Urbanizacija-Grad Prnjavor

What's up? What? Oh....

Moderator: aquarius

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

U mene se ulica zove po istaknutom i uglednom covjeku, :D po meni :D
Citam malo stare teme, zanimljivo je sve to,bili smo jako konstruktivni u nasim raspravama,u neka davna vremena,danas je to sve umrlo. :)
Davanje imena ulica po bivsim herojima je bilo u redu,bar u ono vrijeme,jer su to bili i vasi i nasi i njihovi heroji, ovi danasnji su ili samo nasi ili samo njihovi,zato bi trebalo kao u nekim zemljama da to budu rimski brojevi ili nesto slicno(da se osjecam kao pravi rimljanin :D ) VI ulica 33, 78430 Prnjavor ako bi ulice bile poredane po takvim brojevima, sa jedne strane grada,preko centra do druge strane, mogli bi se lakse orjentisati prilikom trazenja, ili od centra ka periferiji sa tim da bi prema Babanovcima isle ulice sa parnim brojevima a na drugu stranu sa neparnim,tako bi nam broj govorio koliko je ulica udaljena od centra i u kome pravcu,mislim ,ipak smo mi metropola, tesko je se snaci u ovom lavirintu od dvadesetak ulica :D .
A koliko se lagalo i zloupotrebljavalo i u proslom sistemu, tesko je reci,ali da jeste to je tacno.
Ja sam jednom prilikom kao mali slusao pjesmu o Dr Mladenu Stojanovicu ;koja ide nesto ovako,kazem bio sam mali a to je bilo u praistoriji, pa mi oprostite ako grijesim,(stariji ciko pa zaboravlja :D )

San usnila, slaba i nejaka,
ostarjela Mladenova majka,
da joj Mladen sa druzinom dodje,
i da sinak pored majke prodje.
Oj Mladene srce iz njedara
o moj sine dali je moguce
da si majci dosao do kuce
Da te vidim da me zelja mine,
da mi srce za tobom ne gine.
I dok majka misli sta je bilo,
neko lupa u prozorsko krilo,
skoci stara te vrata otvara,
a iz noci neko progovara,
oprosti mi Mladenova nana,
evo mene Milenka Surlana,
Ja sam kurir zelenije gora,
dobro nije al se reci mora,
bjela knjiga u njoj crno pise
tvog Mladena majko nema vise
gledaj majko svoje oci stare
pogibe nam Mladen sa kozare
u Josavci ceterest i druge,
mila majko da je vise tuge,
uz Mladena nasega heroja,
pogibe nam junaka bez broja,
Oj Mladene grob ti procvjetao
t si zivot za slobodu dao,
heroj jesi veliko ti ime,
sva kraina ponosi se njime.
OVAJ TEKST MI SE UREZAO U MALI MOZAK;JER SAM KAO MALI MISLIO KAKO JE TO STRASNO BILO ZA MAJKU :(

I SVE TO NEBI BILO NIMALO CUDNO; PJESMA JE LIJEPA;SAMO MENI JE ZAPALA ZA OCI CINJENICA DA JE MAJKA MLADENA STOJANOVICA UMRLA 1939 ;BRANKICA MOZE DA ME KORIGUJE U VOM TEKSTU PJESME AKO SAM POGRIJESIO NEGDJE;(pisem iz glave i nije prepiska :lol: ); I ONA JU JE SIGURNO PJEVALA U MLINSKOJ RIJECI :D
Istina i laz gdje je granica izmedju njih ??? :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Фина пјесмица.

А гледао сам скоро неки документарац у коме се "прича" да су Младена убили нека браћа Срби из Кокора. Не знам да ли је то истина?!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

Ubio ga je Stanko Vrhovac iz Kokora,ali ne one veceri kako se tvrdilo,kad su cetnici pobili ranjenike u bolnici vec iducu vece.U vrijeme komunisticke diktature se nije smjelo govoriti o tome ko je naredio likvidaciju Stojanovica koji nije bio u bolnici ( Ja mislim da su ti ranjenici pobijeni bas zbog njega) vec u kuci od nekog Vukovica nedaleko od Mlinske rijeke,tu su ga nasli drugi dan i ubili,ali po svemu sudeci naredba je dosla od samog Tita,jer je Mladen bukvalno postao bog u kraini, samo se njega slusalo i pitalo,a to nije pasalo Titu.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Знао сам да је ћопави Загорац био умјешан у то!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by ZMIJA »

Ulica Vida Njezica i buvlja pijaca, koju su ,, privremeno,, postavili ovi iz stranke dobrih domacaina,samo da bi se docepali dobre lokacije, na kojoj je Gero izgradio garazu, u kojoj se nikad niko nece parkirati,definitivno je najvece ruglo u gradu.
Ova ulica spada u prve prioritete ulaganja u gradu i valjda ce se skupiti para od neplacene rente, gospode koja se obogatila na racun opstine, izgradujuci stanove za trziste i gdje su i danas neki objekti opasani crvenom trakom.
Valda ce nova glavna inspektorka, zajedno sa novom skupstinskom vecinom u opstini uraditi nesto,a pogotovo ako ta nova inspektorka gospoda Gataric uzme stvar u svoje ruke.
Ja iskreno ocekujem od najnovijeg predsednika opstine gospodina Brane Zunica i nove skupstinske vecine,da ce konacno nesto preduzeti u smislu dovodenja stvari u red i da se aktivira izabrani skupstinski anketni odbor koga je clan i gospodin Zunic,a koji ima zadatak da utvrdi ,sijaset nezakonski stvari iz vremena vladavine nacelnika opstine Vlade Zivkovica,a posebno iz oblasti gradevinske operative.
U to smislu ocekujem da javnost bude o ovome obavjestena na vrijeme, i kvalitetno,isto kako se na vrijeme obavjestava,o uspjesnosti u normativnom djelu 195 donesenih akata od kojih svih moze biti vrijedniji samo jedan,a to je odluka o legalizaciji bespravno sagradenih objekata,odnosno njeno dosledno provodenje, da se legalizuje sto se po postojecoj zakonskoj regulativi moze legalizovati a sto ne moze da se srusi.
To bi bilo konacno tracak nade i trun svjetlosti u ovom gradu i ovoj opstini,jer narod nije izabrao sadasnju vlast da slusa samo prepirke i svade ,izmedu predsednika opstine i izvesne vlasti .
Onda bi bilo manje ovakvih slika sa ulica naseg grada,koja su sramota i za grad i za nase gradane. :smt004 :smt004 :smt004
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by regeman »

kako ce sad natjerati pojedine tajkune kao Pero D. da plati legalizaciju..pa morace sve poklon stanove da mu vrate..nije to laka odluka...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Hitler
Posts: 71
Joined: 28.03.2011. 20:58

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by Hitler »

regi ti si mlad momak,gledaj u buducnost,pusti proslost kraju,zmija i njegova ekipa je to sve gledala i pjenila 10 godina na to,i konacno dodju na vlast i nista od toga,sada hoce da isti ti sredjuju te stvari
Vrsta,ne ljuti se tucice cika Hico onu Zmiju sto dira malu djecu

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by regeman »

Cini ti se da sam mlad, imam i sijedih :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Hitler
Posts: 71
Joined: 28.03.2011. 20:58

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by Hitler »

na slici si mlad :lol: :lol: :lol:
Vrsta,ne ljuti se tucice cika Hico onu Zmiju sto dira malu djecu

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by ZMIJA »

Hitler wrote:regi ti si mlad momak,gledaj u buducnost,pusti proslost kraju,zmija i njegova ekipa je to sve gledala i pjenila 10 godina na to,i konacno dodju na vlast i nista od toga,sada hoce da isti ti sredjuju te stvari
Tacno je da smo pjenili 10 godina i pricali o kriminalu u Prnjavoru, ja se slazem s tobom, ali ne znaci da treba da prestanemo da pjenimo ,necemo stati pjenit cemo i dalje,upravo sam prozvala Branu Zunojla neka kao predsednik skupstine rasformira anketni odbor, ako nema snage da radi u njemu, koji smo upravo formirali da stvori predpostavke za istrazne organe, koji bi utvrdili stepen kriminala,upravo i za temelle zgrada, koji su udareni prije eto da kazem naseg dolaska na vlast.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Hitler
Posts: 71
Joined: 28.03.2011. 20:58

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by Hitler »

zmijo,pa vi ste ga i postavili na vlast,imali ste vecinu,nacelnika,podrsku republicke vlasti sve ste imali,a nista niste napravili a toliko dugo cekali na to,i naravno kako to ide politicki,cekate lokalne izbore da pocnete lagati narodu kako cete pravdu istjerati,znas kako Djindjic kaze "kada krenes prestizati,nema stajanja",tako da od te price nema nista,treba raditi na tome da se to vise ne dogodi u nasem gradu,i konacno da nesto napravite za ovaj grad,izbori su brzo :smt006 :smt006 :smt006
Last edited by Moderator on 11.04.2011. 17:17, edited 1 time in total.
Reason: Bespotrebno citiranje
Vrsta,ne ljuti se tucice cika Hico onu Zmiju sto dira malu djecu

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by ZMIJA »

Nema Hico amnestije ni za tvoje ni za moje, znam ja da bi vi voljeli to po narodski ,,Ko je jamio jamio je,, nece da bude, Panjkovicu,sustavi za tu amnestiju :smt005 :smt005 :smt005
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Hitler
Posts: 71
Joined: 28.03.2011. 20:58

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by Hitler »

zmijo palacas ti otrovnim jezikom,ali nikako da ujedes :lol: :lol: :lol:
Vrsta,ne ljuti se tucice cika Hico onu Zmiju sto dira malu djecu

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by ZMIJA »

Ja ni u snu Hico ne mogu predpostaviti kako ti izgledas, niti mogu predpostaviti o kome se radi u stvarnosti,ali stekla sam utisak da kad bi tebe ujela, da bi to bio sasvim bezopasn ujed, i da ti na osnovu toga zakljucujes da ja ne ujedam,sto je dobro i za mene i za tebe, ali nemoj na osnovu toga generisati jer ja sam zbog ujedanja,onih koji se nije smjelo ujedati u par navrata jedva spasila zmijsku kozu,za razliku od neki moji zmijski jaranica koje su upokojene zbog svoga zmijskog ujeda :smt002 :smt002 :smt002
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Hitler
Posts: 71
Joined: 28.03.2011. 20:58

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by Hitler »

zmile,mi iz SDS takve zmije hvatamo u ruke,izvadimo im otrov i pustimo ih,jel one vise nisu opasne :smt005 :smt005 :smt005
Last edited by Moderator on 11.04.2011. 17:18, edited 1 time in total.
Reason: Bespotrebno citiranje
Vrsta,ne ljuti se tucice cika Hico onu Zmiju sto dira malu djecu

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

Ovi nasi su imuni na ujed Mambe a vi hocete da Bjelouska obavi posao,nece to ici. :)
Vec sam vam rekao da od toga sa ovim ljudima nikad nece biti nista,samo nas malo pred izbore podbodu da dobiju koji glas vise i to je sve.Nikad Kalabicevci nece ni pokusati da stanu u kraj kriminalu,a i kako bi kad su oni sami ucili od SDSovaca kako se to radi,i danas konacno postali bolji i veci lopovi i od samih SDSovaca.Pricu treba bazirati na lokalni nivo,mada ce neki na brzinu pokusati da sve to okrenu na region kad vide da se sve okrece protiv njih,mi znamo da je i Dodik kao uzor svih lopova u regionu a i sire u stvari samo jedan obicni lopov i profiter,jer da nije tako kako bi on i njegov klan kao djeca sitnih seljaka,koji su konjima svercovali krompir prije 20 godina,danas imali milione i milione,postenim radom to ne ide,jer ja poznajem postene radnike i seljake koji se odrase od rada i ne mogu da sakupe za prezivljavanje.Znaci dal je on lopov to ne treba ni raspravljati,visi nivo vise pare,mi trebamo nase lopove i prebjege izolovati u jednu stranu,nije to lako ali ipak mi njih znamo i jednom trebamo dati sansu svom ponosu i inatu i to na sledecim izborima,i reci ne za njih,necu njih pa makar arapi vladali.Samo tako se mozemo rijesizi negativnog i onda kroz 4 godine izaci bez predrasuda i moralnih opterecenja na iduce izbore i izabrati ono pravo,jer to pravo moze samo da nastane u takvom nekom neutralnom vremenu.Ovo sto pojedinci pokusavaju u hodu da se prestroje i da stvore nesto novo,je cista utopija sa kratkorocnim efektom,jer kad vozite na autoputu (ne ovom nasem najnovijem :D ) vi ne mozete u toj velikoj brzinio predvidjeti ko ce da se ubaci na lijevu traku,na to cak ne mozete puno uticati,jer ulijecu profesionalci,a amateri cekaju na desnoj dok se saobracaj ne racisti i lijeva traka postane slobodna.Nove snage trebaju bas te sto su oprezni ali oni se sporo prebacuju i dok to oni urade na celu kolone su opet ovi profesionalci. :D A milicije nigdje i ako je ima ona za sitni car pusti tog sto mjenja trake i pretice cak i sa desne strane,a zaustavi onog opreznog i odere mu kozu,tako da on vise nikad ni ne pomisli da se vozi lijevom stranom,vec polako iza kolone kamiona vozi cjeli zivot.Takvih postenih vozaca (citaj glasaca) je naj vise u nas,i sve sto treba da se napravi je mirni tihi poligon,na kome bi oni naucili kako da se prestroje i kako da voze vecom brzinom agresivnije na toj lijevoj traci,jer samo sa agresivnom voznjom se mogu ti uskoci i preletaci natjerati da ostanu u desnoj traci i da se oni u stvari prilagode na brzinu voznje teretnjaka.Politika kao sto vidite nije nista drugo do jedna obicna voznja po auto putu. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
droplja
Posts: 813
Joined: 27.10.2010. 13:54

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by droplja »

Hitler wrote:zmile,mi iz SDS takve zmije hvatamo u ruke,izvadimo im otrov i pustimo ih,jel one vise nisu opasne :smt005 :smt005 :smt005
Bolje je biti i zmija bjelouska neg ovca od autoriteta. :lol: :lol: :lol:
Ne diraj lava kada spava.....

User avatar
Hitler
Posts: 71
Joined: 28.03.2011. 20:58

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by Hitler »

sto ti dropljo toliko branis Zmiju,mora da ste lezbejke :smt005 :smt005 :smt005
Vrsta,ne ljuti se tucice cika Hico onu Zmiju sto dira malu djecu

User avatar
pat
Posts: 228
Joined: 06.04.2009. 18:52

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by pat »

Urbanizacija je pojam koji ne treba mijesati sa pojmom Prnjavor.
U Prnjavoru se od poslijeratnih godina ne radi apsolutno nista na urbanizaciji, vec se iskljucivo radi i raditi ce se na trpanju novca u privatne dzepove.
Zbog sitnih licnih interesa, Prnjavor ne lici ni na sta. Sve neplanski izgradjeno je legalizovano. Gradi se na pjesackim stazama, skoro na samoj cesti, parku, zelenoj povrsini, javnoj, tudjoj zemlji... Svako ko imalo gleda oko sebe to vidi. Putevi nam ne lice ni na sta, kao u po rata! Zakrpa na zakrpi! Razumijem ja da je gradjevinska mafija najjaca, ne samo kod nas nego svugdje u svijetu. Sve guzonje iz opstine, i ove sad i one prije idu negdje u inostranstvo, neki se zadrze neplanirano :smt005 ali kao da su te dijelove svijeta prosli u spavacim kolima i to pokriveni po glavi, pa nisu primjetili da su se negdje ljudi potrudili da grad lici na nesto. Jedina ulica koja na nesto lici a da je skoro asvaltirana na kojoj je bio sator za vrijeme otvaranja. Ima dvije normalne trake, zeleni pojas, pjesacku stazu, a takva je uplanirana 1982. Austrougarska je sadila kestenje a sada se sade zgrade na ulicu! Pa zar oni koji su ovdje bili prije stotinu godina, i to kao okupatori su radili planski, a ovo sada kao mi sami sebi krojimo, pa ode sav u krivo, i to sve vise i vise. Ne lici ni na sta.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by ZMIJA »

Ovi sto su imuni na ujed mambe i koji se ne boje bjelouske uglavnom nisu vise u SDSu, oni su emigrirali u druge politicke stranke,tako da je malo ostalo onih koji smiju hvatati zmije u ruke i cupati im jezike, kako kaze moj brat po materi drug Hico.
Ovi sto su ostali s drugom Bosicem, ne da se boje mambe,koja istina ne zivi na ovim prostorima,oni se boje i gusteriova, vidis da su neki dan trcali po automatsko oruzje, kako bi se obracunali sa predsednikom stranke, kada je samo malo pokusao da uvede reda u stranku i da se zna ko je ko ,pa to se i kod pasa zna zaboga druze brate Hico ,ako je srce u junaka ostavi oruzje. :smt005 :smt005 :smt005
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Hitler
Posts: 71
Joined: 28.03.2011. 20:58

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by Hitler »

Otrovnice,nasa stranaka SDS je demokratska stranka koja djeluje kao zajednica,a vi snsd stare komunjare imate svog tita i njega se sve pita,kada bi rekao da je nebo crno,to je onda za vas sledbenike crno,i svi imate crvene knjizice u stranci,evo ja tebe pitam,sta ste vi napravili za ove tri godine u nasem gradu,sta u selu?uredili ste jednu ulicu u gradu,oznacili ulice,postavili na trgu plan grada.Pitam se kako cete za godinu dana izaci pred gradjane i sta ce te im pricati,gradjani su ocekivali od vas pare iz vlade,nove investitore,vodu iz povelica,da istjerate pravdu za proslu vlast,eto za sta su vas birali,ti si moja sestra pa ti moram reci drugarski mali gmizavcu :smt006 :smt006 :smt006
Vrsta,ne ljuti se tucice cika Hico onu Zmiju sto dira malu djecu

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by ZMIJA »

Mi cemo brate Hico za ove cetiri godine na vlasti bar otplatiti vase dugove koje ste nam ostavili a koje placamo po osnovi stecenih obaveza,ili po osnovi sudskih presuda koje pristizu ,u stotinama hiljada maraka,a onda kad sve to otplatimo a vi cete ponovo doci na vlast ako vas Zuna do tada ne proguta :lol: :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Hitler
Posts: 71
Joined: 28.03.2011. 20:58

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by Hitler »

hahahhaha,otplatili s reprogramom,sta narod briga koliko je opstina duzna,narod oce svoje,sreca je sto vam nacelnik jos drzi rejting stranke,ali covjek ne moze sve sam,da ga nema gdje bi vam bio kraj,nego zmile spremaj se opet u opziciju i kreni da palacas,sto si i palacao ovih 10 tak godina,ovo je vas maksimum,pokazali ste narodu da niste jos sazreli da vodite opstinu :smt006 :smt006 :smt006
Vrsta,ne ljuti se tucice cika Hico onu Zmiju sto dira malu djecu

User avatar
W204
Posts: 236
Joined: 09.04.2009. 12:19
Location: Honduras

Re: Urbanizacija-Grad Prnjavor

Post by W204 »

Novi oblik odlaganja otpada u nasem gradu...
Ovo je vjerovatno dio urbanizacije... :D

Image

Post Reply