim herojima je bilo u redu,bar u ono vrijeme,jer su to bili i vasi i nasi i njihovi heroji, ovi danasnji su ili samo nasi ili samo njihovi,zato bi trebalo kao u nekim zemljama da to budu rimski brojevi ili nesto slicno(da se osjecam kao pravi rimljanin :D ) VI ulica 33, 78430 Prnjavor ako bi ulice bile poredane po takvim brojevima, sa jedne strane grada,preko centra do druge strane, mogli bi se lakse orjentisati prilikom trazenja, ili od centra ka periferiji sa tim da bi prema Babanovcima isle ulice sa parnim brojevima a na drugu stranu sa neparnim,tako bi nam broj govorio koliko je ulica udaljena od centra i u kome pravcu,mislim ,ipak smo mi metropola, tesko je se snaci u ovom lavirintu od dvadesetak ulica :D .
A koliko se lagalo i zloupotrebljavalo i u proslom sistemu, tesko je reci,ali da jeste to je tacno.
Ja sam jednom prilikom kao mali slusao pjesmu o Dr Mladenu Stojanovicu ;koja ide nesto ovako,kazem bio sam mali a to je bilo u praistoriji, pa mi oprostite ako grijesim,(stariji ciko pa zaboravlja :D )

San usnila, slaba i nejaka,
ostarjela Mladenova majka,
da joj Mladen sa druzinom dodje,
i da sinak pored majke prodje.
Oj Mladene srce iz njedara
o moj sine dali je moguce
da si majci dosao do kuce
Da te vidim da me zelja mine,
da mi srce za tobom ne gine.
I dok majka misli sta je bilo,
neko lupa u prozorsko krilo,
skoci stara te vrata otvara,
a iz noci neko progovara,
oprosti mi Mladenova nana,
evo mene Milenka Surlana,
Ja sam kurir zelenije gora,
dobro nije al se reci mora,
bjela knjiga u njoj crno pise
tvog Mladena majko nema vise
gledaj majko svoje oci stare
pogibe nam Mladen sa kozare
u Josavci ceterest i druge,
mila majko da je vise tuge,
uz Mladena nasega heroja,
pogibe nam junaka bez broja,
Oj Mladene grob ti procvjetao
t si zivot za slobodu dao,
heroj jesi veliko ti ime,
sva kraina ponosi se njime.
OVAJ TEKST MI SE UREZAO U MALI MOZAK;JER SAM KAO MALI MISLIO KAKO JE TO STRASNO BILO ZA MAJKU :(

I SVE TO NEBI BILO NIMALO CUDNO; PJESMA JE LIJEPA;SAMO MENI JE ZAPALA ZA OCI CINJENICA DA JE MAJKA MLADENA STOJANOVICA UMRLA 1939 ;BRANKICA MOZE DA ME KORIGUJE U VOM TEKSTU PJESME AKO SAM POGRIJESIO NEGDJE;(pisem iz glave i nije prepiska :lol: ); I ONA JU JE SIGURNO PJEVALA U MLINSKOJ RIJECI :D
Istina i laz gdje je granica izmedju njih ??? :wink:
Ja tek sad ovo vidjela!slabo zalazim na druge teme osim izvidjacke :-),
Ja sam po Mlinskoj rijeci askovala a nisam pjevala rodoljubive pjesme :-),
A sto se tice Dr.Mladena Stojanovica znam jako puno ali iz odredjenih razloga nebih o tome..... to sto neko misli da je istini i nije bas istina....

Bitno je da ti se pjesma dojmila i da je "zaobitna" a kad je ko umro....to pjasnik vjerovatno nije provjeravao :-)
Danas s kolegom na poslu,ponukani zakonom o apsolutnom prioritetu pri zaposljavanju djece palih boraca, komentarisemo koliko ih ima ciji otac nije poginuo na ratistu vec umro prirodnom smrcu,kod kuce ,ne vidjevsi borbene linije.dakle,nije se lagalo samo u proslom sistemu :-).ja se ne stidim sto sam bila komunista i ne branim taj sistem ovom prilikom.ali znam i ove slucajeve iz ovoga rata.
Zao mi je svakog zivota,ali ovo kazem u ime onih,koji su stvarne zrtve rata, odnosno u ime njihove djece.
zloupotreba je bilo i bice,na zalost!

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by ZMIJA »

Mladena Stojanovica su ubili cetnici Rade Radica zbog napada ustanika na Kotor Varos,gdje su poginula dva sina Rade Radica,a koji je na suprot tvrdnjama Rade Radica,da jos nije vrijeme za napad na Kotor Varos, ipak odlucili napasti ustase u Kotor Varosi jer je preovladavalo misljenje Danaka Mitrova koji je na osnovu informacija komesara Masle Idriza tvrdio da ce se ustase predati,naravno sa tim se Radic nije slagao i kada su ustanici izginuli u Kotor Varosi zajedno sa dva Radiceva sina, medu ustanicima je doslo do raskola, sto je kasnije rezultiralo odmazdom, sad vec cetnika Rade Radica koji su bili u ustanku ne kao ni cetnici ni kao partizani bili su ustanici i nosili su obiljezje ni kokardu ni petokraku vec takozvanu kicenku. Naravno Mladen Stojanovic je u napadu na Kotor Varos podrzao Danka Mitrova koji je bio prijeke naravi i kratkog fitilja.
Nakod katastrofe ustanika u napadu na Kotor Varos gdje su ih ustase maskrirale tako reci ,poslije ce Durad Jeftimir iz Vrbanjaca kod Kotor Varosi zbog pogresne procjene stanja u Kotor Varosi licno likvidirati Maslu Idruza u znak odmazde za kotorvarosku katrastrofu uoci pravoslavnog Bozica 1942 godine, i Durad Jeftimir je zbog ubistva komesara Masle Idriza poslije rata odlezao 20 godina robije.Ovo govorim na osnovu svjedocenja mog pokojnog oca koji je bio ucesnik ustanka u Uzlomcu i koji mi je ovo pripovjedao.Dakle smrt Mladena Stojanovica je nastala kao posledica neslaga nja ustanika oko napada na Kotor Varos poslije cega je Rade Radic ugledni covjek rodom iz Josavke, koji je bio medu prvim ustanicima,poslije razlaza sa vec pristiglim komunistima u sumu u liku Danka Mitrova koji je bio spanski borac i komesarom Maslom Idrizom koji su od ustanika formirali partizane u Uzlomcu.
Prica Smrkana da je ubistvo narodnog heroja Mladena Stojanovica naredio copo kako se on to izrazava, najveca je gluposti koja samo njemu moze pasti na pamet.
Ataj deseterac u kome je opjevana smrt Mladena Stojanovica nema nikakve veze sa istoriskim faktima,to je sloboda pjesnickog izrazavanja,kao sto je opjevan Marako Kraljevic koji je bio turski vazal i nikakve veze nije imao sa opjevanim junastvom,on je kao vazal pomogao puno srpskoj sirotinji tako reci klececi pred turcima i nikad nije ubijo ni jednog turcina .ne ubijo vec nije poprijeko pogledao. :smt004 :smt004 :smt004
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by Magyar »

Ne znam na koju temu da pisem pa sam izabrao ovu :smt002 Ipak se, jel, urbanizujemo. Gledam danas po citavom gradu po ulicama crtaju bijele linije, cak i u nekim ulicama gdje nikad bile nisu. Rupa na rupi, a oni crtaju linije. Zanimljivo :smt005 :smt005 :smt005
Sve što možeš danas, uradi juče!

Vucijak
Posts: 328
Joined: 26.09.2010. 17:06
Location: Australija

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by Vucijak »

Prnjavoru treba sto prije da se otvori neko mjesto gdje ce se sakupiti svi psi lutalice pun ih je grad!
Kaze mi nekidan kolega zamalo ga ne izgizose psi dole kod pjace :twisted:
Image

cicos
Posts: 200
Joined: 10.04.2010. 15:07

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by cicos »

Magyar wrote:Gledam danas po citavom gradu po ulicama crtaju bijele linije, cak i u nekim ulicama gdje nikad bile nisu. Rupa na rupi, a oni crtaju linije. Zanimljivo
Samo slijedi tu liniju i upast ces garant u najdublju rupu. Ne'a da omane.

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by nenad 10 »

Te pse u bijelu zgradu.Cim udjes desno,ima jedna velika sala.Tu ce im biti bas potaman.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by aquarius »

Projekt za razvoj ekonomske infrastrukture u BiH
Projekt za razvoj ekonomske infrastrukture u Bosni i Hercegovini, koji finansira Europska unija, a čiji cilj je razvoj poslovnih planova i idejnih projekata za deset poslovnih zona
http://ekapija.ba/Vijest/Vijesti/projek ... u-bih/9958
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

Vucijak wrote:Prnjavoru treba sto prije da se otvori neko mjesto gdje ce se sakupiti svi psi lutalice pun ih je grad!
Kaze mi nekidan kolega zamalo ga ne izgizose psi dole kod pjace :twisted:
Hajde sto se to desava kod pijace,selo ko selo :D ali ja pre neki dan za malo da budem izgrizen pred bjelom zgradom,majku im i dzukelama ko da znaju na koga ce :D dva dzukca super agresivna su nasrtali na auta a kad je njih omanjkalo pojurise i na mene kao na naj masnijeg ,sreca pa bi neka starija gospodja tu i spasi me,a i naidje neki auto pa odjurise za njim,inace ostado bez gaca u centru metropole. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by vrsta8472 »

KAMIKAZA wrote:ali ja pre neki dan za malo da budem izgrizen pred bjelom zgradom,majku im i dzukelama ko da znaju na koga ce :D
Џукеле на двије или четири ноге?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

Ma ovi na dvije noge samo laju,ovo su bili na 4,e da hoce malo da oglocaju koske od nekih iz komunalne inspekcije pa da malo porade na tom problemu :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by vrsta8472 »

На продају паркинг испод Општине

Image

Image

Само је питање, ко то прави зграду и ко је сада "Добра вила" :smt001
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by dkrajina »

Evo teme za opziciju,lokacija atraktivna ali niko do sada nije imao mu...a da raskrcmi.
Najbolje da sve prodaju.
zivot je surov

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by spile_86 »

dkrajina wrote:Evo teme za opziciju,lokacija atraktivna ali niko do sada nije imao mu...a da raskrcmi.
Najbolje da sve prodaju.
Крајина опозиција већ прича о оваквим стварима и не само опозиција, пишем и ја овдје на форуму и не само о оваквим стварима него још много тога,а богме имам још много тога и за написати, ево поставићу ти свој један пост и један од овог будућност и само да ти кажем ово је тек почетак, какви ћу још ствари да објавим... :smt006
spile_86 wrote:Image

Гатарићев закон „Употребна дозвола прије грађевинске“

Објекат је направљен мимо свих пројектних димензија, тачније дозидан је један спрат, којег нема у грађевинским папирима. Прњаворски начелник је то игнорисао и издао дозволу.
Начелник општине Прњавор, Синиша Гатарић, дао је употребну дозволу за новоизграђени објекат „Тржница и гараже“, која се налази у центру града, иако поменута зграда није имала адекватне грађевинске дозволе.
Како тврди наш извор из ове општине, гаража је направљена мимо свих пројектних димензија, тачније дозидан је један спрат, којег нема у грађевински папирима. Прњаворски начелник све то је занемарио!
Чим је се дохватио начелничке фотеље Гатарић се није либио да да дозволу за завршетак овог објекта. Управо многи недостатци су разлог зашто нико од надлежних неће да потпише потребне сигурносне дозволе.
Објекат је с тог аспекта,а с обзиром на своју намијењену функцију, врло захтјеван кад је у питању безбиједност грађана и материјалних средстава – истиче извор.
Да ствар буде гора, излазна рампа је на општинског земљи, а један дио објекта никад није откупљен. Чије је то и како све регулисано, нико не зна!
Док је СНСД био на власти у овој општини, тадашњи начелник Дарко Томаш, управо из наведених разлога, није хтио да изда употребну дозволу. Знао је какве све недостатке има овај објекат, те колико може да буде опасно кориштење истог – рекао је наш извор.
Потврдили су нам и да ова јавна гаража нема ни ватрогасне дозволе, низак је простор и без хидранта. Нема ни другог излаза, што би ватрогасци рекли, права атомска бомба преко пута њих самих.
Ова гаража је, како кажу само једна од преко 150 бесправно саграђених објеката у Прњавору, за коју је прибављена само урбанистичка сагласност, док је изостала грађевинска дозвола.
buducnost. wrote:Image

OVDJE JE OBECANA GRADJEVINSKA DOZVOLA! TO JE CIJENA GLASOVA ISLAMSKE VJERSKE ZAJEDNICE! :x

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by VJESTICA »

pa Dusanjic nema ni jednu potrebnu dozvolu,za zgrade i objekte koje je do danas napravio,pa sta?
Mozda je na neki nacin(lopovski)dobio te dozvole sad kad su njegovi na vlasti.Sta ce njemu dozvole,na njegovoj su strani sudije,policija... :smt067
Last edited by VJESTICA on 30.10.2013. 21:40, edited 2 times in total.
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by spile_86 »

Ко ће знати више вјештице, овдје у Прњавору се више незна ко пије,а ко плаћа...
Last edited by Moderator on 30.10.2013. 21:38, edited 1 time in total.
Reason: Bespotrebno citiranje

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by VJESTICA »

SVI SVE ZNAJU,ALI IZ NEKOG RAZLOGA(OBICAN)SVIJET JOS UVIJEK CUTI I TRPI...
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by spile_86 »

VJESTICA wrote:SVI SVE ZNAJU,ALI IZ NEKOG RAZLOGA(OBICAN)SVIJET JOS UVIJEK CUTI I TRPI...
Вјештиће, читаво судство РС је купљено (потплаћено) од времена приватизације људи који су опљачкали привреду РС, да не би морали сносити послиједице плачке давали су и дан данас давају паре судијама како би осигурали свој "тешко" стечени новац и како не би завршили у затвору... Ко су ти људи који су опљачкали и који дан данас пљачкају ја се бојим да нећемо никада сазнати, јер као што сам рекао мјесечно коверта и тебе нико неће дирати...

buducnost.
Posts: 15
Joined: 20.08.2013. 23:25

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by buducnost. »

Postoje kafanske priče da naš veterinar obavlja niz razgovoza sa Prnjavorskim mafijašima kojih su se i njihove partije odrekle. Samo ovog puta čujem da je pored Bogdana Nikolića za zemljište zainteresovan i Miladin Stanić pa me sada baš zanima koji će više mesa ponuditi našem veterinaru.

Sve se vidi sve se zna - Zajebane Lišanjske kafane :lol:

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by VJESTICA »

A narod...?Imala sam priliku da razgovaram sa ljudima kojima je Dusanic uzeo ili je na putu da uzme sve.Ogorceni su,uplaseni,nemaju kome da se obrate.Zasto niko nije objavio slike njegovih zgrada?Zgrada kod crvenog krsta-nema papire,sagradjena na cesti.Zgrada kod skole Nikola Tesla-oteta zemlja i naravno nema nikakve papire.Darko Tomas je odobrio nalog za rusenje te zgrade.Naravno,"para vrti gdje burgija nece" .Dusanic city,na magistrali,ce kako mi se cini doci do lisnje i tu bi mogla biti neka petlja zvana Dusanic.Niko nista,dok on polako ne dodje i do vasih dvorista i ne podje ulaziti i u vase kuce. :smt006
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

vrsta8472 wrote:На продају паркинг испод Општине
Ne mogu sad da trazim postove,ali ovo je prje par godina bila tema,i tad smo ovo predvidjeli, :D koga briga sto grad nema dovoljno parkinga,onda su nam uveli jednosmjerne,sad ce uvesti zabranu saobracaja za one koji su laksi od miliona. :D Sve se moze,kad se braca sloze. :P
A sto se tice ovog odobravanja od strane nacelnika za garazu ,to je isto kao kad bi ja odobrio da se pravi zgrada u picinom parku,znaci nista,ko je on da izdaje gradjevinske i upotrebne dozvole,ili da moze da ih zaobilazi ? Neka se on samo drzi kazanijade i kazana,tu je biznis,znam iz iskustva. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by dkrajina »

Normalno bi bilo da opstina napravi zgradu i rentira vise bi koristi imala,i od kuda njima pravo da prodaju nije im to cacevina ili miraz
zivot je surov

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

Nema u nas pameti,u svjetu bi se ovakav plac prodavao drugacije,ako bi se uopste prodavao.Nacelnik je trebao ,ako vec prodaje,da trazi u vlasnistvo opstine jednu etazu ,ev.podrumske prostorije za parkinge opstinskih vozila,kao uslov ,i ko moze da ponudi ovako nesto bez naknade,taj dobija zemljiste,naravno po cjeni kao i sada.Garantujem da bi se nasao investitor,jer ovako ce neko da kupi ,napravi parking u podrumu i uzima par hiljada mjesecno od same opstine za parking prostor.Tako da ce mu se plac koji sada djeluje skup,odplatiti za kratko vrijeme i to iz budzeta.A ko ce da dobije ovo vec znamo,mozda je ugovor o kiriji vec potpisan. :) Sama opstina ima potrebu za tim prostorom,i bas se pitam zasto uopste prodaju tako nesto.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by dkrajina »

O tome pricam,primjer u Becu na podrucju grada plac za kucu nemozes da kupis da si 100% vlasnik nego iznajmis na 99 godina sa tim da imaju tvoj8 naslednici pravo produzenja po manjoj cijeni.
Umjesto dq opstina dobija na vrijednosti ona sebe ovakvim radnjama obezvredjuje, ovakav bezobrazluk treba kaznjavati najstrozije,a pitanje sta je sledece?groblje,crkva,dzamija,vrtic....
zivot je surov

Post Reply